Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.184
Поени од реакции
21.873
Момак, глупости пишуваш, оди смисли некоја нова анкета и не смарај по темава.
Не пишувам тркало, те прашувам?
Ако е се по пропис и легално како што претпоставувам ти се мота низ тоа шупелката што ја носиш на рамена зошто Заев не формира влада, што чека толку време за да го добие тој ебан мандат ?
Да не му крши атер на Иванов најверојатно а ?
П.с и за што гласаше да не проверувам. Си да има повеќејазичност на форумот или повеќе ти одговара да бидиш Грд( ова на Заев муабетот ;) ).
 
V

viktora

Гостин
Ау ау, ти @viktora озбилно си забегал...[DOUBLEPOST=1490133286][/DOUBLEPOST]

Момак, глупости пишуваш, оди смисли некоја нова анкета и не смарај по темава.
Луѓе тепаат на улица само зошто го искористуваат уставното право на протест и тоа што јас го осудувам сум забегал?Абе овие сега спроведуваат диктатура а недај боже утре влада да состават што ќе биде.[DOUBLEPOST=1490134111][/DOUBLEPOST]
Те подболнува желудниот кога се нервираш вака? Прво е чир, а ако продужиш станува тоа полошото исто со три букви :) А Господ што ќе даде ќе даде, таман работа тебе да те слуша :)

Иначе да се земат да се отрујат сите дипломирани политиколози кога Рамче стигна да дава геополитички анализи :)))
Уффф ич не се нервирам.Би се нервирал кога некој нормален би го кажал тоа,но некој ваков како тебе едноставно жал ми паѓа за неговата ментална состојба.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Луѓе тепаат на улица само зошто го искористуваат уставното право на протест и тоа што јас го осудувам сум забегал?Абе овие сега спроведуваат диктатура а недај боже утре влада да состават што ќе биде.
Текстот на прес не соодвествува со содржината во видеото. Во видеото ниту има напад ниту има тупаници. А, и да имало напад / тепачка, можеме само да нагаѓаме за што се работело.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Луѓе тепаат на улица само зошто го искористуваат уставното право на протест и тоа што јас го осудувам сум забегал?Абе овие сега спроведуваат диктатура а недај боже утре влада да состават што ќе биде.
Со партиски војници ќе демолираат општини и ќе тепаат распеани немиени, сите се исти.
:icon_lol:
 
V

viktora

Гостин
Мкд_Маде, ПедерА вие целодневно сте тука бе вашето маме, аj одите малку да сисате некоj кур си омрзнавте сами на себе маме ви ебам фашистичко!
Поздрави ја мајка ти и кажи после кога ќе заспиеш ќе дојдам да и посакам слатко сонче.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Затоа Економист го прогласи за еден од најдобрите министри за економија,кој во војна го има зачувано курсот на денарот и стабилност во економијата.
И јас мислам југо требаше да вози.И мене душа ме боли за 300.000 марки.
Така кажи си јасно и гласно дека си поданик - груевист. Те заболе тебе и за платформа и за јазик, химна...
Продужи со вицовите за "економијата" на паторот, да се посмееме.
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
И вие да имавте мозок и вас ќе ви го "испраа" мозокот.Затоа нагалено ве нарекуваме црпнати.
Па на форумот може добро да се види кој има мозок кој не, терај само без будала си немаш ни забава.
Подобро црпнат него прцнат, али со помин нека ви е и таму нека ви стое.
 
V

viktora

Гостин
Така кажи си јасно и гласно дека си поданик - груевист. Те заболе тебе и за платформа и за јазик, химна...
Продужи со вицовите за "економијата" на паторот, да се посмееме.
Не сум поданик,ти давам пример дека типот има и позитивна страна во таа приказна.И к.т ме заболе за грујо.Нека каже заев дека се одкажува од платформата,нека свикаат нови избори, ако грујо добие над 100.000 гласа јас глава сечам.
 
S

silmarillion

Гостин
Уффф ич не се нервирам.Би се нервирал кога некој нормален би го кажал тоа,но некој ваков како тебе едноставно жал ми паѓа за неговата ментална состојба.
Значи да не те мислам, добро.

Него коа више бараш од Господ нешто да даде, ај види таму да ја даде 6 од 8 гг3+ више година дена не ми ја дава :) во ред е да имаш мислење за мене дека имам некаква претпоставувам лоша ментална состојба, ама па се поставува прашањето што те прави тоа тебе со оглед што влагаш у дискусија со мене?:)
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Криминална банда посредством елементарни лозунги на кои можат да се фатат само малоумни педери како Маде и ПедерА до кога ке ви прави циркуси бе нихното маме фашистичко?
Заев е исто криминална банда... :sick:
:uzi::uzi::uzi:
 
V

viktora

Гостин
Значи да не те мислам, добро.

Него коа више бараш од Господ нешто да даде, ај види таму да ја даде 6 од 8 гг3+ више година дена не ми ја дава :) во ред е да имаш мислење за мене дека имам некаква претпоставувам лоша ментална состојба, ама па се поставува прашањето што те прави тоа тебе со оглед што влагаш у дискусија со мене?:)
Зошто мислиш дека ако еднаш сум ти реплицирал сум сакал да влезам во дискусија со тебе?
И остави тоа гг3+,играј 2-1 или 1-2,викаат господ ги сакал будалите може ќе ти се смилува ;)
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
И така Хан си отиде посран без прес конференција а мандат се уште нема...

Sent from my MI+5s using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom