Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
излегов со една типка година постара од мене по нејзина покана ,но некако типката се однесуваше ладно и сеа незнам како да постапам дали го мисли тоа исто што и јас, некој совет ќе биде добредојден :)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
детето од мн одамна се врти околу мене. И сега почна почесто да излегува со моето друштво, што почна да ме нервира.
Значи вака, како на културен начин да му објаснам дека он и јас :nenene: ?
Како што праи емот-икончето “:nenene:“ така напраи му и ти него. Ако не ја заврши работата, напрај му го пред целото друштво, should do job. Али, ако не те замара, не знам која си ти да му забраниш да не се дружи со тие луѓе?!

allek напиша:
излегов со една типка година постара од мене по нејзина покана ,но некако типката се однесуваше ладно и сеа незнам како да постапам дали го мисли тоа исто што и јас, некој совет ќе биде добредојден
У принцип, кога девојка кани момче, или момче кани девојка да се видат тука нешто е мрсно. Девојката може да се однесувала ладно од илјада причини. Можеби не и бил денот неа, можеби ти си бил толку досаден што просто не знаела зошто презема таков ризик. Како и да е, ако веќе си искочил со неа, обиди се, зашто се бројат успесите, не поразите. :wink:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
детето од мн одамна се врти околу мене. И сега почна почесто да излегува со моето друштво, што почна да ме нервира.
Значи вака, како на културен начин да му објаснам дека он и јас :nenene: ?
Дали имаш некој со кој си :eek:jea:? Ако :nenene:, тогаш овој кој се мота околу тебе е прв кандидат за :eek:jea:, сакала ти или не.

Значи, убедливо најкултурен начин да му дадеш до знаење дека ти со него :nenene:, е да се појавиш во (што е можно поинтимно) друштво на некој со кој си :eek:jea:, по можност и :sekss:. Тогаш, и само тогаш, типот ќе сфати. До тогаш, ќе мисли дека има шанса со тебе, а реално гледано и има.

излегов со една типка година постара од мене по нејзина покана ,но некако типката се однесуваше ладно и сеа незнам како да постапам дали го мисли тоа исто што и јас, некој совет ќе биде добредојден :)
Според однесувањето, многу е можно да се исфрустрирала од некоја претходна врска, па сакала со тебе само да се смири, т.е. да излезе со некој кој нема да ја тормози нон-стоп. Со тебе се чувствувала сигурно, дека ти нема да направиш некоја глупост што ќе ѝ пречи. И успеала во тоа.

Јасно, ова се само мои претпоставки. Не мора да се точни.

Но, ова ти остава тебе можност *ти* да ја викнеш *неа* следниот пат. Дали го сакаш тоа? Ако сакаш, можеш сега ти да ја викнеш неа и да ја прашаш најдиректно зошто била таква каква што била, т.е. ладна.

Ако ти одговори искрено, може да ти биде другарка и може да развиете вистинско пријателство во иднина (т.е. има шанси за тоа).

Ако не ти одговори искрено (т.е. ако така почувствуваш, дека те мотка), побарај ѝ секс. Не е добро да се дружиш со луѓе кои не се искрени кон тебе, па подобро да има многу добра компензација за тоа, а сексот е најдобрата компензација што може да ти ја пружи.
Нормално, ако не ти пружи секс во тој случај, значи дека ем не е искрена со тебе, ем не ти нуди секс. Па ќе може тотално да ја откачиш.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Imam Problem ...
Znaci vaka ... Odevme so Devojkata 10 meseci se si bese ok ali edna vecer ona bese na rodenden kaj nezin drugar se opijanila i me izneverila. Potoa dojde i mi kaza se kako sto bilo so kogo me izneverila koj bil tipot.i sega mi se skaruva devojkata so obrazlozenie deka nemala lice so mene povejke da odi sakala da proba so nego kako ke mu bide i taka natamu ... sekoj den mi se javuva se druzime kako nisto da ne bilo osven da se bacime OV Usta :))))
Nekoj da mi pomogni vo Ova moevo Cudo ... oti ja sakam i mi znaci ... sepak 10 meseci da odis i se da otide vo voda za 1 den mislam deka ne e FER !!!
Брат, откачи ја под итно. Таква девојка воопшто не ти е потребна. Те изневерила еднаш, ќе те изневери пак.

детето од мн одамна се врти околу мене. И сега почна почесто да излегува со моето друштво, што почна да ме нервира.
Значи вака, како на културен начин да му објаснам дека он и јас :nenene: ?
Па, културно објасни му дека не ти се допаѓа и дека треба среќата да си ја бара на друго место. Доколку тогаш не те сфати, игнорирај го. Кај и да е, ќе му текне.

излегов со една типка година постара од мене по нејзина покана ,но некако типката се однесуваше ладно и сеа незнам како да постапам дали го мисли тоа исто што и јас, некој совет ќе биде добредојден :)
Тоа што треба да направиш е сега ти да ја поканиш на следен состанок и да се потрудиш за време на состанокот да направиш интересен и шеговит муабет, за да и го привлечеш нејзиното внимание. Со други зборови треба да и покажеш кои се твоите вредности и што те издвојува тебе од другите мажи.
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Луѓе еве подетално :
Јас и таа бевме само симпатии и ништо повеќе. И сега тој еден ја сакал неа и цело време на мене ми збореше као "не те сака брат слушај ме мене" и јас глупак, му поверував ( и што е најтрагично на нејзиниот роденден беше тоа ) и тогаш таа ми се налути едно време не ми збореше.
Тоа се се случува Март 2008 година. Од тогаш јас 2-3 пати сакам да правам муабет но таа некако се се срами и ме одбива и таа си фати дечко со кој одеше 11 месеци. Се до Јуни оваа година. Јас видов дека сега ми е шансата да ја гонам ама незнам како да го направам тоа и затоа се обратив на вас.
Таа кога раскина со нејзиниот дечко одма ми се пофали "јас му раскинав" и еднаш низ муабет ми вика "ти да не ја направеше таа грешка јас и ти ке се фаневме" :uvo:

Сега сериозна помош ајде
Епа...штом ти тоа кажала...ТИ ДА НЕ ЈА НАПРАВЕШЕ ТАА ГРЕШКА,ЌЕ СЕ ФАТЕВМЕ.,значи има причина,мислам дека сака нешто со тебе..Доволно е да и пуштиш мала надеж..Пиши и да излезете,ако те одбие,пак пиши и...девојчињата сакаат кога машките се упорни...Пробај,нема што да загубиш,освен ако си многу горд и секогаш чекаш на другите...Храбрите ги следи среќата,....:vozbud::vozbud:
 
D

devojcence

Гостин
epa vaka: prvo ke razmislis ubavo dali stvarno ti se svigjala i ti se svigja ili samo ti e krivo sto si propustil sansa? i dali stvarno si zainteresin?? ako si togas ke i se javis i ke i kazes deka sakas da piete kafe i da se vidite. i ako se soglasi ke i kazes so kako bila rabotata iskreno. deka nesi ocekuval od drugar takvo nesto i deka ti e krivo.i bla bla i ke probas pa ke vidis so ponatamu. ali ako nekje da iskoci skrtni ja odma i da znaes deka nema nikad ni da saka. sreknjo :smir:
 
O

Orangez

Гостин
Ајде дечки ве молам за мала помош

Здраво здраво... Нов сум на форумов, па би ве замолил за помош и некој совет, затоа што претходно ја разгледав темава и видов на многу дека сте му помогнале и БРАВО за тоа. Но, да се вратам на проблемот.
Вака сеа заљубен сум во една цура и тоа до уши :kesa:. Знаете девојчево е скроз мој тип, до сеа таква не постоела во мојот живот, ја знам еве веќе 6-7 месеци, другари сме. На почетокот беше онака знаете ми се допаѓа и сето се сведуваше на тоа. Сега во последниве 2 месеци така повеќе контактираме, цурата е премногу фина значи нема лош збор речено, секој муабет што го правиме е одличен. Една моја другарка и другар знаат за тоа што го чувствувам за неа, и тие учат во нејзиниот клас. Па сеа проблемот е тоа што незнам што да правам односно од кај да почнам, кога и да ја видам ми се јавуваат "пеперутки" во стомакот. Едноставно се би направил за неа. Па Ве молам за СОВЕТ.

БЛАГОДАРАМ :smir:
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Здраво здраво... Нов сум на форумов, па би ве замолил за помош и некој совет, затоа што претходно ја разгледав темава и видов на многу дека сте му помогнале и БРАВО за тоа. Но, да се вратам на проблемот.
Вака сеа заљубен сум во една цура и тоа до уши :kesa:. Знаете девојчево е скроз мој тип, до сеа таква не постоела во мојот живот, ја знам еве веќе 6-7 месеци, другари сме. На почетокот беше онака знаете ми се допаѓа и сето се сведуваше на тоа. Сега во последниве 2 месеци така повеќе контактираме, цурата е премногу фина значи нема лош збор речено, секој муабет што го правиме е одличен. Една моја другарка и другар знаат за тоа што го чувствувам за неа, и тие учат во нејзиниот клас. Па сеа проблемот е тоа што незнам што да правам односно од кај да почнам, кога и да ја видам ми се јавуваат "пеперутки" во стомакот. Едноставно се би направил за неа. Па Ве молам за СОВЕТ.

БЛАГОДАРАМ :smir:
Излезете еднаш, два пати, ако треба и три, смувај ја. И глеј по можност уште првиот пат да го направиш тоа, не да се влечете со месеци.
И нема срам. Пошто ќе се заебеш. Ти кажувам од искуство. Немој да се срамиш, и напрај го првиот чекор, на неа можеби и е срам. Ако ти рече НЕ, културно инсистирај да останете другари. Најбитно е да не напињаш. Нека биде се спонтано, не планирај однапред, и со среќа.

Ова ти го кажувам од женска гледна точка.
 
O

Orangez

Гостин
Излезете еднаш, два пати, ако треба и три, смувај ја. И глеј по можност уште првиот пат да го направиш тоа, не да се влечете со месеци.
И нема срам. Пошто ќе се заебеш. Ти кажувам од искуство. Немој да се срамиш, и напрај го првиот чекор, на неа можеби и е срам. Ако ти рече НЕ, културно инсистирај да останете другари. Најбитно е да не напињаш. Нека биде се спонтано, не планирај однапред, и со среќа.

Ова ти го кажувам од женска гледна точка.
Па секој викенд се гледаме, во ист кафич излегуваме. И баш ме погоди со одговоров БРАВО сакав да знам од женска гледна точка мислење за сето ова. А баш би сакал да знам дали и се допаѓам барем малку, а тоа ми е цел.. Па ако може и за ова совет.

И ПРИМАМ ДРУГИ СОВЕТИ ОД ФОРУМЏИИТЕ :smir:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Па секој викенд се гледаме, во ист кафич излегуваме. И баш ме погоди со одговоров БРАВО сакав да знам од женска гледна точка мислење за сето ова. А баш би сакал да знам дали и се допаѓам барем малку, а тоа ми е цел.. Па ако може и за ова совет.

И ПРИМАМ ДРУГИ СОВЕТИ ОД ФОРУМЏИИТЕ :smir:
а да...кога ќе и симињаш ѕвезди и кажуваш како се чуствуваш, кажи си се слободно - само без зборот љубов. :)
и немој поише од една реченица да фати :)
и кажи и ОДКАКО ке ја смуваш, не пред...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Slobodno ne cekaj, odi, nisto ne mozes da zagubis. No, barem jasni ke ti bidat rabotite ako ne uspees, a ako uspees, pofali se tuka, da znaeme da se izraduvame i nie.
 
O

Orangez

Гостин
Slobodno ne cekaj, odi, nisto ne mozes da zagubis. No, barem jasni ke ti bidat rabotite ako ne uspees, a ako uspees, pofali se tuka, da znaeme da se izraduvame i nie.
Па со оглед на тоа што го мислам за неа и што го чувствувам мислам дека секоја девојка би сакала така да биди сакана...

p.s. Леле мн сум се вљубил не можам да верувам дека ова сум јас:kesa:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Па со оглед на тоа што го мислам за неа и што го чувствувам мислам дека секоја девојка би сакала така да биди сакана...

p.s. Леле мн сум се вљубил не можам да верувам дека ова сум јас:kesa:
абе верувам дека секоја девојка сака да биде најсакана, ама не од секого :)
Touche!
Шамаров од реалноста нека не те бутка на земја, само колку да не припаѓаш после ако пу пу недај боже, испаднеш поразен :)

Се најдобро! Држам палци :)
 
O

Orangez

Гостин
абе верувам дека секоја девојка сака да биде најсакана, ама не од секого :)
Touche!
Шамаров од реалноста нека не те бутка на земја, само колку да не припаѓаш после ако пу пу недај боже, испаднеш поразен :)

Се најдобро! Држам палци :)
Во право си за ова хаха не мислев вака да го кажам од СЕКОГО САКАНА...
СЕПАК ТЕНКЈУУУУУУ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom