Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Само шо нивната ситуација и ова на Албанците во Македонија е поделикатна и ако си малце паметен ќе разбериш,за жал тие се имплементирани во раководните структури во државата тие се на власт тука,а Македонците во Албанија само се жалат.
Баш затоа и нема што да бараат сакаат преку леб погача...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.297
Поени од реакции
1.774
Твоите мислења на темава можат да се сведат во една реченица:
Духовит си,а па и јас шо се замарам вас ви остана да ја спасвате државата.Абе сватете два пости не ве ферма никој влада ќе има и ќе ги трпите последиците од вашето стагнирање на државата,доста беше диктатура и гледање на државата како играчка дојдоја други времиња се се смена можите само патриоти да се прајте и да мислите дека ќе ја спасите државата и за шо протестирате на недонесен закон.
 
A

Avenger99

Гостин
И тоа каква врска има со платфотма која сакаат да ни ја учукаат?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Аууу па те немаше долго време да го повториш истото, издржа добри 2 саата. Каква врска има Заев дали е фатен за поткуп со платформата?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Аууу па те немаше долго време да го повториш истото, издржа добри 2 саата. Каква врска има Заев дали е фатен за поткуп со платформата?
Иста ко синот за што ти претходно праша..

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
A

Avenger99

Гостин
Кога во Албанија службен јазик ќе биде Македонски, барем во деловите кај што живеат 20% Македонци, тогаш може да почнеме да праиме муабет... Се дотогаш муабетот е безпредметен и води кон меѓуетничка војна.
Учат, во Пустец, насекаде на друго место во Албанија, Македонците се под 20%.[DOUBLEPOST=1491942007][/DOUBLEPOST]
Иста ко синот за што ти претходно праша..

Sent from my MI 5s using Tapatalk
:pos: Па првичниот муабет ти беше за синот на Вељаноски бе.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Учат, во Пустец, насекаде на друго место во Албанија, Македонците се под 20%.
Голо Брдо? Мала Преспа? Горица илити Корча? Подградец ?

Или таму несмеат да се пишат Македонци ?
 
A

Avenger99

Гостин
Голо Брдо? Мала Преспа? Горица илити Корча? Подградец ?

Или таму несмеат да се пишат Македонци ?
Смеат, нек се пишат Македонци, никој не им брани. Али нема, или има во мал број. Си бил некогаш во Албанија?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Смеат, нек се пишат Македонци, никој не им брани. Али нема, или има во мал број. Си бил некогаш во Албанија?
Сум бил, многупати, ама тоа не е релевантно во муабетот. Факт е дека многу Македонци не се попишуваат како Македонци. Факт е дека Македонските топоними речиси се искоренети. Факт е дека Голо Брдо под закрилата дека им се даваат Албански имиња за време на Енвер Хоџа се целосно муслиманизирани со муслимански имиња (не Албански). Факт е дека во Голо Брдо, до 7 години незнаат А да бекнат на Албански, а почнуваат да учат на Албански на училиште.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Учат, во Пустец, насекаде на друго место во Албанија, Македонците се под 20%.[DOUBLEPOST=1491942007][/DOUBLEPOST]
:pos: Па првичниот муабет ти беше за синот на Вељаноски бе.
Не спинувај јас ти одговорив на твој пост врати се па види...
Мој муабет е за платформа ти вртиш за се муабет освен за платформа...
Тоа е актуелно сега нова влада на основа на тиранска платформа..

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
A

Avenger99

Гостин
Сум бил, многупати, ама тоа не е релевантно во муабетот. Факт е дека многу Македонци не се попишуваат како Македонци. Факт е дека Македонските топоними речиси се искоренети. Факт е дека Голо Брдо под закрилата дека им се даваат Албански имиња за време на Енвер Хоџа се целосно муслиманизирани со муслимански имиња (не Албански). Факт е дека во Голо Брдо, до 7 години незнаат А да бекнат на Албански, а почнуваат да учат на Албански на училиште.
Чекај сеа, ако добро те разбрав. Во Пустец смеат да се пишуваат Македонци, ама во Голо Брдо не смеат? Нема врска муабетов и тие се пишуваат Македонци, во Голо Брдо има и мало бугарско малцинство.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Во Крушево има протести?
Сам ќе си одговорам оти пиздите немаат муда да одговорат. Нема протести во Крушево, и тој град како и Кичево, Дебар, Тетово, Гостивар, Струга и пола Скопје (и околните населени места кои гравитираат кон овие градови) се отпишани како дел од Македонија од страна на „илинденците“.

Се нарекуваат илинденци а не протестираат во историско Крушево. Тоа се тие, фејк револуционери, со својатa фејк идеологија, фејк спонтаност, фејк пораки, фејк закани, фејк говори, фејк гримаси, четврти илинден, жими курот.
 
A

Avenger99

Гостин
Не спинувај јас ти одговорив на твој пост врати се па види...
Мој муабет е за платформа ти вртиш за се муабет освен за платформа...
Тоа е актуелно сега нова влада на основа на тиранска платформа..

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Ти спинуваш, пиша дека синот на Вељаноски не е мандатар и за него беше муабетот.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.168
Поени од реакции
8.468
Мене ми е најсумњиво дека и зајко има вилает на халкидики а и браќава од кај груја се клецкаја халкидики.
Нека прат ќеф тие на Халкидики а ние ќе себаме по форуми...живот пише романе
поправено,
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Ти спинуваш, пиша дека синот на Вељаноски не е мандатар и за него беше муабетот.
Одкако ти напиша дека бил фатен за дрога...
Што мене уопште не ме тангира ако го фатиле нека го ќоркираат...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom