Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682


Анчелоти :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm: .. Ги игра Видал и Тиаго,а Санчес на клупа.Еден од нив мораше да одмара,значи мораше!
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Па не се уморивте многу. Прво го преспавте од 60-та натака почнавте да играте:D
Слабо Баерн, иако на крај Лам промаши 100% шанса.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.042
Поени од реакции
25.426

Do vecer ke se znae. Ke ima press vo 18:30 taka da moze ke doznaeme na pressot sto kako.
Tipuvam deka edniot barem ke moze da igra. Mozno e i Bale da ne igra taka da imame srekja za Bernat po taa strana iako i Asensio ne e los.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892

Do vecer ke se znae. Ke ima press vo 18:30 taka da moze ke doznaeme na pressot sto kako.
Tipuvam deka edniot barem ke moze da igra. Mozno e i Bale da ne igra taka da imame srekja za Bernat po taa strana iako i Asensio ne e los.
Bale ne igra, vcera kaza Zidan deka ne e spremen. Najverojatno u ovaa situacija bi odel na 4/4/2 so isko.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.042
Поени од реакции
25.426
Carlo Ancelotti on Hummels and Boateng: "The training session will decide But I think both have a good chance to play tomorrow"
Lewandowski will definitely play. Hummels and Boateng will train with the team and then it will be decided if they will play'
Philipp Lahm: "Boateng and Hummels signaled that they can play. It's very important that we have at least one of them"
Ancelotti: "Kimmich is also an option for the CB position"
 
Последно уредено:
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Одамна не сум бил волку песимистички настроен. Не дека Реал се боље од нас али им одговара нашата игра башка ко да не имаат прочитано долго време ја темпираа тактикава со утскмиците со барса низ годиниве. За разлика од нив ние ретко играме утакмици со екипи што имаат убиствени контри и брза трансформација.

Мора Анчелоти да изигра некако различно некои брзи акции у 3,4 потези да ги фатат уште не наместени иначе ќе си ја наместат они дефанзивната формација и на полуконтри контри ќе не бушат. Исто така да проба малце преку средина или алаба и лам да имаат јаки утакмици пошто и пред три години и сеа крилата не ни мрднаа ни ги удвојуваат еден од напред и еден од средина доаѓа.

Муабетот ми е многу сме предвиливи за Реал ако не се смени нешто иста ќе биде утакмицата како претходните три
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.042
Поени од реакции
25.426
Искрено со Пеп бевме многу повеќе непредвидливи, слабата страна на Пеп беше што не обрнуваше внимание на високи топки, нафрлувања од слободни удари и корнер и што знаеше да игра преофанзивно и во такви битни дуели. Башка и повредите. Тоа му е проблем и сезонава во ПЛ каде што често противниците играат така. И самиот си изјавува тоа.
Сега под докторот на науки за ЛШ сезонава играме многу предвидливо. Разлика прави само Тиаго бидејќи игра како полушпиц па изненадува често со јаки топки кон Лева и крилата.
Дека имаме квалитет да ги тепаме на Бернабеу и да ги елиминираме тоа имаме. Дури сметам дека имаме подобри индивидуалци, и оптимист сум за утревечер, но не толку оптимист ме прави баш Анчелоти со таа негова предвидлива игра и едноставна. Колку само критики имаше Пеп и покрај страшно добрите игри и непредвидлива игра, но за жал немавме среќа под негово водство да ја освоиме ЛШ иако најголеми шанси беа минатата сезона кога едноставно немавме среќа против Атл.Мадрид. За Анчелоти ништо нема критики освен тоа што не го игра често Санчез во Бундес кога ги одмара Алонсо и Видал. Кога не ни иде, играчите се виновни сезонава, минатите три сезони не беа играчите, беше Пеп. Ми недостига Пеп во тој Баерн. Баш за такви натпревари знаеше ненормално да ги измотивира и да му дојдат различни идеи за да го извади максимумот од играчите, али ја немаше среќата доволно.

Инаку имаше лајвстрим од тренингот прееска, Боатенг играше шева со останатите, а Хумелс сам тренираше така да за Боатенг сум сигурен дека ќе игра. Останува уште Хумелс незивесен.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Да не заборавиме дека овој баерн е олицетворение на Пеп, неговата тактика цело време тимот да има посед и одма по изгубена топка да се притиска да се одземе одма топката го направи овој тим осакатен во одбрана. Тимов буквално незнае да се брани без топка да се повлечат и ко тим да се одбранат ко што знае Реал,Атлетико или Баерн 2013. Одма се дешаваат лапсузи играчи заспиваат забораваат што треба да направат, види го првиот гол на реал карвахал сам 10 секунди се мести да центрира, роналдо си шета во 16тник исто сам. Анчелоти мислам проба да го поправи тој дел од играта али некако не му оди со оглед на тоа што го форсира алонсо кој реално уште во реал веќе не беше истиот. Али ме разочара анчелоти што не ја убрза играва во напад да изиграат на 3,4 потеза до гол како што знае реал. Ова што го игрс баерн е скоро истото ко под пеп разликата е во напад не сме толку убедливи а у одбрана сме малце подобри но не доволно.

Да не зборам што ги осакати младиве.

Според мене нешто поразлично за изненадување
------Видал---Тиаго
Робен-Рибери-Коста/Коман

Али Анчелоти
Алонсо-Видал
Робен-Тиаго-рибери

За да функионира ова Алонсо требада гази за да му овозможи на Тиаго да седи понапред наместо да се спушта да му помага и Тиаго исто да изигра одлично преку средина за да може да ослободи простор на крилата иначе ќе ги глеаме рибери и робен како се утроени у ќош
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.042
Поени од реакции
25.426
Тоа е тоа што го зборам. Пеп е крив што не можевме добро да се браниме против Реал и што го оставивме сам Роналдо при израмнувачкиот гол. Крив е сеуште и после 9 месеци водење на тимот од страна на Анчелоти.
Разликата е голема од тој Баерн сега под Анчелоти и тој во минатите три сезони. Треба да не си ги прател Баерн изминатите три сезони за да кажеш такво нешто дека е слично.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Ау извини друже чим ти така викаш мора да е така ја 10+ години што немам пропуштено утакмица поима неам пеп е најдобриот.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Не може да се донесат некои заклучоци против Реал,бидејќи Мартинез доби црвен многу брзо во второто полувреме.Примија гол во 15 минути и изедоа црвен.Ги утепа скроз тоа.Иако Реал го започнаа второто полувреме одлично,можеше резултатот да биде поинаков или да остане на тие 1-1.
Тоа ги осакати највеќе,но исто така и лошиот перформанс на Рибери,Милер,Алаба беа клучни во поразот.

За утре ни се потребни Робен и Рибери 90 минути на терен,значи тоа е единствена шанса.Нека стегнат шупакот,бидејќи овој може да е последен натпревар во ЛШ сезонава.Евентуално Коста или Коман ако има потреба да влезат,стави печат на овогодинешната лоша ЛШ сезона(1/4 е лошо).Поголеми аматери од нив нема и ниту ќе има.Два безглави аматери,со единствена дарба,а тоа е брзината.

Тие двајца да се шитнат и да се донесе некое вистинско асално крило..Ако навистина има заинтересираност за Коман од други клубови,тогаш да се купи и одма да се шитне.

Два гола треба минимум да дадат,а што промашуваа со Леверкузен...:shok2:

Левандовски..:semolam::semolam:

Искрено јас ги прежалив,а ова првпат се случува после 2009-та кога играа со таа страшна Барселона.Но чуда се случуваат,па да видиме.:semolam:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Моментално не се толку проблем нити тактиките на Пеп нити тактиките на Карло...

Мислите дека Јуп имаше погенијални тактики? Не, у суштина имаше тактика налик на оваа на Карло со една огромна разлика што тогаш ги имаше Робери во ТОП форма као најдобри крила у свет, еден Швајни кој беше таа сезона најбољи мидфилдер у Европа, со Хави Мартинез кој изгази на средина како ДМ, со страшен Алаба Милер Боатенг итн.

Моментално го имаш Карло со Лам кој се пензионираше, со Чаби кој се пензионираше, со Робери кои исто така набрзо ќе се пензионираат. Едноставно на ова највисоко ниво на фудбал разлика прави брзината, силата, енергијата за константно трчање дриблање и све остало. А тука заеба работа управата! Место Де Брујн го добивме Коста, место Сане го добивме Коман. Па сеа напрајте вие разлика. А Барса и Реал ги добија Суарез, Нејмар, Бејл и компанија.

Нема везе, што е тука е, тоа летово ќе се поправа.

За утре ако сакаме да имаме било каква шанса, кључот е во тоа да постигнеме први гол. После тоа све може да се деси. Просто е, треба да изгинат и да изиграат као да нема утрее.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
According to SportBild, Mats Hummels & Jerome Boateng finished the final training successfully, and they are expected to start the match vs Real Madrid.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
According to SportBild, Mats Hummels & Jerome Boateng finished the final training successfully, and they are expected to start the match vs Real Madrid.
И ја не знам што би калкулирале коа е многу просто...ако не играат утре ондак нема ни да има кога да играат пак сезонава и можат комотно да идат на одмор и да се рехабилитираат за наредна сезона.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
И ја не знам што би калкулирале коа е многу просто...ако не играат утре ондак нема ни да има кога да играат пак сезонава и можат комотно да идат на одмор и да се рехабилитираат за наредна сезона.
Ако отпаднат утре,само против Дортмунд останува во купот и тоа е тоа.Полуфиналето се игра на Алианц,а евентуални противници би биле Гладбах или Франкфурт во финалето,нормално доколку пројдат.Значи финалето лаганица.

Утре на се или ништо,со Бернат на лев бек и Алаба централен 0% шанса за пролаз.

Нека им удрат по една инекција и нека цепаат.Голем,голем факт е дека Мартинез ја оплеска најмногу.Не можам да поверувам дека онаква глупост направи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom