Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Lele ama se iznervirav vakov status vi se ima li pojaveno, ve molam za sovet
Преписката е нередовна. Необходимо е представјане на доп'лнителни документи В срок до _________ za eden mesec otprilika г., следва да представите удостоверение за родствени вр'зки, издадено от обштината по постојанен адрес в Р Б'лгарија на брат Ви .

A кога беше на интервју ? Ти пишува ли на происходот врз дека ти е издаден врз основа на брат ти ?
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
Bev vcera da odnesam izvod vo ambasada da go legaliziraat. Ne bi bilo nisto cudno dokolku sluzbenickata ne mi kaza deka udostoverenieto vise mesec i nesto mi e tamo. Mi vika ne go podigate a ja kako glup ne gospogjo gi nemam dokumentite plus dojdov samo da go legaliziram izvodot plus zakazav za podiganje vo sofija na 22ri. Ona vcudonevidena me prasa pa dali ke vi dozbolat da podignete posto postapkata ste ja pocnale tuka, a ako podignete tuka ukazot nie od tuka prijavuvame adresa i ke vi treba 3 5 meseci za da dobiete egn. PRASANJE??? Ke mozam li da go podignam vo sofija ili moram da go podignam tuka. Iskustvo nekoe ??? T.e ima li luge sto podnele preku abasada a go podignale vo Sofija?
moizs da go podignes sofia a mozi i tuka pa da odis sofia za adresa pozz
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.622
Поени од реакции
26.134
@sardaukar , 7 дена бан (иницирање оф топик)
Да му се тргне банот на sardaukar!!! За многу поголеми оффтопици и навреди сте гледале низ прсти, а за сард, кој е секогаш пристоен 7 дена БАН.

Не е фер!!!!!!!!!
 
Последно уредено:
C

CrazyCounter

Гостин
zdravo decki moze li nekoj da kaze koa e procedurata za podiganje ukaz i dali u ista den e i slikanje za pasos :)
skeniras pasosot i rezerviras termin za podiganje na ukazot, treba da se prijavi adresa prvo pa posle da se slikas .[DOUBLEPOST=1485741455][/DOUBLEPOST]Prijateli ima li nekoj iskustvo so ovoj status i dali ima nekakvo chare ?
Za drugar prasuvam toj ima odneseno site dokumenti za poteklo skoro 7/8 meseci e so ovoj status.
pozdrav

Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
5 ноември 2016
Мислења
32
Поени од реакции
35
Vi blagodaram site da si docekate kako mene :vozbud::ајнапиво::ojeaa:
Omg ali e ubav :ајнапиво::vozbud:So srekja neka ti e! I na site drugi da go docekame ovoj moment!
Ajde sega kako sto e red da pocastis :) jas pijam chaj hehe
So sreka! Preubav e edvaj go cekam toj preubav moment[DOUBLEPOST=1485729903][/DOUBLEPOST]
So sreka! Preubav e edvaj go cekam toj preubav moment
[DOUBLEPOST=1485766122][/DOUBLEPOST]Vi blagodaram site da si docekate kako mene :vozbud::ајнапиво::ojeaa:
Omg ali e ubav :ајнапиво::vozbud:So srekja neka ti e! I na site drugi da go docekame ovoj moment!
Ajde sega kako sto e red da pocastis :) jas pijam chaj hehe
So sreka! Preubav e edvaj go cekam toj preubav moment[DOUBLEPOST=1485729903][/DOUBLEPOST]
So sreka! Preubav e edvaj go cekam toj preubav moment
 
Член од
18 август 2014
Мислења
14
Поени од реакции
3
Stranata na ministerstvoto ne raboti mnogu vreme??


na starnata za proverka na brojcinja na ministerstvoto dolu kade se proveruvaat tie po diplomatski pat sto se

http://publicbg.mjs.bg/BgInfo
сакав да прашам како ги следите кои бројчиња се стигнати на задолжителна[DOUBLEPOST=1485771684][/DOUBLEPOST]
Stranata na ministerstvoto ne raboti mnogu vreme??


na starnata za proverka na brojcinja na ministerstvoto dolu kade se proveruvaat tie po diplomatski pat sto se

http://publicbg.mjs.bg/BgInfo
Да тоа го знам само пошто ти пиша дека наголемото бројче е... На задолжителна како ги следиш кои се веке стигнати на задолжителна
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom