Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

S

StereoLove

Гостин
- Нека прекине да биде во контакт со него.
-зошто да мора да ја објасни причината дека сака да се откаже од него. Не се во врска.
-та преку полов орган ако бара објаснување. Нека си го побара сам во себе, ќе го најде.
-па што по ѓаволите има да се лути? кога таа не му е ништо. ни ја глода коската ни ја дава.
-нека чека цел живот да ја откачи и кога ќе нема со кој нека се врати кај неа. кое понижување.
-причина плус е што никогаш не биле во врска.нема зошто да му образложува некои работи.
-неможеш да му наредиш на срцето во кој да се заљубиш, можеш да му наредиш кого да мразиш.
-може да заборави, кога ќе се сети во каков пес е заљубена.
-јас би рекла да го следи разумот, во оваква ситуација ако го следи срцето само ќе се испонижи пред некој исфрустриран морон, на кој прв пат му се дешава две да бидат истовремено заљубени во него.
-разумот не дозволува да му се понижиш на некој.
Со црниот болд е она за кое се сложувам потполно со тебе...значи таа не мора да му кажува нему која е причината зошто ке се откажи од него ама сепак тој сака да ја знае нели?ако и бара постојано што би можела да му каже?
Ете би можела да си прекути но што подоцна со тоа.Ете и јас сум за да не му ја каже причината и да се откаже.Ама како да се откаже со тоа што ке го одбегнува или па да му удриу блок на мсн/скајп да не оди онаму кај што излегува а ке биде во искушение.

Таа колку што разбрав биле во добри односи нели но во подолниот коментар кажа дека има проблеми и со неговата сестра.Што е плус причина или да му каже или да продолжи да е во контакт со него иако не се согласувам знам колку би било тешко да се прекине со некој близок.

За тоа што е црвеното болдирано не се согласувам.
Бидејки секој е со различен карактер нели:wink:
Ја знаеш поговорката лесно е да сакаш некого кој си го мразел но тешко е да мразиш некого што си го сакал:smir:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Се трудев да го заборавам и со други но срцето го бара само него.:tapp:како да ме магепсал некако damn it.

Како што кажав единствен проблем е незнам како да го упатам во тоа што се случува околу нас а нема појма.Незнам како да започнам.
Сум ризикувала многу пати.Ама што од тоа:nesvest:

Појма нема колку го сакам:cry:
Правило број еден :Човек што си го сакала а не си можела да го имаш ќе го сакаш цел живот,макар и коа ќе се ожениш и деца коа же имаш,да ти се појави тогаш пак ќе ти се вратат чуствата!

Ќе го заборавиш од коа у фаца ќе му плеснеш се за тоа како те повредил,како се понаша и сл....и од коа ќе се испокарате и кај двајцата ќе се појави омраза...поготово после тоа ќе осетиш како нагло ќе ги изгубиш чуствата за него!!!

п.с И не се мачи,уште си мала....после 3-4 год ќе си викаш..."еее златни шанси со златни деца пропуштив,заради будалава и заради тоа шо бев теле"!:smir:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Со црниот болд е она за кое се сложувам потполно со тебе...значи таа не мора да му кажува нему која е причината зошто ке се откажи од него ама сепак тој сака да ја знае нели?ако и бара постојано што би можела да му каже?
Ете би можела да си прекути но што подоцна со тоа.Ете и јас сум за да не му ја каже причината и да се откаже.Ама како да се откаже со тоа што ке го одбегнува или па да му удриу блок на мсн/скајп да не оди онаму кај што излегува а ке биде во искушение.

Таа колку што разбрав биле во добри односи нели но во подолниот коментар кажа дека има проблеми и со неговата сестра.Што е плус причина или да му каже или да продолжи да е во контакт со него иако не се согласувам знам колку би било тешко да се прекине со некој близок.

За тоа што е црвеното болдирано не се согласувам.
Бидејки секој е со различен карактер нели:wink:
Ја знаеш поговорката лесно е да сакаш некого кој си го мразел но тешко е да мразиш некого што си го сакал:smir:
Живејте си во бајките со Пепелашка заедно. Кои курац има она него да му се правда бе која била причината. Нема што да прашува. Онда која е причината девојка што има? И образложил зошто? Му побарала образложение? Нека си ја свитка опашката и нека си ќути. Е такви морони гнасни ќе ве тапкаат е буквално како овоа:tapp: и ќе си ќутите. Не се на арно шпанскиве серии викам јас... Нека го исплука во фаца еднаш со еден така сочен зелен и гнасен балгам па да видиш како ќе ја почитува. УФ! ми се згрозува живеачкава од такви имбецили недораснати шо имаат проблем сами са собом! Психи гадни. Ах какви само зборови имам за такви пореметени створења.
Не се сложувам со поговорката ИЧ! Јас сите досега шо сум ги сакала сега ги мразам не од дното на душата, малку е тоа...Туку од сржта ми зрачи омраза спрема нив. Некој што не заслужил да си го трошам времето и драгоцените ми мисли не го регистрирам и го множам со нула. Не ми е јасно како немаат девојкиве грам самопочит!
За девојкава шо бараше совет... Секогаш кога ќе помислиш на него, помисли на ова :tapp: како ти си човечено шо го маваат, а мавачот е имбецилот исфрустриран. Ќе ти текне колку му се понижуваш.
 
S

StereoLove

Гостин
Така е женска се сложувам но сепак ја сфакам и јас како и било сум поминувала со тоа.
Што имав една другарка кој нејзиниот дечко ја понижуваше на некој начин и тоа пред мои очи си правеше проблеми со нејзините дома а јас и зборував остави го остави го а таа не сака да ме слуша.После докара до големо ама доцна беше,знаеш што ми кажа?Имаше право ти!
Aма што од тоа?
Единствено мора да го заборави,времето лечи се.
Си има девојка зошто мисли дека е јако типче а всушност е еден клошар кој пие претерано:uvo:
Ја жалам неговата девојка а и ја жалам нејзе што се заљубила во таков тип.
Но мене едно нешто ме буни како и тебе.
Ете зошто би барал објаснување?јас да сум не давам.Но има кажано дека се лути кога го става на игнор.
Кој да ги сфати денешниве машки.
Барат искреност а кога ја добијат ништо.
Имав таква случка од пред 2-3 години.
Срека за мене е минато сега а и не осекам ништо за него:toe:
И кажав погоре се зависи од карактер нели.
На некому му поминува од прва ете како што кажа ти,ама некои се премногу емотивни.Чуства бе.
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Преку кур ако бара образложение. Не го заслужил!
Бегам од темава доволно се искосив.
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Здраво на сите:smir:

Гледам дека помагате многу па решив и јас да побарам совет.

Незнам од кај да започнам.

Значи типот го знам одамна и го засакав многу.Постар е од мене една година.
Се случија многу работи за кои не сакам да зборам,едноставно несфатливи.
Ниту јас не знам како да ги објаснам.:tapp:
Сега типот има девојка од пред некој ден(барем така кажува) а исто така и една друга му се набацува а и тој и обрака внимание на некој начин.
Јас за жал сум многу љубоморна а немам сила ни храброст да му кажам што осекам зошто се плашам од тоа како ке изреагира и не сакам да го расипам односот кој го имаме.
Кога не му обракам внимание се лути а сега е некако оладен.:tapp:
Мојата другарка ми има давано совети да го оставам некое време но без него јас сум како изгубена.Едноставно не можам да се смислам без него:kesa:
Некогаш сум помислила и да ја послушам мојата другарка но подоцна кога се појави јас се заборавам на тоа што сум го решила.И си продолжувам по старо да разговарам со него како да не се случува ништо.Се правам на Тошо но не знам до кога.
Појма нема што се случува околу него.А ако му забележам незнам што би рекол,тежок карактер има што ме нервира.

Некое чаре што да правам зошто не можам да издржам повеке.:tapp:

Ако се потребни други информации за овој проблем кажете ке ви кажам.:wink:
Имаш 17 години - млада си а исто и твојот бивш - верувај!
Мене ми личи дека веќе го изгубил интересто за тебе - такви му се годините ... остави ги работите такви какви што се ... животот е пред тебе ... дружи се, излегувај, запознавај нови луѓе ... не се замарај со него ...верувам дека наскоро ќе запознаеш некој по-посебен од него ... позз и пиши што има ново-напредок:smir:

Потполно ја свакам но како мислиш ти дека ке го преболи кога нели гледаш дека го сака повеке од се?
Лесно е да се кажи батали го или заборави го кога е во контакт со него?
Зар оекуваш да му каже:
Еј пеер извини не можам да зборувам со тебе пошто те сакам?Зошто нели мора да му објасни која е причината да се откаже од него?а може ке бара објаснување како и секое машко нели?
Дали прочита кога е ладна со него тој се лути?И како да го протолкуваш тоа дај молим те,кога и да сака да се откаже секогаш мора да искрсне нешто?јас така ја сфатив.
Секако дека може да не ја откаче женската ама never say never:wink:
Во нејзиниот проблем не прочитав дека напишала дека биле во врска порано,погрешно си протолкувал:smir:
Значи имаат добар однос кој би можела да кажам дека е пријателски.А да се заљубиш во пријател и не е баш така баш добро.
На срцето не можеш да наредиш во кого да се заљубиш(зборувам од искуство)
И не може да се заборави така некого преку нок нели:wink:
Нејзиниот потпис нема врска со проблемот.
Некои работи некогаш треба да бидат кажани зашто може да биде подоцна доцна и да си ја мава главата од зидот а некои и работи не треба да бидат кажани да не биде некој повреден.

Незнам како да ти помогнам.Следи го срцето најдобро тоа ке те одведе до вистинскиот одговор:smir:
Стерео лав,

не заборавај девојчето има 17 години ... луди години ... секогаш лудо се заљубуваме и уште побрзо одљубуваме ... треба само малку да се излуфтира од се и ќе и стане подбро
 
Член од
12 март 2010
Мислења
389
Поени од реакции
42
Имаш 17 години - млада си а исто и твојот бивш - верувај!
Мене ми личи дека веќе го изгубил интересто за тебе - такви му се годините ... остави ги работите такви какви што се ... животот е пред тебе ... дружи се, излегувај, запознавај нови луѓе ... не се замарај со него ...верувам дека наскоро ќе запознаеш некој по-посебен од него ... позз и пиши што има ново-напредок:smir:


Стерео лав,

не заборавај девојчето има 17 години ... луди години ... секогаш лудо се заљубуваме и уште побрзо одљубуваме ... треба само малку да се излуфтира од се и ќе и стане подбро
Сосема се согласувам. Крејзи беач, ако има некакви шанси за вас, ако му значиш нешто, сам ќе те побара. Немој да му враќаш со иста мерка, да фаќаш инстант дечко, така само ги комплицираш работите. Потребно е да помине извесен период за да "оладиш" (ама нека не трае подолго). Живеј слободно, уживај во слободата. Доаѓа пролетта, идат празници, вистинско време за вртење нов лист и да ги оттргниш мислите. Ако вреди нешто ќе дојде ползејчи и ќе те почитува повеќе. Ако не, залудно губиш време, трошиш енергија и те опседнуваат емоции. Што е твое ќе си дојде.
 
S

StereoLove

Гостин
И јас се согласувам со вас сепак тешко е да се отргнеш од некого кој ти значел премногу како тој нејзе.
Ете ке ви кажам мој пример типот го сакав 3 години ама за џабе.Испадна кретен а јас секогаш му попуштав заради тоа што неможев да се смислам без него.Еден ден не е битно како и кога го преболев.И тоа со многу многу мака.
Игнорот секогаш пали.А кај него за чудо запали:pipi:
Ама доцна беше:uvo:Премногу ме повреди и не можев да му дадам друга шанса пошто не сум будала најдена на патот и да си игра со мене некој идиот.

Нека проба нека паузира во контактот со него,нека си гледа за нејзе прво.:toe:

Сосема се согласувам. Крејзи беач, ако има некакви шанси за вас, ако му значиш нешто, сам ќе те побара.
Мене ме буни тоа што секогаш кога сака да се откаже од него тој и бара образложение и се лути.Како да е потребно за тоа.Има девојка нели,што ке му е потребно тоа.:toe:
 

CrAzY_BiTcH

Аin't funny?
Член од
1 февруари 2010
Мислења
82
Поени од реакции
6
Ви благодарам на советите,решив да паузирам малку во контактот со него иако секој ден ке го гледам и ке ми биде тешко:toe::helou:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Ви благодарам на советите,решив да паузирам малку во контактот со него иако секој ден ке го гледам и ке ми биде тешко:toe::helou:
браво за тебе што донесе правилна одлука :toe:
 
Член од
30 март 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Се работи за две 15-годиншни деца =)

Вака,
Веќе подолго време сум заљубен во едно девојче, кое до денес беше во една подолга врска. 100% сум сигурен дека нешто чуствува за мене. Денеска раскина со дечкото. Малку сум срамежлив, дали би требало да и кажам дека ја сакам и да поминам во офанзива?
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Се работи за две 15-годиншни деца =)

Вака,
Веќе подолго време сум заљубен во едно девојче, кое до денес беше во една подолга врска. 100% сум сигурен дека нешто чуствува за мене. Денеска раскина со дечкото. Малку сум срамежлив, дали би требало да и кажам дека ја сакам и да поминам во офанзива?
А да почекаш малку време да помине. Сигурна таа има сеуште чувства за него, плус која долга врска ја има на 15 год:uvo: чудно но вистинито...
Не брзај да и се пуштиш иако сега е најповредена и можеш лесно да ја добиеш, ама залудно би ти било кога ти само ке и бидеш пролазна станица. Обиди се да и помогнеш да го преболи, а после почни да и искажуваш чувства. Сега сеуште е рано,а и од кај знаеш може да се смири со дечкото нели!?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Се работи за две 15-годиншни деца =)

Вака,
Веќе подолго време сум заљубен во едно девојче, кое до денес беше во една подолга врска. 100% сум сигурен дека нешто чуствува за мене. Денеска раскина со дечкото. Малку сум срамежлив, дали би требало да и кажам дека ја сакам и да поминам во офанзива?
као прво...да си прашам...
15 години има типката а имала долга врска? колку долга? 2 месеца?

а сеа....НЕМОЈ да и каеш дека ја сакаш...моеш да и каеш дека ја сфиѓаш, или нешо така, ама дека ја сакаш не...
прво почни со муабет зашо раскинале едно друго, демек се грижиш за неа, па кажи се ќе биде у ред и такви ствари, и НЕ истиот ден штом излегла од врска да и кажуваш дека ја сфиѓаш, нека помине недела/две, па пуштај и се, па смувајте се и после праите шо ќе праите..
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Се работи за две 15-годиншни деца =)

Вака,
Веќе подолго време сум заљубен во едно девојче, кое до денес беше во една подолга врска. 100% сум сигурен дека нешто чуствува за мене. Денеска раскина со дечкото. Малку сум срамежлив, дали би требало да и кажам дека ја сакам и да поминам во офанзива?
Мислам дека треба да почекаш пред да поминеш во офанзива ... сепак таа подолго време била во врска и можеби не е спремна веднаш да започне нешто со друг ... можеби чуствува нешто за бившиот ... па ти можеш да испаднеш само колатерална штета

Затоа, мој совет ти е да се дружиш со неа извесен период па тогаш да видиш како ќе стојат работите

Знам дека ти се допаѓа ... но стрпи се ... најслатките работи секогаш доаѓаат на крај

Позз:smir:
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Се работи за две 15-годиншни деца =)

Вака,
Веќе подолго време сум заљубен во едно девојче, кое до денес беше во една подолга врска. 100% сум сигурен дека нешто чуствува за мене. Денеска раскина со дечкото. Малку сум срамежлив, дали би требало да и кажам дека ја сакам и да поминам во офанзива?
Тоа што треба да направиш е да одиш кај неа и да и бидеш добар пријател. Разговарај со неа и низ разговорот покажи и дека се грижиш за неа. Помогни и да ја надмине кризата од раскинувањето и таа никогаш нема да го заборави тоа:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom