Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Makedonskata policija ko i uvek i deneska izigra selektivno, da ne moze edno e*ano drzavno sobranie da obezbedi, pa za sto gi plakame, za da jadat i pijat po kafani li ?!
Neka gi zgrbavat od kutek tie decurlaanata so kaculki na facite !
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Kaj go ima ova bre vo edna Evropska drzava tolpa lugje so ispran mozok komotno si vlagaat vo sobranieto bez da bidat spreceni od nikogo (obezbeduvanje, policija) i krsat glavi na lideri i pratenici od sprotivniot politicki tabor !
A shto sakash da kazhesh deka pristap vo Sobranieto na Republika Makedonija imaat samo odredeni indiovdui plateni od narodot a narodot koj go plakja seto toa nema pravo na zbor vo Sobranieto??? Wake up Call for you.. Ova go ima vo site EU drzhavi vo edna ili druga forma Belgija nemashe vlada 2 godini i pak Sonceto izgrevashe na Istok vo predvidenoto vreme.
I sega shto e problemot so Republika Makedonija...vlada...mora da formirate vlada....nema vreme za chekanje, Vlada i Vlada i nishto drugo...EU pedofilski poraki.../Ne bre bachko...jas ke formiram vlada koga mene mi chini i kakva shto mene mi chini...Toa e porakata na Ivanov do EU pedofilite a vie ovde sitni dushi poima nemATE OD REALNOSTA. UZHIVAJ I PLIVAJ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom