Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.491
Поени од реакции
36.451
Ne_sum_ja:

Скопје, Македонија, 8 дена до падот на фашизмот.

3 саати потрошив да ја најдам проклетата снимка со Јово и Миле. Сум ги заборавил каде беа ставени, а сум го избришал маилот кај што ми ги пратија снимките. Се надевам дека никој нема да ја слуша, пошто и нема нешто страшно.... Тогаш кога ја слушав ми се чинеше како да е нешто страшно, а уствари заборавил да потпише министерот...
Де де и голема работа што брцнал човекот во списите да среди некое документче увалено таму на другарот министер за предметот против лидерот на опозицијата. Јас стварно не гледам како тоа го прекршува Законот за кривична постапка.
Верувам такво досредување документи од други судии во туѓи предмети е стандардна пракса во секој суд низ европава.

И јас будала за ситници се фаќам.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Де де и голема работа што брцнал човекот во списите да среди некое документче увалено таму на другарот министер за предметот против лидерот на опозицијата. Јас стварно не гледам како тоа го прекршува Законот за кривична постапка.
Верувам такво досредување документи од други судии во туѓи предмети е стандардна пракса во секој суд низ европава.

И јас будала за ситници се фаќам.
Аха, епа ако ви се доказите како овој..... тешко на грујо... не 10, уште 30 ќе владее.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.491
Поени од реакции
36.451
Аха, епа ако ви се доказите како овој..... тешко на грујо... не 10, уште 30 ќе владее.
Ок, ќе постирам посериозни работи. Ако има нешто за Амнестија на терористи или договарање за придавки за името и слично.

Украдени пари и онака се пролазна ствар.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Најди разлика...



Sent from my MI 5s using Tapatalk
До кај си со скриншотот од постот на кој реплицира Туфегџиќ? Или хаос ти е десктопот од сличиња :)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Разговорот помеѓу Миле Јанакиески и старо-новиот претседател на Врховен суд Јово Вангеловски.

Миле бара од Вангеловски да извади документ од списите од предметот Глобал што не бил потпишан и да му го даде на овој да го среди оти некој судија му правел проблем.

Уживајте.

Ајде сите заедно да и помогнеме на Катица, пронајдете го криминалот во разоворот, мојот придонес е транскриптот:
Миле: Ало
Јово: Ало, како си господине министер.
Миле: добар на терен ги ...(нејасно)
Јово: ако убаво ... види вака сеа една малку итна работа знаеш за. .... моеш да ме следиш да не си у гужва?
Миле: влегувам во кола ај повели
Јово: значи за предметон глобал
Миле: добро
Јово: Има они нели водат таа постапка, сега е кај мене тука
Миле: добро
Јово: ми прави проблем едниот од судиите, затоа што на решението кое што е донесено од твоја страна нема твојот потпис. Значи во списите од предметот...
Миле: а чив потпис има
Јово: па нема ничив, празно е, ја незнам од кои причини, веројатно е таков примерокот, невозможно е да нема, затоа што има печат.
Миле: Може да ми го пушти некој на смс, да му го пушти.
Јово: и сега на смс ќе ти го пуштам бројчето и ако е изводливо да организираш...
Миле: утре јас ќе ти го дам, утре на рака ќе ти го дам.
Јово: Еее така, ама не оригинал, копија затоа што све е во копија, и ова во копија со твој потпис, јас на смс ке ти пуштам точни бројки, за да може излезе ... утре излегува од кај мене како што треба.
Миле: Готово чао.
[DOUBLEPOST=1489444293][/DOUBLEPOST]
Ок, ќе постирам посериозни работи. Ако има нешто за Амнестија на терористи или договарање за придавки за името и слично.

Украдени пари и онака се пролазна ствар.
Како сериозен потег во насока на искрена желба за просперитет, можам да го земам во предвид само постирањето на снимки поврзани со настаните од смилковско езеро.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.206
Поени од реакции
8.557
Ајде сите заедно да и помогнеме на Катица, пронајдете го криминалот во разоворот, мојот придонес е транскриптот:
Миле: Ало
Јово: Ало, како си господине министер.
Миле: добар на терен ги ...(нејасно)
Јово: ако убаво ... види вака сеа една малку итна работа знаеш за. .... моеш да ме следиш да не си у гужва?
Миле: влегувам во кола ај повели
Јово: значи за предметон глобал
Миле: добро
Јово: Има они нели водат таа постапка, сега е кај мене тука
Миле: добро
Јово: ми прави проблем едниот од судиите, затоа што на решението кое што е донесено од твоја страна нема твојот потпис. Значи во списите од предметот...
Миле: а чив потпис има
Јово: па нема ничив, празно е, ја незнам од кои причини, веројатно е таков примерокот, невозможно е да нема, затоа што има печат.
Миле: Може да ми го пушти некој на смс, да му го пушти.
Јово: и сега на смс ќе ти го пуштам бројчето и ако е изводливо да организираш...
Миле: утре јас ќе ти го дам, утре на рака ќе ти го дам.
Јово: Еее така, ама не оригинал, копија затоа што све е во копија, и ова во копија со твој потпис, јас на смс ке ти пуштам точни бројки, за да може излезе ... утре излегува од кај мене како што треба.
Миле: Готово чао.
E sega vie ste spremni vojna da otvorite samo Grujo da ne odi vo zatvor posle vakvi dokazi. Za sto be ? za eden eban sendvic ?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Ок, ќе постирам посериозни работи. Ако има нешто за Амнестија на терористи или договарање за придавки за името и слично.

Украдени пари и онака се пролазна ствар.
Не стварно дај некој разговор посериозен да слушнам , сите ли се со ваква тежина. Ај да видиме стварно некој посериозен, јас до сега не ги имам слушано, ви верував дека се сериозни, ама сега ме заинтригираа.
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
шарени,нешарени, обединети, необединети, бањати, небањати,црпнати нецрпнати, додека решите вие која партија е за правна држава ќе останеме изгледа само на правна
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
@jamajka во ред е, намали со форсот.
Прво ти се извинувам што те квотирам, но ти ме спомна прво. Искрено фала, ама најискрено што ми даде значење на мојот вечерашен труд. Ова ми беше доволно признание дека дека некои суети тука се скршија вечерва и побараа помош од тебе. Тоа и ми беше целта. Се одјавувам за денеска, еве атер за тебе, дека најде сила да ме означиш и да не се мачиш да ме банираш и да објаснуваш зошто си ме банирал.

Поздрав и све најубаво.

@Ne_sum_ja постирај слободно некоја сериозна бомба, ќе ми биде мило да ја разгледаме утре заедно.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.491
Поени од реакции
36.451
Прво ти се извинувам што те квотирам, но ти ме спомна прво. Искрено фала, ама најискрено што ми даде значење на мојот вечерашен труд. Ова ми беше доволно признание дека дека некои суети тука се скршија вечерва и побараа помош од тебе. Тоа и ми беше целта. Се одјавувам за денеска, еве атер за тебе, дека најде сила да ме означиш и да не се мачиш да ме банираш и да објаснуваш зошто си ме банирал.

Поздрав и све најубаво.

@Ne_sum_ja постирај слободно некоја сериозна бомба, ќе ми биде мило да ја разгледаме утре заедно.
Не бе па и ти, шо ќе ти се. И онака се сечени, лепени.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Прво ти се извинувам што те квотирам, но ти ме спомна прво. Искрено фала, ама најискрено што ми даде значење на мојот вечерашен труд. Ова ми беше доволно признание дека дека некои суети тука се скршија вечерва и побараа помош од тебе. Тоа и ми беше целта. Се одјавувам за денеска, еве атер за тебе, дека најде сила да ме означиш и да не се мачиш да ме банираш и да објаснуваш зошто си ме банирал.

Поздрав и све најубаво.

@Ne_sum_ja постирај слободно некоја сериозна бомба, ќе ми биде мило да ја разгледаме утре заедно.
Нема потреба да се одјавуваш, мене ми е еден вид обврска да те читам (како и секој член) за да видам дали има навреди и ако има, дали да ги санкционирам, иако во принцип не сакам.

Постирај до сабајле во склад со темата, не форсирај со раковидните постови, тоа ми беше и целта на тагирањето.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Нема потреба да се одјавуваш, мене ми е еден вид обврска да те читам (како и секој член) за да видам дали има навреди и ако има, дали да ги санкционирам, иако во принцип не сакам.

Постирај до сабајле во склад со темата, не форсирај со раковидните постови, тоа ми беше и целта на тагирањето.
Само процедурално, какви се тие раковидни постови ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom