Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
На програма ги дава H7 дека се средните и долгите.
Најдов едно проспектче пиши H7, порачав магленки гледам дефект ми вади компјутерчето изгледа изгорена е некоја не работат двете или пак двете се јабана, па таму пишеше H1 55 W дека се па порачав 4 од алиекспрес да ги пробам, ама читам во генерала од такви алиекспрес е-беј се жалат луѓе ерор му вадел компјутерот, можно е ?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Најдов едно проспектче пиши H7, порачав магленки гледам дефект ми вади компјутерчето изгледа изгорена е некоја не работат двете или пак двете се јабана, па таму пишеше H1 55 W дека се па порачав 4 од алиекспрес да ги пробам, ама читам во генерала од такви алиекспрес е-беј се жалат луѓе ерор му вадел компјутерот, можно е ?
Да, магленките ти се тие H1. Обичните/Халогени нема да ти ги покажува како прегорени, секако доколку се исправни, тој проблем е со ЛЕД сијалиците.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Има нова бомбина од пред две недели, заборавив да споменам. Тоа прво пробав.
Da ne si kupil od tie kineskite bombini so ne se original. Za tasak ne gi biva i znae zatoa da secka. Koj tip na bombina e, klasicna od tie sto se od nadvor pa so dolgi kabli ili od takva sto e sose kablite vo eden dolg komad sto stoi direkno vrz glavata.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Дали некој може да ми каже каде се сипа атф уље кај wv поло 2001 год,1.4 и каков атф да му земам.
Почни да го отвораш секое казанче и каде ќе видиш црвена густа течност таму треба да дотуриш..Се купува еден литар бидејќи самото казанче не собира повеќе од 800-900 мл..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Отприлика колку време ви траат сијаличките по штоповите, жмигавците? Moже глупости прашувам ама мај месец ги сменив во штоповите, пак гледам прегореле. Нормално е толку да им е снагата или да го однесам голфов да ја проверат електроникава? Прва кола ми е а пред тоа логично, не се замарав со таа на татко ми. :D
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Pa dobro de NIKOJ li neznae asalen majstor za AUDI vo celo SKOPJE ???
Јас имам Ауди А4 и не знам кој асален мајстор оти досега ништо не ми се случува некакви дефекти инаку асален мајстор за WV и го бива и за Ауди бидејќи моторите се малку слични донекаде затоа барај таков мајстор


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Отприлика колку време ви траат сијаличките по штоповите, жмигавците? Moже глупости прашувам ама мај месец ги сменив во штоповите, пак гледам прегореле. Нормално е толку да им е снагата или да го однесам голфов да ја проверат електроникава? Прва кола ми е а пред тоа логично, не се замарав со таа на татко ми. :D
Можно да е од осигурувачот не одговара тој број за штоповте на пример А10,20,30 затоа види што пишува осигурувачот дали одговара . Сум видел како набутале било какви осигурувачи и демек мислеле дека е појак и нема да прегорува често а ете види што им се случува на штопови,фарови, свирки, дури и вентилатор на ладилникот.


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Почни да го отвораш секое казанче и каде ќе видиш црвена густа течност таму треба да дотуриш..Се купува еден литар бидејќи самото казанче не собира повеќе од 800-900 мл..
фала на одоговор така ќе направам мислам дека капачето за атф се отвара со штрафцигер различно е од сите други.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Дали некој може да ми каже каде се сипа атф уље кај wv поло 2001 год,1.4 и каков атф да му земам.
Зашто ќе ставаш атф?
Воланот тешко ти се врти?[DOUBLEPOST=1474392517][/DOUBLEPOST]
Отприлика колку време ви траат сијаличките по штоповите, жмигавците? Moже глупости прашувам ама мај месец ги сменив во штоповите, пак гледам прегореле. Нормално е толку да им е снагата или да го однесам голфов да ја проверат електроникава? Прва кола ми е а пред тоа логично, не се замарав со таа на татко ми. :D
Зависи какви сијалици ставаш и колку вати се.
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Зашто ќе ставаш атф? Ми чкрипи пумпата кога вртам пун.
Воланот тешко ти се врти? Ми чкрипи пумпата кога вртам пун........[DOUBLEPOST=1474392517][/DOUBLEPOST]
Зависи какви сијалици ставаш и колку вати се.
 
Член од
21 август 2014
Мислења
48
Поени од реакции
11
Ова тема нека биде како место каде ке може да си прашате нешто што ве интересира за автомобилот, совет за нешто, па и ако ви е потребен некој дел, ако знае некој кај го има. Со еден збор - ум да побарате.

Кој знае нека одговара, кој сака нека си праша.
Здраво. Ај да прашам за мислење. Сакам да купам кола па се двоумам помегу пасат 1.9 тди од 97 до 99 година или астра G 1.7 дти исузу од 2001 до 2003. Цената му е отприлика иста на двата модели. Па ако имате искуство или мислење, кажете можеби ке ми помогне во изборот.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom