Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Да тоа си помислив сериозно, си викам овај мора да има за докТУР завршено :pos:,. многу интелегентни постој пишва, просто да ти се диват народов, на умот.
1. again... :kuracc:

2. пошто го тролаш мацко постови и постови наназад... а не одговораш на прашањето, ајде пак:
- кога ТИ се одвои од на мајка ти цицката?
- што имаш постигнато со твоите 29 во газ? што имаш спечалено?
го отепа братот тролање.... ти имаш куќа спечалено? стан можеби? кола? whatever... се кладам ништо од гореспомнатото.
- не е битно јас какви постови пишам, битно е ти и таквите како тебе што се полни предрасуди и ги осудуваат обичните и напатени луѓе како овој што го тролаш 20 постови наназад, пошто пази молим те според тебе личната тој не бил доволно голем маж оти од дома не се отселил и оти не ја носи со себе да ја жени тоа недораснатата му девојка...

очигледно гадно си наебала од некого па сега тука лечиш комплекси на било кое машко што ќе налеташ на темава. сите не се мажи, само ти си паметна. :cuc:
ти кажав неколку постови поназад, МАЖ, ваква како тебе не би ни погледнал камоли да помисли да е со неа... а ако си во брак или врска, гарант му пиздариш на секое како не е доволно маж, како е ваков, како е таков, никогаш задоволна... го жалам искрено, кој и да е.

и да дечкото е МАЖ бидејќи размислува со своја глава и сака да заштеди да си ја реновира куќата и најверојатно да најде некоја која нема да му изводи блесни глисти па да живее со неа. меѓу другото може да живее КАДЕ сака, па дури и не мора каде тој замислил АКО има покрај него девојка која ќе придонесува т.е. со 2 плати да одат на страна. а не со неговите 24 кркачи со кои на сред скопје не ќе може да преживее ни месец дена. ниту еден ебан месец.
нема врска, тој и онака за ваквите како тебе и за неговата (нажалост) хистерична девојка не е доволно голем маж... така да, јбг. дај да го обесиме.

многу нормално не очекувам да кажиш нешто паметно туку повторно да тролаш, да вреѓаш и глупости да пишиш... али сепак, ако не прочита погоре .... до колку години ти цицаше од на мајка ти цицката? м, лична?
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
16
Поени од реакции
0
Ајде вака: прва година сум. У клас имам една многу убава, малкуцка "откачена" девојка, која ја сакам од првиот ден. Арно ама, во нејзе да ти бил заљубен и мој најбољи другар, исто со нас во клас. Сега сфаќам дека многу лошо сум направил, ама кога дознав се повлеков од неа и имав една кратка врска од месец и пол со девојка која воопшто не ја сакав. Овие двајца уште ништо не прават ама мене ме јаде тоа што не можам ништо да направам поради другаров. Навистина е многу добро дете и прав пријател, ама не знам како да му кажам. Се дружам и со двајцата и стварно подобро да остане вака отколку да се скарам со него за нејзе. Ве молам за помош затоа што навистина не знам што да правам!
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.379
Ајде вака: прва година сум. У клас имам една многу убава, малкуцка "откачена" девојка, која ја сакам од првиот ден. Арно ама, во нејзе да ти бил заљубен и мој најбољи другар, исто со нас во клас. Сега сфаќам дека многу лошо сум направил, ама кога дознав се повлеков од неа и имав една кратка врска од месец и пол со девојка која воопшто не ја сакав. Овие двајца уште ништо не прават ама мене ме јаде тоа што не можам ништо да направам поради другаров. Навистина е многу добро дете и прав пријател, ама не знам како да му кажам. Се дружам и со двајцата и стварно подобро да остане вака отколку да се скарам со него за нејзе. Ве молам за помош затоа што навистина не знам што да правам!
Имаш две опции:
-отворено зборувај со него и одлучете се дали ќе ја бркате и двајцата па на кој му се посреќи или целосно ќе се откачите од неа за сврха на пријателството.
-бркај си работа ти со неа во тајност и жонглирај го односот со двајцата.
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
472
Поени од реакции
117
Ми треба мислење. Почнав да се гледам со една девојка која е повозрасна од мене околу две години. Досега не сум бил со некоја повозрасна од мене и барам женско мислење дали би ви било чудно да сте во врска со некој помлад ?
п.с. знам дека не е голема разлика, но не сум бил во ваква ситуација до сега
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Значи сум со врска со русинка која што живее во Москва во врска со неа сум скоро една година, вчера по се изгледа раскинавме и ако ова ни беше прво несогласувања воопшто од кога сме во врска она беше тука јас бев таму, бевме низ Европа супер си поминавме и среќни бевме барем јас бев, до несогасување дојде од кога она почна со муабети последните 5 дена од типот дека е до толку зафатена што не може ниту 2 минути од своето време да одвои да пишува порака како сум или да врати на моите пораки... и вчера ја прашав директно дали сакаш раскинување оти ти не си веќа она стара престани веќе со тоа многу зафатена многу зафатена, не постои човек на планетата до тој степен зафатен/а, таа ми врати со зборови демек и правам притисок не знам што дека е многу лута сега на мене, и дека многу мрази да биде под притисок и дека таа има и живот надвор од нашата комуникација и врска,и дека не сака да биде под контрола и дека не е објект не знам што, и пак ја прашав ако повеќе не наоѓаш среќа во мене слободни оди си и она ладно крвно ок вика раскинавме bye bye. Дали мислите дека јас претерав или мислите како што и мислам јас дека е само обична курва што и здосади од мене со тек на времето па сигурно нашлa тип таму?
 
Последно уредено од модератор:
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.673
Поени од реакции
13.263
Значи сум со врска со русинка која што живее во Москва во врска со неа сум скоро една година, вчера по се изгледа раскинавме и ако ова ни беше прво несогласувања воопшто од кога сме во врска она беше тука јас бев таму, бевме низ Европа супер си поминавме и среќни бевме барем јас бев, до несогасување дојде од кога она почна со муабети последните 5 дена од типот дека е до толку зафатена што не може ниту 2 минути од своето време да одвои да пишува порака како сум или да врати на моите пораки... и вчера ја прашав директно дали сакаш раскинување оти ти не си веќа она стара престани веќе со тоа многу зафатена многу зафатена, не постои човек на планетата до тој степен зафатен/а, таа ми врати со зборови демек и правам притисок не знам што дека е многу лута сега на мене, и дека многу мрази да биде под притисок и дека таа има и живот надвор од нашата комуникација и врска,и дека не сака да биде под контрола и дека не е објект не знам што, и пак ја прашав ако повеќе не наоѓаш среќа во мене слободни оди си и она ладно крвно ок вика раскинавме bye bye. Дали мислите дека јас претерав или мислите како што и мислам јас дека е само обична курва што и здосади од мене со тек на времето па сигурно нашол тип таму?
Си нaшлa друг.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.366
Поени од реакции
25.096
Значи сум со врска со русинка која што живее во Москва во врска со неа сум скоро една година
Русинка... Ти пискаше нјет кога ќе и згрешеше дупка? :(

Се слагам со Саладин, преочигледно е што е работата... :)


p.s. Дечки ако сакате да продолжите да ги следите моите љубовни совети, кликнете тука ми значи фала!
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.673
Поени од реакции
13.263
. :)


p.s. Дечки ако сакате да продолжите да ги следите моите љубовни совети, кликнете тука ми значи фала!
Поише му доаѓа као „малолетни, ако сакате некој (не било кој) да ебнете“.
 

SweetGirl*

мудар посматрач
Член од
9 декември 2009
Мислења
141
Поени од реакции
119
Реално ми треба неутрални коментари не треба да послушам ами да сослушам што мисли некој кој не не познава тие што не познават ги изнаслушав што имаа да ми кажат. Точно е знаеше од почеток кај живеам и колку имам или немам. Ми кажа и она мене нема да те пријавам одма кај моите ама тоа траеше 4 години чекање а зошто само затоа што сум од село и цел израз немам намера да живеам на село и плус денес ми вика не мислам да трпам ја веќе твоја тортура нека ти најдат твоите некоја селанка и штеди си реновирај си со неа од мене толку ако не дојдеш утре да се регистрираме. Реков незнам какви тортури има од мене ама нека и биде и пак и кажувам дека тоа не се решава така и во дилема сум да продолжам да ја барам или да ја остам да праи што сака?


Tи рекла Дојди да се регистрираме ??????? Ауууу.Не знам да плачам или да се смеам? И ти размислуваш дали да си со неа или не?
Еве јас како девојче ќе ти дадам совет. Мавни ја таму, ненормална. Глеј си ти твојот живот оти воа и на здравје делува. Сега е дојди да се земиме и ќе ја жениш ( со уцена ) и после што е следно???
Ќе и се излади главата по година-две после, животот под кирија ќе и удри шамар голем , башка и дете ако имате и после знаеш шо ќе се деси? Ќе те остави на најмалата пречка со изговор ти од село јас од град..Убаво ти вика она ти не ја слушаш ли? Ти иницира дека си од село-во превод НИКОГАШ НЕМА ДА СИ И ДОВОЛЕН, и секогаш ќе ти наоѓа мани. Такви сме жените шо да правиме.Денес ти вика од село си, утре малку заработуваш, другиден не и обрнуваш внимание. Од старт штом се наоѓа мани се знае како е текот понатаму. Штом си од село , она демек граѓанка на ниво остај ја со градските сељаци. Ти си човек со култура , цени се малце да му се невиди.Ќе си најдеш некоја што ќе те цени како човек пред се.Поздрав
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Ми треба мислење. Почнав да се гледам со една девојка која е повозрасна од мене околу две години. Досега не сум бил со некоја повозрасна од мене и барам женско мислење дали би ви било чудно да сте во врска со некој помлад ?
п.с. знам дека не е голема разлика, но не сум бил во ваква ситуација до сега
Батка ти си бетер од мене хахахаха абе ако те сака некоја ке те сака каков си, и нема да може без тебе повеќе од 3 дена без комуникација тоа запатми го... ако тера повеќе од три дена значи никогаш не и си бил важен со еден збор никогаш не те сакал- тоа е реалноста терај живот еднашка се живее немој да го потрошиш животот на луѓе што не те вреднуваат, и мислам твојата ситуација е како што викат енглезите she takes you as granted покажи и спротивното па полсе нека пукне од мака
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.737
Поени од реакции
1.490
Tи рекла Дојди да се регистрираме ??????? Ауууу.Не знам да плачам или да се смеам? И ти размислуваш дали да си со неа или не?
Еве јас како девојче ќе ти дадам совет. Мавни ја таму, ненормална. Глеј си ти твојот живот оти воа и на здравје делува. Сега е дојди да се земиме и ќе ја жениш ( со уцена ) и после што е следно???
Ќе и се излади главата по година-две после, животот под кирија ќе и удри шамар голем , башка и дете ако имате и после знаеш шо ќе се деси? Ќе те остави на најмалата пречка со изговор ти од село јас од град..Убаво ти вика она ти не ја слушаш ли? Ти иницира дека си од село-во превод НИКОГАШ НЕМА ДА СИ И ДОВОЛЕН, и секогаш ќе ти наоѓа мани. Такви сме жените шо да правиме.Денес ти вика од село си, утре малку заработуваш, другиден не и обрнуваш внимание. Од старт штом се наоѓа мани се знае како е текот понатаму. Штом си од село , она демек граѓанка на ниво остај ја со градските сељаци. Ти си човек со култура , цени се малце да му се невиди.Ќе си најдеш некоја што ќе те цени како човек пред се.Поздрав
Можеби лошо сум се поставил па си земала толку голем залет и јасно ми е нема да си легне на брашното и да ја оженам ќе ми труби ете твоите не ме сакат патувам до работа цел саат ако почне да работи воопшто и слични глупости ама ај да најдам некоја која ќе ме цени и нема да ми наоѓа мани мислам дека нема да успеам во тоа има една народна сите жени се змии само едни се отровници други не се . :)
 
Член од
29 декември 2012
Мислења
275
Поени од реакции
480
p.s. Дечки ако сакате да продолжите да ги следите моите љубовни совети, кликнете тука ми значи фала!
Подобро да ми испаднеа 100 вируси и 100 pop ups него канцер поезијава..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom