Македонска фудбалска репрезентација

Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Кој си бе Адисе Јахович ти да се тепаш да шутираш.

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Пу да ти ебам све турско у фамилија, пак јади гомна сеа да ти ебам умрениот човек.
Влезе напраи 3 ретко глупи и непотребни фаули, промаши пенал на крај.
А убаво го избркаа, што кур го враќаат, напаѓачи барем имаме, преку кур од вакви непостоечки ликови.
Па уште пекавте тука по него, играчиште бил, апсолутно.
Мрш да ти ебам турчинот сечен.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
толку шанси овој голманов го направија како Буфон да е..неписмени незнаат гол да дадат од толку шанси
 
G

grande-juve

Гостин
Обично кога се тепаш да изведуваш пенал, изведуваш самоуверено, не со подавање по земја ебате Јахивичот ебате
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
ne mu go ostavi na Buba gomnoto, zatoa i 150 mesto e premnogu

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Абе видов и ја дека ја побара, ама па сигурно имаат некоја листа кој е прв кој е втор и.т.н изведувач на пенали.
 
G

Goldie

Гостин
Како е можно на ропаков да му дадат да шутира пенал бе ? :facepalm::facepalm:
Дечкото е влезен во минус со интелегенција, откако влезе немаше никаков придонес и одеднаш зима да шутира пенал..
100 пати подобро да шутираше некој од Хасани, Алијовски или Несторовски
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.170
PA OSTAJ MU JA NA NESTOROVSKI DA JA SUTIRA, GOMNO EDNO BOSANSKO ILI STO I DA SI... KOJ SI BE TI TAKA DA SE KURCIS BE KOPUK EDEN, MARS OD REPREZENTACIJA SVINJO EDNA NEZAKASTRENA.

LELE NE MI SE VERUVA, IGRAC STO GREE KLUPA ZEMA PENAL DA IZVEDUVA МАМИЦУ ТИ ЕБАМ ПОКВАРЕНА. ПУ ПУ ПУПУПУПУПУПУ!!! МАРШ ОД РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ОДИ ТАМУ ВО БОСНА НА НИВИТЕ ИГРАЈ БАДМИНГТОН КОПИЛЕ ЕДНО НЕЗАИНТЕРЕСИРАНО
 
B

Beck's

Гостин
Abe tuka trenerot da kaze koj da sutne a ne seljakot da zeme topka ko komandant. Ama tolku ima disciplina u timot

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Значи ја усраа една од најдобрите утакмице што смо ги изиграле у последни 10 године. Па се потепа да шутира пенал и на крај му ја додаде на голманон, матер да ти ебем у пичка!!!!

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Од ваквите си патиме ... ејј да викнеш во репрезентација ваков ропак ... еднаш му ги дадоја клоците сега го викаат пак абе земете таму играчи што стварно сакаат да играат уште кога му ја видов фацата знаев дека ќе го промарши да му ебам клошарот глуп .
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Хасани, Несторовски и Спировски..другите нека не играат фудбал. Хасани играчиште.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Несторовски намерно не зема да шутира, нели непишано правило тој врз којшто е фаулот да не шутира. Али требаше ваљгда Хасани или Алиоски да шутираат.
Како и да е ставрно денес сами се победивме овие не беа ништо посебни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom