Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
За да не бидеш изигран мора да размислуваш лукаво. Првин кажи и на дечко и дека си дознал нешто за девојка му и дека за да не му кажеш на него ти понудила секс и пари. Тој нема да ти верува. Речи му ок, ќе ти донесам доказ. Земи камера со тебе. Речи и на девојката дека сакаш од двете по малце, односно 1000 евра и секс, ако бидеш лаком може да не добиеш ништо. Таа ќе се сложи, оти знае дека нема друг излез. Снимај го чинот. Однеси му го на дечко и. Овој момент е ризичен. Може да попиеш и ќотек со оглед дека ќе знае дека си спиел со неа. Ова зависи од тоа колку тој нејзе ја сака. Сепак и да попиеш ќотек, пак речи му дека веќе еднаш си му кажал на почетокот дека девојка му е спремна на такво нешто поради тоа што го знаеш и ти си се обидел да го спречиш сето тоа, ама бидејќи он не ти верувал си бил приморан на ваквиот чин. После кажи му дека и покрај тоа што си и ветил на девојка му дека нема да кажуваш на никој за тоа што го знаеш за неа, сепак поради другарството кон него ја откриваш тајната. Фрли му ги и 1000те евра како доказ дека е стварно тоа што го велиш. Тој нема да ги земе парите и ќе биде толку изнервиран што сам ќе си ја пријави девојка му кај деканот. Ти после ќе си имаш чист образ пред него, а и пред неа (не си ја кажал на деканот), а и 1000 евра во џеб.

Го прогласувам случајов за затворен. ;)

images.jpg
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.304
Поени од реакции
15.538
За да не бидеш изигран мора да размислуваш лукаво. Првин кажи и на дечко и дека си дознал нешто за девојка му и дека за да не му кажеш на него ти понудила секс и пари. Тој нема да ти верува. Речи му ок, ќе ти донесам доказ. Земи камера со тебе. Речи и на девојката дека сакаш од двете по малце, односно 1000 евра и секс, ако бидеш лаком може да не добиеш ништо. Таа ќе се сложи, оти знае дека нема друг излез. Снимај го чинот. Однеси му го на дечко и. Овој момент е ризичен. Може да попиеш и ќотек со оглед дека ќе знае дека си спиел со неа. Ова зависи од тоа колку тој нејзе ја сака. Сепак и да попиеш ќотек, пак речи му дека веќе еднаш си му кажал на почетокот дека девојка му е спремна на такво нешто поради тоа што го знаеш и ти си се обидел да го спречиш сето тоа, ама бидејќи он не ти верувал си бил приморан на ваквиот чин. После кажи му дека и покрај тоа што си и ветил на девојка му дека нема да кажуваш на никој за тоа што го знаеш за неа, сепак поради другарството кон него ја откриваш тајната. Фрли му ги и 1000те евра како доказ дека е стварно тоа што го велиш. Тој нема да ги земе парите и ќе биде толку изнервиран што сам ќе си ја пријави девојка му кај деканот. Ти после ќе си имаш чист образ пред него, а и пред неа (не си ја кажал на деканот), а и 1000 евра во џеб.

Го прогласувам случајов за затворен. ;)

Прегледај го приврзокот 35083
Паметно размислување, нешто како Jigsaw, не ги убива он луѓето, самите си го прават тоа.

Али ова исполнување само на филм :)
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Паметно размислување, нешто како Jigsaw, не ги убива он луѓето, самите си го прават тоа.

Али ова исполнување само на филм :)
Хехехе... исто како и „проблемот“ на дечкото. ;)
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Џабе те палат другиве, кога ти од сексот нема ништо да добиеш, само додатни проблеми... никаква сатисфакција дека прв пат си е*нал - освен на форум со скриен идентитен на кој друг ќе се фалиш :))), а башка тоа претпоставувам дека нема ниту да уживаш во тој чин бидејќи ќе биде премногу краток. :)

Ако до толку си напален за секс, земи парите и плати си класа курвиче... ем ќе те научи нешто поискусната, ем ти ќе се осеќаш како Господ за муда да си го фатил. :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ако ти си ја забележал грешката ќе ја забележи и професорот. И него ќе треба да му дава, а тој е стар и ќе сака секс, ти зеј си ги парите и испари некој месеци :) Имаш курвичиња манекенки за 200-300 евра
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Se izvinuvam, no neznaev vo koja tema da go stavam ova...

Da bidam sto e mozno pokratok, vtora godina sum na UKIM, i se znam so edna devojka koja sto sprema doktorat...Zaradi odredeni okolnosti, denes dojdov do pozicija kade sto mozev da izlozam nekoi prilicno seriozni raboti vo vrska so nejzinata aplikacija do rabotnata grupa vo koja sto se naogja (ja dobila diplomata od drug univerzitet).

Kako i da e, ako i kazam na nejziniot profesor taa e prakticno gotova. Otprilika 4 godini teska rabota odat u bestraga, mozebi i ke ja izgubi diplomata zaradi toa. Se soociv so nea za ova. Otprvin se ponasase kako kucka (ne e tvoja rabota,...itn), potoa pocna da place, pa potoa duri i se obide da me podmiti (do suma od 2000 evra!), a ova stvarno nekako me skokotna zatoa sto pomisliv deka se zaebava so mene. Bev spremen da ja izdadam, koga me spreci i pocna da se kara so mene pak.

Epa kako i da e, posle okolu 10 minuti zborenje taa mi dade do znaenje deka mi nudi seks ako molcam. Ne go ocekuvav ova i bev malku ... zacuden, I rekov deka ke razmislam za ova.

Pa kajgana, dali da go napravam toa? Se osekjam nekako loso od samata pomisla deka razmisluvam za ova... kako da ja iznuduvam ili nesto slicno.

Isto taka go znam decko i... dosta fin momak, vistinski drugar... sto ja pravi rabotava uste poteska.
... ali od druga strana pa iam veke 20 i seuste sum devica. Seksot e prilicno golema rabota za mene. Isto taka ne sakam da priznaam, no zeni so izgled kako nejziniot se prilicno nadvor od mojata liga. Oddaleku.

Sto da pravam? Pominaa samo 4 casa otkako sevo ova se sluci i taa veke mi prati 3 poraki prasuvajki me dali sum donel odluka.
Мој совет, клецни ја, земи му 2000€ и после накодоши ја за дипомата :pipi:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Se izvinuvam, no neznaev vo koja tema da go stavam ova...

Da bidam sto e mozno pokratok, vtora godina sum na UKIM, i se znam so edna devojka koja sto sprema doktorat...Zaradi odredeni okolnosti, denes dojdov do pozicija kade sto mozev da izlozam nekoi prilicno seriozni raboti vo vrska so nejzinata aplikacija do rabotnata grupa vo koja sto se naogja (ja dobila diplomata od drug univerzitet).

Kako i da e, ako i kazam na nejziniot profesor taa e prakticno gotova. Otprilika 4 godini teska rabota odat u bestraga, mozebi i ke ja izgubi diplomata zaradi toa. Se soociv so nea za ova. Otprvin se ponasase kako kucka (ne e tvoja rabota,...itn), potoa pocna da place, pa potoa duri i se obide da me podmiti (do suma od 2000 evra!), a ova stvarno nekako me skokotna zatoa sto pomisliv deka se zaebava so mene. Bev spremen da ja izdadam, koga me spreci i pocna da se kara so mene pak.

Epa kako i da e, posle okolu 10 minuti zborenje taa mi dade do znaenje deka mi nudi seks ako molcam. Ne go ocekuvav ova i bev malku ... zacuden, I rekov deka ke razmislam za ova.

Pa kajgana, dali da go napravam toa? Se osekjam nekako loso od samata pomisla deka razmisluvam za ova... kako da ja iznuduvam ili nesto slicno.

Isto taka go znam decko i... dosta fin momak, vistinski drugar... sto ja pravi rabotava uste poteska.
... ali od druga strana pa iam veke 20 i seuste sum devica. Seksot e prilicno golema rabota za mene. Isto taka ne sakam da priznaam, no zeni so izgled kako nejziniot se prilicno nadvor od mojata liga. Oddaleku.

Sto da pravam? Pominaa samo 4 casa otkako sevo ova se sluci i taa veke mi prati 3 poraki prasuvajki me dali sum donel odluka.
Ааа проблем достоинствен за решавање.

Вака стојат работите кај мене у глава.
Прво, кое го мислам дефинитвно и без никакво двоумење, не прифаќај секс. Не заради ризик, туку, затоа што што девојката само ќе го отспие сексот, таков секс нема да те направи задоволен дури и да не ти е прв пат. А за прв пат, би било подобро да имаш девојка која ќе те изработи добро. Таа ќе биде исплашена, нема да сака да има секс, ќе чека само да заврши.

Второ, пари дали сакаш да земеш не знам, ја не би земал пошто така си соучесник. Ја би и свртел грб и би си отишол. У секој случај, секс никако.

Добро ти рекоа неколку членови, за тие пари кои ти ги нуди ако ги земеш, професионалки има маста да ти ја извадат, па ти види кај си...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.171
Isto taka go znam decko i... dosta fin momak, vistinski drugar... sto ja pravi rabotava uste poteska.
Велиш добар човек и вистински другар, а? И велиш девојчево ем лаже за дипломи, ем се нуди за...ем...
Епа...ете ти го одговорот, батали пари и невиност, не би го информирал каква женска лежи покрај него (не е моја работа), би и ги дал сите документи и би останал беспари и беспи*ка и не би им се мешал у врска.

Батко, битно е да останеш човек, да не користиш туѓи го**вна за свое задоволство и да не заеб-еш нечија врска.

Али пази се, такви кои изиграваат поштени слабо просперираат у ова општество...со време да си знаеш :)

А да сум на нејзино место, би платил некому за некоја стотка евриња (место да трошам 2000) да те искрши од маање и да ти ги земе сите хартии, па секоја недела да те начекува по еднашка...фер инаф (не да те плашам) и тоа може да бидне :)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Se izvinuvam, no neznaev vo koja tema da go stavam ova...

Da bidam sto e mozno pokratok, vtora godina sum na UKIM, i se znam so edna devojka koja sto sprema doktorat...Zaradi odredeni okolnosti, denes dojdov do pozicija kade sto mozev da izlozam nekoi prilicno seriozni raboti vo vrska so nejzinata aplikacija do rabotnata grupa vo koja sto se naogja (ja dobila diplomata od drug univerzitet).

Kako i da e, ako i kazam na nejziniot profesor taa e prakticno gotova. Otprilika 4 godini teska rabota odat u bestraga, mozebi i ke ja izgubi diplomata zaradi toa. Se soociv so nea za ova. Otprvin se ponasase kako kucka (ne e tvoja rabota,...itn), potoa pocna da place, pa potoa duri i se obide da me podmiti (do suma od 2000 evra!), a ova stvarno nekako me skokotna zatoa sto pomisliv deka se zaebava so mene. Bev spremen da ja izdadam, koga me spreci i pocna da se kara so mene pak.

Epa kako i da e, posle okolu 10 minuti zborenje taa mi dade do znaenje deka mi nudi seks ako molcam. Ne go ocekuvav ova i bev malku ... zacuden, I rekov deka ke razmislam za ova.

Pa kajgana, dali da go napravam toa? Se osekjam nekako loso od samata pomisla deka razmisluvam za ova... kako da ja iznuduvam ili nesto slicno.

Isto taka go znam decko i... dosta fin momak, vistinski drugar... sto ja pravi rabotava uste poteska.
... ali od druga strana pa iam veke 20 i seuste sum devica. Seksot e prilicno golema rabota za mene. Isto taka ne sakam da priznaam, no zeni so izgled kako nejziniot se prilicno nadvor od mojata liga. Oddaleku.

Sto da pravam? Pominaa samo 4 casa otkako sevo ova se sluci i taa veke mi prati 3 poraki prasuvajki me dali sum donel odluka.

Дали, ако му кажеш на професорот, ќе ти се врати со добро? Дали, ако не му кажеш, ќе ти се врати со лошо?

Сериозно, ова не е твоја работа, туку нејзина. Ако таа сака со лажење да се пробие во животот, нејзино право.

Е сега, ако дечко ѝ ти е вистински другар, треба да му кажеш на дечко ѝ, зашто тој е најмногу засегнат со целава ситуација. Тој и таа треба да си решат како понатаму.

Што се однесува до тебе, оној момент кога ќе му ја пренесеш информацијата на дечко ѝ, за тебе завршува одговорноста. Она што си мислел дека е важно, си се обидел да ѝ го кажеш нејзе, но таа не го прифатила (дури и отишла во екстреми за да биде по нејзино). Значи, со неа не се зборува. Зборувај тогаш со дечко ѝ, зашто тој може да биде разумен во целата ситуација. Или не, ако така избере.

Во секој случај, само уште дечко ѝ е човекот кој *тебе* те засега, и тоа под услов да ти е навистина добар другар. Кога ќе му пренесеш нему, твојата вмешаност во работава завршува и секое понатамошно внесување веќе те прави *тебе* дел од целата ситуација, наместо само неа. А ако дечко ѝ не знае, со тоа што ќе му кажеш ќе го вмешаш и него, но далеку е поприфатливо *тој* да се занимава со решавање на овој проблем, отколку ти (тој ѝ е дечко - тој е дел од нејзиниот живот и сè што се случува со неа го засега и него; ти не си и не треба ти да ги решаваш туѓите работи).



Само како коментар: јас да сум ѝ дечко на таквата типка, веднаш би почнал да барам друга девојка, особено кога би дознал за делот со секс. Таква типка апсолутно нема никакви морални норми, ниту пак интелигенција да сфати што всушност прави и како се однесува.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Некој многу гледал филмчиња ама барем сценариото можело подобро да биде напишано...
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Se izvinuvam, no neznaev vo koja tema da go stavam ova...

Da bidam sto e mozno pokratok, vtora godina sum na UKIM, i se znam so edna devojka koja sto sprema doktorat...Zaradi odredeni okolnosti, denes dojdov do pozicija kade sto mozev da izlozam nekoi prilicno seriozni raboti vo vrska so nejzinata aplikacija do rabotnata grupa vo koja sto se naogja (ja dobila diplomata od drug univerzitet).

Kako i da e, ako i kazam na nejziniot profesor taa e prakticno gotova. Otprilika 4 godini teska rabota odat u bestraga, mozebi i ke ja izgubi diplomata zaradi toa. Se soociv so nea za ova. Otprvin se ponasase kako kucka (ne e tvoja rabota,...itn), potoa pocna da place, pa potoa duri i se obide da me podmiti (do suma od 2000 evra!), a ova stvarno nekako me skokotna zatoa sto pomisliv deka se zaebava so mene. Bev spremen da ja izdadam, koga me spreci i pocna da se kara so mene pak.

Epa kako i da e, posle okolu 10 minuti zborenje taa mi dade do znaenje deka mi nudi seks ako molcam. Ne go ocekuvav ova i bev malku ... zacuden, I rekov deka ke razmislam za ova.

Pa kajgana, dali da go napravam toa? Se osekjam nekako loso od samata pomisla deka razmisluvam za ova... kako da ja iznuduvam ili nesto slicno.

Isto taka go znam decko i... dosta fin momak, vistinski drugar... sto ja pravi rabotava uste poteska.
... ali od druga strana pa iam veke 20 i seuste sum devica. Seksot e prilicno golema rabota za mene. Isto taka ne sakam da priznaam, no zeni so izgled kako nejziniot se prilicno nadvor od mojata liga. Oddaleku.

Sto da pravam? Pominaa samo 4 casa otkako sevo ova se sluci i taa veke mi prati 3 poraki prasuvajki me dali sum donel odluka.
Само едно не ми е јасно како може дипломата да и пропадне со едно обично кажување ова ми личи на глупост, со самото тоа што ја примиле да докторира на Уким сигурно и ја проверила првобитната диплома, а не ја примиле онака. Не ми е јасна ситуацијава
 

Kajgana Shop

На врв Bottom