Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
17 февруари 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
Од една страна, можеби е глупаво.
Ама пак од друга, родители ти се. Подобро нив прашај ги затоа што се многу покомпетентни да ти одговорат од било кој на твоја возраст. Имањето сексуални односи не е нешто толку многу страшно, они се свесни дека кога-тогаш ти ќе започнеш со тоа.
Sekako deka se slagam ali nikako nemozam da zamislam deka ke prasam za takva stvar.. jez deka mi gledaat kondomi na biro i vo novcanik ali sepak mislam ke mi zborat zaso sea ,zaso so taa devojka , vidi i gi roditelite i drn drn jarinja na kraj od muabetot.:tapp:
 
Член од
17 февруари 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
аха да ќе почнат да паничат -.-

сериозно не ги знаеш неговите ниту него, нека не се глупира после ќе го следат со прашања од типот И? да не е трудна ? и ? да не е трудна ?

Нека научи каде е дупката и кондом како да става се друго е излишно

И нека користи кондоми во името божје
wtf man mozno e preku kondomot da nastanat nekoj problemi??? togas ke staam 3 naednas ... zimi se .:jaj:
 
M

marsovka

Гостин
Sakas da kazes deka poslem gubenje na nevinosta da se izmie so caj od kantarion? ili ?

Ne sum bil , nego nesto me kopka od kaj znam za kakvo crvenilo ke stanuva zbor moze da se ucrveni i od mn fakanje ... :uvo:
Чај од кантарион се користи да се спречи појава од помали инфекции , во случајов кога се кине има рана внатре и е препорачливо да се користи

После кињење иначе се прави тоа, значи после чинот

Користи кондом , научи како правилно да го ставаш, купи дурекс од аптека ( пошто аптеките најдобро ги чуваат кондомите) а не од битпазар оние кинеските и тоа :)

Толку од мене со среќа
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.000
Durex Performa, за подолготрајно уживање. За да не свршиш а таа уште нескината односно незавршена работата. :))))
 
M

marsovka

Гостин
wtf man mozno e preku kondomot da nastanat nekoj problemi??? togas ke staam 3 naednas ... zimi se .:jaj:
не ти требаат три само еден ама квалитетен

Дурекс е најдобар за почетници
Ако се плашите побарајте анти беби
Нека оди девојка ти кај гинеколог и нека и препише
 
Член од
17 февруари 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
Чај од кантарион се користи да се спречи појава од помали инфекции , во случајов кога се кине има рана внатре и е препорачливо да се користи

После кињење иначе се прави тоа, значи после чинот

Користи кондом , научи како правилно да го ставаш, купи дурекс од аптека ( пошто аптеките најдобро ги чуваат кондомите) а не од битпазар оние кинеските и тоа :)

Толку од мене со среќа
ne e problemot za stavanje kondom i za od kaj ke kupam normalno se znae kaj e posigurno... nego posle kinenjeto odma da se zamie so caj od kantarion ili posle taa rabota koa ke ja zavrsime da se zamie ... i kolku pati?:wink:

не ти требаат три само еден ама квалитетен

Дурекс е најдобар за почетници
Ако се плашите побарајте анти беби
Нека оди девојка ти кај гинеколог и нека и препише
apcinja anti baby:vozbud::nesvest: posle cinot odmivanje so caj i pravec na ispituvanje mu ide rabotava :S hahaha :baeh:
 
M

marsovka

Гостин
ne e problemot za stavanje kondom i za od kaj ke kupam normalno se znae kaj e posigurno... nego posle kinenjeto odma da se zamie so caj od kantarion ili posle taa rabota koa ke ja zavrsime da se zamie ... i kolku pati?:wink:
аааааа
океј значи после кинење, значи после кинење, значи после кинење...

ааааааа
И меѓу кинење и таа работа за прв пат нема разлика, да не збориме за кинење лист од тетрата :јаооо:
 
M

marsovka

Гостин
ne e problemot za stavanje kondom i za od kaj ke kupam normalno se znae kaj e posigurno... nego posle kinenjeto odma da se zamie so caj od kantarion ili posle taa rabota koa ke ja zavrsime da se zamie ... i kolku pati?:wink:



apcinja anti baby:vozbud::nesvest: posle cinot odmivanje so caj i pravec na ispituvanje mu ide rabotava :S hahaha :baeh:
-.-

причекај и информирај се google is your friend
 
Член од
17 февруари 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
dobro e nekako ke se naredi rabotata a sto kako ke vidime :smir: dajboze da nema nikakov problem :toe:
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Читај:



Пак ќе повторам:
КОЈ КУР ТИ ТРЕБААТ ПАРИ ЗА ДА ИМАШ УСПЕШНА ВРСКА?!
Значи ЉУБОВ е. ЉУБОВ не иде заедно со ПАРИ. ПАРИТЕ се ГЛУПОСТ.

За да бидеш со некој, не треба да те интересира колку му е длабок џебот. Извини, нема да може да те части на секое искачање, и да те носи на шопинг ама ЌЕ ТЕ САКА и ти ЌЕ ГО САКАШ. Твоите другарки можеби ќе имаат дечковци кои им купуваат се, ама нема да имаат ЉУБОВ.

Значи, битна е љубовта. Ако сакаш и те сака некој кој нема скршен денар во џебот, ќе го сакаш и ќе те сака и со сите пари на светов.
Аурора Борелис,

Се сложувам со тебе - љубов си е љубов - каде е и да си, во какви услови и да си
Позз:smir:

Dali moze nekoj da mi pomogne?:kesa:
vakva e rabotata znaci sakame so devojkata da imame sex i bidejki ni e prv pat sakam sovet od nekoj poiskusen... dali treba da ja izgubi nevinosta so kondom ili bez i dali treba nekoj dodatni raboti da napravi. ve molam za pomos fala unapred :nesvest::toe:
Секс и лав,

Кондом задолжително - дури и понатаму во врската!:smir:

Убави мигови и многу љубов од се срце ви посакувам!:back:

Еј шо има веза. Ако доволно му веруваш на партнерот(дека нема некоја полово пренослива болест) и ако знае кога и кај треба да запре ниш страшно...
Ла лока,

Во врска со примената на кондоми, не станува збор за тоа дали треба да сакам некој или да му верувам па затоа да не користам кондом - посебно ако прв пат имаш сексуален донос со некого - станува збор за правило - па дури и кај повеќегодишни врски
Позз:smir:

ne e problemot za stavanje kondom i za od kaj ke kupam normalno se znae kaj e posigurno... nego posle kinenjeto odma da se zamie so caj od kantarion ili posle taa rabota koa ke ja zavrsime da se zamie ... i kolku pati?:wink:



apcinja anti baby:vozbud::nesvest: posle cinot odmivanje so caj i pravec na ispituvanje mu ide rabotava :S hahaha :baeh:
Секс енд лав,

Значи после секс истуширајте се двајцата ... не мора да се премива со кантарион или сл. (туширањето може да ви стане навика-што е добро):back:
Исто така убаво е да си измиен и пред секс - освен кога е набрзака:pos2:
Опуштете се, Дурекс - кондом е сосема доволно
И не му ја мисли многу ... водењето љубов е прекрасна работа и ќе ви биде убаво 100%
Позз:smir:
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
taka e !


HAHAHAHAHAH heartbreaker ne si normalen brat ... jez deka toa e tocno ama ne peer do tolku ,zamisli ides doma mamo kazi mi kako da ja ebam onaa :pos2::pos2: LOL ... uplaseni sme poradi infekcii i poradi nekoj defekti da ne nastanat toa e cel problem... :pos2::pos2:
Па, затоа постои татко ти. По правило, тој треба да биде личноста што треба да ти даде совет по ова прашање. Тој те правел... Ти текнува?:wink:

Има едно правило, а тоа е дека ако сакаш да дознаеш нешто како што треба, тогаш дознај го од изворот на информацијата. Мора ли се да објаснувам...

btw. Какви дефекти?:pos2:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
не ти требаат три само еден ама квалитетен

Дурекс е најдобар за почетници
Ако се плашите побарајте анти беби
Нека оди девојка ти кај гинеколог и нека и препише
Има и друг совет што жените во Македонија го користат со огромен процент.Наместо беби пилули и кондом,нека се мие со сода бикарбона и нема да затрудне :wink:
Степенот на развиток ни е огромен,зарем не :icon_lol:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Јас првпат без кондом...и секој нареден:kesa:
 
M

marsovka

Гостин
Има и друг совет што жените во Македонија го користат со огромен процент.Наместо беби пилули и кондом,нека се мие со сода бикарбона и нема да затрудне :wink:
Степенот на развиток ни е огромен,зарем не :icon_lol:
Еј има разлика меѓу тоа и кинење , едното е претставува сексуален чин а другото станува збор за кинење лист од тетратка :icon_lol:

Ние сме најнапредната цивилизација на балканот стара 3000 години и избрани од бога :јебач:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom