Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Богами тоа ќе беше идеално! Сите овие да им рокне бомба и да ги снема. Нормално, да остане само најбитниот, оној кој не сплотува и кој при секое срање во државата е надвор од неа, моментално во Австрија!
Ееееј кај најде сега за "најбитниот" да ми зборуваш. "Најбитниот" сега, воопшто, многу губи од битноќа.
Ама кеф ми е, бе.
Ќеф ми е кога гледам како крварат политичари, а не обичниот народ. Секако народот пак ќе ја плаќа сметката, ама и онака му ја пијат крвта цело време. Барем и крвопијците да осетат малку како боли.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Во овој случај, министер за одбрана (аболициран? како се вика) кој дезертирал и бил бивши државен непријател на веома опасног организацију ако се тиче целих региона.

Незнам што не ти е јасно?

Ајде ќе се тепаме јас и ти ама ти да ми кажуваш мене каде ќе маваш?

Глупости.
:cautious:

И!? Убаво ти аргументирав зошто оваа позиција е позначајна и појака. Како сакаш. За министер може да биде избран апсолутно секој. За спикер не. Во дуи и беса имаш тон екс припадници на таа терористичка организација, кои низ текот на годините беа и градоначалници, и во општинските совети, и министри, и заменици министри, и пратеници и високо котираа на работните места во министерствата и во јавната администрација. Тон. Талат е само еден од нив. И да, претседател на Собрание е поважна функција од министер за одбрана. Јас не се сложувам дека требаше да биде министер и сега спикер, и ти не се сложуваш со истото. Од каде произлегуваа таа нервоза која некогаш беше заменета со зајадлива иронија?!
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.993
Поени од реакции
3.724
Има некои приведени од тие што насилно упандаа во парламентот и тепаа пратеници? Која смешка се овие од МВР- ги повикуваат демонстрантите да не ја попречуваат полицијата и бзата помош!
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.828
Поени од реакции
2.694
Ви ебам тоа фаците фашизоидни на шо ли дркате и со што ве ранат, глупаци партиски! Слепци! Зборам генерално не за некој член да знаат модераторите. Мајките вака да ви ги тепаат и да шернувате на фб со восхит, хемороиди едни !
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Ееееј кај најде сега за "најбитниот" да ми зборуваш. "Најбитниот" сега, воопшто, многу губи од битноќа.
Ама кеф ми е, бе.
Ќеф ми е кога гледам како крварат политичари, а не обичниот народ. Секако народот пак ќе ја плаќа сметката, ама и онака му ја пијат крвта цело време. Барем и крвопијците да осетат малку како боли.
Како што гледам овде крвопијците од екс-владеачкава гарнитура, не остеиле денес вопшто никаков удар? Но треба да бидеме задоволни што другиве осетиле а они не. Они се нашите спасители од СОРОС, ш иптарите и останатите душмани!

Што тоа сум измешал бе чуден?
И незнам дали ке влезат во историјата или не, каква врска јас имам со тоа. Колку што се сеќавам досега нити еднаш не подржав насилство на улици ни за шарените ни за овие.
Ти можеш за тебе да го речеш истото ?
Добро бе Ш И П Т А Р еден глуп.

Како може да се буниш за пеење албанска химна, а на аватар да носиш двоглав орел, макар тоа ти било ставено и иронично или од потсмев или што ти знам мајка ти е...

Свашта.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.843
Поени од реакции
14.221
Уште се тепате бе чив пастир прв им натртил гзот на браќава? Уште се делите и тепате ради партија?
Спас ви нема бе луѓе, без навреда ама нешто ви фали.

Едниве бар си се прости и си користат уличен речник кога го бранат нивниот пастир, а другиве демек едуцирани се па пробуваат елоквентно да се изразуваат ама џабе е бе дечки, исти кур сте :)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Ова беше очекувано. И така првично можам да изразам задоволство. Меѓутоа има еден проблем, а тоа е што не ја завршија работата до крај.
Како??
Па требаше да рокне една бомба, онака братски, за сите, као што сакат да ја раскрчмуваат Македонија. А после у хаосот еден со друг да се докрајчат.
Туку нејсе. И нешто е подобро од ништо.
Твоите желби веќе ме плашат. Се’ се изреализира, па не би ме чудело и ова да стане реалност.

пи.ес. Ако те прашаат, не си ми дал никакви пари. :D
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Талат е само еден од нив. И да, претседател на Собрание е поважна функција од министер за одбрана.
Ах бре човек...
Никој не ти спори дека спикер е поважна ама во овој случај не е.
Незнам дали се разбураш воопште како функционира една армија.

Муабетот ми беше - битно спречи него лечи.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom