Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Unknown!

Непознат!
Член од
5 август 2009
Мислења
81
Поени од реакции
1
Абе види може сега упознала нови луѓе па така да те запоставува.
Hmm..

Нема чаре. Тоа шо сакала индиректно да ти каже, е дека ти сине стоиш, а она оди. А тоа значи дека, според мене, дека треба да бркнеш нешо друго пошто најверојатно и она го праи тоа.
Ако случајно со тоа позрела мислела, иам за учење и неам време да се гледаме, тогаш, едноставно остави ја, нека си ги завршува обврските. Ама ја мислам дека е првата варијанта.

Од сите работи на светот на тинејџерите, само една работа е сигурна. Никад нема да завршат со истата девојка, затоа, боље да видиш шо се шета низ град као за тебе :wink:
Nikogas ne mi vika iam za ucenje nema da se vidime ova ona, sprotivno od toa, ona me vika da se vidime, samo ima eden problem shto e mn smeneta..aj choek moze da se smeni, ama do tolku ko nejze..hmm..
 
Член од
29 септември 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
pa ne znam stvarno so da kazam na osobata koja e vljubena.samo sakam da i kazam da si go sledi srceto i razumot.bez razlika dali go saka taa ili ne mora da konstatira dali toa momce e za nea i dali stvarno bi mozela da bide so nego zaso samite znaeme kakvi se luge ima zatoa neka ja pusti svojata psihologija i ne ka uvidi dali prvin bi imala nekakva vrskaa so nea zaso ljubovta boli e te kako!!! taka e toa cupe nikogas ne se zaljubuvaj mnogu i za se vo zivotot treba da se ima granica ako sakame da imame progres...

do kompas:pa neznam brate se gleda deka si imal mnodu dobra avantura i na nekoj nacin ubava romanticna vecera so nea...jas imam veke takva vrska kako sto veke planiras da imas so nea.mojata devojka e od bitola se zapoznavme slucajno na net pocnavme prvin na tel pa posle so sredbi i eve veke sme zawedno 1.8 meseci..da mi kazuvase nekoj deka ke sretnav takva licnost na net i deka ke zapocnam ozbiilna vrska so nea nemase da poveruvam.....najprvin sakam samo edno da ti kazam..nemoj da brzas,sopri go za moment srceto i koristi go razumot.mora prvin da rezoniras i ako i treba poveke vreme slusaj se so nea i nauci ednostavno poveke za nea neznam kakvi nameri imas so nea ama mislam deka ti treba da doznaes kakvi nameri taa ima so tebe dali ednsotavno saka avantura ili nesto poveke.zenskite se po luikavi od nas zatoa vnimavaj i mislam deka tie znaat poveke da povredat od nas zatoa ne brzaj i nemoj ni da pomisluvas da se zaljubuvas premnogu zaso tesko tebe...!!!!! znaci znaci: stavi go srceto na stand by i eve ima vreme do nova godina za ta konstatitas kakva licnost e taa samo so pamet ne izbrzuvaj vo muabetite so nea pokazi stabilnost i ednostavno bidi svoj brate i sekogas bidi uverliv vo tvoite razgovori taka se steknuva respect!!! taka brate pozdrav i se najubavo....!!!

Do kompas:pa neznam brate se gleda deka si imal mnodu dobra avantura i na nekoj nacin ubava romanticna vecera so nea...jas imam veke takva vrska kako sto veke planiras da imas so nea.mojata devojka e od bitola se zapoznavme slucajno na net pocnavme prvin na tel pa posle so sredbi i eve veke sme zawedno 1.8 meseci..da mi kazuvase nekoj deka ke sretnav takva licnost na net i deka ke zapocnam ozbiilna vrska so nea nemase da poveruvam.....najprvin sakam samo edno da ti kazam..nemoj da brzas,sopri go za moment srceto i koristi go razumot.mora prvin da rezoniras i ako i treba poveke vreme slusaj se so nea i nauci ednostavno poveke za nea neznam kakvi nameri imas so nea ama mislam deka ti treba da doznaes kakvi nameri taa ima so tebe dali ednsotavno saka avantura ili nesto poveke.zenskite se po luikavi od nas zatoa vnimavaj i mislam deka tie znaat poveke da povredat od nas zatoa ne brzaj i nemoj ni da pomisluvas da se zaljubuvas premnogu zaso tesko tebe...!!!!! Znaci znaci: stavi go srceto na stand by i eve ima vreme do nova godina za ta konstatitas kakva licnost e taa samo so pamet ne izbrzuvaj vo muabetite so nea pokazi stabilnost i ednostavno bidi svoj brate i sekogas bidi uverliv vo tvoite razgovori taka se steknuva respect!!! Taka brate pozdrav i se najubavo....!!!
 

kompas

Junior
Член од
21 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
3
Do kompas:pa neznam brate se gleda deka si imal mnodu dobra avantura i na nekoj nacin ubava romanticna vecera so nea...jas imam veke takva vrska kako sto veke planiras da imas so nea.mojata devojka e od bitola se zapoznavme slucajno na net pocnavme prvin na tel pa posle so sredbi i eve veke sme zawedno 1.8 meseci..da mi kazuvase nekoj deka ke sretnav takva licnost na net i deka ke zapocnam ozbiilna vrska so nea nemase da poveruvam.....najprvin sakam samo edno da ti kazam..nemoj da brzas,sopri go za moment srceto i koristi go razumot.mora prvin da rezoniras i ako i treba poveke vreme slusaj se so nea i nauci ednostavno poveke za nea neznam kakvi nameri imas so nea ama mislam deka ti treba da doznaes kakvi nameri taa ima so tebe dali ednsotavno saka avantura ili nesto poveke.zenskite se po luikavi od nas zatoa vnimavaj i mislam deka tie znaat poveke da povredat od nas zatoa ne brzaj i nemoj ni da pomisluvas da se zaljubuvas premnogu zaso tesko tebe...!!!!! Znaci znaci: stavi go srceto na stand by i eve ima vreme do nova godina za ta konstatitas kakva licnost e taa samo so pamet ne izbrzuvaj vo muabetite so nea pokazi stabilnost i ednostavno bidi svoj brate i sekogas bidi uverliv vo tvoite razgovori taka se steknuva respect!!! Taka brate pozdrav i se najubavo....!!!

fala za sve ova shto go pisham mislam deka drzi voda ....
poentata e toa shto ne mozam vekje da se zaletuvam i da se razocharuvam pak ... zatoa ispitavamo teren pa posle kje vidime na shto stoime ...
fala ushte ednash !
 
?

..........

Гостин
Дали можи јас да си најдам партнерка тука на фрумов??? .....онака само за секс:helou:

Ако има кандидатки на ПП
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Дали можи јас да си најдам партнерка тука на фрумов??? .....онака само за секс:helou:

Ако има кандидатки на ПП
Може друже веруј, ама не биди волку директен. Уствари можеш да бидеш ќе се најде некоја од кај знаеш.
 
?

..........

Гостин
Може друже веруј, ама не биди волку директен. Уствари можеш да бидеш ќе се најде некоја од кај знаеш.
Брат ова е форум и отворено си поставив прашање:toe:

До сега сум немал односи со некоја која е член на кајгана па ми изгледа возбудливо:vozbud:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Абе ваљда ја погодив темата. Сакам да чујам разни мислења и совети, може ќе изгледа смешно али тоа e:toe:.
Седиш на шанк у дискотека и пиеш глеаш ваму таму и девојче ти приоѓа и не ти збори, туку ти игра пред тебе ти се крши. И ок ако ти се допаѓа ќе влезеш у игра ќе се упознаете. Прашањето ми е ако не ти се допаѓа онака не ти праи мерак, како да се ослободиш. Ми се десило неколку пати и ептен глупа ситуација е:toe:
 

Unknown!

Непознат!
Член од
5 август 2009
Мислења
81
Поени од реакции
1
Абе ваљда ја погодив темата. Сакам да чујам разни мислења и совети, може ќе изгледа смешно али тоа e:toe:.
Седиш на шанк у дискотека и пиеш глеаш ваму таму и девојче ти приоѓа и не ти збори, туку ти игра пред тебе ти се крши. И ок ако ти се допаѓа ќе влезеш у игра ќе се упознаете. Прашањето ми е ако не ти се допаѓа онака не ти праи мерак, како да се ослободиш. Ми се десило неколку пати и ептен глупа ситуација е:toe:
Кратко и јасно, ке ја игнонираш. Ке се праиш дека не ја знаеш.
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Kakov kreten znaci se muvavme i sea e nekako laden i cuden i me ignorira celo vreme staen busy na msn i bash koa mu pisav se izgasi posle 10 min :mad: mrzam ufurani i nedozreani mashki
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Kakov kreten znaci se muvavme i sea e nekako laden i cuden i me ignorira celo vreme staen busy na msn i bash koa mu pisav se izgasi posle 10 min :mad: mrzam ufurani i nedozreani mashki
А зашто се мувате а не одите :toe: се додека односот ви е таков без обврски нема зашто да се лутиш ако и тој се однесува така :smir:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Абе ваљда ја погодив темата. Сакам да чујам разни мислења и совети, може ќе изгледа смешно али тоа e:toe:.
Седиш на шанк у дискотека и пиеш глеаш ваму таму и девојче ти приоѓа и не ти збори, туку ти игра пред тебе ти се крши. И ок ако ти се допаѓа ќе влезеш у игра ќе се упознаете. Прашањето ми е ако не ти се допаѓа онака не ти праи мерак, како да се ослободиш. Ми се десило неколку пати и ептен глупа ситуација е:toe:
Ако сум во врска би ја игнорилал, а ако сум free тогаш ќе и се придружам на кратко време (до 10мин.) колку да не изгледа глупаво.
 

kompas

Junior
Член од
21 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
3
Значи научивме лекција.Другарсрво меѓу машко и женско :nenene:
Него ме интересира, имаш ти некој чуства или...?
bash toa sakav da pisham ... izlgeda po ovie muabeti deka gaish nekoi chuvstva kon nego ama da ti kazam me kopka dali bile pred muvanjeto ili se pojavile posle muvanjeto ?
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Абе ваљда ја погодив темата. Сакам да чујам разни мислења и совети, може ќе изгледа смешно али тоа e:toe:.
Седиш на шанк у дискотека и пиеш глеаш ваму таму и девојче ти приоѓа и не ти збори, туку ти игра пред тебе ти се крши. И ок ако ти се допаѓа ќе влезеш у игра ќе се упознаете. Прашањето ми е ако не ти се допаѓа онака не ти праи мерак, како да се ослободиш. Ми се десило неколку пати и ептен глупа ситуација е:toe:
Почни да играш со неа, верижна реакција е братче. Ако почнеш со таа типка доаѓа втора па трета и на крај ќе најдеш некоја што ќе ти се допадне. Затоа јас никогаш не одбивам "плес". :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom