Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 октомври 2013
Мислења
16
Поени од реакции
16
Izvini samo uste ova znaese kako e koga cekas kako ti pisuvase pred finalen pregled obrazuvana prepiska na 15.02.2016 ili...?
Pred ovoj status da se smeni, stoese vaka... Образувана преписка N:xxxx/2016/... Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
KONECNO Образувана преписка N:138../2013/07.10.2013 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 2 от 2017 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.

jas malku docnam no kako sto nosi redot da si kazam i jas na 22 fevruari odime po ukaz ako ima red i poredok nie veteranive od 2013 kocecno da se trgnime od temava da se ostavi prostor za drugite.
imase mn nervoza vo ovie 4 god vi posakuvam polesno da ja isterate site procedurata pozzz do site
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.286
Тогаш врз база на тоа можеш да извадиш потврда од некој од бугарски клубови во МК за произход но пак ке пофторам до сега немам конкретно слушнато од некого за сигурно да има земено државјанство вака, обично вакви прозборат и ги снема од форумот, Ако има некои членови нека се изјаснат.
Значи има и такви кои немаат никакви документи туку со потврда си ја пробуваат среќата?
 
Член од
6 октомври 2016
Мислења
52
Поени од реакции
3
dali znaj nekoj od kolku do kolku satot mozi da se slika za pasos i licna karta vo sofija vo policijata
i dali ima guzva
 
D

Drexel

Гостин
Значи има и такви кои немаат никакви документи туку со потврда си ја пробуваат среќата?
Ги има и си ја пробуваат среќа што да се прави, Исто така сега ми текна ако случајно имаш пра дедо кој што се борел во бугарската армија, ако му го знаеш име и презиме и каде бил стациониран во кој регион можеш да прашаш и побараш потврда од "велико т'рново военен архив" ако го имаат во регистар на војници, се поврзуваш со него преку изводи и можат да ти издадат потврда дека бил бугарски војник и ова да го користиш како доказ за произход.
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.286
Ги има и си ја пробуваат среќа што да се прави, Исто така сега ми текна ако случајно имаш пра дедо кој што се борел во бугарската армија, ако му го знаеш име и презиме и каде бил стациониран во кој регион можеш да прашаш и побараш потврда од "велико т'рново военен архив" ако го имаат во регистар на војници, се поврзуваш со него преку изводи и можат да ти издадат потврда дека бил бугарски војник и ова да го користиш како доказ за произход.
Епа тука лежи зајакот не знам дали се борел или не речиси и ништо да не знам за него освен име и презиме.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Дечки да соопштам пред неколку минути ми се смени статусот во Финална!!!!! Иначе сум 91**/2015 со интервју во софија на 17 февруари 2016 со стара блгарска крштеница! :aplauz::oleee:
duri denes vo finalna?
ja sum vekje 4 meseci na finalna.od kraj na septemvri.a intervju imav 4ti fevruari 2016
 
Член од
9 јули 2014
Мислења
130
Поени од реакции
44
dobro kolku se ceka na zadolzitelna imav intervju vo ambasada vo februar 2016, a vnesena sum na sjatot 20 maj 2016,na sajtot ministerstvo za pravosudie,ova moevo vise eee kolku dolgo nervi pocnav da gubam,gledam drugi na finalna se
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
За два дена треба со мој пријател да одиме во амбасада за подигање на указ, дали некој подигнал и што понатаму дали знаете
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
duri denes vo finalna?
ja sum vekje 4 meseci na finalna.od kraj na septemvri.a intervju imav 4ti fevruari 2016
Какви случаи сте вие што ви трае толку кратко процедурата???? Неполна година после интервју, а веќе на финална? Се надевам и јас да поминам така брзо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom