Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
A

Avenger99

Гостин
Не него го фатија кај бара мито..
Има и пар слики со дилери на дрога сега веќе дел од нив уапсени..
Што барал да се слика со дилери ќе си го прашаш него...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Така е, се води и судски процес за тоа. Грујо е сликан групно со цела група криминалци.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.282
Приметувам дека тоа што беше две години за вмровците, “лепено-сечено монтирано“ , и можда краделе ама изградија многу’’ , од јануар навака за сдс е “нема платформа’’ , “ шо има везе и автобусите се двојазични’’
У принцип истата кнедла се голта, внатре во себе си знаат дека се ебани ама инатот да се признае дека сексот си го изел е преголем.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Приметувам дека тоа што беше две години за вмровците, “лепено-сечено монтирано“ , и можда краделе ама изградија многу’’ , од јануар навака за сдс е “нема платформа’’ , “ шо има везе и автобусите се двојазични’’
У принцип истата кнедла се голта, внатре во себе си знаат дека се ебани ама инатот да се признае дека сексот си го изел е преголем.
Суетата е незгодна работа, понекад знае да те понижи до даска....
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Гледам некој рандом лик тука излегува со некакви си тези....Ми се чини како сигурна информација од прва рака...

што барале младите во стан кај трајко вељаноски ден пред да се убиени.?
Неговата перверзна ќерка после скадалот со голи слики по фб заедно со брат и имат и инцестно видео а овие деца кои се убиени ја дупеле дента нимфоманката и да не излезе бруката јавна се убиени а разговор постои и многу го знаат а убијците се луѓе на мијалков и се разбира договорот на мендух тачи и вељановски а кога немате поим што е причината почекај да се напрсви влада и сјо работи пa ќе слушнеш убаво мотив
Па полесно може да направи влада ако ја обелодени снимката... Тие што протестираат против зајо, ќе влезат во собрание и ќе го расчеречат ако е ова вистина...

Ама што ако не е? Тие што те натерале да го напишеш ова, дали ти кажале дека можеш да бидеш тужен....[DOUBLEPOST=1491939121][/DOUBLEPOST]
Види, има 2 други држави кај што официјален јазик ти е Албански, ако ти е небитно ти можеш слободно да си одиш во тие држави и да ти биде таму небитно. Има луѓе на кои им е битно....
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Така е, се води и судски процес за тоа. Грујо е сликан групно со цела група криминалци.
И тоа каква врска има со платфотма која сакаат да ни ја учукаат?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.297
Поени од реакции
1.774
Види, има 2 други држави кај што официјален јазик ти е Албански, ако ти е небитно ти можеш слободно да си одиш во тие држави и да ти биде таму небитно. Има луѓе на кои им е битно....
Ќе те натера некој да го учиш?Дека ќе влезиш во суд и ќе ти пиши и на албански?Мене не ми смета незнам за вас,пак премиер,претседател ќе биди Македонец пак главнио збор ќе го има македонска партија ако овие две позици ги земат тогаш ојте протестирајте.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Ќе те натера некој да го учиш?Дека ќе влезиш во суд и ќе ти пиши и на албански?Мене не ми смета незнам за вас,пак премиер,претседател ќе биди Македонец пак главнио збор ќе го има македонска партија ако овие две позици ги земат тогаш ојте протестирајте.
Кога во Албанија службен јазик ќе биде Македонски, барем во деловите кај што живеат 20% Македонци, тогаш може да почнеме да праиме муабет... Се дотогаш муабетот е безпредметен и води кон меѓуетничка војна.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.297
Поени од реакции
1.774


Ајде зајко почека,полека ќе те ебат твоите.
Пиши Љупчо Палевски,после Бранко ојде кај Заев да си ја бара функцијата претседател на СДСМ во Скопје не ја доби и стана најголем критичар на Заев.
Би се осврнал на 15 точка од овај глуп статус.

Посебно извинување имат ВМРО за блокада на Собранието со нов премиер ќе има и локални избори и напредок на државата.[DOUBLEPOST=1491939941][/DOUBLEPOST]
Кога во Албанија службен јазик ќе биде Македонски, барем во деловите кај што живеат 20% Македонци, тогаш може да почнеме да праиме муабет... Се дотогаш муабетот е безпредметен и води кон меѓуетничка војна.
Ако сакаш Македонски ќе си дојдиш во Македонија и тука ќе ти биди службен кој избегал таму нека си учи и збора Албански нека го третират ко будала.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Ако сакаш Македонски ќе си дојдиш во Македонија и тука ќе ти биди службен кој избегал таму нека си учи и збора Албански нека го третират ко будала.
Епа исто, ако сакаат Албански нека си одат во Албанија или Косово, кој дошол тука нека си учи и збора Македонски...
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.297
Поени од реакции
1.774
Епа исто, ако сакаат Албански нека си одат во Албанија или Косово, кој дошол тука нека си учи и збора Македонски...
Само шо нивната ситуација и ова на Албанците во Македонија е поделикатна и ако си малце паметен ќе разбериш,за жал тие се имплементирани во раководните структури во државата тие се на власт тука,а Македонците во Албанија само се жалат.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Само шо нивната ситуација и ова на Албанците во Македонија е поделикатна и ако си малце паметен ќе разбериш,за жал тие се имплементирани во раководните структури во државата тие се на власт тука,а Македонците во Албанија само се жалат.
Аха,
Кај нас се интегрирани во власта и затоа треба да им дадеме уште права..
Во Албанија само се жалат и затоа не заслужуваат никакви права.

Ок дечко, се виде твоето...
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Ќе те натера некој да го учиш?Дека ќе влезиш во суд и ќе ти пиши и на албански?Мене не ми смета незнам за вас,пак премиер,претседател ќе биди Македонец пак главнио збор ќе го има македонска партија ако овие две позици ги земат тогаш ојте протестирајте.
Твоите мислења на темава можат да се сведат во една реченица:
Не сакам да ме силуваат, туку сакам gangbang да ми прават
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Ќе те натера некој да го учиш?Дека ќе влезиш во суд и ќе ти пиши и на албански?Мене не ми смета незнам за вас,пак премиер,претседател ќе биди Македонец пак главнио збор ќе го има македонска партија ако овие две позици ги земат тогаш ојте протестирајте.
Добро е што тебе никој не те ни прашува..

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom