Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 ноември 2013
Мислења
70
Поени од реакции
94
По се изгледа дека нема никој на форумов од 2014 само јас и ти сме или другиве не се засегнати да се преслушаме колку сме и до каде сме
I jas sum isto ama kako sho kazav pred mesec dena ako ima promeni ke ve izvestam

Sent from my Lenovo S850 using Tapatalk
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
267
Поени од реакции
82
Денес мене ми се смени во „По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.“
На интервју бев лани крај на февруари, бројчето ми е 9xxx/2015.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
бројот ми е 12ххх/2013

Ако може некој да ми каже што е следно процедура. Каде треба да поднесам барање за да земам државјанство и дали ист ден се аплицира и за пасош? Дали и колку се плаќа? Накратко што да правам да не лутам и да не се јавувам по луѓе за посредување.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
68
Поени од реакции
73
По се изгледа дека нема никој на форумов од 2014 само јас и ти сме или другиве не се засегнати да се преслушаме колку сме и до каде сме
i jas cekam od 2014 posledno sto razbrav 2014 vo februari ke ja pocnat.da se strpime uste nekoja nedela
 
Член од
24 јули 2015
Мислења
98
Поени од реакции
54
Lele ama se iznervirav vakov status vi se ima li pojaveno, ve molam za sovet
Преписката е нередовна. Необходимо е представјане на доп'лнителни документи В срок до _________ za eden mesec otprilika г., следва да представите удостоверение за родствени вр'зки, издадено от обштината по постојанен адрес в Р Б'лгарија на брат Ви .
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
68
Поени од реакции
73
Lele ama se iznervirav vakov status vi se ima li pojaveno, ve molam za sovet
Преписката е нередовна. Необходимо е представјане на доп'лнителни документи В срок до _________ za eden mesec otprilika г., следва да представите удостоверение за родствени вр'зки, издадено от обштината по постојанен адрес в Р Б'лгарија на брат Ви .
kakvi dokumenti dade ?
 
Член од
24 јули 2015
Мислења
98
Поени од реакции
54
Pasos od brat BG i izvvoi od tuka da se povrzeme, Mislam deka se si bese ok , sto e ova sega?
 
Член од
22 јануари 2016
Мислења
12
Поени од реакции
20
Da li ima neko informaciju ili iskustvo sa podizanjem ukaza bez zakazanog termina?
Pozzz
 
Член од
16 февруари 2016
Мислења
85
Поени од реакции
56
Bev vcera da odnesam izvod vo ambasada da go legaliziraat. Ne bi bilo nisto cudno dokolku sluzbenickata ne mi kaza deka udostoverenieto vise mesec i nesto mi e tamo. Mi vika ne go podigate a ja kako glup ne gospogjo gi nemam dokumentite plus dojdov samo da go legaliziram izvodot plus zakazav za podiganje vo sofija na 22ri. Ona vcudonevidena me prasa pa dali ke vi dozbolat da podignete posto postapkata ste ja pocnale tuka, a ako podignete tuka ukazot nie od tuka prijavuvame adresa i ke vi treba 3 5 meseci za da dobiete egn. PRASANJE??? Ke mozam li da go podignam vo sofija ili moram da go podignam tuka. Iskustvo nekoe ??? T.e ima li luge sto podnele preku abasada a go podignale vo Sofija?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom