Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
17 февруари 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
Dali moze nekoj da mi pomogne?:kesa:
vakva e rabotata znaci sakame so devojkata da imame sex i bidejki ni e prv pat sakam sovet od nekoj poiskusen... dali treba da ja izgubi nevinosta so kondom ili bez i dali treba nekoj dodatni raboti da napravi. ve molam za pomos fala unapred :nesvest::toe:
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Dali moze nekoj da mi pomogne?:kesa:
vakva e rabotata znaci sakame so devojkata da imame sex i bidejki ni e prv pat sakam sovet od nekoj poiskusen... dali treba da ja izgubi nevinosta so kondom ili bez i dali treba nekoj dodatni raboti da napravi. ve molam za pomos fala unapred :nesvest::toe:

Во ниеден случај немој ни да помислуваш да правиш нешто без кондом!
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252

Во ниеден случај немој ни да помислуваш да правиш нешто без кондом!
Еј шо има веза. Ако доволно му веруваш на партнерот(дека нема некоја полово пренослива болест) и ако знае кога и кај треба да запре ниш страшно...
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Еј шо има веза. Ако доволно му веруваш на партнерот(дека нема некоја полово пренослива болест) и ако знае кога и кај треба да запре ниш страшно...
Абе каква доверба, несигурни времиња дојдоа, може ќе се заборави, ќе сврши у неа и типката ќе остане трудна. Доверба во брак. Вака, без кондом е премногу ризично.
 
Член од
17 февруари 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
Абе каква доверба, несигурни времиња дојдоа, може ќе се заборави, ќе сврши у неа и типката ќе остане трудна. Доверба во брак. Вака, без кондом е премногу ризично.
da da so ova se slagam nego dali treba nesto da se ispita prvo na lekar ili nesto prenosliva infekcija preku kondom ili nema takvi slucaevi :tapp:
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
da da so ova se slagam nego dali treba nesto da se ispita prvo na lekar ili nesto prenosliva infekcija preku kondom ili nema takvi slucaevi :tapp:
Ако не си бил сексуално активен до сега, и ако немаш приметено некаква иритација при мокрењето, црвенило или сл. не.
Само не треба да се оптоварувате со тоа што ќе биде, како ќе биде.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.000
Dali moze nekoj da mi pomogne?:kesa:
vakva e rabotata znaci sakame so devojkata da imame sex i bidejki ni e prv pat sakam sovet od nekoj poiskusen... dali treba da ja izgubi nevinosta so kondom ili bez i dali treba nekoj dodatni raboti da napravi. ve molam za pomos fala unapred :nesvest::toe:
Прв пат со кондом е препорачливо, да увидиш дали можеш да се контролираш и остало, плус служи како добар лубрикант.
Понатаму е опционално, но штом си сте први и увидите колку е зак0н без, најверојатно нема да ставаш.
 
M

marsovka

Гостин
Еј шо има веза. Ако доволно му веруваш на партнерот(дека нема некоја полово пренослива болест) и ако знае кога и кај треба да запре ниш страшно...
пеер али прејакулациона течност која има сперматиозиди -.-
што е безбедно е безбедно нека не играат децата руски рулет нека не се глупираат кондом си е кондом

Препорака до дечкото откако ќе завршите работа ако има крв анд шитс девојка му да се промие доле со чај од кантарион превентивно да не се појават инфекции
Толку синко се остало е до вас


Језда се прашувам како изгледа секс меѓу двајца невини:
Ох чекај не таму
Не помести ваму
ааа заадникот
Полека
ауч
Мислам дека свршив пред време

Дам ит секад ме смее помислата
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Dali moze nekoj da mi pomogne?:kesa:
vakva e rabotata znaci sakame so devojkata da imame sex i bidejki ni e prv pat sakam sovet od nekoj poiskusen... dali treba da ja izgubi nevinosta so kondom ili bez i dali treba nekoj dodatni raboti da napravi. ve molam za pomos fala unapred :nesvest::toe:
За ова треба да ги прашаш татко ти и мајка ти, а не некого од форум:wink:
 
Член од
17 февруари 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
taka e !
За ова треба да ги прашаш татко ти и мајка ти, а не некого од форум:wink:
HAHAHAHAHAH heartbreaker ne si normalen brat ... jez deka toa e tocno ama ne peer do tolku ,zamisli ides doma mamo kazi mi kako da ja ebam onaa :pos2::pos2: LOL ... uplaseni sme poradi infekcii i poradi nekoj defekti da ne nastanat toa e cel problem... :pos2::pos2:
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
taka e !


HAHAHAHAHAH heartbreaker ne si normalen brat ... jez deka toa e tocno ama ne peer do tolku ,zamisli ides doma mamo kazi mi kako da ja ebam onaa :pos2::pos2: LOL ... uplaseni sme poradi infekcii i poradi nekoj defekti da ne nastanat toa e cel problem... :pos2::pos2:
Од една страна, можеби е глупаво.
Ама пак од друга, родители ти се. Подобро нив прашај ги затоа што се многу покомпетентни да ти одговорат од било кој на твоја возраст. Имањето сексуални односи не е нешто толку многу страшно, они се свесни дека кога-тогаш ти ќе започнеш со тоа.
 
Член од
17 февруари 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
пеер али прејакулациона течност која има сперматиозиди -.-
што е безбедно е безбедно нека не играат децата руски рулет нека не се глупираат кондом си е кондом

Препорака до дечкото откако ќе завршите работа ако има крв анд шитс девојка му да се промие доле со чај од кантарион превентивно да не се појават инфекции
Толку синко се остало е до вас


Језда се прашувам како изгледа секс меѓу двајца невини:
Ох чекај не таму
Не помести ваму
ааа заадникот
Полека
ауч
Мислам дека свршив пред време

Дам ит секад ме смее помислата
Sakas da kazes deka poslem gubenje na nevinosta da se izmie so caj od kantarion? ili ?
Ако не си бил сексуално активен до сега, и ако немаш приметено некаква иритација при мокрењето, црвенило или сл. не.
Само не треба да се оптоварувате со тоа што ќе биде, како ќе биде.
Ne sum bil , nego nesto me kopka od kaj znam za kakvo crvenilo ke stanuva zbor moze da se ucrveni i od mn fakanje ... :uvo:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.000
Од една страна, можеби е глупаво.
Ама пак од друга, родители ти се. Подобро нив прашај ги затоа што се многу покомпетентни да ти одговорат од било кој на твоја возраст. Имањето сексуални односи не е нешто толку многу страшно, они се свесни дека кога-тогаш ти ќе започнеш со тоа.
Хелооууу!!!

И тие што никогаш дома немале секс-муабети со домашните се испаднати океј.
Убаво е да се има отворена врска и простор за дискусија на таква пипава тема помеѓу релација тинејџер-родител, но некои едноставно сакаат да ги прескокнат тие awkward моменти. Плус, застарено е тоа.. Низ интернет секој може да добие дури и стручна помош од кој родителите во компарација се, твоето зборче, некомпетентни. :)))
 
M

marsovka

Гостин
Од една страна, можеби е глупаво.
Ама пак од друга, родители ти се. Подобро нив прашај ги затоа што се многу покомпетентни да ти одговорат од било кој на твоја возраст. Имањето сексуални односи не е нешто толку многу страшно, они се свесни дека кога-тогаш ти ќе започнеш со тоа.
аха да ќе почнат да паничат -.-

сериозно не ги знаеш неговите ниту него, нека не се глупира после ќе го следат со прашања од типот И? да не е трудна ? и ? да не е трудна ?

Нека научи каде е дупката и кондом како да става се друго е излишно

И нека користи кондоми во името божје
 

Kajgana Shop

На врв Bottom