Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
фантом си? демнач си? шо си?
ако бидеш толку нападен, си го бараш.
олабави малку, заборави на малтретирање и замарање
Епа колку да чекам ја сакам одма бива бива,не бива не бива...Да си бидам на чисто....А ако не и пишам може и да не пише никад она,колку да чекам?А иначе ништо горе од наведеното
 
T

Tetro

Гостин
Епа колку да чекам ја сакам одма бива бива,не бива не бива...Да си бидам на чисто....А ако не и пишам може и да не пише никад она,колку да чекам?А иначе ништо горе од наведеното
1. Ако знаеш се за неа, знаеш сигурно кај живее. Земи другарче со ѓитара, запеј под прозор серенада
2. Ќе излезеш кај што иде она, ќе ја прашаш лично.
3. Ќе го тупиш на форум како не ти враќа на пораќите и ќе го бараш проблемот.

Have a nice night :smir:

Едит: а може и со ова да пробаш
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
1. Ако знаеш се за неа, знаеш сигурно кај живее. Земи другарче со ѓитара, запеј под прозор серенада
2. Ќе излезеш кај што иде она, ќе ја прашаш лично.
3. Ќе го тупиш на форум како не ти враќа на пораќите и ќе го бараш проблемот.

Have a nice night :smir:
Да и да ми истури кофа со вода стандард,туку може сеа лето е......А уствари сеа точно кај испаѓа не знам не е еден кафич......А иначе кај живее и со кој дружи тоа знам...А иначе која песна да и ја пејам.......Не спавај мала музика док свира од Бело Дугме??
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Да и нарачам серенада може ќе се согласи.........И пишав да излеземе не враќа и пишав како е шо праи чисто онака не врати.....И пишав да не се крие да ми пише шо сака не враќа па да не има некој друг па да ме разлупаат некаде...А иначе згодна типка е помала е од мене 2 год...А не ми кажа да ја оставам на мира,уствари ништо не ми врати....А ја знам скоро се за неа,и се зачуди како сум знаел се за неа..И толку беше..
Имам идеја.
Јас и уште тројца другари "мањаци" ќе ја нападнеме демек силовање.
Ти ќе дојдеш и ќе не "растепаш" демек тепач си она ќе ти скокне во прегратки и ти си цар !

Најсериозно батали ја.
Ако не ти враќа на пораките малоумна е.

Ти си океј дечко искрен си и не сакаш да глумиш лудило.
Она бара малоумен ко нејзе демек "алфамажјак".

Во основа "он"(фиктивна личност со боцки фризура која тренира три месеци билдинг и ги знае сите филмови со тепачки на памет) не може да биде алфа мејл пошто за да биде доминантен зеро вулф треба да е паметен, а она пошто е глупа во нејзини очи и изгледа паметен, сличното со слично се привлекува.

Капиш?
 
T

Tetro

Гостин
Ти си океј дечко искрен си и не сакаш да глумиш лудило.
Она бара малоумен ко нејзе демек "алфамажјак".
знаеш дека си у право. :smir:
заслужено зеленкото, ама сепак:

Нека проба да разговара, барем ќе знае какво мислење има малата за него. Па и нека пие корпа, ако треба. Па, нема да му е последна, бе.
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Имам идеја.
Јас и уште тројца другари "мањаци" ќе ја нападнеме демек силовање.
Те ќе дојдеш и ќе не "растепаш" демек тепач си она ќе ти скокне во прегратки и ти си цар !

Најсериозно батали ја.
Ако не ти враќа на пораките малоумна е.

Ти си океј дечко искрен си и не сакаш да глумиш лудило.
Она бара малоумен ко нејзе демек "алфамажјак".

Во основа "он"(фиктивна личност со боцки фризура која тренира три месеци билдинг и ги знае сите филмови со тепачки на памет) не може да биде алфа мејл пошто за да биде доминантен зеро вулф треба да е паметен, а она пошто е глупа во нејзини очи и изгледа паметен, сличното со слично се привлекува.

Капиш?
Најди ти некои помали ''мањаци'' да можам да ве совладам и после ке се договориме ќе пуштам еден ручек..Шала на страна баш таков сум како шо ме опиша...Најискрено и кажав шо сакам и не враќа..Е сеа она шо очекува со мисли и со какви момци сака да биде не знам.....Само сакав да ми пише било шо...Па и да ме навредеше немаше да се налутам не е ни прва ни последна..И корпа да ми бутнеше немаше да се налутам битно пробав и пишав само ме нервира многу шо не враќа....И сеа шо??..Еве ја уклучена е на фб а ја и пишав,и сеа треба да ја чекам......А иначе згодна е според мене.........
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
CF.REALMADRID значи ова ке ти го кажам озбилно:

Братче,оди на местата кај што оди таа,ке се сретнете,ке започнеш разговор...ке и признаеш онака спонтано и гледај реакција ако те одбие значи не те сака ил не сака да испадне лесна, или ако те прифати супер.Ни си глуп ни си туп за да не можеш да го направиш тоа.
Остави најсериозно фејсбук.Секој може да се прави шмизла пред монитор ама во живо не е исто.Затоа засукај ги ракавите,остави ја овие два дена и во Сабота напагај.

Од памет ме извади :pos:

И сеа шо??..Еве ја уклучена е на фб а ја и пишав,и сеа треба да ја чекам......А иначе згодна е според мене.........
Не ја напињај,ке добие за тебе лош впечаток.Остави ја малку.Нека дише.Нека започне прва таа разговор.
И што ако е згодна ако нема памет и не знае да одговори.Оф.!
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
CF.REALMADRID значи ова ке ти го кажам озбилно:

Братче,оди на местата кај што оди таа,ке се сретнете,ке започнеш разговор...ке и признаеш онака спонтано и гледај реакција ако те одбие значи не те сака ил не сака да испадне лесна, или ако те прифати супер.Ни си глуп ни си туп за да не можеш да го направиш тоа.
Остави најсериозно фејсбук.Секој може да се прави шмизла пред монитор ама во живо не е исто.Затоа засукај ги ракавите,остави ја овие два дена и во Сабота напагај.



Од памет ме извади :pos:
Братче не е едно место.....А и ако ја видам низ град да трчам ли по неа.....Братче а фејсбук е единствено место од каде шо воспоставив контакт со неа...Контактов е жими мајка али тоа е....Ја не можам детектив да изигравам па да видам кај ке оди....А само да ја сретнам ке и кажам најотворено и најдиректно оти кај мене нема:знаеш,ова она,вака нака,да почнам да изигравам мајмун таму...Отворено и кажувам па после ке видиме...А и не се правам пред монитор туку сум секогаш таков......Е сеа ја немам видено низ град......А излегувам барем 2-3 пати дневно.....А и ме игнорира изглеа,не може да не види.....Нека ми каже да си знам........Првата не беше оваква...КОЛКУ СЕ КОМПЛИЦИРАНИ ЖЕНСКИВЕ
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Братче не е едно место.....А и ако ја видам низ град да трчам ли по неа.....Братче а фејсбук е единствено место од каде шо воспоставив контакт со неа...Контактов е жими мајка али тоа е....Ја не можам детектив да изигравам па да видам кај ке оди....А само да ја сретнам ке и кажам најотворено и најдиректно оти кај мене нема:знаеш,ова она,вака нака,да почнам да изигравам мајмун таму...Отворено и кажувам па после ке видиме...А и не се правам пред монитор туку сум секогаш таков......Е сеа ја немам видено низ град......А излегувам барем 2-3 пати дневно.....А и ме игнорира изглеа,не може да не види.....Нека ми каже да си знам........Првата не беше оваква...КОЛКУ СЕ КОМПЛИЦИРАНИ ЖЕНСКИВЕ
Знам дека не е едно место.Разбирам,ама сепак треба да се обидеш.
И знам дека не можеш да изиграваш детектив и постојано да ја следиш,затоа следниот пат кога ке ја видиш обавезно кажи и а засега остави фејсбук...Разговарај со неа онака пријателски колку да го зачуваш контактот.А кога ке ја видиш - тогаш напагај.
И не реков за тебе дека се правиш шмизла туку мислењето беше за нејзе дека е таква ( :
Aма ете не сака да каже...Може не сака да помислиш дека е лесна ако веднаш прифати,или те игнорира за да трчаш повеке по неа,во најлош случај има друг.А додека не разговарате очи во очи -ништо нема да дознаеш.
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Знам дека не е едно место.Разбирам,ама сепак треба да се обидеш.
И знам дека не можеш да изиграваш детектив и постојано да ја следиш,затоа следниот пат кога ке ја видиш обавезно кажи и а засега остави фејсбук...Разговарај со неа онака пријателски колку да го зачуваш контактот.А кога ке ја видиш - тогаш напагај.
И не реков за тебе дека се правиш шмизла туку мислењето беше за нејзе дека е таква ( :
Aма ете не сака да каже...Може не сака да помислиш дека е лесна ако веднаш прифати,или те игнорира за да трчаш повеке по неа,во најлош случај има друг.А додека не разговарате очи во очи -ништо нема да дознаеш.
Пробав и пријателски и па не бива не враќа.....Не пријателски не непријателски не враќа никако,а сеа ваму на фб и пише слободна па за тоа пробувам...А највеќе ми одговара насамо да разговараме очи во очи ама и на тоа не ми врати......И сеа и далје ако не враќа шо да правам да продолжам да и пишам или да прекинам??Еве утре не и пишувам ништо...Ќе почекам ден-два......Ме нервира тоа шо не пише.....А може да е и тоа шо викаш да не помислам дека е лесна кој ја знае.........Само ако не пише ништо ке ме остави у мисла.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom