Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
е со тоа ти покажала колку она тебе те шмека...со неа сигурно си завршил работа уште непочната...само не си требал да го напаѓаш момчето,затоа што тој не е ништо крив,таа е за све крива...да имала барем малку чуство спрема тебе немала тоа да го направи,не ќе требал твојот другар да ја наговара за да се поздрави со тебе...:toe:ако некој требал да добие ќотек,тогаш само она и никој друг....
абе каков ќотек не се будали,што има она со тебе па ти уште да ја тепаш.не се прави сељак,не тепај другарки...

millanius ова е детска љубов.
голема грешка си направил што си почнал да се опиваш поради неа....типичен слабак.
друга грешка е што си сакал да го тепаш нејзиниот мувач......многу примитивно
како да ти кажам ептен си се испонашал ко клошар.
женските сакат дечко со прави машки манири а не слабак.
биди фраер а не пијаница и губитник.
подобро разговарај со неа и плесни и се што имаш у фаца,и побргу ке дознаеш на што си.или ке биде со тебе или не.ако не да не патиш толку догло време и се лажеш дека нешто ке биде со вас.
што поскоро дознаеш на што си тоа подобро за тебе.не губи време.
 
M

millanius

Гостин
абе каков ќотек не се будали,што има она со тебе па ти уште да ја тепаш.не се прави сељак,не тепај другарки...

millanius ова е детска љубов.
голема грешка си направил што си почнал да се опиваш поради неа....типичен слабак.
друга грешка е што си сакал да го тепаш нејзиниот мувач......многу примитивно
како да ти кажам ептен си се испонашал ко клошар.
женските сакат дечко со прави машки манири а не слабак.
биди фраер а не пијаница и губитник.
подобро разговарај со неа и плесни и се што имаш у фаца,и побргу ке дознаеш на што си.или ке биде со тебе или не.ако не да не патиш толку догло време и се лажеш дека нешто ке биде со вас.
што поскоро дознаеш на што си тоа подобро за тебе.не губи време.
Убаво што си искрена,ама малце претера,превише навредуваш о_О ?
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Помож!
Имам дечко сто шеес години. Го сакам, све е у реду меѓу нас.

Запознав инцидентно еден момак, што напиња. Сака да ме фасцинира со неговото его - трипање, односно постојано ми кажува дека е он „посебен, необичен, алфа мажјак“, дури и буквално. Муабетов е, што повеќе го игнорирам, толку повеќе ме бара и ме вика на кафиња. Не знам зошто, откако ќе направам муабет со него на фејсбук, се осеќам нервозно. Цело време сакам да му го спуштам, да го натерам да се соземе, дека не е он „толку успешен и поврзан со влијателни кругови“ пошто знам дека трипа и ме лаже за да се направи нешто што не е. Како да му кажам на убав начин дека знам дека се препичава и се издигава на некое ниво кое не е неговото вистинско? Како да му објаснам дека стварно ме одбива дури и како пријател, пошто е целосно свртен кон себе? Сакам да бидам другарка со него, ама мислам дека имам нерви, само ако се измени.

*пример за илустрација: Ми имаат понудено 7.5 илјади евра за 3 концерти во Германија за три дена, а јас одбив.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Помож!
Имам дечко сто шеес години. Го сакам, све е у реду меѓу нас.

Запознав инцидентно еден момак, што напиња. Сака да ме фасцинира со неговото его - трипање, односно постојано ми кажува дека е он „посебен, необичен, алфа мажјак“, дури и буквално. Муабетов е, што повеќе го игнорирам, толку повеќе ме бара и ме вика на кафиња. Не знам зошто, откако ќе направам муабет со него на фејсбук, се осеќам нервозно. Цело време сакам да му го спуштам, да го натерам да се соземе, дека не е он „толку успешен и поврзан со влијателни кругови“ пошто знам дека трипа и ме лаже за да се направи нешто што не е. Како да му кажам на убав начин дека знам дека се препичава и се издигава на некое ниво кое не е неговото вистинско? Како да му објаснам дека стварно ме одбива дури и како пријател, пошто е целосно свртен кон себе? Сакам да бидам другарка со него, ама мислам дека имам нерви, само ако се измени.

*пример за илустрација: Ми имаат понудено 7.5 илјади евра за 3 концерти во Германија за три дена, а јас одбив.
Ох мори мајко, кај си го налепила :tapp:Какво игнорирање каква другарка, отерај го во 3 пм и ич да не ти е гајле.
 
M

M del Mar

Гостин
Мојот случај според мене нема спас...Али по постовите шо ги иам прочитано решив да побарам помош од кај вас,гледам интересни одговори и совети давате..па вака..
Проблемот е у тоа шо ко прво учиме заедно..И се,се шмекаме,ми се смешка цело време..се читкаме ова она..и потоа се усложни работата решив малку да атакувам кон неа(ме сфаќате?!) и се добро така..и таа знае дека ми се свиѓа многу..Се шмекаме,ми се пушта понекогаш,понекогаш јас на неа..и симнувам звезди од небо(требаше да пробам со сонцето..али јебига) и се убо..И сите мислат дека сме се веќе мувале и решив ајде ќе играм на ризик или да или не друго нема..И сеа зборев со неа се..И она ми призна(не буквално по тоа шо ми има кажано заклучив) дека и она чувстува нешто за мене ама несакала да имаме ништо,ради тоа што сме биле школски..И ми вика у 4та година ке пробаме(Нека сонува) и ја тогаш изреагирав она обично океј..потоа сватив шо ми кажа бидејќи предходно ми рече дека до 4та не сака да фати дечко..И океј се тоа се шмекаме ни е понатака се убаво..додека да отидеме на една журка каде што таа не ме ни познаваше(кога влезе не ме ни поздрави) и не ми кажа ни 1 збор..Малку се депрмирива нормално(клошар) и ајде се напив шо се напив..И мојот другар разбра шо е работата и отиде со неа да зборува и дури тогаш дојде со мене да направи муабет и да ме викне да играме..И јас повреден ја одбив несакав да станам со неа(а уставари сакав) и остана на тоа..потоа ја седам си пијуцкам пивце така убаво..коа ја гледам она игра со друг..И ајде добро шо нека игра со друг голема работа..излегувам јас на воздух малце коа пред шо да видам,они стојат гушнати и овај и поаѓа да ја смува..Снемав контрола + пијан ке го отепав од ќотек ме оделија..Пуштив по некоја солза(зашто сум заљубен нормално..плус пијан = клошар) и ми помагаа другарите потоа цел изнервиран отидови у фаца и се развикав дека најобична курва и се остало... Така да конечно и вие да дојдете до збор да кажете шо мислите и што мислите дека треба да направам или да не направам...
поз <3

јас мислам дека си прекрасен и талентиран сценарист и само така да продолжиш :wink:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Мојот случај според мене нема спас...Али по постовите шо ги иам прочитано решив да побарам помош од кај вас,гледам интересни одговори и совети давате..па вака..
Проблемот е у тоа шо ко прво учиме заедно..И се,се шмекаме,ми се смешка цело време..се читкаме ова она..и потоа се усложни работата решив малку да атакувам кон неа(ме сфаќате?!) и се добро така..и таа знае дека ми се свиѓа многу..Се шмекаме,ми се пушта понекогаш,понекогаш јас на неа..и симнувам звезди од небо(требаше да пробам со сонцето..али јебига) и се убо..И сите мислат дека сме се веќе мувале и решив ајде ќе играм на ризик или да или не друго нема..И сеа зборев со неа се..И она ми призна(не буквално по тоа шо ми има кажано заклучив) дека и она чувстува нешто за мене ама несакала да имаме ништо,ради тоа што сме биле школски..И ми вика у 4та година ке пробаме(Нека сонува) и ја тогаш изреагирав она обично океј..потоа сватив шо ми кажа бидејќи предходно ми рече дека до 4та не сака да фати дечко..И океј се тоа се шмекаме ни е понатака се убаво..додека да отидеме на една журка каде што таа не ме ни познаваше(кога влезе не ме ни поздрави) и не ми кажа ни 1 збор..Малку се депрмирива нормално(клошар) и ајде се напив шо се напив..И мојот другар разбра шо е работата и отиде со неа да зборува и дури тогаш дојде со мене да направи муабет и да ме викне да играме..И јас повреден ја одбив несакав да станам со неа(а уставари сакав) и остана на тоа..потоа ја седам си пијуцкам пивце така убаво..коа ја гледам она игра со друг..И ајде добро шо нека игра со друг голема работа..излегувам јас на воздух малце коа пред шо да видам,они стојат гушнати и овај и поаѓа да ја смува..Снемав контрола + пијан ке го отепав од ќотек ме оделија..Пуштив по некоја солза(зашто сум заљубен нормално..плус пијан = клошар) и ми помагаа другарите потоа цел изнервиран отидови у фаца и се развикав дека најобична курва и се остало... Така да конечно и вие да дојдете до збор да кажете шо мислите и што мислите дека треба да направам или да не направам...
поз <3
Вака сеа, колку че ти одговара одговоров не знам, ама мораш да ми веруваш.....
Без да ми кажиш, претпоставувам дека станува збор за атрактивно девојче. што на некој начин размислува понапредно од генерацијата твоја...нема вреска, ти верувам дека не си ништо помалце :)
Еве батко ти да ти кажи што е проблемот. Типката тебе те гледа како последна шанса, и се че проба, па ако не излези ништо, си вика, јебига, не е лош да пробаме.....а верувај дека нема да дојдиш на ред...затоа почни да бараш друго пиче, оти со ова немаш иднина...


П.С МИ ТРЕБА СОВЕТ, ПО МОЖНОСТ ОД ЖЕНСКО, ОТИ ЗА ПРВ ПАТ НЕ ЗНАМ ШТО Е ПРОБЛЕМОВ. :toe:

ИСКЉУЧИВО ПП. :)
сериозно...:pipi:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Помож!
Имам дечко сто шеес години. Го сакам, све е у реду меѓу нас.

Запознав инцидентно еден момак, што напиња. Сака да ме фасцинира со неговото его - трипање, односно постојано ми кажува дека е он „посебен, необичен, алфа мажјак“, дури и буквално. Муабетов е, што повеќе го игнорирам, толку повеќе ме бара и ме вика на кафиња. Не знам зошто, откако ќе направам муабет со него на фејсбук, се осеќам нервозно. Цело време сакам да му го спуштам, да го натерам да се соземе, дека не е он „толку успешен и поврзан со влијателни кругови“ пошто знам дека трипа и ме лаже за да се направи нешто што не е. Како да му кажам на убав начин дека знам дека се препичава и се издигава на некое ниво кое не е неговото вистинско? Како да му објаснам дека стварно ме одбива дури и како пријател, пошто е целосно свртен кон себе? Сакам да бидам другарка со него, ама мислам дека имам нерви, само ако се измени.

*пример за илустрација: Ми имаат понудено 7.5 илјади евра за 3 концерти во Германија за три дена, а јас одбив.
Ти не сакаш да си со него во кој било случај. Ти сакаш да си со него во некој случај.

Што е посилно од овие две?

Ако сакаш да бидеш другарка со него, само ако се смени, кажи му го тоа. И види како ќе реагира.

Ако и понатаму не се смени, а ти и понатаму сакаш да го смениш - сакаш да бидеш со него. До толку, што веројатно ти би се сменила, за да бидеш со него. Тоа ти станува јасно секој пат кога ќе збориш со него на фејсбук и затоа ти е непријатно од прва.

Па еве, преиспитај се дали вреди дечкото до толку. Ако не вреди, најди си друг и тоа брзо, зашто тој те лови и кај и да е ќе те ќари. :smir: Па ти види дали ти се допаѓа тоа.



Поздрав и со среќа. :helou:




ЕДИТ (не баш :eek:ftopic:)

Погледни го вториот ред од твоето мислење. Толку пишуваш за дечко ти (две реченици).
Сега погледни го остатокот од твоето мислење. Толку пишуваш за „алфа мажјакот“.

Би рекол дека ова е прилично добар индикатор кој колку ти ги окупира мислите. Мислам дека ова влијае и на твојата врска со дечко ти, ако размислуваш на некој друг тип повеќе. Можеби треба и со дечко ти да подискутирате за ова. Мислам, ако пишуваш на форумов за твојот проблем, а не го решаваш прво со дечко ти, мислам дека нешто тука не е баш во ред. :raz:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Крусер, едноставно знаеш кога некој ти е одвратен... Знаеш дека не може да ти влијае во врска. И да, зборев со дечко ми, не мора одма да терате со тоа НА ФОРУМ РЕШАВАШ ПРОБЛЕМИ, НЕ ТИ ГО БИВА РЕАЛНИОТ ЖИВОТ.Ако мислите така што уопште сте ја стаиле темава да фаќа место?

И дечко ми го пишувам во една реченица, затоа што тој не е предмет на мојот проблем. Сакам да ми даде некој совет како да доведам еден занесен его трипер во состојба на реален живот.

Тоа е се.
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
Помож!
Имам дечко сто шеес години. Го сакам, све е у реду меѓу нас.

Запознав инцидентно еден момак, што напиња. Сака да ме фасцинира со неговото его - трипање, односно постојано ми кажува дека е он „посебен, необичен, алфа мажјак“, дури и буквално. Муабетов е, што повеќе го игнорирам, толку повеќе ме бара и ме вика на кафиња. Не знам зошто, откако ќе направам муабет со него на фејсбук, се осеќам нервозно. Цело време сакам да му го спуштам, да го натерам да се соземе, дека не е он „толку успешен и поврзан со влијателни кругови“ пошто знам дека трипа и ме лаже за да се направи нешто што не е. Како да му кажам на убав начин дека знам дека се препичава и се издигава на некое ниво кое не е неговото вистинско? Како да му објаснам дека стварно ме одбива дури и како пријател, пошто е целосно свртен кон себе? Сакам да бидам другарка со него, ама мислам дека имам нерви, само ако се измени.

*пример за илустрација: Ми имаат понудено 7.5 илјади евра за 3 концерти во Германија за три дена, а јас одбив.
Ќе му кажеш дека имаш дечко и дека се ви е нај супер во врската. И дека него го гледаш само како другар и како ништо повеќе. А за тоа што те напнува за на кафе ќе му кажеш дека ќе одиш со него кога ќе имаш слободно време. Во спортивно ако продолжи да те напиња ќе му кажеш да прекине да инсистира и тек тогаш ако не свати .. ќе отидеш на неговиот профил иии .. Remove from friends. :toe:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Види , може те вика на Кафе зашо му е досадно или као другари :kesa:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Крусер, едноставно знаеш кога некој ти е одвратен... Знаеш дека не може да ти влијае во врска. И да, зборев со дечко ми, не мора одма да терате со тоа НА ФОРУМ РЕШАВАШ ПРОБЛЕМИ, НЕ ТИ ГО БИВА РЕАЛНИОТ ЖИВОТ.Ако мислите така што уопште сте ја стаиле темава да фаќа место?

И дечко ми го пишувам во една реченица, затоа што тој не е предмет на мојот проблем. Сакам да ми даде некој совет како да доведам еден занесен его трипер во состојба на реален живот.

Тоа е се.
Од искуство никако, тој и кога би се давел во гомна би му мирисало на парфимерија.

Мој совет едноставно одјеби го ако веќе не можеш да се справиш со неговите мани немаш потреба од таков пријател
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Ај и ја да кажам нешто. Е вака, мојата девојка т.е симпатија и она ме сака се ми вика на мсн (ама срам и е во живо), а јас немам срам и и реков дека ја сакам и она ми врати и јас те сакам... и после и праќам порака и ми враќа -"Кој е таму?" (демек некој дечко со се мувала со него, а тој не ни постои). И утредента јас ја прашав нејзината најдобра другарка дали тој уствари постои и она ми вика не бе не постои само сака да те направи љубоморен. И по некој ден во школо почна да плаче и сите ние и викаме зш плачеш и и кажа на другарка и дека тој "измислениот тип" погинал во сообраќајка и по некое време (2-3 месеци) и вика на другарка и дека тој што погинал и купил ланче а се вика наводно Марко. И на нив не им текнува и јас им викам абе нели рече уште пред 2-3 месеци рече дека Марко умре?!?!?! и они ми викаат да бе леле ама лаже сака да те направи љубоморен... И јас сакам од вас ако можете да ми кажете, зошто сака да ме направи љубоморен???
Ај ве молам објаснете ми... Позз и може на ПП али може и тука... Чекам одговор:smir:
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Ај и ја да кажам нешто. Е вака, мојата девојка т.е симпатија и она ме сака се ми вика на мсн (ама срам и е во живо), а јас немам срам и и реков дека ја сакам и она ми врати и јас те сакам... и после и праќам порака и ми враќа -"Кој е таму?" (демек некој дечко со се мувала со него, а тој не ни постои). И утредента јас ја прашав нејзината најдобра другарка дали тој уствари постои и она ми вика не бе не постои само сака да те направи љубоморен. И по некој ден во школо почна да плаче и сите ние и викаме зш плачеш и и кажа на другарка и дека тој "измислениот тип" погинал во сообраќајка и по некое време (2-3 месеци) и вика на другарка и дека тој што погинал и купил ланче а се вика наводно Марко. И на нив не им текнува и јас им викам абе нели рече уште пред 2-3 месеци рече дека Марко умре?!?!?! и они ми викаат да бе леле ама лаже сака да те направи љубоморен... И јас сакам од вас ако можете да ми кажете, зошто сака да ме направи љубоморен???
Ај ве молам објаснете ми... Позз и може на ПП али може и тука... Чекам одговор:smir:
Сигурно имате 15 години. Дај и оскар.
А можеш и ти да започнеш некоја улога. Пример Едвард од твајлајт.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ај и ја да кажам нешто. Е вака, мојата девојка т.е симпатија и она ме сака се ми вика на мсн (ама срам и е во живо), а јас немам срам и и реков дека ја сакам и она ми врати и јас те сакам... и после и праќам порака и ми враќа -"Кој е таму?" (демек некој дечко со се мувала со него, а тој не ни постои). И утредента јас ја прашав нејзината најдобра другарка дали тој уствари постои и она ми вика не бе не постои само сака да те направи љубоморен. И по некој ден во школо почна да плаче и сите ние и викаме зш плачеш и и кажа на другарка и дека тој "измислениот тип" погинал во сообраќајка и по некое време (2-3 месеци) и вика на другарка и дека тој што погинал и купил ланче а се вика наводно Марко. И на нив не им текнува и јас им викам абе нели рече уште пред 2-3 месеци рече дека Марко умре?!?!?! и они ми викаат да бе леле ама лаже сака да те направи љубоморен... И јас сакам од вас ако можете да ми кажете, зошто сака да ме направи љубоморен???
Ај ве молам објаснете ми... Позз и може на ПП али може и тука... Чекам одговор:smir:

Ах бе, еурокрем генерацииве се све повеќе полни со идеи и измислици.

Сака да те напраи љубоморен за да ти го привлече вниманието. Не знам дали ти не и обрнуваш доволно ама секое женско (и воопшто луѓето, жените секако појше од машките) сака да биде опсипувано со различни видови внимание...Некои сакаат кеш, некои злато, а некои пак сакаат за рака да ја држиш. Оваа твојава не знам што сака од овие ствари и на тебе е да откриеш, ако досега не си открил секако.

Според мене вие не сте појше од прва средно затоа што такви измишљотини се карактеристични за тој период, ако не и порано. Мене така да ми напраи ја би ја отерал у курац и никад не би и прозборел више, колку и да ја сакам... За тебе не знам,ама чим досега не си го напраил тоа тогаш подобро и немој да го праиш него глеј да напраиш фин муабет (според мене неизводливо е зрело да збориш со некој шо тоа ти го напраил, али хеј, вреди да се проба) и прашај ја директно: Што сакаш ти од мене?

После тоа, дојди и тука пиши шо ти кажала за да знаеме шо да преземеме:wink:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Ултра вк баш ќе ја прашам. И така еднаш ми скурчи и не и прозборев може 2 месеци и она сама доаѓаше ме прашуваше зп и се љутам и и реков да размисли. Така да она ми праќаше пораки, и све она друго за да и се смирам и на крај ме гушна и ми рече дека и е жал и све она... Позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom