Amazon (официјална тема)

  • Креатор на темата Гоццццце
  • Време на започнување

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Одлично, фала ти ! Само не знаеш дали овие вршат испорака до тука во случај на онлајн нарачка? Ако не знаеш да се распрашувам.. Дури и повеќе одговара некаде од наша близина да се нарача (дали Србија, Бугарија, Словенија, Хрватска).
Не, синоќа веднаш пробав да направам порачка за книгава до МКД, фигурира таму нашава држава но кога ке дојде време да ја платиш книгата вика само Србија :( Сабајлево се јавив кај едно другарче во Софија, ја има истата книга, таа со корицата но од 200-250 лева (100-120 евра) исто како тука...
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
@Mr.T добро дигитална верзија до толку не ти врши работа? Еве колку да ја ѕирнам ја симнав сега за помалце од 20 секунди. Одлична е, со bookmarks внатре и со све комплет.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
@Mr.T добро дигитална верзија до толку не ти врши работа? Еве колку да ја ѕирнам ја симнав сега за помалце од 20 секунди. Одлична е, со bookmarks внатре и со све комплет.
Може сака да прави приватна библиотека :)
 
M

Mr.T

Гостин
@Mr.T добро дигитална верзија до толку не ти врши работа? Еве колку да ја ѕирнам ја симнав сега за помалце од 20 секунди. Одлична е, со bookmarks внатре и со све комплет.
Брат и јас ја имам во ПДФ формат и се тоа е ОК ,али само ОК. Книгава треба и ЌЕ треба. Ако ти се верува, сега кога учам од неа висам со саати над неа. Правев муабет со некои постари доктори (дури и од постарите генерации), за да ја поминат убаво цела оваа книга им требало минимум 6 месеци. Е сега од истата книга учам али превод на хрватски плус постара верзија. А мене ми е план да ја купам и да ја имам еднаш за секогаш зошто факт е дека уште многу ќе си имаме работа со неа.

Може сака да прави приватна библиотека :)
Да ти кажам брат, на крајот на медицински факултет автоматски имаш приватна библиотека, а ако додадеме плус и специјализација.. Имаш библиотека ипол веќе :D

Јас многу ви благодарам за помошта што до сеа ми ја дадовте, за линкови од др страни и се тоа е одлично. Ако се најде некое решение за да се купи со заштеда на некој денар, добро. Ако не, ќе си збираме сеа пари и летото одиме академска книга и завршуваме работа.
 
Член од
1 мај 2008
Мислења
89
Поени од реакции
47
Има некој појма со продавање на амазон?
Нов селер сум таму и ми треба помош ако некој знај нешто...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.817
Поени од реакции
15.745
Мора да одиш речиси до крај со процедура за да ти го пресмета шипингот доколку го има за кај нас или ќе ти излези известување дека не праќет.
Главно еден добар дел на производи не ги испраќет за овдека.
сакам да порачам едно пластично делче,
80грама е, за Германија е 5евра шипингот, ама не можам да видам за кај нас, дали мора прво да се отвори кај Амазом акаунт ??
https://www.amazon.de/Ersatzpropeller-Flügel-Jarvis-Watersnake-Rhino/dp/B003JX10VI/ref=sr_1_1?s=sports&ie=UTF8&qid=1486315881&sr=1-1&keywords=Ersatzpropeller 2 Flügel Jarvis
 
Последно уредено:

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
сакам да порачам едно пластично делче,
80грама е, за Германија е 5евра шипингот, ама не можам да видам за кај нас, дали мора прво да се отвори кај Амазом акаунт ??
https://www.amazon.de/Ersatzpropeller-Flügel-Jarvis-Watersnake-Rhino/dp/B003JX10VI/ref=sr_1_1?s=sports&ie=UTF8&qid=1486315881&sr=1-1&keywords=Ersatzpropeller 2 Flügel Jarvis
Bestellungsübersicht
Artikel: EUR 11,09
Verpackung & Versand: EUR 77,80
Gesamtbetrag: EUR 88,89

За Германија 5 евра за Македонија 77.80 евра

Инаку ова не е истото? Ако е истото тогаш за него поштарината до МКД ти е 15$ AUD :)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.817
Поени од реакции
15.745
Bestellungsübersicht
Artikel: EUR 11,09
Verpackung & Versand: EUR 77,80
Gesamtbetrag: EUR 88,89

За Германија 5 евра за Македонија 77.80 евра

Инаку ова не е истото? Ако е истото тогаш за него поштарината до МКД ти е 15$ AUD :)
Благодарам за инфото, ненормална работа, за 80грама делче толкава поштарина... ќе чекам Алиекспрес кога ќе има или слично од друг производител, преку Канада или Австралија човек ќе ми донесе.
Како и да е шипингот е голем светски проблем... И не само за нашата вукојебина, има парадокси колку сакаш...робата му е во Атина ама не праќа за Грција ...
работата е поназад од времето на Марко Поло... па нормално после џиповите јапонски ама и европски во УСА биле 30% поефтини одколку во Европа, ако се буниш ќе ти рече па донеси го од УСА !!
Одвратната комуњарска поговорка - у Солуна грош сомуна, до Солуна 2 гроша ..Пак е на сила... а има и бетер, исти производ, во Скопје 1495мкд а во Битола 1000 мкд
..внатре во државата не вирее бизнисот , само шлеперска методологија..
или се јавувам во фирма во Гостивар за некое вентилче за вода, нема шанси во Скопје да купиш, мора да дојдеш во Гостивар...
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
сакам да порачам едно пластично делче,
80грама е, за Германија е 5евра шипингот, ама не можам да видам за кај нас, дали мора прво да се отвори кај Амазом акаунт ??
https://www.amazon.de/Ersatzpropeller-Flügel-Jarvis-Watersnake-Rhino/dp/B003JX10VI/ref=sr_1_1?s=sports&ie=UTF8&qid=1486315881&sr=1-1&keywords=Ersatzpropeller 2 Flügel Jarvis
Побарај го истиов производ на британски амазон или на ибеј дали го имат.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Некој риселер на Амазон.ком за саати?
И пак да си прашам дали има некој шо е активен моментално на мтурк?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.817
Поени од реакции
15.745
Побарај го истиов производ на британски амазон или на ибеј дали го имат.
ispadna na ebay.uk so dostava do Makedonija i toa ne skapa,4.05 pišuva na markata, so se pakuvanjeto ~5&, se vkupno beše mislam 13& ~989mkd, mi dojde ušte pred 4-5 dena, a go zemav preku komvšivka što ima paypal od porano ...
 
Член од
11 јануари 2012
Мислења
32
Поени од реакции
20
Кажете што да правам, нарачана е книга од британскиот амазон,пратена е на 27.03. но уште не е пристигната. При нарачката фигурира рок за достава 7-10 дена за МК, но ајде,не го земав здраво за готово,но сега веќе поминаа преку 30 дена. Тракингот не е овозмоен за оваа пратка. Некој совет?
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Дечки ми треба мала помош. Добив гифт карта од Амазон од 25$.
Се убив од барање на Амазон да си купам нешо интересно и овие никој не праќаат кај нас. Дајте совет што да праам сега. Би купил нешто од електроника (било што) само да ја искористам картата.
Или пак ако имате некоја подобра идеја како да ја искористам да ја заменам, да ја продадам некако или да ја фрлам :) (електронска е не е физичка).
Фала.
 
Член од
26 ноември 2012
Мислења
76
Поени од реакции
63
Дечки ми треба мала помош. Добив гифт карта од Амазон од 25$.
Се убив од барање на Амазон да си купам нешо интересно и овие никој не праќаат кај нас. Дајте совет што да праам сега. Би купил нешто од електроника (било што) само да ја искористам картата.
Или пак ако имате некоја подобра идеја како да ја искористам да ја заменам, да ја продадам некако или да ја фрлам :) (електронска е не е физичка).
Фала.
Од физички ствари, книги можеш да нарачаш. Од дигитални имаш повеќе избор. Софтвер, игри, мобилни апликации, in-app purchases итн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom