Помош! Дали сум бремена?

Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Ламинатот има фиит фетиш и набабрува гарант :D
Што и набабрува, стомакот:P
Овде нели треба жени да лафат а не мажишча:tapp:[DOUBLEPOST=1462533249][/DOUBLEPOST]
Ламинатот има фиит фетиш и набабрува гарант :D
Што и набабрува, стомакот:P
Овде нели треба жени да лафат а не мажишча:tapp:
 
Член од
30 јули 2016
Мислења
75
Поени од реакции
17
Imam medicinsko zavrsheno i poradi toa shto go imam ucheno, ako e premnogu kratok period i da se izmija nema nekoj efekt treba da se pomocha i togas ke bidi vo red, ima slucaevi koi ostanuvaat bremeni no sansite se mali, i ako si pod stres mozi da ti kasni, pa zatoaa ne panici. Sansite se 1% od 100 se nadevam ne si baksuz :) pozdrav se najdobro ti ja posakuvam seta sreka
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Па за кој *** не користите заштита бе еб*те смотаниците..
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Najglupoto prasanje na site forumi ne biva tuka vi gi stavaat bebinjata vo stomak.Cekaj sledna mestruacija ako kasne test za bremenost ili poseta na ginekolog.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
а дали има некои апчиња после 2ра 3та недела што се пијат ако е позитивен тестот се пијат и фактички му доаѓа како некој вид на абортус ама со апчиња .?
Иако одамна е прашањето ја само сакам да додадам за оние кои сигурно по којзнае кој пат ќе прашаат.

Прва работа после ебење нема каење... значи кога веќе имате незаштитен однос контрола имајте врз себе си. А доколку сте од оние типови на луѓе кои ќе го истресат а после им се тресат коските да не остане трунда пошто не се мажи да го прифатат она што го направиле, тогаш прво на памет е апчиња. Значи не е само да се напие и после минус ефекти да не се знаат.

Кога разговарав отворено на оваа тема со докторка самата докторка ми кажа дека таквите работи треба да се избегнуваат затоа што често има несакани ефекти врз хормоните на девојката.

Друга ствар дајте едуцирајте се за односите пред да ги имате пошто не е само да го пикнете и да си го направите меракот...

Друга ствар од еднаш не се праи бебе... со скоро повеќето парови кои имаат деца денеска кога сум правел моабет на оваа тема самите имаат кажано дека од прв или неколку пати не се забременува но сепак ако нејќете да станете родители имате кондомчиња плус контрола на себе си.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.409
Поени од реакции
109.073
Иако одамна е прашањето ја само сакам да додадам за оние кои сигурно по којзнае кој пат ќе прашаат.

Прва работа после ебење нема каење... значи кога веќе имате незаштитен однос контрола имајте врз себе си. А доколку сте од оние типови на луѓе кои ќе го истресат а после им се тресат коските да не остане трунда пошто не се мажи да го прифатат она што го направиле, тогаш прво на памет е апчиња. Значи не е само да се напие и после минус ефекти да не се знаат.

Кога разговарав отворено на оваа тема со докторка самата докторка ми кажа дека таквите работи треба да се избегнуваат затоа што често има несакани ефекти врз хормоните на девојката.

Друга ствар дајте едуцирајте се за односите пред да ги имате пошто не е само да го пикнете и да си го направите меракот...

Друга ствар од еднаш не се праи бебе... со скоро повеќето парови кои имаат деца денеска кога сум правел моабет на оваа тема самите имаат кажано дека од прв или неколку пати не се забременува но сепак ако нејќете да станете родители имате кондомчиња плус контрола на себе си.
МИНУС ЕФЕКТИ!!
минус ефекти!!!
МИНуССССССССССССССССС ЕФЕКТИ





:yid::yid::yid::yid::yid::yid::yid::yid::yid:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Како бе од еднаш не се правело бебе, Скај ај жити се избриши си го постот.

И не спијте веќе на деј афтер апчињата, ги имаат искурназено нешто или којзнае од кај ги увезуваат нашиве, кај тетин ми на гинеколог дојде една што испила и пак трудна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom