Барам програма

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Барам програма која снима или слика што работиш на компјутерот.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Барам програма која снима или слика што работиш на компјутерот.
Не ти треба за сликање програма :)

Најди го на тастатурата дугмето PrintScreen или некаде ги пишува како PrtSrc (некаде до дугмето Delete е, ќе го видиш), стисни го него, после тоа отвори Paint и стисни CTRL + V и ќе ти се појави сликата и после само зачувај ја сликата и тоа е тоа :)

А за снимање можеш да ја користиш Fraps. :)
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Не ти треба за сликање програма :)

Најди го на тастатурата дугмето PrintScreen или некаде ги пишува како PrtSrc (некаде до дугмето Delete е, ќе го видиш), стисни го него, после тоа отвори Paint и стисни CTRL + V и ќе ти се појави сликата и после само зачувај ја сликата и тоа е тоа :)

А за снимање можеш да ја користиш Fraps. :)
Даме Fraps снима само од игри:toe:
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Даме Fraps снима само од игри:toe:
Хмм... е тоа не сум знал, ама сеа видов и само за игри било.

Такада, Ristetooo значи со Fraps можеш да се снимаш додека играш некоја игра, а за сликање ти кажав една опција, исто така Тимче ти предложи и друга програма која може да ти заврши работа :)

П.С. Thanks Тимче што ме поправи :)
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Фалаа ке си ја симнам таа за игри еве пробав и со принт скрин, ке послужи :helou:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Фалаа ке си ја симнам таа за игри еве пробав и со принт скрин, ке послужи :helou:
ако сакаш да снимеш во некоја игра земи ја Fraps, ако сакаш да си го снимаш десктопо и некои други работи Camtasia Studio 5 ,ако сакаш да сликаш Print Screen:toe::smir:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Програм за лепење превод на видео некој да ми даде. Однапред фала.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Фала брат.
Efit. Брат не ми треба програм за правење превод, туку за лепење на видео.
абе не се лепе преводо ставаш го видеото и преводо у ист фолдер под исто име ставаш на ЦД и имаш превод... а ако сакаш на ПЦто да го гледаш или GOM Player или BS Player земи си и коо ке го пуштеш филмо влечи го преводо врз него и имаш превод:toe:
 

bubi4ko

Македонци брее..
Член од
24 јуни 2008
Мислења
274
Поени од реакции
17
дали некој знае програма што можам да снимам што правам на компјутерот додека играм на припер кога играм ФИФА да снимам некој гол или на некоја друга игра некои интересни работи???Ако знае нека прате линк по ПП ако сака:helou::helou:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
дали некој знае програма што можам да снимам што правам на компјутерот додека играм на припер кога играм ФИФА да снимам некој гол или на некоја друга игра некои интересни работи???Ако знае нека прате линк по ПП ако сака:helou::helou:
FRAPS
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
дали некој знае програма што можам да снимам што правам на компјутерот додека играм на припер кога играм ФИФА да снимам некој гол или на некоја друга игра некои интересни работи???Ако знае нека прате линк по ПП ако сака:helou::helou:
FRAPS:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom