Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
После брутусот ќе зборува за психопати...еве со кои психопати си имаме работа цели 10 години.

http://fokus.mk/ivanov-pomiluva-54-litsa-megu-koi-i-eksdirektorot-na-esm-i-sopstvenichkata-na-fikom/


Иванов помилува 54 лица, меѓу кои и ексдиректорот на „ЕСМ“ и сопственичката на „Фиком“

Меѓу нив се имињата на поранешниот директор на ЕСМ Панде Лазаров, кој беше осуден на петгодишна затворска казна поради злоупотреба на службената положба, потоа Ѓорѓи Топаловски, кој беше осуден на осум години затвор за убиството што го извршил во 2007 година кај Зоолошката градина во Скопје, Весна Николиќ, која беше осудена на 10 години за аферата „Фиком“, Мариче Пецова, која со првостепената пресуда беше осудена на 11 години затвор за случајот „Керозин“, Флорим Малоку од Косово, осуден на осум години казна затвор за грабеж на Прокредит банка, како и Столе Трпевски кој за случајот „Детонатор“ беше осуден на казна затвор од една година и три месеци.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Гебелсова агенција. :icon_lol: Ај што сте сите затуцани во едноумие, али и истиот речник го имате.
Па што сакаш да праат коа владее комплетен медиумски мрак? Што сакаш коа власта ти филтрира што ќе дознаеш а што не? Нема врска што 10 години еден човек одлучува шо ќе се збори на најголемите телевизии? Монголоидот Латас од новинарска плата напраи палата/зоолошка во Зелениково. :zver:[DOUBLEPOST=1483016073][/DOUBLEPOST]

Новинари сами аранжирале да ги тепаат. :pos:
Да, затоа заврши Стаменковски на операција. Се фрлаше по скали. И го изгуби детето. И Луј Давид никогаш не му прости. А да продолжиш да се натегаш со Војо за скаламеријата?
Полека бе кое едноумие??? Ако сега нема што би рекол Андриќ ШАДРВАН на "умија" незнам кога имало. Па ваков избор на говна, други фекалии и поликолори кои непречено ги растурате наоколу никогаш и нигде , до ден денешен ниту имало, ниту биле некаде допуштени....:)
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Бреј по цели 3 месеци им дал гратис. Во секој случај не може да се рамни со Бранко кој му даде аболиција на Заев.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
Гебелсова агенција. :icon_lol: Ај што сте сите затуцани во едноумие, али и истиот речник го имате.
Па што сакаш да праат коа владее комплетен медиумски мрак? Што сакаш коа власта ти филтрира што ќе дознаеш а што не? Нема врска што 10 години еден човек одлучува шо ќе се збори на најголемите телевизии? Монголоидот Латас од новинарска плата напраи палата/зоолошка во Зелениково. :zver:[DOUBLEPOST=1483016073][/DOUBLEPOST]

Новинари сами аранжирале да ги тепаат. :pos:
Да, затоа заврши Стаменковски на операција. Се фрлаше по скали. И го изгуби детето. И Луј Давид никогаш не му прости. А да продолжиш да се натегаш со Војо за скаламеријата?
Pa poubav opis od toa ima li? Mediumski mrak pri imanje opozicioni televizii i portali? Kako e vo SAD, UK i sekade vo svetot, zar i tamu ima vakvi agencii? Cela rabota se sveduva na toa sto edni kolku tolku rabotat a drugi samo kukaat. Imase sdsm na vremeto edna dobra ideja za vlada vo senka itn, zasto nikogas ne se napravi toa? Fakt e deka vmro si e masinerija i mozat i se prisutni sekade i so toa kreiraat storii za televizija. Si imaat realno mnogu podobar PR. Ovie drugive se vide kolku se sposobni so se sto imaa zad niv i na raspolaganje pak se izborija za pomalku pratenici od vmro. Tolku gi biva.
 
S

silmarillion

Гостин
Куќна слава Св. Сава, фб профилна од Куме и Виљушка, го поддржува Грујо, ни збор кога го призна Косово. Где че вам душа роџаци? :)))
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Бреј по цели 3 месеци им дал гратис. Во секој случај не може да се рамни со Бранко кој му даде аболиција на Заев.
Аболицијата на Заев е мачкина кашлица за амнестијата на Хашките случаи. Сега "шу прајме"???
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
743
Поени од реакции
1.881
Мене оваа безмозочна војска од хиени која лае само со навреди не ми е за изненадување што ја има. Тој е материјалот од кој дпне е формиран и егзистира низ овие години од осамостојувањето наваму - нешколувани, неизживеани дивјаци со кои не можеш ни со добро ни со лошо да се разбереш. Добро беше што во овие избори на тој „македонски“ ИСИС-материјал од дијаспората му се оневозможи да го артикулира гласот преку пратеници. Си го заслужија исклучувањето од политичкиот живот со самиот факт што се неспособни и таму каде што живеат да просперираат, а камо ли да придонесат нешто добро за оваа земја во странство.
Е што се однесува до овие домашниве, треба прво преку СЈО во наредниов период да се допре до најнискиот ешалон десетари, кои ги мобилизира овие едноклеточни организми и целосно да им се растури тој коруптивно-клиентилистички механизам преку кој им се фрлаа трошки, а за возврат фамилијата добиваше ваква безрезервна, кучешка поддршка од нив. Малку ќе им треба да заборават кој лопов до вчера им фрлал храна, ама нема преку ноќ да им дојде памет. Треба понатаму многу да се работи на едукација и интеграција во нормално општество на овие членови на примитивна заедница, кои ги имаме повеќе од потребно.
Пиши му на дедо мраз за желботекава...ако си бил умен. И внимавај, кој на друг гроб му копа, сам во него паѓа...само немој после грујо и компанија пак да ти бидат криви
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Pa poubav opis od toa ima li? Mediumski mrak pri imanje opozicioni televizii i portali? Kako e vo SAD, UK i sekade vo svetot, zar i tamu ima vakvi agencii? Cela rabota se sveduva na toa sto edni kolku tolku rabotat a drugi samo kukaat. Imase sdsm na vremeto edna dobra ideja za vlada vo senka itn, zasto nikogas ne se napravi toa? Fakt e deka vmro si e masinerija i mozat i se prisutni sekade i so toa kreiraat storii za televizija. Si imaat realno mnogu podobar PR. Ovie drugive se vide kolku se sposobni so se sto imaa zad niv i na raspolaganje pak se izborija za pomalku pratenici od vmro. Tolku gi biva.
Опозициски медиуми врз кои се врши константен притисок со новинари што се тепаат. Како тоа ситуацијата во САД, Русија, Шкотска, Бангладеш, Алфа Кентаур е релеванто за оваа дискусија?
Што работат ооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо?
Што сработиле? Го ебаа Скопје? Го ебаа буџетот со превработување, пензии и социјално за цигани? Ебате стратегот за цигански гласови му го пуши на Амди Бајрам.
Отворија врата за вехабизам? Се плашите од двојазичност а пастирот беше тој што им дозволи на арапите да градат џамии на секој чекор.
Каков ПР, жити господ, ова е ко да ми кажеш дека велики брат у 84та имал добар ПР.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
743
Поени од реакции
1.881
Аболицијата на Заев е мачкина кашлица за амнестијата на Хашките случаи. Сега "шу прајме"???
Аболицијата на хашките случаи е мачкина кашлица за федерализација, двојазичност, виткање кичма за сите национални обележја, говорот на заев во берн, сликањето со соборците за соживот на терористите од живо насеље, гласовите од командантите на учк, ставање на листа на муки зеќири исламскиот радикал, служењето на странски а не домашни интереси, играње к*р, лажење, манипулирање, гњавење на цел еден народ а особен на еден етникум (македонскиот)...и уште минимум две страни пост од вакви „шу прајме“ потези, и тоа направени за само една година...и тоа од позиција кога не е на власт...
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.067
Поени од реакции
3.213
Многу ми се јаки ваквите ко тебе шо се праат на Тошо. Јака муда имало други партии. Кои? На Стојменов? На конзервопуцачот? :icon_lol: Другарите од Левица? :icon_mrgr: Да си од вчера па да не знаеш дека тоа се партии шо после влагаат во коалиција со големиве. Нема други Македонски партии. ВМРО или СДСМ е.



Тачно. И сите пет души што живеат во Дојран, Пехчево, Демир Хисар, Берово, Каменица, Брод итн се Македонија.
Што ќе се случеше Левица или Десница да освоеше 400к+ гласови, дали ќе беа мали партии, цело време велите дека ние сме гласале за криминалци, но и вие истото го направивте, разликата меќу нас е само заокружувањето на различен број.

“Сељаците“ се многу повеќе на број од вас ценетите Скопјани!!!!!!!!!!!!!
Ич да не ми се плашиш, иде ЖИВОТОТ со Заев.[DOUBLEPOST=1483015280][/DOUBLEPOST]
А бе нема паника ама темава може во психологија да се префрли слободно и таму нека си продужи. Јас имав впечаток дека е отворена со друга цел.
Остај нека стои една, оти после ќе се преселат во готвење и таму ќе ни раскажуваат дека манџата била повкусна во времето на СДСМ.[DOUBLEPOST=1483018012][/DOUBLEPOST]
Опозициски медиуми врз кои се врши константен притисок со новинари што се тепаат. Како тоа ситуацијата во САД, Русија, Шкотска, Бангладеш, Алфа Кентаур е релеванто за оваа дискусија?
Што работат ооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо?
Што сработиле? Го ебаа Скопје? Го ебаа буџетот со превработување, пензии и социјално за цигани? Ебате стратегот за цигански гласови му го пуши на Амди Бајрам.
Отворија врата за вехабизам? Се плашите од двојазичност а пастирот беше тој што им дозволи на арапите да градат џамии на секој чекор.
Каков ПР, жити господ, ова е ко да ми кажеш дека велики брат у 84та имал добар ПР.
Во САД барем не мораме да ти кажуваме и самиот гледаше до пред некој месец, а па да не збореме дека во ниедна друга држава го нема ова како кај нас.

Арапите градат џамии во цел свет, но кај нас градат само во тие области каде СДСМ ја сјеба работата, изгледа не се информирани дека ние немаме џамија па да дојдат да ни направат и на нас.
 
Последно уредено:
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Што ќе се случеше Левица или Десница да освоеше 400к+ гласови, дали ќе беа мали партии, цело време велите дека ние сме гласале за криминалци, но и вие истото го направивте, разликата меќу нас е само заокружувањето на различен број.

“Сељаците“ се многу повеќе на број од вас ценетите Скопјани!!!!!!!!!!!!!

Остај нека стои една, оти после ќе се преселат во готвење и таму ќе ни раскажуваат дека манџата била повкусна во времето на СДСМ.
Не ме сфати. Никој не спомна сељаци. Ја ти кажувам дека 90% од Македонските градови и села се мртви.
Левица и Десница никад нема да освојат 400к гласови. Дај биди реалистичен, не е ова ракомет да изненади некоја трета репрезентација. Ако више разглабаме, тоа е затоа што луѓе увек ќе гласаат за тие неколку опции кои имаат најголема шанса да победат. Во Македонија, тие опции се ВМРО и СДСМ. Јебига, така работи човечката психологија.[DOUBLEPOST=1483018193][/DOUBLEPOST]
Арапите градат џамии во цел свет, но кај нас градат само во тие области каде СДСМ ја сјеба работата, изгледа не се информирани дека ние немаме џамија па да дојдат да ни направат и на нас.
Во Македонија арапите не градеа џамии, и не одземаа џамии од контрола на ИВЗ се додека Груевски не ги изеде Катарските гомна и ја шитна државата.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.067
Поени од реакции
3.213
Не ме сфати. Никој не спомна сељаци. Ја ти кажувам дека 90% од Македонските градови и села се мртви.
Левица и Десница никад нема да освојат 400к гласови. Дај биди реалистичен, не е ова ракомет да изненади некоја трета репрезентација. Ако више разглабаме, тоа е затоа што луѓе увек ќе гласаат за тие неколку опции кои имаат најголема шанса да победат. Во Македонија, тие опции се ВМРО и СДСМ. Јебига, така работи човечката психологија.
Види, сакам да го доловам оној момент, велите дека нема друга опција, а има, можевте слободно да гласате за друга опција,
друго гласате за СДСМ оти ВМРО биле криминалци, значи вие гласате едните криминалци да се заменат со други, а не да се реши криминалот.

Тоа ми е моментот кој постојано го трубите
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Види, сакам да го доловам оној момент, велите дека нема друга опција, а има, можевте слободно да гласате за друга опција,
друго гласате за СДСМ оти ВМРО биле криминалци, значи вие гласате едните криминалци да се заменат со други, а не да се реши криминалот.

Тоа ми е моментот кој постојано го трубите
Па нема друга опција. Пак ќе ти повторам, тие други опции се испрдоци кои после повторно се приклучуваат на големите партии. ВМРО има константно гласачко тело, СДСМ има константно гласачко тело. Партија За Подобро Пукање Во Конзерви Или Ако Не Толку Добро Барем Слично нема. Тие партии постојат за неколкумина ко Стојанче и Бошковски кои НИКОГАШ не би добиле функција преку ВМРО/СДСМ да се протнат ко независни па по можност да коалицираат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom