Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2009
Мислења
20.009
Поени од реакции
16.082
ова е стара слика, сега оди на третмани за слабеење од 800евра и веќе на Ла Коста кичмата не му е до толку свиткана...
.. туку зошто СЈО кое почна да се занимава со фирми кој правеле големи трошоци не покрене истражување за фирмите на Заеви ??

...Член на семејството Заеви, викендов имал средби со грчки бизнисмени на кои требало да им го продаде луксузното „Порше Панамера 4с“, кое ново чини преку 150.000 евра.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
ова е стара слика, сега оди на третмани за слабеење од 800евра и веќе на Ла Коста кичмата не му е до толку свиткана...
.. туку зошто СЈО кое почна да се занимава со фирми кој правеле големи трошоци не покрене истражување за фирмите на Заеви ??

...Член на семејството Заеви, викендов имал средби со грчки бизнисмени на кои требало да им го продаде луксузното „Порше Панамера 4с“, кое ново чини преку 150.000 евра.
Добро бе копито едно неписмено!!!

Каква врска има СЈО со фирмите на заеви бе неписмен еден? СЈО беше формирано да го расчисти криминалот во бомбите! ГЛУП ЕДЕН! ГЛУП си како КУР!

За фирмите на Заев 10 години имаа време тефтер судиите од паторот да ги исчешлаат и расчистат криминалите ебате тоа тенџерето глупаво!
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Добро бе копито едно неписмено!!!

Каква врска има СЈО со фирмите на заеви бе неписмен еден? СЈО беше формирано да го расчисти криминалот во бомбите! ГЛУП ЕДЕН! ГЛУП си како КУР!

За фирмите на Заев 10 години имаа време тефтер судиите од паторот да ги исчешлаат и расчистат криминалите ебате тоа тенџерето глупаво!
Што си нервозен толку бе па кога може авион да бараат што не може и оваа да го средат...
Што слаби нерви имаат соросоидчиња..
Мора и дилерите да им ги пуштат од притвор...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Што си нервозен толку бе па кога може авион да бараат што не може и оваа да го средат...
Што слаби нерви имаат соросоидчиња..
Мора и дилерите да им ги пуштат од притвор...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
За кого да се нервирам бе? За тебе што незнаеш што е стиропор а што фасада? :pos:
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
За кого да се нервирам бе? За тебе што незнаеш што е стиропор а што фасада? :pos:
Ма ти си специјалист за се стиропор и у глава имаш ...


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Така така
Ја читни насловот да не се брукаш додуше има уште материјал што користат али тоа у наредна прилика.
Многу информации ке ти прегори некоја жичка у глава...
ПС не е гипс...
https://www.google.com/amp/tv21.tv/mk/?p=107695&amp=1



Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.009
Поени од реакции
16.082
Добро бе копито едно неписмено!!!

Каква врска има СЈО со фирмите на заеви бе неписмен еден? СЈО беше формирано да го расчисти криминалот во бомбите! ГЛУП ЕДЕН! ГЛУП си како КУР!

За фирмите на Заев 10 години имаа време тефтер судиите од паторот да ги исчешлаат и расчистат криминалите ебате тоа тенџерето глупаво!
ако е даночен криминал луксузирање на Латас , тогаш е исто и луксузирањето на фирмите на Заеви ... а во милиони прислушкувани разговори го има и криминалот на Заеви, сигурно не комуницирале со гулаби туку со мобилни...
А твој Заев и СДСМ имаат направено и сега криминал, на последните избори 2016, па одовлекуваа со финансискиот извештај до последен момент, рачунаа прво да стапнат на власт, да го стават ОЈО под своја команда... арно ама тоа се отегна а крајниот рок за финансиски извештај на партиите за изборите 2016 ДОЈДЕ ...
Не знаат како да ги прикажат милионите на сорос и усаид фрлени во купување албански гласови по џамии и чајџилници....
море имаат среќа што трамп не може се уште да ја превземе работата во уса, инаку бргу се ќе излезе на виделина...
А има и еден Парадокс, ако не беше ова купување на албански гласови може ќе беше и полошо; сдсм ќе имаше помалку гласови но албанските партии ќе имаа за толку повеќе, па за да коалицираат со сдсм и официјално ќе бараа од гЕУ уште повеќе албански права....
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Добро бе копито едно неписмено!!!

Каква врска има СЈО со фирмите на заеви бе неписмен еден? СЈО беше формирано да го расчисти криминалот во бомбите! ГЛУП ЕДЕН! ГЛУП си како КУР!

За фирмите на Заев 10 години имаа време тефтер судиите од паторот да ги исчешлаат и расчистат криминалите ебате тоа тенџерето глупаво!
Фората е што не можеле ништо да најдат, милион пати му биле чешлани, посебно од кога дошол на чело на Сдсм, но ништо по сериозно не можеле да му најдат.
Еее, колку само мали и средни фирми сјебаа од 2009-та навака, мравка да му нашле на Заев у фирмите ќе му ебеле мајката...
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Така така
Ја читни насловот да не се брукаш додуше има уште материјал што користат али тоа у наредна прилика.
Многу информации ке ти прегори некоја жичка у глава...
ПС не е гипс...
https://www.google.com/amp/tv21.tv/mk/?p=107695&amp=1



Sent from my MI 5s using Tapatalk
Ај сеа симни ми се од куров ок? Неписмен еден!

888.jpg


фффф.png
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.839
Поени од реакции
2.708
ФотошоБ, сечено, лепено, монтирано, има дел вистина дел не
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
no, he didn`t?!?
:D[DOUBLEPOST=1491438917][/DOUBLEPOST]
Фората е што не можеле ништо да најдат, милион пати му биле чешлани, посебно од кога дошол на чело на Сдсм, но ништо по сериозно не можеле да му најдат.
Еее, колку само мали и средни фирми сјебаа од 2009-та навака, мравка да му нашле на Заев у фирмите ќе му ебеле мајката...
se sekjavas kolku SDSM firmi sjeba ljupco posle 1998?
`dzentlementski dogovor megju branko i ljupco` zvuci poznato?
 
Последно уредено:
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Читни бе ете ти погоре еве уште едно за размислување дали си чул за полиуретан?
Не трти шупак гол у нешто што не разбираш ке се наденеш

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom