Парфеми

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Абе го душкав пред месец дена Авентусот,незнам која верзија беше, ама разликата у пари помеѓу Aventus и CDNI и Insurection па и Avenue е мнооооогу поголема него разликата у мирис. Мислам дека самиот момент да имаш шишенце авентус вреди повеќе него ли самиот мирис. Иначе, за обични смртници нема разлика. @PewDiePie нарачај си Al Rehab Avenue, не е идентичен со Авентус ама е доста сличен, трае ко индиска серија, се осеќа ко скара за 1ви мај а кошта ко кило патлиџан у март.
Разликата у мирис е гооооолема. Ако си го тестирал само 1 затоа не приметуваш некоја голема разлика, заноси го некои 5-6x и друго е. Иначе CDNI е ок, но едноставно сиромашен е поготово првите 30 минути, како да ги нема високите ноти, после доаѓа поблиску но потежок е на бреза за разлика од Aventus и осетно по оштар е.

Се на се немам начекано достојна копија до сега, и мислам дека се работи за таков парфем на кои копии не му се соодветни. Лично пре би земал Encre Noire Extreme за некои 45$ наместо лоша копија за 30$.
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Кој машки летен парфем, така полесен би ми препорачале? Инаку до некоја цена од 70-80 долари.
 
Член од
2 декември 2014
Мислења
5
Поени од реакции
19
Ај некој нека каже два три збора за Joop homme Eau de Toilette
 
W

wicked_1

Гостин
Искуства од Dior Homme Intense со батч кодови 2014та натаму? Траење, мирис, проекција?
 
М

Мала Госпоѓица

Гостин
Од лично искуство,зара има најбољи парфеми со приступачна цена за 599 ден имаш парфеми има и од 200мл тие се околи 799 разни мириси имаш за секоја индивидуа и долготрајни се ја го имам red vanila,dark emerald и oriental испробано нема кој ме нема прашано сеа јесте оргинал си е оргинал ама за наш стандард може и вака да поминеме а ако ме прашувате за оригинал до сеа најбољи што ги имам испробано се јаболчето Nina Richi,dior,mochino,play,carolina herera овој најновиот никако да го запаметам хабахах по мој вкус тоа е тоа
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Новиов Chrome е доста добар..инаку Franck Olivier Black Touch доста сличен е на Хермесот.
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Додаден нов парфем у колекција Vesace Eau Fraiche Eau De Toilette Spray
Добра пролет-лето комбинација


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
I tommy Hilfiger



Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Искуства од Dior Homme Intense со батч кодови 2014та натаму? Траење, мирис, проекција?
Најновиот У Б И В А, 2016 - 2017 треба да е, другар зема сеа скоро, кинеееееееее. 2014 е слаба година за DHI, исто и 2015, лоши верзии беа тие (воденасти од аспект на проекција) али како мирис, пак е перфекција.

Иначе тестирав неколку нови парфеми,

1. Atelier Cologne - Bergamote Soleil O M G! с о в р ш е н с т в о! најдобриот бергамот после Xerjoff - NIo, како да мирисаш лимонада, со субтилни флорални тонови во позадина, освежувачко ремек дело, како да поминуваш во градина - по природен мирис амин, за лето ИЗМИСЛЕНО.

2. Xerjoff - Nio, Moжеби најдобриот летен парфем кој некогаш сум го мириснал, го надмина и Aventus, поготово поле едно 1h од апликација, на старт е малце остар за мој вкус.

3. Hermes -Terre D Hermes Parfum, по избалансирана - по богата, и по мека верзија на оргиналот, перформансите се послаби исто така EDT го преферирам сеуште, ветиверот е исто така повеќе во позадина, а јас обожавам ветивер.

4. Xerjoff - Uden, Meh Ништо посебно, скапа и малце подобра верзија на Allure Homme Sport (кој е фантастичен) од аспект на цена не вреди, како мирис е топови.

5. Armani - ADG Profumo - Meh, ништо посебно - очекував дека ќе биде по различен од оргиналот, не планирам да мирисам како 1/2 држава.

6. DG - The One EDP - Meh, патетика - 2/3h и нема ништо!


7. Gucci - Oud Intense - доста добар, но патетични перформанси на мене, 2/3h и толку, исто така доста женствено отварање.
 
Последно уредено:

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Ги има кај нас негде Mediterranean Neroli Ermenegildo Zegna или TOM FORD Neroli Portofino ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom