Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Толку очајна реализација на филм со толку добри темели и идеја која ветува толку многу, не сум видел.
Не си видел затоашто не си го гледал Lucy, и не ти препорачувам да го, дури и јас со моите ниски филмски критериуми на филмот би му дала оцена во минус, единствено 10/10 заработува во интензитет на disappointment.
Shame tho, баш ја сакам Јохансон.
 
Последно уредено:

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Не си видел затоашто не си го гледал Lucy, и не ти препорачувам да го, дури и јас со моите ниски филмски критериуми на филмот би му дала оцена во минус, единствено 10/10 заработува во интензитет на disappointment.
Shame tho, баш ја сакам Јохансон.
Еееј го заборавив тоа чудо, колку бев хајпнат, колку ме тресна од земја.
Помизерен и посмешен крај од оној да сакаа немаше да смислат, сигурно....

Инаку wicked, морам да те прашам, до кога планираш да ја цедиш приказната дека суперхеројските филмови се смешни, квази-оригинални, money laundering from people with no brains, про-американски и не знам што уште не видови на филмови. Океј е, у реду, не сакаш суперхеројски, не го поти веќе, пушти си го Бергман и повторувај ги филмовите цело време.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Позитивно изненаден од Kingsglaive: Final Fantasy XV. (y)

Одличен и The Spanish Prisoner, не ми текнува кој го спомна неколку страни наназад. Партали возење е цел филм а колку само просечно почна.
 
W

wicked_1

Гостин
Инаку wicked, морам да те прашам, до кога планираш да ја цедиш приказната дека суперхеројските филмови се смешни, квази-оригинални, money laundering from people with no brains, про-американски и не знам што уште не видови на филмови. Океј е, у реду, не сакаш суперхеројски, не го поти веќе, пушти си го Бергман и повторувај ги филмовите цело време.
Незнам како да вратам на ваков скроз промашен, генерички пост, па и Бергман си го вметнал од никаде. (y)

Го читаш горе насловот на темава? Што бараш ти тука ако те тилтнуваат и потат дискусии за филмови?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Незнам како да вратам на ваков скроз промашен, генерички пост, па и Бергман си го вметнал од никаде. (y)

Го читаш горе насловот на темава? Што бараш ти тука ако те тилтнуваат и потат дискусии за филмови?
Знам во која тема се наоѓам, ама секој трет пост ти е дека суперхеројските не чинат, не ми е јасно веќе стварно што сакаш да постигнеш, сфативме дека не ти се свиѓаат тие, не ги гледај и готово, не знам зошто мора да зборуваш едно па исто цело време. Врати си ги назад постовите и ќе видиш дека муабетиве за суперхеројски филмови ти ги правиш, си има посебна тема за нив, никој не те замара со постови за Civil war и suicide squad, повеќе ти гњавиш за нив отколку ние што ги гледаме.
 
W

wicked_1

Гостин
Знам во која тема се наоѓам, ама секој трет пост ти е дека суперхеројските не чинат, не ми е јасно веќе стварно што сакаш да постигнеш, сфативме дека не ти се свиѓаат тие, не ги гледај и готово, не знам зошто мора да зборуваш едно па исто цело време. Врати си ги назад постовите и ќе видиш дека муабетиве за суперхеројски филмови ти ги правиш, си има посебна тема за нив, никој не те замара со постови за Civil war и suicide squad, повеќе ти гњавиш за нив отколку ние што ги гледаме.
Нити сум го мразел тој жанр, нити сега го мразам, интерпретацијата на моите постови ти е скроз промашена.

Дури и да е 10ти, пишувам за актуелен тренд општо во киното, ти си паметниот со глупите досетки и муабети дека не смеам за нешто да коментирам, оти те потело и ти стварало стресови.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.785
Поени од реакции
33.576
Какви критики читам од сите страни за La La Land... Толку хајпнат не сум бил за филм до сега. Ако е барем 90% од се тоа што прочитав вистина, на филмов не му бега оскарот годинава (плус и што постарите членови на Академијата се палат на мјузикли...).
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.785
Поени од реакции
33.576
Коенови дефинитивно не се my cup of tea. Едвај го преживеав Hail Caesar! А само каква актерска екипа собрале...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.785
Поени од реакции
33.576
Captain Fantastic со Aragorn го гледаше некој? Одличен е филмов за тепање време, некој микс е на драма и комедија. Од мене има препорака.
Се согласувам, солидно филмче, препорака и од мене, иако како што видов, повеќето веќе го гледале.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.785
Поени од реакции
33.576
Land of Mine е супер воена драма (y)
И со ова се согласувам, иако морам да признаам дека бев малку разочаран заради изборот на Данците годинава, зашто по малку наликува на ланскиот нивни претставник, Krigen (A War). Данска, инаку е една од најуспешните држави последниве години на Оскарите: во последните 6 години само еднаш не успеле да влезат во shortlist-ата во јануари (во 2014), и имаат дури 4 номинации и еден Оскар (за Haevnen, во 2010). Некако повеќе ми се допаѓаа нивните претходни кандидати, како Jagten (The Hunt), Haevnen (In a Better World)... Годинава според мене сепак Шведска има подобар претставник - En man som heter Ove (A Man Called Ove).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom