Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

антонија

модел
Член од
22 август 2010
Мислења
144
Поени од реакции
6
Хахаха епа во кафичот беа они и јас со нив, потоа и реков демек ми е жешко и ми рече дека и нејзе и е, и излеговме надвор на свеж воздух и бевме насамо :)
има нешто чим и на двајцата ви било жешко,верувам не пасе трева па да не знае за што и викаш да испадните надвор.Ти твоето си го заврсил добро сега нејзе и е ред .
п.с сака да те маче

--- надополнето ---

и уште нешто да дополнам.
Некој девојки сакаат да бидат центар на внимание а не знаат дека центарот се блежи со нула.
 
Член од
10 октомври 2010
Мислења
7
Поени од реакции
1
Некој девојки сакаат да бидат центар на внимание а не знаат дека центарот се блежи со нула.

like
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Што да се прави кога девојката шо ја сакаш ти е најдобра другарка и она сака друг и планира врска со него :/
Кажи и... или ќе ја сјебиш работата или ќе ја опрајш. Како и да е, нема да ти биде криво дека не си пробал.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Што да се прави кога девојката шо ја сакаш ти е најдобра другарка и она сака друг и планира врска со него :/
Ме иритираат вакви аматери.
Ова у 8мо одделение го сконтав.

Ај, вака:

Околу сегашнава ситуација, нема што многу да напраиш, коа цура те гледа како најдобар другар, те глеа како брат, а со брат не би се мувала, нали. Затоа, боље, среди си го умот, олади се малце, и ќе се појави некоја друга.
Признавам, од искуство ти велам дека е нај мед коа најдобра другарка ќе ти се погоди и за девојка, ама тоа ретко се дешава.

Е сеа, things to do in the future:
- Коа глеаш дека се зближуваш со девојче, што всушност ти е "совршено", уште на старт разграничи и "НE МЕ САКАЈ КО БРАТ". Нека те сака ко другар, ама нека остаи малце простор и за нешо друго, можда ќе се деси, можда не, али барем на старт биди јасен, дека цурата ти е мед и дека ти е кул сеа као другарка, али можда некад ќе сакаш да ја муваш, и коа тоа некад ќе дојде, неќеш да те сака ко брат, зашо тоа ти е ко корпа уше пред да понудиш.

Патем, сериозен сум со ова. Мене таковм ми е стилот, така ме знаат, па можам да си дозволам истово да го кажам со овие зборови. Незнам ти каков си, али ако немоеш да си го дозволиш, направи го на по мек и по индиректен начин, али биди јасен.

За ситуацијава не ти помогнав многу, али верувам дека ќе ме послушаш и во иднина ќе ги практикуваш ствариве :)
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
166
Поени од реакции
5
Ве молам за едно мислење.
Се работи за една девојка која пред некое време и се пуштив и очекувајки нејзин одговор рече дека не знае и дека било премногу рано бидејки не ме познава доволно и исто така ми реце дека можеби во иднина би правеле нешто.Јас се согласив и реков дека не сакам да ја инорирам и таа го рече истото.Првите неколку дена ја сретнав и пријдов се поздравив.Потоа по неколку недели на предавања почна некако да ме игнорира и помислив дека и е незгодно и дека не сака да ме види и не и приогав пред се да не и е негодно и да не почне да бега.Потоа ситуацијава се стиши и по нечку месеци одалеку ме гледаше и очекуваше да и пријдам но не го направив тоа затоа што не сакам неодлучни девојки.По неколку месеци пред предавање имавме еден поглед според мене со љубовни искри и тогаш таа се насмеа и си продолжи до школо.Потоа неочекувано според мене дојде застана до мене и јас започнав муабет во кој ја прашав дали би сакала да разговараме да расчистиме некои работи и ја прашав за ситуацииите во кои разменувавме погледи и таа ми одговори дека не се секава на ништо па дури и беше смешно.Потоа мене ме обвини за се како тоа јас сум ја игнорирал,како тоа не сум ја поздравувал.......
Ми рече дека имала ретроградна амнезија и дека не се секава на минати случки(амнезија според кои лугето не се способни да се присетат на некои работи кои им се случиле во блиско минато) искрено мене ме нафура и земав поарогантен пристап според кој сакав да дознаам за нејзината таканаречена амнезија според која се секава да ме обвини за некои работи кои не сум ги направил,а воедно не сака да расчисти некои работи со мене(секако и се извинив во истиот момент што бев арогантен но морав да ја дознаам вистината макар и да е најболната)и пред да се разделиме таа продолжи по патот каде што јас одев велејки дека и таа оди по истиот бидејки имала намера да се сретне кај некоја другарка.Наредниот ден во школо пак истото не се познаваме ме одминува мислам не сака да се поздрави со мене и мислам дека според мене беше ситуација во која сакаше да ме направи будала пред сите очекувајки да направам некоја драма пред сите во школо.
Би ви бил бескрајно благодарен доколку некој ми подели убав совет и ако тој успее јас наискрено ќе го почастам што сака ако најдам излез од ситуацијава.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
^ леле бе деца бееее земете читајте книги бе...шо се замарате со глупости бе!?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ве молам за едно мислење.
Се работи за една девојка која пред некое време и се пуштив и очекувајки нејзин одговор рече дека не знае и дека било премногу рано бидејки не ме познава доволно и исто така ми реце дека можеби во иднина би правеле нешто.Јас се согласив и реков дека не сакам да ја инорирам и таа го рече истото.Првите неколку дена ја сретнав и пријдов се поздравив.Потоа по неколку недели на предавања почна некако да ме игнорира и помислив дека и е незгодно и дека не сака да ме види и не и приогав пред се да не и е негодно и да не почне да бега.Потоа ситуацијава се стиши и по нечку месеци одалеку ме гледаше и очекуваше да и пријдам но не го направив тоа затоа што не сакам неодлучни девојки.По неколку месеци пред предавање имавме еден поглед според мене со љубовни искри и тогаш таа се насмеа и си продолжи до школо.Потоа неочекувано според мене дојде застана до мене и јас започнав муабет во кој ја прашав дали би сакала да разговараме да расчистиме некои работи и ја прашав за ситуацииите во кои разменувавме погледи и таа ми одговори дека не се секава на ништо па дури и беше смешно.Потоа мене ме обвини за се како тоа јас сум ја игнорирал,како тоа не сум ја поздравувал.......
Ми рече дека имала ретроградна амнезија и дека не се секава на минати случки(амнезија според кои лугето не се способни да се присетат на некои работи кои им се случиле во блиско минато) искрено мене ме нафура и земав поарогантен пристап според кој сакав да дознаам за нејзината таканаречена амнезија според која се секава да ме обвини за некои работи кои не сум ги направил,а воедно не сака да расчисти некои работи со мене(секако и се извинив во истиот момент што бев арогантен но морав да ја дознаам вистината макар и да е најболната)и пред да се разделиме таа продолжи по патот каде што јас одев велејки дека и таа оди по истиот бидејки имала намера да се сретне кај некоја другарка.Наредниот ден во школо пак истото не се познаваме ме одминува мислам не сака да се поздрави со мене и мислам дека според мене беше ситуација во која сакаше да ме направи будала пред сите очекувајки да направам некоја драма пред сите во школо.
Би ви бил бескрајно благодарен доколку некој ми подели убав совет и ако тој успее јас наискрено ќе го почастам што сака ако најдам излез од ситуацијава.
Запознај ја со твојата нова женска... толку.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Ја би ти рекол ако не ја сакаш....не се ни замарај...ако има амнезија тоа е друго..а ако нема тогаш сака да направи тешка будала од тебе...
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
22
Поени од реакции
0
Би сакала да добијам и некој совет од вас за мојот проблем...Ако може се разбира :)
Накусо ќе се обидам да ви раскажам све околу тоа.
Пред 4 години се заљубив во едно момче, но незнаев тогаш како да му пријдам, незнаев ни кому да се обратам...по извесно време во него се заљуби и мојата другарка и тоа ми падна уште потешко и уште повеќе се држев подалеку од него...Цело време за него знаев и со кого е и со кого се муват но не сакав да превземам никакви мерки. По 2 години се фати со едно девојче со која дури сега се скараа и тоа разбрав дека се за озбилно скарани( но не сум сигурна дали е така ). Се до пред една година не знаеше дека го сакам...незнам точно како разбра но не е битно.Знаеше и тој и неговата женска. Неколку пати ми имаат двајцата речено да се откажам од него. Многу ме имат повредено со некои реакции кои ги имат направено...Но јас колку и да се обидувам да го заборавам не можам......И сега очекувам помош од вас, што треба да направам, дали сега да превземам некакви мерки....?
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
SaNn4y, прашуваш тука, а сигурен сум дека ги знаеш одговорите. Ние знаеме само 4-5 реченици за нешто што ти се случува веќе 4 години.
Неколку пати ми имаат двајцата речено да се откажам од него. Многу ме имат повредено со некои реакции кои ги имат направено
Ова може да е поради 2 работи.
Или таа, девојката научила за тебе (за твоите чувства кон него) па, за да си се задоволи, го натерала да те повреди, да те исфрли од животот, така тој за да и ја докажи неговата љубов го направил тоа. Или тој едноставно не те сака.

Можеби ако размислиш, ќе го добиеш одговорот на ова прашање.

Но јас колку и да се обидувам да го заборавам не можам......И сега очекувам помош од вас, што треба да направам, дали сега да превземам некакви мерки....?
Ако не си сигурна која била причината, едноставно разговарај со него. Сега си повозрасна, поедноставно ти е... се што ти треба е да си сигурна во себе. Не покажувај слабост.
Доколку и сега добиеш колебање од него, или негативен одговор.... ќе мораш да го заборавиш. И да најдеш нова личност која ќе ти помогне да ги исфрлиш тие 4 години невозвратена љубов...
 
Член од
7 октомври 2010
Мислења
21
Поени од реакции
0
има нешто чим и на двајцата ви било жешко,верувам не пасе трева па да не знае за што и викаш да испадните надвор.Ти твоето си го заврсил добро сега нејзе и е ред .
п.с сака да те маче

--- надополнето ---


Епа да де, и кога излеговме имаше гужва и и реков да одиме некаде понастрана од гужвата и таа се согласи.

и уште нешто да дополнам.
Некој девојки сакаат да бидат центар на внимание а не знаат дека центарот се блежи со нула.

Епа да де, и кога излеговме имаше гужва и и реков да одиме некаде понастрана од гужвата и таа се согласи.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Ве молам за едно мислење.
Се работи за една девојка која пред некое време и се пуштив и очекувајки нејзин одговор рече дека не знае и дека било премногу рано бидејки не ме познава доволно и исто така ми реце дека можеби во иднина би правеле нешто.Јас се согласив и реков дека не сакам да ја инорирам и таа го рече истото.Првите неколку дена ја сретнав и пријдов се поздравив.Потоа по неколку недели на предавања почна некако да ме игнорира и помислив дека и е незгодно и дека не сака да ме види и не и приогав пред се да не и е негодно и да не почне да бега.Потоа ситуацијава се стиши и по нечку месеци одалеку ме гледаше и очекуваше да и пријдам но не го направив тоа затоа што не сакам неодлучни девојки.По неколку месеци пред предавање имавме еден поглед според мене со љубовни искри и тогаш таа се насмеа и си продолжи до школо.Потоа неочекувано според мене дојде застана до мене и јас започнав муабет во кој ја прашав дали би сакала да разговараме да расчистиме некои работи и ја прашав за ситуацииите во кои разменувавме погледи и таа ми одговори дека не се секава на ништо па дури и беше смешно.Потоа мене ме обвини за се како тоа јас сум ја игнорирал,како тоа не сум ја поздравувал.......
Ми рече дека имала ретроградна амнезија и дека не се секава на минати случки(амнезија според кои лугето не се способни да се присетат на некои работи кои им се случиле во блиско минато) искрено мене ме нафура и земав поарогантен пристап според кој сакав да дознаам за нејзината таканаречена амнезија според која се секава да ме обвини за некои работи кои не сум ги направил,а воедно не сака да расчисти некои работи со мене(секако и се извинив во истиот момент што бев арогантен но морав да ја дознаам вистината макар и да е најболната)и пред да се разделиме таа продолжи по патот каде што јас одев велејки дека и таа оди по истиот бидејки имала намера да се сретне кај некоја другарка.Наредниот ден во школо пак истото не се познаваме ме одминува мислам не сака да се поздрави со мене и мислам дека според мене беше ситуација во која сакаше да ме направи будала пред сите очекувајки да направам некоја драма пред сите во школо.
Би ви бил бескрајно благодарен доколку некој ми подели убав совет и ако тој успее јас наискрено ќе го почастам што сака ако најдам излез од ситуацијава.
Маднес,сине не сакам да звучам сурово но...мразам да ти го кажам тоа.
Таа си прави мајтап со тебе,си игра ко со некоја играчка.
Интересен,здодевен и те остава ко демек ништо да не се случило.
Стави ја на игнор некој период,не се замарај со неа.
И бркни други.
Боже,не си ти партал најден на патот и да си игра со тебе како што сака таа.
Forget her.
Има и други нели.
Ако сака сака,ако не здравје и живот.
Живот иде даље.
Кулирај.
Еден е животот да се замараш со некоја шмизла.
(Извини ако бев сурова,но тоа е вистината.)
Не гледам друг излез јас освен тој.

Good luck :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom