Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.184
Поени од реакции
21.873
Никакви последици нема да има, доста само се палите. Празна слама ломотење. По кој би имало последици ?
По никој, само не ми е јасно зошто Заев толку запна за тој мандатот да му го довери Претседателот, посебно кога може и без него, барем според неговите експерти . Од кога стана толкав атерџија ?
 
V

viktora

Гостин
Што бе ќе ги отворат касарните ќе се вооружат тврдокорните и? :) против кого ќе војуваат? :) Ќе го бараат Заев да го утепаат?:)
Да даде господ Албанците како што им влегуваа во 2001 на македонците по домови им правеа зулуми и тебе да ти влезат во домот.Има сам да ги бараш тврдокорните.За нив нема сдсмовец вмровец,каур си е каур.Кога тепаат низ град не прашуваат дали си за вмро или сдсм него на албански те прашуваат ако не знаеш ќотекот.Ех бе будали едни.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
По никој, само не ми е јасно зошто Заев толку запна за тој мандатот да му го довери Претседателот, посебно кога може и без него, барем според неговите експерти . Од кога стана толкав атерџија ?
Очигледно сака се да си биде по прописи.
И не е само според неговите експерти, и според Никола Поповски е.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Абе на јанко крмакот му дале утрински термин или шител 3 отиде под стечај?
Ја имав избришано од програмиве, се растурив од барање и иде некој филм сеа. Најмногу кога им требаше за регрутирање сенилни баби за у војна, им го скинаа.[DOUBLEPOST=1490132549][/DOUBLEPOST]
Да даде господ Албанците како што им влегуваа во 2001 на македонците по домови им правеа зулуми и тебе да ти влезат во домот.Има сам да ги бараш тврдокорните.За нив нема сдсмовец вмровец,каур си е каур.Кога тепаат низ град не прашуваат дали си за вмро или сдсм него на албански те прашуваат ако не знаеш ќотекот.Ех бе будали едни.
Тебе ти текнуе дека во 2001ва во својство на министер за економија, а без претходна закана од учк за ниту еден функционер, паторот си набави блиндиран џип од 300000 тогашни марки. Само сакам да те потсетам тој што ги пали тврдите корки сега, како "патриотски" играше тогаш.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.184
Поени од реакции
21.873
Очигледно сака се да си биде по прописи.
И не е само според неговите експерти, и според Никола Поповски е.
Од кога тоа сака се по пропис да биди ? Од сега скоро или од секогаш?
И малце контрадикторен си. И без добиен мандат според нив и според Никола Поповски пак би било се по пропис. Сега по пропис и е или не е да направи влада без добиен маднат?
Ако е што чека толку време ?
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Од кога тоа сака се по пропис да биди ? Од сега скоро или од секогаш?
И малце контрадикторен си. И без добиен мандат според нив и според Никола Поповски пак би било се по пропис. Сега по пропис и е или не е да направи влада без добиен маднат?
Ако е што чека толку време ?
Смараш со глупости момак на темава. Одјеби.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Абре, аман веќе, овој Хорхе нека му даде малку можност за сатисфакција на Зајчето што краде морковчиња (за братчето зајче Вицето). Уште еден криминалец да ја има можноста да се види како премиер на оваа проклета земја.

И без тоа ќе лета газ преку глава за некој месец. Толку му е рокот нему.
 
V

viktora

Гостин
Абе на јанко крмакот му дале утрински термин или шител 3 отиде под стечај?
Ја имав избришано од програмиве, се растурив од барање и иде некој филм сеа. Најмногу кога им требаше за регрутирање сенилни баби за у војна, им го скинаа.[DOUBLEPOST=1490132549][/DOUBLEPOST]
Тебе ти текнуе дека во 2001ва во својство на министер за економија, а без претходна закана од учк за ниту еден функционер, паторот си набави блиндиран џип од 300000 тогашни марки. Само сакам да те потсетам тој што ги пали тврдите корки сега, како "патриотски" играше тогаш.
Затоа Економист го прогласи за еден од најдобрите министри за економија,кој во војна го има зачувано курсот на денарот и стабилност во економијата.
И јас мислам југо требаше да вози.И мене душа ме боли за 300.000 марки.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.184
Поени од реакции
21.873
Смараш со глупости момак на темава. Одјеби.
Толку ти се можностите и капацитетот?
Обично логично прашање и на тоа не знаеш да одговориш.
После јас сум смарал мочко еден.
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
СДСМ почна физички да ги напаѓа граѓаните што ја бранат Македонија (ВИДЕО)

http://press24.mk/sdsm-pochna-fizichki-da-gi-napagja-gragjanite-shto-ja-branat-makedonija-video

„Да ти е*у мајку македонску“!

Затоа ќосето и камата ги спомнуваме.Ќе биде и тоа.
Дај бар видео да видиме кај пцуел така, лично не верувам пошто сте махери за да исфилмате мн работи со помош на ваштите перачи на мозок.
Абе опасни сте вие со тој Ќосе и ками исис не ви е рамна. Али ај да видиме кога ке биде и тој масакар у име одбрана на државата.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Ау ау, ти @viktora озбилно си забегал...[DOUBLEPOST=1490133286][/DOUBLEPOST]
Толку ти се можностите и капацитетот?
Обично логично прашање и на тоа не знаеш да одговориш.
После јас сум смарал мочко еден.
Момак, глупости пишуваш, оди смисли некоја нова анкета и не смарај по темава.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: k3b

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697

Ту да ти ебам курвата,начекавте глуп народ па дупи.
Се согласувам со тебе, ова го прават владеачките гарнитури 25 годни. Оваа тековнава, овие 10 години го достигна максимумот на искористувањето на глупиот народ. Ги поминаа сите можни граници и на нормалното и на ненормалното залажување, манипулирање и искористување на рајата и рајата уште им е послушна, тоа е достигнување за историја.
 
V

viktora

Гостин
Дај бар видео да видиме кај пцуел така, лично не верувам пошто сте махери за да исфилмате мн работи со помош на ваштите перачи на мозок.
Абе опасни сте вие со тој Ќосе и ками исис не ви е рамна. Али ај да видиме кога ке биде и тој масакар у име одбрана на државата.
И вие да имавте мозок и вас ќе ви го "испраа" мозокот.Затоа нагалено ве нарекуваме црпнати.
 
S

silmarillion

Гостин
Да даде господ Албанците како што им влегуваа во 2001 на македонците по домови им правеа зулуми и тебе да ти влезат во домот.
Те подболнува желудниот кога се нервираш вака? Прво е чир, а ако продужиш станува тоа полошото исто со три букви :) А Господ што ќе даде ќе даде, таман работа тебе да те слуша :)

Иначе да се земат да се отрујат сите дипломирани политиколози кога Рамче стигна да дава геополитички анализи :)))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom