Тенис на ОИ Рио 2016

Кој ќе го освои златниот медал?

  • Енди Мареј

    Гласови: 22 53,7%
  • Новак Ѓоковиќ

    Гласови: 19 46,3%

  • Вкупно гласачи
    41
Член од
8 август 2016
Мислења
21
Поени од реакции
11
Го јаде Надал од Нишикори? #Vamooooos

Sent from my SM-G531H using Tapatalk
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Пуштајте МРТ2.

Крв да сера кретениве мајката да им ја ебем!!!
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
И Мареј е преморен, очај му се гејмовиве на негов сервис. Вториот сервис како на Ерани.
 
Член од
21 јули 2014
Мислења
549
Поени од реакции
544
Абе алкохоличар е Видевски?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Го оштетија судиите Делпо поприлично. А и оној јадот мртов, кај кур најде сега први сервиси да погоди, све му ебам.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
ah be Novache,kur da brichish,kako ne poeba da go gledame glumecov so umreniot tenis kako stega tupanici.
ОДВРАТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕН Е.
Жал ми е за Делпо, душата ја остави, каков само борец, ВЕЛИЧИНА од играч. Мајке ми ова е можда единствениот играч од кого не ми е мака кога ќе изгуби Надал.

Мареј 2 злата, Новак 0, каков ли е светов неправеден, у пичку материну.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
1.205
ОДВРАТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕН Е.
Жал ми е за Делпо, душата ја остави, каков само борец, ВЕЛИЧИНА од играч. Мајке ми ова е можда единствениот играч од кого не ми е мака кога ќе изгуби Надал.

Мареј 2 злата, Новак 0, каков ли е светов неправеден, у пичку материну.
abe ostaj,gzle nevideno e glumecot,da ti se odmili tenisot od taa pacerska igra shto ja igra.Go fati na kondicija.Koj pacer e i prdle mme,em gleda deka Delpo edvaj odi,ne ni proba malce poofanzivno i so brkanje agli da finishira poagresivno, ebati poserkoto.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Мареј 2 злата, Новак 0, каков ли е светов неправеден, у пичку материну.
Сакав и прееска да те цитирам кога ја стави шљакавата Азаренка во реченица со Серена, али сеа претера. Кој фан на Надал си ти бе шо го жалиш Џовак и шо викаш неправедно било? Нека се гризе србендата што е глуп ко фризурата на Мареј и не успеа да освои злато у ваква никаква конкуренција.

Неправеден е тенисов моментално, квалитетот на тенисот задњиве години е паднат повеќе од квалитетот на Премиер Лига. Затоа телето српско е толку трофеен и има толкава предност. Не го негирам со ова, тоа е реалноста, си го искористи вакум периодов у кој нема ниту еден асален конкурент.

Турниирот на ОИ 2008 беше најјак, тој у 2012 беше добар, овој беше катастрофа ко и општо тенисот моментално.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
abe ostaj,gzle nevideno e glumecot,da ti se odmili tenisot od taa pacerska igra shto ja igra.Go fati na kondicija.Koj pacer e i prdle mme,em gleda deka Delpo edvaj odi,ne ni proba malce poofanzivno i so brkanje agli da finishira poagresivno, ebati poserkoto.
Ама ќе го кошта ова ќе видиш, памти што сум ти рекол. ;) Се истроши максимално, еден тон енергија потроши, лошо ќе е ова за него за УС Опен. На крајот изгледа Новак ќе профитира од сево ова, секако ако е здрав.[DOUBLEPOST=1471221183][/DOUBLEPOST]
Сакав и прееска да те цитирам кога ја стави шљакавата Азаренка во реченица со Серена, али сеа претера. Кој фан на Надал си ти бе шо го жалиш Џовак и шо викаш неправедно било? Нека се гризе србендата што е глуп ко фризурата на Мареј и не успеа да освои злато у ваква никаква конкуренција.

Неправеден е тенисов моментално, квалитетот на тенисот задњиве години е паднат повеќе од квалитетот на Премиер Лига. Затоа телето српско е толку трофеен и има толкава предност. Не го негирам со ова, тоа е реалноста, си го искористи вакум периодов у кој нема ниту еден асален конкурент.

Турниирот на ОИ 2008 беше најјак, тој у 2012 беше добар, овој беше катастрофа ко и општо тенисот моментално.
Абе ја ставив у иста реченица вчера за да доловам колку беше добра Пуиг јеботе. Кого да ставам, Ерани ли? Тие се девојките у денешно време, Серена, Азаренка и Шарпова, така што може да се пофалат со некоја ГС титула и што ја имаат победувано Серена. :D
Иначе не го жалам Новак бе, ама си кажувам дека е малце чудно ова. Еве некој што не прати тенис, да почне сега да прати реално би се прашувал што кур е ова, Мареј 2 злата а Џокле 0, а другиов милион пати поуспешен тенисер од Мареј. Иначе верувај ми, боље Новак да освоеше него Мареј, најодвратен тенисер на планетата.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Мареј 2 злата, Новак 0, каков ли е светов неправеден, у пичку материну.
Што е неправедно бе, повреда да не го спречи Новак? Имаше шанса 2008 Пекинг ајде ќе речеме Рафа беше вонсериски тогаш, 2012 си го сркна поштено 2-0 од човеков што го негираш. Доаѓа 2016 во зенитот на кариерата, и покрај сите дискусии и дилеми 2015та носат одлука ОИ во Рио да се игра на тврда, а не на земја како што е природно за јужноамериканска држава и губи ПРВО КОЛО.
Што е неправедно?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom