Пробиштип

Член од
12 септември 2008
Мислења
359
Поени од реакции
4
Пробиштип како град почнал да се гради 1943 од страна на германците. Они ги изградиле првите згради каде што биле сместени војниците и една вила во која бил сместен тогашниот командант на батаљонот. Инаку Пробиштип (кога бил село) на турски значи Пат за Штип односно патот од Картово за Ѓтип.

И мојта партија сигурно не ги уништила рудниците информирај се што е како пша после пиши



Знаеш да живееш бе рамбо коковче, пивце а ке биде интересно.
И овие од ДПМНЕ еднаш нека сватат кои се ишто прават СДСМ за Пробиштип, ние правиме они растураа.
ауу гледам колку направите за градо!!!! да не беше Ванче Мијалчев градоначалник и денеска ке немавме плоштад бе комунисти. и сеа на локалните избори поголем дебакл ке доживеете од дебакало шо го доживеате на овие парламентарни избори.
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Пробиштип море...
Не сум бил..ама сакам да одам...запознав едно девојче Деспина (шарпи носит стално)...фино ми се виде...ако се сите како неа..супер градче имате...
Иначе за пробиштип асоцијација ми е рудникот Злетово...знам дека нема албанци..дека има по некој србин ...на времто постојаше ФК Рудар,сеа незнам дали постојат..ако имат некој што не ќе му е мака...еве да го замолам да ми кажи што има ,како има со спортот таму...ме интересира тоа! И секако знам имаше неколку активни НВО-али стварно нема слушнато абер од нив појке години...
Ајт позздрав до пробиштип..и некој ако ја познават Деспина да ја поздравит :)
Ф.К.Рудар постои и игра во трета лига(исток).На кој НВОа мислиш конкретно.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Ф.К.Рудар постои и игра во трета лига(исток).На кој НВОа мислиш конкретно.
Па на ЕД “Злетовица“...тие знам нешто поактивни беа на времето...
Сеа незнам како е ситуацијата во таа сфера...а баш ме интересира дали има младински НВО-и..можеме да соработуваме нешто..затоа прашав..
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Па на ЕД “Злетовица“...тие знам нешто поактивни беа на времето...
Сеа незнам како е ситуацијата во таа сфера...а баш ме интересира дали има младински НВО-и..можеме да соработуваме нешто..затоа прашав..
Злетовица сеуште постои малце се позаспани од порано но постојат.Иначе и јас сум член на НВО(Здружение за подобра иднина),активни сме само на локално ниво.Па ако имаш некој предлог за соработка ...повели.Поздрав:helou:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
имав една женска, (ако можам така да ја наречам нашата 10-дневна „врска“) од пробиштип... таа дојде охрид на одмор...
бидејќи досега никој не стави ништо еве слики поставени на http://volanskopje.blog.com.mk/node/98536


 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
пробиштип е супер град има доста интересни работи а и кафулето во парк cool кафе e нешто многу многу добро со одлична забава а згора на тоа има пред се убави девојки па кој не е бил треба да го посети
Ти си една од нив?
 

.:TINA:.PINK

.:oksimoronka:.
Член од
17 август 2008
Мислења
354
Поени од реакции
16
Sum bila tamu, sve ima samo pari i rabota nema:baeh:
se seguvam, dobro e gradceto, ali moze i podobro, lugeto nemaat mnogu kultura, nekako nekulturni mi se..
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Sum bila tamu, sve ima samo pari i rabota nema:baeh:
se seguvam, dobro e gradceto, ali moze i podobro, lugeto nemaat mnogu kultura, nekako nekulturni mi se..
вајда на такви си сретнала ама во Пробиштип има секаков народ и тоа ти е, но Пробиштип го има едно од најдобрите кафулиња cool cafe што сега го реновират и кој нууди ептен добри журки.А народ моментално живна откако се отвори рудникот , ако се затвори тоа е тоа ке биде вистинска мизерија.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Еднаш до сега сум бил, имавме претстава пред 2 години и супер беше, мирен град за разлика од овде.
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Ах мирен....нема проблеми како вашите во Тетово,ние овде самите си ги вадиме очите.
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
Ууу сум била во Пробиштип..
Мал град, сите се познаваат, се што знаеш и цел град знае, ако незнае ќе дознае:vozbud:.
А ноќниот живот им е лудница, пиење за евтини пари, може да поминеш со добра забава, ако ти се усреќи ..:helou:
 
S

sofija mk

Гостин
:pos2:luge?gazdata na cool e od kratovo:pos2:treba uste da zboram,tamu porasnav radi toa sto takvi bea okolnostie"morav"inaku po seljacki grad nema u svetot ne u mk,da se gostoljubivi SE ,ama poveke od prostoka ,tamu koga ke otides lugeto se potepuvaat da te isprecekaat,:pos2:eek:d sto se dobri se PROSTI izvinete me probistipjani ama vie koga se zbori za gradovi ste suvisni tuka,zatoa sto jas nikogas ne pomtam PROBISTIP GRAD DA BIL.......:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
абе имам некои роднини у пробиштип ....
 

Раскољников

Моделатор
Член од
15 март 2006
Мислења
167
Поени од реакции
1
:pos2:luge?gazdata na cool e od kratovo:pos2:treba uste da zboram,tamu porasnav radi toa sto takvi bea okolnostie"morav"inaku po seljacki grad nema u svetot ne u mk,da se gostoljubivi SE ,ama poveke od prostoka ,tamu koga ke otides lugeto se potepuvaat da te isprecekaat,:pos2:eek:d sto se dobri se PROSTI izvinete me probistipjani ama vie koga se zbori za gradovi ste suvisni tuka,zatoa sto jas nikogas ne pomtam PROBISTIP GRAD DA BIL.......:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Ајдеееее.... Тозо бил од Кратово???:uvo:

За другото немам коментар, со зборовите што ги употребуваш самата си покажа каква си. :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom