Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Тоа што треба да направиш е да одиш кај неа и да и бидеш добар пријател. Разговарај со неа и низ разговорот покажи и дека се грижиш за неа. Помогни и да ја надмине кризата од раскинувањето и таа никогаш нема да го заборави тоа:wink:
И ќе ти остане вечна пријателка :wink:
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
И ќе ти остане вечна пријателка :wink:
Не мора да значи. Се зависи од тоа какви чекори ќе преземе момчето откако девојката ќе ја преброди пропаднатата љубов :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Не мора да значи. Се зависи од тоа какви чекори ќе преземе момчето откако девојката ќе ја преброди пропаднатата љубов :)
Се согласувам со леандра. Ќе останат другари :)
Абе ќе приметиш, ако почне да ти кажува некои тајни - другари.
У тој случај затвори уши и викај “yada yada yada yada yada"... :)
Искрено немаш многу избор, почекај една недела и после пробај малце другарски + со “интенции“ (англицизам) за повеќе.

Биди другар ама укради допир, сподели насмевка, кажи шега, направи гест....има многу :)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Се работи за две 15-годиншни деца =)

Вака,
Веќе подолго време сум заљубен во едно девојче, кое до денес беше во една подолга врска. 100% сум сигурен дека нешто чуствува за мене. Денеска раскина со дечкото. Малку сум срамежлив, дали би требало да и кажам дека ја сакам и да поминам во офанзива?
Ти: „Здраво“
Таа: „Здраво“
Ти: *залапај ја*
Таа: ...
Ти: „Знам дека е нагло, но не можев да дочекам да станеш слободна и ова да ти го соопштам. А не сум добар на зборови - повеќе ме бидува за дела“

додека

Таа: ...
,
Ти: *гушкање* *галење* *бакнување* *зборење слатки зборови* *или молчење и зближување до неа уште повеќе* *итн*
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
8
Ве молам за помош...вака...во врска сум еве веќе 1 година....и сум многу хеппи и навистина СУПЕР ни оди...има еден мал проблем...дечкото на неговата сестра(22) еве веќе по 3 пати му зборува на мојот дечко..поточно го наведува на тоа да мисли дека јас сум имала односи со бившиот (кој воопшто не ни го познава) бидејќи одевме со него 1 година и повеќе..поточно според него ако некоја има одено со дечкото 1 година мора да има односи со него :tapp::tapp::tapp:...јас искрена бев и уште на почетокот од врската му кажав на мојов(19) дека со бившиот немавме односи...почнува да ме загрижува тоа што тој почнува се почесто и почесто да му зборува и да го наведува на такви мисли и велејќи му да ме “легне“ што побрзо....не знам како да реагирам не сакам постојано да му „соли“ памет и да се меша каде што не му е место...
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ве молам за помош...вака...во врска сум еве веќе 1 година....и сум многу хеппи и навистина СУПЕР ни оди...има еден мал проблем...дечкото на неговата сестра(22) еве веќе по 3 пати му зборува на мојот дечко..поточно го наведува на тоа да мисли дека јас сум имала односи со бившиот (кој воопшто не ни го познава) бидејќи одевме со него 1 година и повеќе..поточно според него ако некоја има одено со дечкото 1 година мора да има односи со него :tapp::tapp::tapp:...јас искрена бев и уште на почетокот од врската му кажав на мојов(19) дека со бившиот немавме односи...почнува да ме загрижува тоа што тој почнува се почесто и почесто да му зборува и да го наведува на такви мисли и велејќи му да ме “легне“ што побрзо....не знам како да реагирам не сакам постојано да му „соли“ памет и да се меша каде што не му е место...
Рачуницата е јасна.
Тој што е таков идиот, таков си е. Тоа не можеш да го смениш.
Али можеш да легнеш со дечко ти за промена па муабетите одеднаш да исчезнат:)

It's up to you ... : )
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Ве молам за помош...вака...во врска сум еве веќе 1 година....и сум многу хеппи и навистина СУПЕР ни оди...има еден мал проблем...дечкото на неговата сестра(22) еве веќе по 3 пати му зборува на мојот дечко..поточно го наведува на тоа да мисли дека јас сум имала односи со бившиот (кој воопшто не ни го познава) бидејќи одевме со него 1 година и повеќе..поточно според него ако некоја има одено со дечкото 1 година мора да има односи со него :tapp::tapp::tapp:...јас искрена бев и уште на почетокот од врската му кажав на мојов(19) дека со бившиот немавме односи...почнува да ме загрижува тоа што тој почнува се почесто и почесто да му зборува и да го наведува на такви мисли и велејќи му да ме “легне“ што побрзо....не знам како да реагирам не сакам постојано да му „соли“ памет и да се меша каде што не му е место...
Па и да си имала односи шо има врска...
 
S

smart ass

Гостин
Ве молам за помош...вака...во врска сум еве веќе 1 година....и сум многу хеппи и навистина СУПЕР ни оди...има еден мал проблем...дечкото на неговата сестра(22) еве веќе по 3 пати му зборува на мојот дечко..поточно го наведува на тоа да мисли дека јас сум имала односи со бившиот (кој воопшто не ни го познава) бидејќи одевме со него 1 година и повеќе..поточно според него ако некоја има одено со дечкото 1 година мора да има односи со него :tapp::tapp::tapp:...јас искрена бев и уште на почетокот од врската му кажав на мојов(19) дека со бившиот немавме односи...почнува да ме загрижува тоа што тој почнува се почесто и почесто да му зборува и да го наведува на такви мисли и велејќи му да ме “легне“ што побрзо....не знам како да реагирам не сакам постојано да му „соли“ памет и да се меша каде што не му е место...
Епа кажи му абе ИДИОЈТ или прекини да солиш памет или ќе му кажам на дечко ми(а и на други) дека си признал дека си хомислав и воајер па затоа му велел да те легне-он игра прљаво-за таквите казна а и добро е да најдеш погодна ситуација јавно да го направиш ИДИОЈТ...КАЗНА!!!(првен предупреди го)-Освен дека е хомислав можеш да му речеш дека ќе и кажеш на женска му дека ја изневерил со тебе и со некоја твоја другарка..!!
 
M

marsovka

Гостин
Епа кажи му абе ИДИОЈТ или прекини да солиш памет или ќе му кажам на дечко ми(а и на други) дека си признал дека си хомислав и воајер па затоа му велел да те легне-он игра прљаво-за таквите казна а и добро е да најдеш погодна ситуација јавно да го направиш ИДИОЈТ...КАЗНА!!!(првен предупреди го)-Освен дека е хомислав можеш да му речеш дека ќе и кажеш на женска му дека ја изневерил со тебе и со некоја твоја другарка..!!
Брат колку што сватив девојката има 19 а дечкото 22 а идат 1 година.

Малце да не е глупо што го влече толку време за нос? Мислам редно е да се плеснат да му ебам мамата. Па не е мала мајку му.

Па ја да идам една година и да неам секс сите расположливи средства ќе ги искористам за да иам. Нека се прекрсти и запали свеќа малата што типацот не ја начукал и изебал или пак што не ебе на страна ( додуша можно е тоа да се десило)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
Али можеш да легнеш со дечко ти за промена па муабетите одеднаш да исчезнат:)
Прва помисла ми беше исто како ти... Но!
Зошто би изчезнале муабетите? Девојката се изјасни дека не легнала со бившиот. Во нејзиното излагање нема дека не легнала со никого.
во врска сум еве веќе 1 година....и сум многу хеппи и навистина СУПЕР ни оди...
А и секако ги имаш сите „елементи“ за да легнеш со типот...
 
S

smart ass

Гостин
Брат колку што сватив девојката има 19 а дечкото 22 а идат 1 година.

Малце да не е глупо што го влече толку време за нос? Мислам редно е да се плеснат да му ебам мамата. Па не е мала мајку му.

Па ја да идам една година и да неам секс сите расположливи средства ќе ги искористам за да иам. Нека се прекрсти и запали свеќа малата што типацот не ја начукал и изебал или пак што не ебе на страна ( додуша можно е тоа да се десило)
Точно е во право си ова би била најдобра солуција....стварно редно време е цревата да си ги извадат. чунки возрасни се.

Па и да си имала односи шо има врска...
Нема да биде Rookie:)
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
315
Поени од реакции
910
ja da vi kazam ebete se dur sve mladi najuoo e posle sto ne e interesno ce baras kurvi..
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Девојко мене ми е многу смешно кога во врска подолга од 6-7 месеци (башка и како тебе 19 години) се чуваш . Најсериозно. Абе уживај таму еби се док си млада нема поубаво нешто од секс. Ќе сакаш секој ден после тој чин. По 2-3 пати.
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Како можеш да задржиш некој тип една година а да немате секс? Сакам и јас така :pms:!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom