Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
7 октомври 2010
Мислења
21
Поени од реакции
0
Да го скршам мразот :)
Епа вака, ми се допага една девојка и сум сигурен дека и јас и се допагам на неа, дека и двајцата мислиме на истото. И се пуштив пред 2 викенда но таа ме одби, подоцна во текот на ноќта ми рече дека ке размисли. И нејзина другарка ми рече дека изведувала нешто и затоа не сакала. Проблемот е до мене дека слаб сум со муабет со девојки па ако може да ми помогнете пред да се изглупирам со некој бош муабет и ништо од бизнисот. Кога велам муабет не мислам само за муабет околу темата да биде со мене туку општо за било што.Едноставно ме фајка трема, се губам.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Да го скршам мразот :)
Епа вака, ми се допага една девојка и сум сигурен дека и јас и се допагам на неа, дека и двајцата мислиме на истото. И се пуштив пред 2 викенда но таа ме одби, подоцна во текот на ноќта ми рече дека ке размисли. И нејзина другарка ми рече дека изведувала нешто и затоа не сакала. Проблемот е до мене дека слаб сум со муабет со девојки па ако може да ми помогнете пред да се изглупирам со некој бош муабет и ништо од бизнисот. Кога велам муабет не мислам само за муабет околу темата да биде со мене туку општо за било што.Едноставно ме фајка трема, се губам.
1во и основно дудлачко правило:
- кога немаш за шо да праиш муабет, праи муабет за времето (башка е апла рандом шо и дааш до значење дека не е центар пажња она - малце топло ладно)
после моеш да праиш муабет за школо (не препорачливо, али зависи, може и добро да испадне, и никад не викај дека ги сакаш предметите што она ги мрази)
моеш за музика
филмови
дали иде у кино
омилен алкохолен пијалок (па ако ти каже некој коктел едно друго, прај се дека не си го пиел и викни ја да го пиете да го “пробаш“ и ти штом го фали)(над 18, немој да се начукате, не е секад од полза)
трик: ако имаш нешо да се пофалиш, прашај ја неа за тоа, и после кога она ќе рече “А ти?“ моеш комотно да се напраиш фраер без да изглеа дека се фалиш :D
и такви некои ствари
ама врти ги на тоа да искочите некад (не нон стоп да ја напињаш за тоа, некад одкачувај ја малце, игнорирај ја, ама не претерувај)
 
Член од
26 април 2010
Мислења
17
Поени од реакции
1
Што сте отишле неколку пати на кафе? Тоа ли е незгодно и што веќе биднало па нема враќање?

... или грешка те разбрав, зошто постот ти е максимално збунувачки напишан.
Незгодно е шо се фатив со другарка и,а претходно и се пуштав на неа,ама не успеав..
Тоа што веќе биднало(тоа што сме започнале врска со другарка и) па нема враќање ми го кажа таа шо и се пуштав коа праевме муабет на оваа тема.
 
Член од
7 октомври 2010
Мислења
21
Поени од реакции
0
1во и основно дудлачко правило:
- кога немаш за шо да праиш муабет, праи муабет за времето (башка е апла рандом шо и дааш до значење дека не е центар пажња она - малце топло ладно)
после моеш да праиш муабет за школо (не препорачливо, али зависи, може и добро да испадне, и никад не викај дека ги сакаш предметите што она ги мрази)
моеш за музика
филмови
дали иде у кино
омилен алкохолен пијалок (па ако ти каже некој коктел едно друго, прај се дека не си го пиел и викни ја да го пиете да го “пробаш“ и ти штом го фали)(над 18, немој да се начукате, не е секад од полза)
трик: ако имаш нешо да се пофалиш, прашај ја неа за тоа, и после кога она ќе рече “А ти?“ моеш комотно да се напраиш фраер без да изглеа дека се фалиш :D
и такви некои ствари
ама врти ги на тоа да искочите некад (не нон стоп да ја напињаш за тоа, некад одкачувај ја малце, игнорирај ја, ама не претерувај)
За искочање, она оди со другарките па можам да ја прашам кај ке се за да ја најдам...не ми е проблем тоа...проблем ми е горе наведеното :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
За искочање, она оди со другарките па можам да ја прашам кај ке се за да ја најдам...не ми е проблем тоа...проблем ми е горе наведеното :)
Ова сега го кажуваш и никад више. xD
Со другарките кога е најмалце шанси имаш да ја смуваш. НАЈМАЛИ!
Никад немој дур е со нејзино друштво да и се пушташ. Шо мислиш, зашо те одбила пред 2 викенда “И нејзина другарка ми рече дека изведувала нешто и затоа не сакала“ Многу логично, пред другарките увек се фраерки. Башка незгодно им е. На само викни ја.
 
Член од
7 октомври 2010
Мислења
21
Поени од реакции
0
Ова сега го кажуваш и никад више. xD
Со другарките кога е најмалце шанси имаш да ја смуваш. НАЈМАЛИ!
Никад немој дур е со нејзино друштво да и се пушташ. Шо мислиш, зашо те одбила пред 2 викенда “И нејзина другарка ми рече дека изведувала нешто и затоа не сакала“ Многу логично, пред другарките увек се фраерки. Башка незгодно им е. На само викни ја.
Хахаха епа во кафичот беа они и јас со нив, потоа и реков демек ми е жешко и ми рече дека и нејзе и е, и излеговме надвор на свеж воздух и бевме насамо :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Хахаха епа во кафичот беа они и јас со нив, потоа и реков демек ми е жешко и ми рече дека и нејзе и е, и излеговме надвор на свеж воздух и бевме насамо :)
Епа бот си! (ништо лично) Логично дека не си требал да и се пушташ пред нив ЧД
Немаш проблем ондак.
Викни ја да искочите и после ќе најдеш муабет. Што и да вртиш муабет терај со прашања, да одговара и она, така ќе се врти муабетот.
Ако нон стоп ќути, ондак залапај ја и крај.
 
Член од
7 октомври 2010
Мислења
21
Поени од реакции
0
Епа бот си! (ништо лично) Логично дека не си требал да и се пушташ пред нив ЧД
Немаш проблем ондак.
Викни ја да искочите и после ќе најдеш муабет. Што и да вртиш муабет терај со прашања, да одговара и она, така ќе се врти муабетот.
Ако нон стоп ќути, ондак залапај ја и крај.
:) Инаку минатит викенд ја повикав со мене да излезе дека не била договорена со другарките па ми рече ке размислила ако не се договорат со другарките ќе дојде ама накрај се договорија :S
А инаку тоа и го направив кога ме одби...слабо правеше муабет па пробав да ја залапам ама ме одби :P
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Воа со одбивањево и залапувањето...значи за шо дошла со тебе? за лепе очи...Јас до сега еднаш ме има одбиено..и тоа онака беше ми ја наместија ко боже нејзините другарки...и одиме ја залапувам и ми се трга,и само си станувам си заминувам, и по 2 дена самата ми рече да излеземе :D
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.562
Поени од реакции
33.816
Oчигледно сака да и дигнеш акциите. Ужива во контролата. Мој совет, одјеби ја онака сериозно. Ако после се.. "понуди" сама е океј, ако не, никогаш не била толку into you, (дека многу се двоуми, пишманаџија) па и на крај по некоја среќа ја убедиш/ќариш, повеќе само ќе заглавиш во дисфункционална врска. Торко ќе си. Ќе ја трчкаш цело време. Тури и куро.
 
Член од
7 октомври 2010
Мислења
21
Поени од реакции
0
Oчигледно сака да и дигнеш акциите. Ужива во контролата. Мој совет, одјеби ја онака сериозно. Ако после се.. "понуди" сама е океј, ако не, никогаш не била толку into you, (дека многу се двоуми, пишманаџија) па и на крај по некоја среќа ја убедиш/ќариш, повеќе само ќе заглавиш во дисфункционална врска. Торко ќе си. Ќе ја трчкаш цело време. Тури и куро.
До некаде си во право ама кога ќе наумам нешто одам до крај без разлика на последиците така да... xD

--- надополнето ---

Воа со одбивањево и залапувањето...значи за шо дошла со тебе? за лепе очи...Јас до сега еднаш ме има одбиено..и тоа онака беше ми ја наместија ко боже нејзините другарки...и одиме ја залапувам и ми се трга,и само си станувам си заминувам, и по 2 дена самата ми рече да излеземе :D
Епа тоа ти викам, сигурен сум дека и таа сака да биде со мене ама незнам што беше рабтата, можеби статусКво е во право.

--- надополнето ---

Ќе додаде ли некој нешто? :)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Баце нема шо да додадеме ние..ти кажавме шо како..отворено кажи и и ако сака арно ако не дрви си муда барај дргура..па не ќе да се жениш
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
41
Поени од реакции
0
Што да се прави кога девојката шо ја сакаш ти е најдобра другарка и она сака друг и планира врска со него :/
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Што да се прави кога девојката шо ја сакаш ти е најдобра другарка и она сака друг и планира врска со него :/
Биди џентелмен и пукај од иста позиција. Скарај се со другарка ти и обиди се да ја ќариш како девојка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom