Барам програма

Статус
Затворена за нови мислења.

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Упсс... мала грешка ... Cyberlink Power DVD не е баш бесплатна ама би можеле да ја направиме бесплатна ...
Исто така кога сме кај DVD плеерите како друга опција би можела да биде BS Player ... и таа не е баш бесплатна али би можеле и таа да ја направиме бесплатна.
Доколку некој има некоја од овие програми, а нема сериски или крак, ондак нека пише ПП па некако ќе се потрудима да ја направиме бесплатна програмата.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Имам USB ТВ картица KWorld PVR-TV 300U ама шабаните на цедето што иде со него ставиле само драјвер, а нема програма преку која што ќе можам да гледам канали...Дајте некоја програма за таа намена?
DScaler. Финтата е што ако не ти ја препознае автоматски картицата и чипсетот, тогаш ќе мора рачно да ги одбереш (барем второво - обично го пишува на кутијата или на страната на интернет).

Овде ги имаш за симнување драјверот за картицата и за даљинското, а и програмот за гледање телевизија.. некој HyperMediaCenter.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Имам едно прашање...дали може некој да ми најде сериски за Аваст 4.7 професионал? не можам да му правам вака апдејт.
ако има некој нека пише ПП
фала однапред
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Имам едно прашање...дали може некој да ми најде сериски за Аваст 4.7 професионал? не можам да му правам вака апдејт.
ако има некој нека пише ПП
фала однапред
Тешко за авастов, ама ќе се потрудам и ќе ти пишам :)
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
ок фала аце.. :wink:
ако не пак да ставам некој добар антивирус ама да не ми го кочи пц то..
гледам дека мн. го фалат Mc Afee ?
ваш совет ? :)
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Дали знае некој некаква програма за категоризирање на филмови? На пример цд 1 имам снимение тие 5 филмови, во цд 2 тие други 5 филмови, и така натаму, за кога би барал одреден филм, да знам под кое цд ми е снимено, и дури би било предобро кога на филмовите би можело да се залепат инфо, кој глуми каков филм е и така натаму... знам дека постои таква програма ја имам видено еднаш, ама не ми текнува како се викаше. Ако знае некој нека каже.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.557
Поени од реакции
7.322
baram Peuge0t Planet Office program za dijagnostika na koli, ili bar ako ima nekoj account na Bitme da mi proveri dali go ima cudovo tamu
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дали знае некој некаква програма за категоризирање на филмови? На пример цд 1 имам снимение тие 5 филмови, во цд 2 тие други 5 филмови, и така натаму, за кога би барал одреден филм, да знам под кое цд ми е снимено, и дури би било предобро кога на филмовите би можело да се залепат инфо, кој глуми каков филм е и така натаму... знам дека постои таква програма ја имам видено еднаш, ама не ми текнува како се викаше. Ако знае некој нека каже.
Друже, ако може малку поконкретно да објасниш?
Ме буни тоа што бараш програма. Колку што сватив, можеш истово во EXCEL да го направиш.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Друже, ако може малку поконкретно да објасниш?
Ме буни тоа што бараш програма. Колку што сватив, можеш истово во EXCEL да го направиш.
Aбе, ексел е заебанција, треба да се мачам за тоа :) а искрено неам време и желба да правам табели за сите нови филмови па кликни па вади па стави. Најдов инаку, Колекторс точка ком муви колектор се вика програмата, 5.6 верзија, симни ја ти ја препорачувам, ептен е добра за категоризирање, опции еден миљон имаш. Таа ја барав. Е тие опции коа ќе ги напраиш сите во Ексел, јави ми се можда и ќе користам ексел :P Фала сепак.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.557
Поени од реакции
7.322
Aбе, ексел е заебанција, треба да се мачам за тоа :) а искрено неам време и желба да правам табели за сите нови филмови па кликни па вади па стави. Најдов инаку, Колекторс точка ком муви колектор се вика програмата, 5.6 верзија, симни ја ти ја препорачувам, ептен е добра за категоризирање, опции еден миљон имаш. Таа ја барав. Е тие опции коа ќе ги напраиш сите во Ексел, јави ми се можда и ќе користам ексел :P Фала сепак.
Vaka, iam mozda 100 DivX filmovi na HDD i rekov aj da si napraam katalog so programov. Go simnav ova programov 5.6 verzija i kolku so go razgledav nema opcija sam da iskanira po hard disk i po iminja na AVI fajlovive ili soznam kako sam da naprai lista na filmovi sto gi imam. Ima samo opcija so barkod citac da ti najde so film imas na DVDto (glupa opcija za nase podnebje) ili manuelno da vnesuvas koj filmovi gi imas so e isto so Excel varijantava.
Ima li nekoj program so sam ke napravi scan na DIvxovi po HDD i po iminjata na filmovite da sobere infoa od imdb ???
i MyAllMovies go simnav isto ne mi vrsi rabota
 
А

Ајсшутер

Гостин
Знам дека некој ке му биде потешко ама ако може да ми прати линк за симнување на Movie Maker и да ми објасни како да креирам едно видео и сл или пак да ми најде туторијал :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom