Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Р

~~РубинРед~~

Гостин
Пробав и пријателски и па не бива не враќа.....Не пријателски не непријателски не враќа никако,а сеа ваму на фб и пише слободна па за тоа пробувам...А највеќе ми одговара насамо да разговараме очи во очи ама и на тоа не ми врати......И сеа и далје ако не враќа шо да правам да продолжам да и пишам или да прекинам??Еве утре не и пишувам ништо...Ќе почекам ден-два......Ме нервира тоа шо не пише.....А може да е и тоа шо викаш да не помислам дека е лесна кој ја знае.........Само ако не пише ништо ке ме остави у мисла.....
Oстави ја,нека олади малку,не и пишај ни утре ни другиот ден.Нека те побара таа.А кога ке ја сретнеш во живо тогаш е моментот.Вака ништо.
 
?

..........

Гостин
Пробав и пријателски и па не бива не враќа.....Не пријателски не непријателски не враќа никако,а сеа ваму на фб и пише слободна па за тоа пробувам...А највеќе ми одговара насамо да разговараме очи во очи ама и на тоа не ми врати......И сеа и далје ако не враќа шо да правам да продолжам да и пишам или да прекинам??Еве утре не и пишувам ништо...Ќе почекам ден-два......Ме нервира тоа шо не пише.....А може да е и тоа шо викаш да не помислам дека е лесна кој ја знае.........Само ако не пише ништо ке ме остави у мисла.....
Не и пишувај повеќе, очигледно те става на игнор или не сака да има ништо со тебе (бар да ти каже) али по се изгледа дека е искомплексирана, така да тргни на лов на друга планина. :smir:
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Oстави ја,нека олади малку,не и пишај ни утре ни другиот ден.Нека те побара таа.А кога ке ја сретнеш во живо тогаш е моментот.Вака ништо.
Имам осечај дека нема да пише
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
THE_CHOSEN_ONE напиша:
Е добро де мал си, што толку си запнал. :)

Кога ќе ја видиш нејзе т.е моментот кога "она ќе реши да ги расчисти работите со тебе" прашај ја кој е најдобар стрелец во историјата на Реал Мадрид се обложувам дека нема да го знае одговорот.
Не ти требаат такви девојки што не знаат да одговарат на толку суштински-живото важни прашања.

Најсериозно, шегата на страна.
По стоти пат ќе ти речам батали ја.
Уствари има една алтернатива, ако си од некој од помалите градови(Битола или Прилеп по муабетот со серенадата) запосли се во некоја молерофарбарска фирма како калфа нормално не мора да е фирма можеш да му ги подаваш кантите со боја на локалниот пијаница кој е вооедно и главен молерџија во местото каде што живееш.

Носи плав комблизон намачкан со боја носи го во кафич,школо,во флиперница,на спиење,на бањање носи го апсолутно секаде нека знае дека работиш "физичка работа" тоа ќе и асоцира дека си радник,човек што носи леб дома, човек што може да ја рани својата фамилија...
Ќе и внесеш чувство на восхит.

"Дисклејмер"
Идејава е само ако си ептен очаен.
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Е добро де мал си, што толку си запнал. :)

Кога ќе ја видиш т.е кога "она ќе реши да ги расчисти работите со тебе" прашај ја кој е најдобар стрелец во историјата на Реал Мадрид се обложувам дека нема да го знае одговорот.
Не ти требаат такви девојки што не знаат да одговарат на суштински-живото важни прашања.

Најсериозно, шегата на страна.
По стоти пат ќе ти речам батали ја.
А сепак да ги викнеш ''мањаците''......Или на некој друг начин.......Пишете повеќе луѓе сте а и сигурно имате повеќе искуство од мене
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Уствари има една алтернатива, ако си од некој од помалите градови(Битола или Прилеп по муабетот со серенадата) запосли се во некоја молерофарбарска фирма како калфа нормално не мора да е фирма можеш да му ги подаваш кантите со боја на локалниот пијаница кој е вооедно и главен молерџија во местото каде што живееш.

Носи плав комблизон намачкан со боја носи го во кафич,школо,во флиперница,на спиење,на бањање носи го апсолутно секаде нека знае дека работиш "физичка работа" тоа ќе и асоцира дека си радник,човек што носи леб човек што може да ја рани својата фамилија...
Ќе и внесеш чувство на восхит.

"Дисклејмер"
Идејава е само ако си ептен очаен.
А шефе како механичар може ли да пробам.........Ќе упали ли тоа?..Воа како молер имево нема да им чини а молер а малер...А механичар има привилегии.........А ем две коли имаат...А и бојата е далеку впечатлива
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
А шефе како механичар може ли да пробам.........Ќе упали ли тоа?..Воа како молер имево нема да им чини а молер а малер...А механичар има привилегии.........А ем две коли имаат...
Ако си сериозен т.е не се зезаш механичар ти е уште подобра професија.
Каква и работа да одбереш нема да погрешиш само да биде физичка !

Пошто одиш на школо најди си некој термин сабота недела и некој од работните денови по 3,4 саати.
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Ако си сериозен т.е не се зезаш механичар ти е уште подобра професија.
Каква и работа да одбереш нема да погрешиш само да биде физичка !

Пошто одиш на школо најди си некој термин сабота недела и некој од работните денови по 3,4 саати.
Се заебавав бе.......Ако биде работава ама тешко за советите частам пиво.......И доста е за вечерва ќе оставам да се смират работиве,ден-два не и пишувам..После уште нешто ќе и пишам ово-оно и ако не бива ставам точка на случајов.......
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Другар, што си запнал толку бе, не е единственото женско во градот, си се фатил за некоја 15 годишна нафурана типка, те игнорира а ти сепак продолжуваш... Има и поубави и попаметни!
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
....
....

Другарче, сега девојката знае дека може да те има кога ќе посака и дека си луд по неа, и сега ти си официјално една играчка со која се заебават со другарките кога им е досадно. ( не знам што си и напишал на фејсбук, или каде и да сте пишувале, ама стварно требало да си досаден или да ја повторуваш реченицата ајде да излеземе на кафе секоја секунда )...

Значи, тоа ти е првата опција, ако си наишол на 15годишна " нафурана " девојка, од друга страна пак, спомена дека не си ја видел никаде низ град, можеби девојката е повлечена, никогаш порано не била на " состанок ", немала дечко..., па сега не знае како да реагира од твоите коментари " од каде знаеш толку за мене ", си го протолкувала како " овој знае дека сум немала дечко, па сака да ми биде прв па да се фали на другарите "...

Значи, тука ние може да погодуваме со часови, денови и месеци, да измислуваме ситуации и теории, ама не те знаеме ни тебе, ниту пак девојката па не можеме никако да ти помогнеме. Мене лично ми е чудно да флертуваш преку интернет и да прашуваш некој дали сака да се види со тебе, а никогаш не сте се запознале... Уште една работа, не знам од кој град си, ако си од скопје ќе биде малку потешко, ама ако си запнал толку по девојката како две магариња што не можат да се разминат на мост.. види кои и се другарки, штом толку знаеш за неа од фејсбук, ваљда лесно е да процениш кои и се другарки, распрашај се каде тие излегуваат и прошетај се некоја вечер до таму и надевај се на најдоброто, а тоа би било: нов почеток, далеку од фејсбук : ))
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
....
....

Другарче, сега девојката знае дека може да те има кога ќе посака и дека си луд по неа, и сега ти си официјално една играчка со која се заебават со другарките кога им е досадно. ( не знам што си и напишал на фејсбук, или каде и да сте пишувале, ама стварно требало да си досаден или да ја повторуваш реченицата ајде да излеземе на кафе секоја секунда )...

Значи, тоа ти е првата опција, ако си наишол на 15годишна " нафурана " девојка, од друга страна пак, спомена дека не си ја видел никаде низ град, можеби девојката е повлечена, никогаш порано не била на " состанок ", немала дечко..., па сега не знае како да реагира од твоите коментари " од каде знаеш толку за мене ", си го протолкувала како " овој знае дека сум немала дечко, па сака да ми биде прв па да се фали на другарите "...

Значи, тука ние може да погодуваме со часови, денови и месеци, да измислуваме ситуации и теории, ама не те знаеме ни тебе, ниту пак девојката па не можеме никако да ти помогнеме. Мене лично ми е чудно да флертуваш преку интернет и да прашуваш некој дали сака да се види со тебе, а никогаш не сте се запознале... Уште една работа, не знам од кој град си, ако си од скопје ќе биде малку потешко, ама ако си запнал толку по девојката како две магариња што не можат да се разминат на мост.. види кои и се другарки, штом толку знаеш за неа од фејсбук, ваљда лесно е да процениш кои и се другарки, распрашај се каде тие излегуваат и прошетај се некоја вечер до таму и надевај се на најдоброто, а тоа би било: нов почеток, далеку од фејсбук : ))
Епа преку фб одтаму се воспостави контакт.А иначе како да ја видам у град и да и речам директно влице ми се допаѓаш девојко може срце да ја мавне,а и така не бива.Иначе кај да ја видам,а и на крај на градот живее едно 2 км од градот е поточно па затоа може не излегува,а сеа се укл на фб...И плус и викав да излеземе да се запознаеме игнор... А сеа гледам утре роденден и е....Да одам кај неа со ружа вуста нагоре гол пиштол и намачкан со минимум 4-5 ракии...мала шала....А иначе ке пишев порано ама се начукавме сос другарчето,тоа па сирото од 3 пива се опи....
 
Член од
27 јуни 2010
Мислења
55
Поени од реакции
2
Како што гледам,добро ви иде решавањето туѓи проблеми па ај ке ве замолам да се обидете и мојот да го решите:)Всушност,не е проблем.Само потребен ми е совет.Вака.Има едно машко.Многу ми се свиѓа,претерано многу.Али проблемот е што ние не се познаваме.Ја сакам да се запознаам со него но тука е проблемот.Многу сум срамежлива.Да одам диркетно,ноу уеј,да се удрам во него тоа е веке клише..Е сеа дали некој би можел да ми даде совет како да го направам тоа а да не изгледа пренападно?Навистина би ми помогнале..Благодарам.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom