Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Абе ваљда ја погодив темата. Сакам да чујам разни мислења и совети, може ќе изгледа смешно али тоа e:toe:.
Седиш на шанк у дискотека и пиеш глеаш ваму таму и девојче ти приоѓа и не ти збори, туку ти игра пред тебе ти се крши. И ок ако ти се допаѓа ќе влезеш у игра ќе се упознаете. Прашањето ми е ако не ти се допаѓа онака не ти праи мерак, како да се ослободиш. Ми се десило неколку пати и ептен глупа ситуација е:toe:
Брат некои едноставно сакаат да бидат зборени,да се збори за нов,а најмногу ги гаѓа кога не можат да ти го одземат вниманието :toe: е сега баш за оваа ситуација не гледам тука нешто незгодно,едноставно го земаш пивото под рака и мењаш позиција како да не си ја приметил воопшто :toe:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Абе ваљда ја погодив темата. Сакам да чујам разни мислења и совети, може ќе изгледа смешно али тоа e:toe:.
Седиш на шанк у дискотека и пиеш глеаш ваму таму и девојче ти приоѓа и не ти збори, туку ти игра пред тебе ти се крши. И ок ако ти се допаѓа ќе влезеш у игра ќе се упознаете. Прашањето ми е ако не ти се допаѓа онака не ти праи мерак, како да се ослободиш. Ми се десило неколку пати и ептен глупа ситуација е:toe:
Јади лук брате и вампири брка.Шала на страна,мада помага,едноставно кажи дека имаш девојка и е многу љубоморна.Ем нема да се навреди ем ти раат.
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
Абе ваљда ја погодив темата. Сакам да чујам разни мислења и совети, може ќе изгледа смешно али тоа e:toe:.
Седиш на шанк у дискотека и пиеш глеаш ваму таму и девојче ти приоѓа и не ти збори, туку ти игра пред тебе ти се крши. И ок ако ти се допаѓа ќе влезеш у игра ќе се упознаете. Прашањето ми е ако не ти се допаѓа онака не ти праи мерак, како да се ослободиш. Ми се десило неколку пати и ептен глупа ситуација е:toe:
Прашај ја дали има резерва некое креонче или римелче на заем
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Значи научивме лекција.Другарсрво меѓу машко и женско :nenene:
Него ме интересира, имаш ти некој чуства или...?
Ma kakvi custva neam custva samo onaka me razocaruva takvo ponasanje a pred muvanjeto samo mi s esvigashe a i od avion se gleashe deka i ja na nego i se beshe ok praeshe muabet deckoto komunicirashe i otkoa se desi sve go snema se prasuvam dali e do emen toa me maci
 
I

InF3cTeD

Гостин
Ma kakvi custva neam custva samo onaka me razocaruva takvo ponasanje a pred muvanjeto samo mi s esvigashe a i od avion se gleashe deka i ja na nego i se beshe ok praeshe muabet deckoto komunicirashe i otkoa se desi sve go snema se prasuvam dali e do emen toa me maci
мислам дека не е до тебе..можеби дечкото се повлекол пошто осетил нешто повеќе и сака да размисли за тоа шо се случува..а ако е веќе како шо кажуваш дека немаш чувства кон него само мување обично незнам шо се замараш..продужи даље...
 

kompas

Junior
Член од
21 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
3
Ma kakvi custva neam custva samo onaka me razocaruva takvo ponasanje a pred muvanjeto samo mi s esvigashe a i od avion se gleashe deka i ja na nego i se beshe ok praeshe muabet deckoto komunicirashe i otkoa se desi sve go snema se prasuvam dali e do emen toa ...

curo ne se zamaraj so nego tolko ako nemash cuvstva ....
ako ne te saka t.e. ako ne saka vekje nishto so tebe ocigledno e deka ili e isplasen il ne znae shto propushta ... teraj si dalje najdi nekoja druga "zrtva" :)

se nadevam deka ova nekako kje ti pomogne :):smir:
 
Член од
26 септември 2009
Мислења
19
Поени од реакции
1
Mozhe help .. :(
Sakam podolgo vreme edno tipche .. & se beshe okey .. Ne zapozna edna moja drugarka. & toj me svigjashe mng i trebashe da se muvame :back: . :$ I ja takfa presrekjna i kazhaf na edna drugarka se onaka .. & posle nedela dena ona se smuva so nego. Bez da mi kazhe .. :S duri mislam i deka se fateni sega .. ii se ponasha ko da e najnormalno se .. :(
& sho e najglupoto on ushte e onaka light sprema mene. & koa kje se vidime non se gushkame .. :(
Somebody help me .. :(
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Mozhe help .. :(
Sakam podolgo vreme edno tipche .. & se beshe okey .. Ne zapozna edna moja drugarka. & toj me svigjashe mng i trebashe da se muvame :back: . :$ I ja takfa presrekjna i kazhaf na edna drugarka se onaka .. & posle nedela dena ona se smuva so nego. Bez da mi kazhe .. :S duri mislam i deka se fateni sega .. ii se ponasha ko da e najnormalno se .. :(
& sho e najglupoto on ushte e onaka light sprema mene. & koa kje se vidime non se gushkame .. :(
Somebody help me .. :(
Типката не ти е дефинитивно другарка! Заборави ги и типот и другарка ти...Има уште мнооооооогу други риби во морето:pipi:
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Се сакаме но јас ги сакам сите освен неа што е проблемот?Женкар сум или она е машкар?:pop:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Mozhe help .. :(
Sakam podolgo vreme edno tipche .. & se beshe okey .. Ne zapozna edna moja drugarka. & toj me svigjashe mng i trebashe da se muvame :back: . :$ I ja takfa presrekjna i kazhaf na edna drugarka se onaka .. & posle nedela dena ona se smuva so nego. Bez da mi kazhe .. :S duri mislam i deka se fateni sega .. ii se ponasha ko da e najnormalno se .. :(
& sho e najglupoto on ushte e onaka light sprema mene. & koa kje se vidime non se gushkame .. :(
Somebody help me .. :(
знаеш дека се мувале и уште таа ти е другарка и уште него го сакаш???? :uvo: абе оди откачи ги двајцата
 
N

navivacka

Гостин
Mozhe help .. :(
Sakam podolgo vreme edno tipche .. & se beshe okey .. Ne zapozna edna moja drugarka. & toj me svigjashe mng i trebashe da se muvame :back: . :$ I ja takfa presrekjna i kazhaf na edna drugarka se onaka .. & posle nedela dena ona se smuva so nego. Bez da mi kazhe .. :S duri mislam i deka se fateni sega .. ii se ponasha ko da e najnormalno se .. :(
& sho e najglupoto on ushte e onaka light sprema mene. & koa kje se vidime non se gushkame .. :(
Somebody help me .. :(
Очигледно "другарката"ти сакала да ти наштети на болен начин во што и успеала,пробај разговарај со нејзе зашто го сторила тоа,а после игнор...заслужуваш објаснување после тоа,што се однесува до типот тој не те заслужува воопшто штом се смувал со твојата другарка...Сигурно има некој што те сака и едвај чека да го освои твоето срце а ти не приметуваш.Не дозволувај некој/а да те прави будала.
Знам дека не е лесно но обиди се да не мислиш на тоа,сум поминувала јас и полоши работи ама на крај секогаш останувам силна.

Запомни:Oна што не те убива те прави посилна:)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Mozhe help .. :(
Sakam podolgo vreme edno tipche .. & se beshe okey .. Ne zapozna edna moja drugarka. & toj me svigjashe mng i trebashe da se muvame :back: . :$ I ja takfa presrekjna i kazhaf na edna drugarka se onaka .. & posle nedela dena ona se smuva so nego. Bez da mi kazhe .. :S duri mislam i deka se fateni sega .. ii se ponasha ko da e najnormalno se .. :(
& sho e najglupoto on ushte e onaka light sprema mene. & koa kje se vidime non se gushkame .. :(
Somebody help me .. :(
Кажи му на типот дека го бендисуваш и дека ти е криво што тој се мува со другарка ти.

Кажи и` на другарка ти дека си и` рекла дека ти сакаш да се смуваш со типот и дека не ти е мило што таа се измувала пред тебе со него, посебно што знаела дека ти тоа си го сакала.

А потоа остави ги и двајцата нека прават што знаат. Ти барај си друг тип и друга другарка.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.559
Поени од реакции
33.812
Mozhe help .. :(
Sakam podolgo vreme edno tipche .. & se beshe okey .. Ne zapozna edna moja drugarka. & toj me svigjashe mng i trebashe da se muvame :back: . :$ I ja takfa presrekjna i kazhaf na edna drugarka se onaka .. & posle nedela dena ona se smuva so nego. Bez da mi kazhe .. :S duri mislam i deka se fateni sega .. ii se ponasha ko da e najnormalno se .. :(
& sho e najglupoto on ushte e onaka light sprema mene. & koa kje se vidime non se gushkame .. :(
Somebody help me .. :(
Ти барај си друг тип и друга другарка.
Вглавно е тоа. Избегнувај гушкањето со него, и игнорирај ја другаркати.
Ако сака да продолжи да ти е другарка таа ќе го изнесе проблемот на виделина за дискусија, ако не - продолжуваш напред без неа.

Се сакаме но јас ги сакам сите освен неа што е проблемот?Женкар сум или она е машкар?:pop:
Don't make me cockslap you with the truth.
 
Член од
26 септември 2009
Мислења
19
Поени од реакции
1
Thnx na site .. Ama ednash koa se vidof so nea ona bash vaka u faca mi kazha : KAZHI MI SHTO SAKASH TI OD NEGO, GO SFIGJASH USHTE? KAZHI MI ZA DA SI ZNAM SHO DA OCHEKUVAM OD TEBE !
I nemaf sila da i recham deka mi e krivo sho mi go zema .. :S a on znae deka go sfigjam -.- barem sigurno primetuva .. :S mrazam shto ve zamaram vaka .. ali ochajna sum genijalno :(
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Hi, my name is D and i fuck my shrink. What the "middle finger" is my problem?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom