Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.289
Поени од реакции
1.749
Nisto ..bas za denes .mozis Adams na 11.5 over ako go najdes ..Ilyasova na 13.5+ .ili Gobert do 12.5+ ..vidi mozzart gi ima mislam tie granici ..il pak Kanter do 12.5+ over ..nisto specialno za vecer ..da mozev,nemase da uplatam .
Al eve,ona kockarskoto me natera da gi pustam .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Definitivno denes Adams e par za izbegavanje,odi protiv Gasol koj super ja brani centarskata pozicija.Dodeka adams gi dava poeni preku pnp i pnr neznaj da si iskreira poeni pagja vo voda to sho ja branat sepak se zavisi od westbrook kolku kje go hrani.PAR ZA IZBEGAVANJE.
 
L

Löwe

Гостин
Definitivno denes Adams e par za izbegavanje,odi protiv Gasol koj super ja brani centarskata pozicija.Dodeka adams gi dava poeni preku pnp i pnr neznaj da si iskreira poeni pagja vo voda to sho ja branat sepak se zavisi od westbrook kolku kje go hrani.PAR ZA IZBEGAVANJE.
Како може играч + - да биде ПАР за избегнување? ПАР?
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Love 20.5+
Isaiah 24.5+
Gasol 19.5+
Knight 13.5+
Uplata 510den

Ilyasova +
Rodriguez +
Kanter +


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ajmo uste Knight 7 poena ..kletiot za 5min 7poena i tri faula ..jbm ti boja koza ako ne vleze ova ..nek se ebe v gz ..samo ovie glupi fauli mozat da napraat problem ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovaj nema da vidi vise parket ..a bas vecer ocekuvav 15/20min u igra ..jbm ti kocka .
Igraj go Kanter ..najdobar tip bese..za eden eban poen razlika ne go igrav ..jbm ti sreka ..kajgana magijo ..Knight uste 7poena ..
Dobi samo edna minuta posledna cetvrtina za eden sut ..ti ibam trenerot glup ..
I ja si izigravam mangup ..igraj go Kanter/Ilyasova ..samo za eden poen razlika ..ne gi pustiv ..isto i na Zlatna se najmilo ..tiketov go imav bez Knight so Ilyasova ..gupcite gi spustile site ne 1.5 i Ilyasova 1.45 ..
 
Последно уредено:
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

Mozese da mu daj bar 15+min.. a ne 8min samo ..samo za 7min si postigna 7poena ..i si ostana na tie .. a ja sum sam glup ..zimam 3/4 igrac usage rate ..more ebi im majka na onie ..od sabajle si izleze info deka nema da igra Embiid,pusti go Ilyasova i na 14.5 ..deckoto se preporodi vo Phila ..isto i Kanter,daleku najdobar sesti igrac dosega ..mu nema ramen nikoj u 2unit ..go ocekuvav na 11/12.5,onie na 13.5 i go izbrizav ..a na onie od zlatna ..sto uste ne stampana dopuna ke smalat koef..krvta
Za denes Wall 20/21 +
Brook 20/21+
C.Paul 19.5+
Jabari 20/21+
Davis 29/30+
Embiid 16.5+
Rose 17.5+
Samo da pocekame kako ke izlezat .sigurno ke lupat nekoi nerealni granici ..mame im ibam ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

Mozese da mu daj bar 15+min.. a ne 8min samo ..samo za 7min si postigna 7poena ..i si ostana na tie .. a ja sum sam glup ..zimam 3/4 igrac usage rate ..more ebi im majka na onie ..od sabajle si izleze info deka nema da igra Embiid,pusti go Ilyasova i na 14.5 ..deckoto se preporodi vo Phila ..isto i Kanter,daleku najdobar sesti igrac dosega ..mu nema ramen nikoj u 2unit ..go ocekuvav na 11/12.5,onie na 13.5 i go izbrizav ..a na onie od zlatna ..sto uste ne stampana dopuna ke smalat koef..krvta
Za denes Wall 20/21 +
Brook 20/21+
C.Paul 19.5+
Jabari 20/21+
Davis 29/30+
Embiid 16.5+
Samo da pocekame kako ke izlezat .sigurno ke lupat nekoi nerealni granici ..mame im ibam ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

Ti ibam kladilnicata glupa ..na 1000den gi pustam DeAndre,Paul i Wall ..i vidi gi koef ..sea namesto niv gi pustiv na 500den + Jabari i Brook ..krv da serat


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom