Помош! Дали сум бремена?

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.838
Поени од реакции
10.205
Милан Тарот само ако си останала трудна
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Друга ствар од еднаш не се праи бебе... со скоро повеќето парови кои имаат деца денеска кога сум правел моабет на оваа тема самите имаат кажано дека од прв или неколку пати не се забременува но сепак ако нејќете да станете родители имате кондомчиња плус контрола на себе си.
Моабет :facepalm: :tapp:
Што има врска дали е од прв и од 12345ти пат? Шансите се исти ако не си заштитен.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.732
Поени од реакции
35.250
Како бе од еднаш не се правело бебе, Скај ај жити се избриши си го постот.

И не спијте веќе на деј афтер апчињата, ги имаат искурназено нешто или којзнае од кај ги увезуваат нашиве, кај тетин ми на гинеколог дојде една што испила и пак трудна.
Тоа е дел од кампањата на Грујо, шитка Б6 место норлево за да се накоти државичкава :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Тоа е дел од кампањата на Грујо, шитка Б6 место норлево за да се накоти државичкава :D
Пола од лекарствава општо во последно време кај пациенти повеќе проблем прават отколку што подобруваат ама ваљда така е во земјите лидери во регионот, што знаеме ние :)
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1
Поени од реакции
1
na nikogo vo nikakov slucaj ne mu preporacuvam norlevo ne stitat od bremenost tuku samo predizvikuvaat nus pojavi kako vanmatericna bremenost oporemetuvanje so srceto i mnogy drugi nezgodni zdravstveni situiaciji toa sto na nekoj mu doslo menstruacija posle pienje norlevo e zatoa sto taa i voopsto ne bila trudna neka ne se tesi deka e od norlevoto ova e 100% garancija sto vi go zboruvam za norlevoto od licno iskustvo ne se igrajte so zdravjeto prasajte doktor farmacevt za druga kontracepcija vo nikakov slucaj norlevo podobro abortus veruvajte mi nego norlevo predizvikuva vanmatericna bremenost pozdrav do site se nadevam ke me poslusate[DOUBLEPOST=1477452846][/DOUBLEPOST]
Пола од лекарствава општо во последно време кај пациенти повеќе проблем прават отколку што подобруваат ама ваљда така е во земјите лидери во регионот, што знаеме ние :)
na nikogo vo nikakov slucaj ne mu preporacuvam norlevo ne stitat od bremenost tuku samo predizvikuvaat nus pojavi kako vanmatericna bremenost oporemetuvanje so srceto i mnogy drugi nezgodni zdravstveni situiaciji toa sto na nekoj mu doslo menstruacija posle pienje norlevo e zatoa sto taa i voopsto ne bila trudna neka ne se tesi deka e od norlevoto ova e 100% garancija sto vi go zboruvam za norlevoto od licno iskustvo ne se igrajte so zdravjeto prasajte doktor farmacevt za druga kontracepcija vo nikakov slucaj norlevo podobro abortus veruvajte mi nego norlevo predizvikuva vanmatericna bremenost pozdrav do site se nadevam ke me poslusate[DOUBLEPOST=1477452886][/DOUBLEPOST]
Тоа е дел од кампањата на Грујо, шитка Б6 место норлево за да се накоти државичкава :D
na nikogo vo nikakov slucaj ne mu preporacuvam norlevo ne stitat od bremenost tuku samo predizvikuvaat nus pojavi kako vanmatericna bremenost oporemetuvanje so srceto i mnogy drugi nezgodni zdravstveni situiaciji toa sto na nekoj mu doslo menstruacija posle pienje norlevo e zatoa sto taa i voopsto ne bila trudna neka ne se tesi deka e od norlevoto ova e 100% garancija sto vi go zboruvam za norlevoto od licno iskustvo ne se igrajte so zdravjeto prasajte doktor farmacevt za druga kontracepcija vo nikakov slucaj norlevo podobro abortus veruvajte mi nego norlevo predizvikuva vanmatericna bremenost pozdrav do site se nadevam ke me poslusate
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
@Ставрогин види ама брилијантна реплика за темава над мене :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Едвај чекам да дојде Декември за да се отвори темата најкајганџии. Ќе има и посебна рубрика, најглупав форумџија. Погодете кој ми е втор фаворит, после неприкосновениот Фринџ.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Едвај чекам да дојде Декември за да се отвори темата најкајганџии. Ќе има и посебна рубрика, најглупав форумџија. Погодете кој ми е втор фаворит, после неприкосновениот Фринџ.
Што му фали на @Fringe ?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Едвај чекам да дојде Декември за да се отвори темата најкајганџии. Ќе има и посебна рубрика, најглупав форумџија. Погодете кој ми е втор фаворит, после неприкосновениот Фринџ.
Многу,мноооогууууу поназад сум од тебеи уште не сум ги смешал брзините![DOUBLEPOST=1477511007][/DOUBLEPOST]
Што му фали на @Fringe ?
Не сме на иста фрекфенција (сина) а сите што се различна фрекфенција од него/нив се нај кајганџии
 
Последно уредено:
Член од
3 август 2016
Мислења
26
Поени од реакции
1
Здраво дечки. Нова сум тука.
Прашањето ми е: циклусот ми касни 7 дена, имам не заштитен секс али не завршува у мене. Има шанси да сум бремена? Фала однапред
 

SweetGirl*

мудар посматрач
Член од
9 декември 2009
Мислења
141
Поени од реакции
119
Здраво дечки. Нова сум тука.
Прашањето ми е: циклусот ми касни 7 дена, имам не заштитен секс али не завршува у мене. Има шанси да сум бремена? Фала однапред
Направи тест за бременост. Нема потреба тука да прашуваш и да чекаш едни да ти викаат Да ,други Не и да мудруваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom