Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
на смокварката гаќите се поскапи, вонсериски ибер сајз..
а и за наочарите кој всушност и не беа приватни туку службени креваа галама па испадна Вицето имал приватни 3- 4 пати поскапи од службените што ги давале со Мајнбахот
За четврт танга на ивона ни ја вадиш душата овде.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.101
Поени од реакции
3.296
Секој нареден пост ти е се поглуп и поглуп... кај и да е ќе почнеш слики ќе ставаш како тој дебилот глагол.
Глуп. Толку од мене за тебе.
Толку, кога вистината е таа, а вие се надевате на странски сили.
Ove od sjo ne znaat nakade da se zavrtat pa se fatile za koli so torsat kolku motokultivator a se evtini kako mororce
500 по 500 и кај и да е ќе стасат до 5-те милијарди.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Кога ќе дојде УЈП и ќе ти го затвори бизнисот за 10 денари вишок, а глеаш како куропушачи блиски до власта перат миљони и кријат данок неказнето, не федерализација него нуклеарка ти иде да фрлиш. Ама пак ќе кажам кога некој не осетил на своја кожа може са се просерава до задутре. Епа изглеа дојде време кога оштетените се мнозинство па ќе видиме како понатака. А другиве можат слободно да продолжат со релативизирање на проблемите и онака само тоа им остана а никок не ги есапи за битни.
e ke ima koga prodava se po 99 den.a ne vraka kusur 1 denar od 100 denari ili kusok ako od kasa izvadi za dorucek,cigari,kafe,.......

I ove so sakaat da sednat vo foteljite ne se nisto podobri a nivnoto odnesuvanje moze da se vidi vo strumica i kumanovo,.........
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Јебем ти држава каде што на вработените од МВР без разлика дали се во службена должност или не, не важат собраќајните правила, знаци.
 
S

silmarillion

Гостин
e ke ima koga prodava se po 99 den.a ne vraka kusur 1 denar od 100 denari ili kusok ako od kasa izvadi za dorucek,cigari,kafe,.......

I ove so sakaat da sednat vo foteljite ne se nisto podobri a nivnoto odnesuvanje moze da se vidi vo strumica i kumanovo,.........
Така така, ама тоа денарче ќе кошта држава :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.089
Поени од реакции
10.825
e ke ima koga prodava se po 99 den.a ne vraka kusur 1 denar od 100 denari ili kusok ako od kasa izvadi za dorucek,cigari,kafe,.......

I ove so sakaat da sednat vo foteljite ne se nisto podobri a nivnoto odnesuvanje moze da se vidi vo strumica i kumanovo,.........
а бе цреп другар зашо купил тв со пари од фирма за потребата на дуќан го казнија 2000е, да биде иронијата уште поголема ти наплаќаат пари за телевизија а немаш право тв да си купиш


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Шо е бе пилиња, не ви се свиѓа хуморот на сметка на Катица?
Не се потресувајте толку, таа сама по себе е хумор.
,,,,размислуеле за нова сезона на Улицата Сезам,у која ќе има братучетка на Пигги дојдена од Европа со две живописни другачки..[DOUBLEPOST=1490350749][/DOUBLEPOST]
Јебем ти држава каде што на вработените од МВР без разлика дали се во службена должност или не, не важат собраќајните правила, знаци.
..да бе и јас се чудам и крстам, гледајќи според тоа како се вози и паркира по Тетово и Гостивар заклучив дека се претерало со рамковната застапеност во МВР, веројатно под притисок на американциве и европските педофилистичари...
 
Последно уредено:
S

Samurai_Sk

Гостин
,,,,размислуеле за нова сезона на Улицата Сезам,у која ќе има братучетка на Пигги дојдена од Европа со две живописни другачки..[DOUBLEPOST=1490350749][/DOUBLEPOST]
..да бе и јас се чудам и крстам, гледајќи според тоа како се вози и паркира по Тетово и Гостивар заклучив дека се претерало со рамковната застапеност во МВР, веројатно под притисок на американциве и европските педофилистичари...
Најголемиот проблем е во Скопје, еве случај денеска се паркирале полицајци да застанат коли пред рампа на паркинг, и ние обичните смртници треба да си најдеме чаре како да влегуваме и излегуваме без нервози
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Интересно е како полека но сигурно топката се префрли на другата половина од теренот.

Веќе не се дискутира за масовно прислушување, бомби, организиран криминал, финансиски грабеж, кршење на човекови права.. итн итн :(

Сега е актуелна гаштата на Ивона (да ја ебам вгз) и одбраната на државава од Тиранското чудовиште од Лок Нес.

Рака им пуштам на ВМРОвските спинери, фејкери, манипуланти, фејкнјузери и остала компанија креатори на розевата невистина.

Кога ќе размислам подобро... и не е баш тешко да се контролира оваа тотално испрана маса на народ што (поради големиот % на невработеност) има вишак време за некаква улична идеолошка војна која ја предводат продадени џукели од типот на Бетмен Серит ака тендер 750к за мајка му ;)
Веч видено.

И така добри људи.. Поздраф из сунчаног Охрида :)
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.183
Поени од реакции
21.873
За инает да му ја тргнеш на владе анкетата и место тоа да стои извинување од него за изгубеното време и мозочни клетки :D
Неможеш да изгубиш тоа што го немаш. Инаку да за твоите мозочни клетки пишувам во случај да ти е проблем да скопчаш.
На Никола треба да му објасниш која анкета треба да ја тргни пошто повеќе се, а за инает за тебе се спрема уште една :cool:.
П.с Како ти оди со ПП. Немаш некој сега скоро малтретирано или те искараја и ти рекоја поќе така НЕ.
Туку некако читам пак ми и имаш расцветано,пак почна да се губиш. Нечини така Алма , не чини. А што културно те замолив да се подприбериш.
 
M

Moon Child

Гостин
@пунтер глупача на мајка ти, жена ти, или сестра ти пред кооперација да им викаш, мене не. Јазикот подсобери си го, ни сум ти се обратила тебе лично никогаш, ни пак ако сум ти се обратила сум те навредила со било каков збор. Ни тебе, ни било кој друг.
Ќе ги навредам мајка ми и татко ми кога би ти упатила погрден збор, тоа значи дека не ме воспитале, ни те знам ни те познавам, а ни ти мене, олабави малку, да не престанам да бидам фина.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.406
Поени од реакции
36.340
Интересно е како полека но сигурно топката се префрли на другата половина од теренот.

Веќе не се дискутира за масовно прислушување, бомби, организиран криминал, финансиски грабеж, кршење на човекови права.. итн итн :(

Сега е актуелна гаштата на Ивона (да ја ебам вгз) и одбраната на државава од Тиранското чудовиште од Лок Нес.

Рака им пуштам на ВМРОвските спинери, фејкери, манипуланти, фејкнјузери и остала компанија креатори на розевата невистина.

Кога ќе размислам подобро... и не е баш тешко да се контролира оваа тотално испрана маса на народ што (поради големиот % на невработеност) има вишак време за некаква улична идеолошка војна што ја предводат продадени џукели од типот на Бетмен Серит ака тендер 750к за мајка му ;)
Веч видено.

И така.. поздраф људи из сунчаног Охрида :)
За ова апсолутно вмровците треба да му се заблагодарат на Војводата Ахмети.

Во целото нивно владеење секогаш хируршки прецизно ги распалуваа меѓуетничките односни за партиски потреби. Впрочем како што прават и сега. И секогаш еден куп луѓе се фаќаат на тоа. Само што сега е апла партиска работата.

Мене не ми е јасно што мислат еве на пример ако утре има избори и ако дпмне победи како ќе си праат коалиција со Дуи и за платформата.

Демек Дпмне без ништо да прифати ќе направи Влада? :pos:
Наеднаш после се ќе седнат со дуи и другите да се договараат и ќе нема попуштања од Дпмне? :ROFLMAO:

Тогаш ќе ги убедуваат преку истиве медиуми преку кои ги палат сега дека во име на соживотот Грујо ќе го направи ова, и ќе се издигне над ситуацијата.

Какви имбецили :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom