Економски факултет (reloaded)

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.361
Поени од реакции
25.059
Колеги кои од предметиве го препорачувате за изборен во семестаров на кој може да се извади висока оцена (9, 10). И друг предлог е добредојден. :)
- Стратегиски менаџмент
- Методи на продажба
- Европски економски интеграции
- Менаџмент информациони системи
- Е-бизнис иновации
- Англиски 1
Англиски 1 не знам каков е концептот сега, а Стратегиски менаџмент е доста лесен, ако веќе си го поминал Основи на менаџмент и слични предмети со набројуванки, овој ќе ти биде лесен. :)
 
Член од
23 август 2014
Мислења
37
Поени од реакции
4
Продавам

1) Оригинал книга Методи на продажба. = 300
2) Аграрна политика книга = 100
3) Европски економски интеграции = сите потребни материјали за положување и висока оцена = 400

+ Гратис - Стратегиски менаџмент книга (копија) ако земете нешто од овие
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Теткиве од студентски ми рекоа дека тек на 14-ти или после тоа ќе може да се достават формуларот и примероците од дипломска ради тоа што тогаш биле уписите за четврта година, држи вода ова или? Колку што знам јас секој кога сака си оди да се запишува, многу ретко кој навистина се држи до тоа. Сакам да прашам некој да не има искуство ако се договори професорот да брани ден откако ќе се отвори досието, а сепак да му стое како да дипломирал на датум кога е затворено досието, односно некој ден подоцна, пошто не ми се чека, а имам и обврски, а не знам колку би траела таа проверка на досие, на iknow се ми е внесено, се чека само проверка на пријавите. :mad:
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Препорачајте некој изборен за 7ми семестар и ако имате повеќе инфо за Сметководство на јавен сектор
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Теткиве од студентски ми рекоа дека тек на 14-ти или после тоа ќе може да се достават формуларот и примероците од дипломска ради тоа што тогаш биле уписите за четврта година, држи вода ова или? Колку што знам јас секој кога сака си оди да се запишува, многу ретко кој навистина се држи до тоа. Сакам да прашам некој да не има искуство ако се договори професорот да брани ден откако ќе се отвори досието, а сепак да му стое како да дипломирал на датум кога е затворено досието, односно некој ден подоцна, пошто не ми се чека, а имам и обврски, а не знам колку би траела таа проверка на досие, на iknow се ми е внесено, се чека само проверка на пријавите. :mad:
Охоооо епа ќе си почекаш малку или малку поче за пријавување на дипломскава на студентски плашила. Најважно е да ги имаш сите оцени во електронскиот и аналогниот индекс. Ако ги имаш сите документи пополнето со уплатницата и 4те примероци од дипл. тогаш појди на 15ти или 16ти. Пред 10 часот застани пред врата да си фатиш ред пред да се наполни за уписи. За отварање на досие можеш да појдеш после 2-3 дена од пријавувањето на дипл. на студ. плашила. Најмногу 7 дена се потребни да стигнат формуларот со примероците од дипл. до проф. После тоа проф. ќе реши кога би те викнал за одбрана. :pipi:
 
Последно уредено:
Член од
13 мај 2013
Мислења
57
Поени од реакции
0
Колеги, може некој да сподели искуство и карактеристики на следниве предмети:
  • квантитативни методи во финансии
  • методи на продажба
  • статистичка контрола на квалитет
  • англиски 1
Фала!
 
Член од
20 јануари 2016
Мислења
15
Поени од реакции
0
Колку треба да е просекот за стипендија за студенти со висок успех 9,00 или 9,50 ?
 
Член од
2 септември 2015
Мислења
37
Поени од реакции
10
Дечки може да споделите искуство од Квантитативни методи во финансии ?
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.732
Поени од реакции
2.176
Продавам книги за 1год и тоа: Основи на економијата+ прашања Основи на сметководството(збирка+ Книга) и Математика за економисти. ПП
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
24
Поени од реакции
13
Дечки може да споделите искуство од Квантитативни методи во финансии ?
Супер предмет и многу убаво предава Драган, а ако си имала анализа на временски серии ќе ти биде преселно. Од колоквиуми вкупно се вадат 40 поени, од домашни мислам 10, есеј 20, берза 20 (максимум), семинарска 20 итн... како и да е, лесно се стига до 10ка бидејќи имаш и многу други активности.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.236
Поени од реакции
6.754
Дајте збор-два-три за Теорија на организација,Наука за менаџмент и Деловно комуницирање...и некој изборен шо би одел полесно со овие(Трговско,Демографија и Аграрна иам земено)
 
Член од
2 септември 2015
Мислења
37
Поени од реакции
10
Дајте збор-два-три за Теорија на организација,Наука за менаџмент и Деловно комуницирање...и некој изборен шо би одел полесно со овие(Трговско,Демографија и Аграрна иам земено)
Општествено богатство и нац. сметки, методи на продожба или англиски 1.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom