Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Него гледам нашите младиќи играт Сабота со Шкотите најважна утакмица у нивните животи... е сега, Шкотите утре/денес гостуваат на Исланд , а Сабота гостуваат у МК ... значи пилците ќе немаат ниту грам одмор.. тоест ќе го поминат у пат и пакување кофере... уште еден момент што немаат никакви шанси за пласман и не би очекувал да се нешто мотивирани ... не се излезени коефициентите, но ова изгледа на добра кецовина.. само да не дадат некој мизерни 1.25 за наша победа...
Друго нешто гледам , Хрватска гостува на Косова ? Од кога бе овие добиле репрезентација ццц бог да чува... него не ми е за политика туку квотата за победа на Хрватска 1.50 ??? интересантно... па треба да ги убијат бе... освен ако не играат некој супер звезди за Косово за кој не знам...
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Него гледам нашите младиќи играт Сабота со Шкотите најважна утакмица у нивните животи... е сега, Шкотите утре/денес гостуваат на Исланд , а Сабота гостуваат у МК ... значи пилците ќе немаат ниту грам одмор.. тоест ќе го поминат у пат и пакување кофере... уште еден момент што немаат никакви шанси за пласман и не би очекувал да се нешто мотивирани ... не се излезени коефициентите, но ова изгледа на добра кецовина.. само да не дадат некој мизерни 1.25 за наша победа...
Друго нешто гледам , Хрватска гостува на Косова ? Од кога бе овие добиле репрезентација ццц бог да чува... него не ми е за политика туку квотата за победа на Хрватска 1.50 ??? интересантно... па треба да ги убијат бе... освен ако не играат некој супер звезди за Косово за кој не знам...
Хрватите се без Ловрен, Модриќ и Ракитиќ
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Ај пошто сум неписмен нека ми објасни некој што се ми треба за да отворам акаунт на бет365, ми скурчи веќе да трчам до кладилница :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Ај пошто сум неписмен нека ми објасни некој што се ми треба за да отворам акаунт на бет365, ми скурчи веќе да трчам до кладилница :)
18 години, дебитна картичка со пари на неа, а потоа многу памет и најмногу среќа.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.095
Поени од реакции
6.734
карено буста ?? мислам има валуе уште коефициентот кој е нон стоп во пад.........јас мислам дека против томич едино ако се самоубие карено нема да добие
6-3 6-1 мртви томич нема шанси против офанзивци
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Него гледам нашите младиќи играт Сабота со Шкотите најважна утакмица у нивните животи... е сега, Шкотите утре/денес гостуваат на Исланд , а Сабота гостуваат у МК ... значи пилците ќе немаат ниту грам одмор.. тоест ќе го поминат у пат и пакување кофере... уште еден момент што немаат никакви шанси за пласман и не би очекувал да се нешто мотивирани ... не се излезени коефициентите, но ова изгледа на добра кецовина.. само да не дадат некој мизерни 1.25 за наша победа...
Натпреварот ќе се игра на 11. октомври во 18:45. Се уште не е извршена корекција на резултати. Шкотска е многу квалитетна репрезентација и не знам зошто има волку слаби резултати во квалификациите. Конкретно, на мечот против Македонија кој го загубија дома со 0-1, имаа околу 7-8 шутеви во оквир на гол наспроти единствениот на нашата репрезентација кој беше гол.
Ако денес Исланд направи кикс, во вторник Македонија со победа оди сигурно на европско првенство, во спротивно доколку Исланд ги добие и двата натпреавари, тогаш е сигурно прв во групата, а на Македонија и со победа против Шкотска не и се гарантира бараж.
Како и да е, момците ќе имаат многу трема, притисок, па не знам дали вреди да се игра на оваа утакмица. Не знам ни квотите како би изгледале...
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Натпреварот ќе се игра на 11. октомври во 18:45. Се уште не е извршена корекција на резултати. Шкотска е многу квалитетна репрезентација и не знам зошто има волку слаби резултати во квалификациите. Конкретно, на мечот против Македонија кој го загубија дома со 0-1, имаа околу 7-8 шутеви во оквир на гол наспроти единствениот на нашата репрезентација кој беше гол.
Ако денес Исланд направи кикс, во вторник Македонија со победа оди сигурно на европско првенство, во спротивно доколку Исланд ги добие и двата натпреавари, тогаш е сигурно прв во групата, а на Македонија и со победа против Шкотска не и се гарантира бараж.
Како и да е, момците ќе имаат многу трема, притисок, па не знам дали вреди да се игра на оваа утакмица. Не знам ни квотите како би изгледале...
Шкотска нема да игра со истиот тим од тогаш, имаат комбинирано тим од стандардните играчи и играчи од у-19 репрезентација.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.565
Поени од реакции
43.093
Да ве прашам кој игра Виртуелен селектор на Спорт Лајф? На Коло 2 од Серија А, пред 10 дена освоив второ место, и уште ми го немаат пуштено ваучерот педерите. Дали каснат со ваучерите или се праат мутави? :)
 
F

Fl. Perez

Гостин
Od utre pa do sabota...

Japan 1
Juzna Korea 1
Kina 1
Island 1
Hrvatska 2
Albanija 2
Urugvaj 1
Kolumbija dava gol
Brazil 1
Grcija 1
Romanija x2
Polska 1x
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Да ве прашам кој игра Виртуелен селектор на Спорт Лајф? На Коло 2 од Серија А, пред 10 дена освоив второ место, и уште ми го немаат пуштено ваучерот педерите. Дали каснат со ваучерите или се праат мутави? :)
стрпи се де ги пуштаат после тоа..јас лани во генерален бев во топ4 па ми пуштија по подолго време..овие за секое коло ги даваат по некој ден.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.565
Поени од реакции
43.093
стрпи се де ги пуштаат после тоа..јас лани во генерален бев во топ4 па ми пуштија по подолго време..овие за секое коло ги даваат по некој ден.
Епа за колото де, ама цела недела помина одкога ја објавија табелата. Лани земав 2-3 пати по 50 денари одма со табелата би пуштаа. xD
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Гумерсбах го имам х1 на 3.5, овие ко стоки губат цело полувреме по 5-6 разлика од Рајн Некар на домашен терен. Нека се оправат во второ, им ебам нестабилните.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Бенфика ја имав во живо со хендикеп 15 разлика да тепа .. имаат напад овие гостиве на 14 разлика им фаќаат топка овие од бенфика и последен напад ја серат топката и нормално авршува 14 разлика ...[DOUBLEPOST=1475691591][/DOUBLEPOST]Вреди да се проба сега Шпанија младиве над 3.5 би требало уште 3 парчиња да им дадат ..[DOUBLEPOST=1475691962][/DOUBLEPOST]Анадолу ги имам т2<76.5 и даваат до полувреме 27 поена и сега во 3/4 29 хахаха не е можно ако ме падне сега .
 
Последно уредено:

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Еј што ми се случува моментално.:pos:Изиграв тикет во живо во моцарт,Ла Риоха 51,5+,Карпош 155,5 + и Бемелменанс-Албот 22,5 +. Моментално уште тенисот го чекам,а оди добро(4-6 *5-3).Е сега проблемот е што гледам тикетот е поништен.:shok2::чда:

Нешто ги мачеше вработените,изгледа беа во дупка според муабетите што ги правеа и 100% сум сигурен дека го имаат сторнирано тикетот ко бајаги нема да влезе.:boksix::boksix::boksix:

Нека земе Бемелманс уште еден гејм,па да видам што ќе кажат.А нема грешка во тоталите,саглам си беа.

Уште ваква работа немав искусено во кладионичарскиот живот.:ROFLMAO:
:popce::popce::popce:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom