Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
23 јуни 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Со дечко ми одам кратко време.Тој инсистира да имаме секс.Премногу го сакам,но не можам да го направам тој чин.Едноставно не се чувствувам спремна, немам ни целосна доверба во него а и не го познавам толку добро за да го направам тоа за прв пат.Дискутиравме повеќе пати но ни тој ни јас не се откажуваме од ставовите...Интересно е што имаме многу заеднички мислења за многу работи, но тука не се совпаѓаме...Тој ми доаѓа со предлог да има секс со некоја друга,а во меѓувреме да е со мене...Знам дека пред мене имал секс и сега ми вели демек не можел да издржи...Многу ми е глупо да раскинам со него,кога гледам дека сме слични и дека си одговараме заради таква работа...Зар ако ме сака толку колку што вели, би си дозволил секс без љубов со друга?;

Би била благодарна ако некој од вас ми го каже вашето мислење, навистина ми е потребно...
И, како сте сега? Што се случи со вас? Како постапи ти? :uvo:
 
D

devojcence

Гостин
molam za sovet:prviot pat se isplasiv i zafrknav potoa mu kazav ama deckoto nekjese, vtor pat se isplasiv se ukociv i sakav da izbegam, i izpokazav raboti so ne gi ni mislev ne se ni tocni.me fati panika i seukociv i po vtor pat ja rasipav rabotata. i pominuvam uzasni momenti po vtor pati. aman vise mrazam sto sum takva. nemozam vise vaka. prvo si mislev deka ne sum zainteresirana dovolno ili deka ne mi odgovra pa zatoa no znam deka e zatoa sto sum isplasena, i sto najtragicnoto site raboti mi se jasni. mu vikam nemoj a go sakam. znam deka nikoj nema da go trpi toa i ne ocekuvam da mi potpise nekoj list vo koj ke pisuva nema da te povredam..i znam deka ja rasipav rabotata i deka nikogas nema da mi veruva ili vrakja ili sl. sakam da bidam so nego i uzasno mi.i nemozam vise :( ke moze sovet od vas??
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
molam za sovet:prviot pat se isplasiv i zafrknav potoa mu kazav ama deckoto nekjese, vtor pat se isplasiv se ukociv i sakav da izbegam, i izpokazav raboti so ne gi ni mislev ne se ni tocni.me fati panika i seukociv i po vtor pat ja rasipav rabotata. i pominuvam uzasni momenti po vtor pati. aman vise mrazam sto sum takva. nemozam vise vaka. prvo si mislev deka ne sum zainteresirana dovolno ili deka ne mi odgovra pa zatoa no znam deka e zatoa sto sum isplasena, i sto najtragicnoto site raboti mi se jasni. mu vikam nemoj a go sakam. znam deka nikoj nema da go trpi toa i ne ocekuvam da mi potpise nekoj list vo koj ke pisuva nema da te povredam..i znam deka ja rasipav rabotata i deka nikogas nema da mi veruva ili vrakja ili sl. sakam da bidam so nego i uzasno mi.i nemozam vise :( ke moze sovet od vas??
Како што веќе знаеш, за успешна врска, потребна е љубов од обете страни. Така да ако тој не е заинтересиран за тебе, и ти ако изгледаш како поттрчко, не се надевај на многу. Но никогаш не се предавај и не ја губи надежта. Како прво треба да му покажеш, да дојде до знаење дека го свиѓаш и дека сакаш да имаш нешто повеќе со него. Пробај да го заведуваш, и да поминуваш што повеќе време со него. Доколку сте во исто школо, или уште подобро во исти клас, искористувај го секој момент за да бидеш поблиску до него. Гледај да вртиш било каков муабет. Занимавај го, смејте се заедно, флертувај :))). Само биди опуштена и кулирај, бидејќи машките нејќат напнати девојчиња. Единствено што треба е да продолжиш да се обидуваш, бидејќи од сега, од него зависи како ќе се одвива „врската“ помеѓу вас двајца. Гледам дека веќе ти си собрала храброст и си го направила првиот чекор, што е одлично. Сепак, и времето ќе покаже како ќе се одвиваат настаните. Се надевам дека се ќе заврши добро! Со среќа!
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
molam za sovet:prviot pat se isplasiv i zafrknav potoa mu kazav ama deckoto nekjese, vtor pat se isplasiv se ukociv i sakav da izbegam, i izpokazav raboti so ne gi ni mislev ne se ni tocni.me fati panika i seukociv i po vtor pat ja rasipav rabotata. i pominuvam uzasni momenti po vtor pati. aman vise mrazam sto sum takva. nemozam vise vaka. prvo si mislev deka ne sum zainteresirana dovolno ili deka ne mi odgovra pa zatoa no znam deka e zatoa sto sum isplasena, i sto najtragicnoto site raboti mi se jasni. mu vikam nemoj a go sakam. znam deka nikoj nema da go trpi toa i ne ocekuvam da mi potpise nekoj list vo koj ke pisuva nema da te povredam..i znam deka ja rasipav rabotata i deka nikogas nema da mi veruva ili vrakja ili sl. sakam da bidam so nego i uzasno mi.i nemozam vise :( ke moze sovet od vas??
ова збориш за секс или?
 
D

devojcence

Гостин
ne nego zboram za pustanje :( mi se pusta deckoto i ke se isplasam i ke rasipam pa pak ke mi se pusti pak ke rasipam. i nemozam vise :(
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
ne nego zboram za pustanje :( mi se pusta deckoto i ke se isplasam i ke rasipam pa pak ke mi se pusti pak ke rasipam. i nemozam vise :(
Ондак јас сум те сватил погрешно :)
Па штом ти се пушта дечкото, и штом ти го свиѓаш ондак што е проблемот? Колку и да збориме ние, сепак ти самата треба да си го надминеш стравот, да собереш храброст и да му кажеш се шо ти лежи на срце. Пред тебе се наоѓа одлична прилика за врска, зграпчи ја :))), не ја пропуштај бидејќи ќе се каеш во иднина.
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
ne nego zboram za pustanje :( mi se pusta deckoto i ke se isplasam i ke rasipam pa pak ke mi se pusti pak ke rasipam. i nemozam vise :(
ех па нема зошто да си уплашена... опушти се, не мисли на ништо лошо, помисли дека се е ок, дозволи да си уживаш у тоа што го имаш, нема потреба од плашење/срамење... едноставно размисли дека нема причина да се плашиш штом ти се свиѓа и имаш прилика да бидеш со него... нареден пат кога ќе ја имашш таа прилика само опуштено и се ќе биде...
 

CrAzY_BiTcH

Аin't funny?
Член од
1 февруари 2010
Мислења
82
Поени од реакции
6
Здраво на сите:smir:

Гледам дека помагате многу па решив и јас да побарам совет.

Незнам од кај да започнам.

Значи типот го знам одамна и го засакав многу.Постар е од мене една година.
Се случија многу работи за кои не сакам да зборам,едноставно несфатливи.
Ниту јас не знам како да ги објаснам.:tapp:
Сега типот има девојка од пред некој ден(барем така кажува) а исто така и една друга му се набацува а и тој и обрака внимание на некој начин.
Јас за жал сум многу љубоморна а немам сила ни храброст да му кажам што осекам зошто се плашам од тоа како ке изреагира и не сакам да го расипам односот кој го имаме.
Кога не му обракам внимание се лути а сега е некако оладен.:tapp:
Мојата другарка ми има давано совети да го оставам некое време но без него јас сум како изгубена.Едноставно не можам да се смислам без него:kesa:
Некогаш сум помислила и да ја послушам мојата другарка но подоцна кога се појави јас се заборавам на тоа што сум го решила.И си продолжувам по старо да разговарам со него како да не се случува ништо.Се правам на Тошо но не знам до кога.
Појма нема што се случува околу него.А ако му забележам незнам што би рекол,тежок карактер има што ме нервира.

Некое чаре што да правам зошто не можам да издржам повеке.:tapp:

Ако се потребни други информации за овој проблем кажете ке ви кажам.:wink:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Искрен разговор души менува!

Џабе се друго. оди ризикувај, направи муабет, кажи му, ако бидне, супер, ако не, барем нема да се измачуваш околу недореченостите.
 

CrAzY_BiTcH

Аin't funny?
Член од
1 февруари 2010
Мислења
82
Поени од реакции
6
Искрен разговор души менува!

Џабе се друго. оди ризикувај, направи муабет, кажи му, ако бидне, супер, ако не, барем нема да се измачуваш околу недореченостите.
Фала брат ама незнам како да започнам.Јас сум секогаш искрена но секако знам да закашкам и ништо да не направам.Се плашам од игнорирање.Многу сум емотивна.
Кога му бев кажала еднаш џабе беше.Тогаш беа тие проблемите за кои спомнувам.Бев и искрена и се,мислев дека тоа ке ја променеше ситуацијата но гадно се излажав.Се што добив беа само солзи и страдање.
Се трудев да го заборавам и со други но срцето го бара само него.:tapp:како да ме магепсал некако damn it.

Како што кажав единствен проблем е незнам како да го упатам во тоа што се случува околу нас а нема појма.Незнам како да започнам.
Сум ризикувала многу пати.Ама што од тоа:nesvest:

Појма нема колку го сакам:cry:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Фала брат ама незнам како да започнам.Јас сум секогаш искрена но секако знам да закашкам и ништо да не направам.Се плашам од игнорирање.Многу сум емотивна.
Кога му бев кажала еднаш џабе беше.Тогаш беа тие проблемите за кои спомнувам.Бев и искрена и се,мислев дека тоа ке ја променеше ситуацијата но гадно се излажав.Се што добив беа само солзи и страдање.
Се трудев да го заборавам и со други но срцето го бара само него.:tapp:како да ме магепсал некако damn it.

Како што кажав единствен проблем е незнам како да го упатам во тоа што се случува околу нас а нема појма.Незнам како да започнам.
Сум ризикувала многу пати.Ама што од тоа:nesvest:
како да започнеш? хммм...може од бришејки го потписот во кои кажуваш “те преболев“ заедно со таквото размислување и да престанеш да праќаш таква порака наоколу...

а после, заборави го...да знам, те маѓепсал, леле го сакам, ама очигледно тој нејке ништо со тебе...нема да ја одкачи женската за да иде со некоја со која веќе раскинал, верувај...
заборави го....нека биде само школа за понатака, а свака школа се плаќа
 
S

StereoLove

Гостин
како да започнеш? хммм...може од бришејки го потписот во кои кажуваш “те преболев“ заедно со таквото размислување и да престанеш да праќаш таква порака наоколу...

а после, заборави го...да знам, те маѓепсал, леле го сакам, ама очигледно тој нејке ништо со тебе...нема да ја одкачи женската за да иде со некоја со која веќе раскинал, верувај...
заборави го....нека биде само школа за понатака, а свака школа се плаќа
Потполно ја свакам но како мислиш ти дека ке го преболи кога нели гледаш дека го сака повеке од се?
Лесно е да се кажи батали го или заборави го кога е во контакт со него?
Зар оекуваш да му каже:
Еј пеер извини не можам да зборувам со тебе пошто те сакам?Зошто нели мора да му објасни која е причината да се откаже од него?а може ке бара објаснување како и секое машко нели?
Дали прочита кога е ладна со него тој се лути?И како да го протолкуваш тоа дај молим те,кога и да сака да се откаже секогаш мора да искрсне нешто?јас така ја сфатив.
Секако дека може да не ја откаче женската ама never say never:wink:
Во нејзиниот проблем не прочитав дека напишала дека биле во врска порано,погрешно си протолкувал:smir:
Значи имаат добар однос кој би можела да кажам дека е пријателски.А да се заљубиш во пријател и не е баш така баш добро.
На срцето не можеш да наредиш во кого да се заљубиш(зборувам од искуство)
И не може да се заборави така некого преку нок нели:wink:
Нејзиниот потпис нема врска со проблемот.
Некои работи некогаш треба да бидат кажани зашто може да биде подоцна доцна и да си ја мава главата од зидот а некои и работи не треба да бидат кажани да не биде некој повреден.

Незнам како да ти помогнам.Следи го срцето најдобро тоа ке те одведе до вистинскиот одговор:smir:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Фала брат ама незнам како да започнам.Јас сум секогаш искрена но секако знам да закашкам и ништо да не направам.Се плашам од игнорирање.Многу сум емотивна.
Кога му бев кажала еднаш џабе беше.Тогаш беа тие проблемите за кои спомнувам.Бев и искрена и се,мислев дека тоа ке ја променеше ситуацијата но гадно се излажав.Се што добив беа само солзи и страдање.
Се трудев да го заборавам и со други но срцето го бара само него.:tapp:како да ме магепсал некако damn it.

Како што кажав единствен проблем е незнам како да го упатам во тоа што се случува околу нас а нема појма.Незнам како да започнам.
Сум ризикувала многу пати.Ама што од тоа:nesvest:

Појма нема колку го сакам:cry:
Ова се тие заебани ситуации во кои тешко може да се најде решение, иако вистината ни е пред очи, али ние нејќеме да ја прифатиме бидејќи не е како што ние сакаме. Очигледно дека он не е заинтересиран за тебе чим влегол во друга врска, и веруј, најдобро за тебе ќе биде што побрзо да го заборавиш. Разбирам дека е тешко, али друго решение - јок. Сепак, незнаеш што ќе се случува во иднина, како ќе се одвива нивната врска, и дали типот ќе пројави емоции спрема тебе. Во овој момент ти неможеш ништо да направиш и ништо не зависи од тебе, али остај времето ќе покаже.
 

CrAzY_BiTcH

Аin't funny?
Член од
1 февруари 2010
Мислења
82
Поени од реакции
6
Фала на помошта,утре ке се видеме најверојатно ке видам што ке направам.
Инаку не кажав дека сестра му ни прави проблеми секогаш.Незнам што и е филмот нејзе.Еднаш ми кажа дека доколку не се одалечам од него ке му кажала некои невистини работи за мене:nesvest:
Се познавам со него 3 години.Не запозна заеднички другар но не ни мислев дека вака ке испадне.
Фала уште еднаш:smir:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Потполно ја свакам но како мислиш ти дека ке го преболи кога нели гледаш дека го сака повеке од се?
Лесно е да се кажи батали го или заборави го кога е во контакт со него?
Зар оекуваш да му каже:
Еј пеер извини не можам да зборувам со тебе пошто те сакам?Зошто нели мора да му објасни која е причината да се откаже од него?а може ке бара објаснување како и секое машко нели?

Дали прочита кога е ладна со него тој се лути?И како да го протолкуваш тоа дај молим те,кога и да сака да се откаже секогаш мора да искрсне нешто?јас така ја сфатив.
Секако дека може да не ја откаче женската ама never say never:wink:
Во нејзиниот проблем не прочитав дека напишала дека биле во врска порано,погрешно си протолкувал:smir:
Значи имаат добар однос кој би можела да кажам дека е пријателски.А да се заљубиш во пријател и не е баш така баш добро.
На срцето не можеш да наредиш во кого да се заљубиш(зборувам од искуство)
И не може да се заборави така некого преку нок нели:wink:
Нејзиниот потпис нема врска со проблемот.
Некои работи некогаш треба да бидат кажани зашто може да биде подоцна доцна и да си ја мава главата од зидот а некои и работи не треба да бидат кажани да не биде некој повреден.

Незнам како да ти помогнам.Следи го срцето најдобро тоа ке те одведе до вистинскиот одговор:smir:
- Нека прекине да биде во контакт со него.
-зошто да мора да ја објасни причината дека сака да се откаже од него. Не се во врска.
-та преку полов орган ако бара објаснување. Нека си го побара сам во себе, ќе го најде.
-па што по ѓаволите има да се лути? кога таа не му е ништо. ни ја глода коската ни ја дава.
-нека чека цел живот да ја откачи и кога ќе нема со кој нека се врати кај неа. кое понижување.
-причина плус е што никогаш не биле во врска.нема зошто да му образложува некои работи.
-неможеш да му наредиш на срцето во кој да се заљубиш, можеш да му наредиш кого да мразиш.
-може да заборави, кога ќе се сети во каков пес е заљубена.
-јас би рекла да го следи разумот, во оваква ситуација ако го следи срцето само ќе се испонижи пред некој исфрустриран морон, на кој прв пат му се дешава две да бидат истовремено заљубени во него.
-разумот не дозволува да му се понижиш на некој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom