Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

K

Kicky

Гостин
14 ГОДИНИ????:vozbud:
Види вака: редовен или нередовен секс, за да забремениш доволно е и ако имаш секс само еднаш ( без никаква заштита ).
Велиш последна менструација имала на 7 ми август ( добро она има 14 години а во тие години менструацијата не е баш редовна ), има покачен апетит и долниот дел од стомакот и е изразен. Упатува на некои симптоми на бременост.
И да не е бремена ( дај Боже да не е ) јас не знам само како можела само на 14 години да стапува во сексуални односи? Не ми е јасно:toe: Зарем не мислела на последиците. Па она е само дете. Да, дете е!
И сега поради тоа нема што да и биде срам да купи тест за бременост. Или уште подобро и посигурно и е да замине на гинеколог, бидејќи можно е некогаш тестот за бременост да даде погрешен резултат.
А најдобро и е да разговара со родителите, поточно со нејзината мајка. Колку и да и е срам и да се чувствува загрижено за таа работа мора да разговара со некој што повеќе знае за тоа од нејзе , а и некој што ќе и помогне и ќе ја разбере и ќе ја посоветува.
 
Член од
21 март 2009
Мислења
166
Поени од реакции
2
luge nemate pojma kolku sum tazna cela vecer i cel dendeneska ne sum jadela se skarav so de4koto za gluposti i sea on mi vika ke razmislam dali ke odime ponatamu ili ke raskiname ali jas ne sakam on da se pravi mn vazen da mi vika taka dajte nekoj sovet so da mu kaam jas za toa so mi go kaza ??da cekam ili?
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Една другарка имала поише од 2-3 месеци нередовен секс со нејзиниот дечко...последен пат добила предходниот месец околу 7 август..уште не и е дојдена наредната менструација и има време..но проблемот е што има премногу рамен стомак и нагло под пупакот и се има изразено дел...изгледа сварно како да е трудна..мн е загрижена и незнае што да прави..срам и е да купи тест за бременост..а дечко и у тој поглед се однесуе ко дете..додуша и деца се имаат 14 години...ја сум 2 години постара од ниф а незнам како да и помогнам на другарката...иначе го имала изгубено апетитот летово и сеа последниов месец почнала редовно да јаде..стомак не ја боли ...навистина делот под пупакот и изгледа како да е трудна во некој ран месец.дали е можно тоа?поради тоа што над пупакот стомакот и е ист рамен ко порано...ве молам за совет...:/
а да земе да разговара со мајка и и заедно и двете да посетат гинеколог, не е ништо страшно таа мора да почне да оди пошто веќе има сексуални односи.
плус 14 години??? и сама знае у каков ризик запаѓа, па човече уште не е доразвиена бре лооол младинава со кој памет размислува...
сама викаш дека во последно време почнала да јаде многу нели стомачето може да е резултат на дебелеење, а не на бременост.
а да не заборавам нека земе да поразговара и со дечко и, заедно да видат што и како е ситуацијава....
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
luge nemate pojma kolku sum tazna cela vecer i cel dendeneska ne sum jadela se skarav so de4koto za gluposti i sea on mi vika ke razmislam dali ke odime ponatamu ili ke raskiname ali jas ne sakam on da se pravi mn vazen da mi vika taka dajte nekoj sovet so da mu kaam jas za toa so mi go kaza ??da cekam ili?
Не си јадела затоа што дечко ти ти рекол дека ќе размисли дали ќе бидете заедно:tapp::tapp:Абе дај не прајте вакви глупости.:nesvest:Земи фрли се од тераса дур го чекаш да ти се јави и да ти каже дали ќе продолжите:tapp::tapp:Добро,зарем не можеш да размислиш што е поважно ТИ и ТВОЈОТ живот или некој како дечко ти?За дечко да не јадеш,да се фрлаш од тераса,да сечеш вени......треба само да си луда(извини на израз).Зарем мислиш дека му значиш нешто и те сака кога те "малтретира" на ваков начин?Те остава да чекаш и да ти каже дали ќе продолжите?Врската зависи само од него?Тој е сам во врска?Каде си ти во ситуацијата?Ако при секоја мала кавга,помислува на крај најдобро е да не сте заедно.Животот и без него е убав,само треба да го живееш а не да гледаш како поминува и да се нервираш за дечко:smir:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Една другарка имала поише од 2-3 месеци нередовен секс со нејзиниот дечко...последен пат добила предходниот месец околу 7 август..уште не и е дојдена наредната менструација и има време..но проблемот е што има премногу рамен стомак и нагло под пупакот и се има изразено дел...изгледа сварно како да е трудна..мн е загрижена и незнае што да прави..срам и е да купи тест за бременост..а дечко и у тој поглед се однесуе ко дете..додуша и деца се имаат 14 години...ја сум 2 години постара од ниф а незнам како да и помогнам на другарката...иначе го имала изгубено апетитот летово и сеа последниов месец почнала редовно да јаде..стомак не ја боли ...навистина делот под пупакот и изгледа како да е трудна во некој ран месец.дали е можно тоа?поради тоа што над пупакот стомакот и е ист рамен ко порано...ве молам за совет...:/
Ми текнува кога јас бев на тие години и стомакот ми беше нешто така поголем кај папокот,се гледав и си велев-ваква ке сум бремена:pos:али тоа е,детско размислување.

Јас пак сум видела многу со такви стомачиња ко бремени,а не се.
Значи ништо од стомакот,најдобро е тест да си купи,нема ништо срамно во тоа,верувај:smir:
И ке си ги расчисти сомнежите,вака само губите време прашувајки бидејки никој одовде не ја знае вистината:helou:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Уфф,не верував дека ке барам некогаш совети.:kesa:Значи вака,пред 2-3 месеци почнав да се допишувам со една многу убава девојка.Пишавме што пишавме и некако како да ми влезе до душа.:toe:Едноставно непрестано почнав да мислам на неа.Заедно сме седеле само 2 пати,таа на мсн кога пишеме ми делува многу опуштено но кога седеме заедно ми делува како срамежлива.За прв пат така глупаво се чуствувам во врска со некоја девојка...незнам до што е работата...дали дека мислам дека се вљубив преку нет или нешто друго е...Што да правам?

На мсн секој е поопуштен... али у живо е друго... затоа за прв состанок никогаш не бирај место КАФЕ иди негде кај што не е толку монотоно и увек имај некој ( "Џокери" ) прашања , теми ... кој би ги наметнал за муабет бидејќи често на прво гледање се дешава да снема муабет... и никогаш немој да дозволиш да снема муабет смислувај нешто збори... али ако она не ти праи муабет многу е тешко кога еден го тера муабетот сам ... така да пред прво гледање ако веке си го имате НАТИ ГО ДАЈ МИ ГО гледај некако преку некој индиректни наметнувања на прашања и слично да дознаш дали она сака со тебе така полесно можеш да ја ќариш уште првото гледање а ако се деси тоа на првото гледање и да снема муабет ,... не е страшно :) :smir:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Една другарка имала поише од 2-3 месеци нередовен секс со нејзиниот дечко...последен пат добила предходниот месец околу 7 август..уште не и е дојдена наредната менструација и има време..но проблемот е што има премногу рамен стомак и нагло под пупакот и се има изразено дел...изгледа сварно како да е трудна..мн е загрижена и незнае што да прави..срам и е да купи тест за бременост..а дечко и у тој поглед се однесуе ко дете..додуша и деца се имаат 14 години...ја сум 2 години постара од ниф а незнам како да и помогнам на другарката...иначе го имала изгубено апетитот летово и сеа последниов месец почнала редовно да јаде..стомак не ја боли ...навистина делот под пупакот и изгледа како да е трудна во некој ран месец.дали е можно тоа?поради тоа што над пупакот стомакот и е ист рамен ко порано...ве молам за совет...:/
За еден месец не расте стомак освен ако не изела квасец :pos: чаре? Немање секс барем до 16 години,ако веќе дојде зорт купување кондоми,ако се нема пари пак купување кондоми на сметка на цигари,леб,кафиња и слично
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Една другарка имала поише од 2-3 месеци нередовен секс со нејзиниот дечко...последен пат добила предходниот месец околу 7 август..уште не и е дојдена наредната менструација и има време..но проблемот е што има премногу рамен стомак и нагло под пупакот и се има изразено дел...изгледа сварно како да е трудна..мн е загрижена и незнае што да прави..срам и е да купи тест за бременост..а дечко и у тој поглед се однесуе ко дете..додуша и деца се имаат 14 години...ја сум 2 години постара од ниф а незнам како да и помогнам на другарката...иначе го имала изгубено апетитот летово и сеа последниов месец почнала редовно да јаде..стомак не ја боли ...навистина делот под пупакот и изгледа како да е трудна во некој ран месец.дали е можно тоа?поради тоа што над пупакот стомакот и е ист рамен ко порано...ве молам за совет...:/
Ќе го прескокнам делот со незрелоста и незнаењето да се заштити. Нека чита на Интернет, ако веќе не може да поразговара со некој нефиктивен на тема контрацепција.
Секој кој има секс, треба да посетува гинеколог. Мој совет и` е да оди на гинеколог, каде за 100 денари ќе и` направат точен и сигурен тест за бременост. Значи, книшката под рука, 2 плави картончиња, 100 денари во џеб и ова све рано посабајлечки, пошто треба да се прави тестот со првата урина. Букурешт, први спрат, лево. Александар Блажевски е името и презимето на мојот гинеколог.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Една другарка имала поише од 2-3 месеци нередовен секс со нејзиниот дечко...последен пат добила предходниот месец околу 7 август..уште не и е дојдена наредната менструација и има време..но проблемот е што има премногу рамен стомак и нагло под пупакот и се има изразено дел...изгледа сварно како да е трудна..мн е загрижена и незнае што да прави..срам и е да купи тест за бременост..а дечко и у тој поглед се однесуе ко дете..додуша и деца се имаат 14 години...ја сум 2 години постара од ниф а незнам како да и помогнам на другарката...иначе го имала изгубено апетитот летово и сеа последниов месец почнала редовно да јаде..стомак не ја боли ...навистина делот под пупакот и изгледа како да е трудна во некој ран месец.дали е можно тоа?поради тоа што над пупакот стомакот и е ист рамен ко порано...ве молам за совет...:/
Прво:СО КОЈ ПАМЕТ!
Туку ај што е тука е.Друга работа е што е премногу рано за знаци особено за знаци поврзани со стомакот.
Викаш страм и е тест да купи,значи ке и биде уште повеќе на гениколог да отиде.Е ке и кажеш дека страмот престанал кога се одлучила да има односи.Како прво нека купи тест (или ако ептен не сака нека купи некој друг место неа) а потоа и на гениколог затоа што да има односи на таа возраст без гениколошки преглед најмалку 2-3 пати годишно е чиста глупост.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Mnogu ja sakam, a ona celo vreme me izbegava?

Dali toa e znak na neljubov od nejzina strana?:nesvest::nesvest::nesvest:

Kako da si pomognam?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.657
Поени од реакции
70.693
Mnogu ja sakam, a ona celo vreme me izbegava?

Dali toa e znak na neljubov od nejzina strana?:nesvest::nesvest::nesvest:

Kako da si pomognam?
Nema pomos tuka. Ili kazi sve sto kako custvuvas, pa koga ke ja stavis u tesno nema beganje. Ke ti kaze ona sto misli:) Ako ti odgovara odgovorot ke si se fatite, ako ne, pa ima i drugi zenski brat, ne e samo ona:)
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Mnogu ja sakam, a ona celo vreme me izbegava?

Dali toa e znak na neljubov od nejzina strana?nesvest::nesvest::nesvest:

Kako da si pomognam?
дали е тоа знак дека не и се свиѓаш, дека не ја привлекуваш? - ДА

Да

епа пробај уште еднаш ако не др, речи и ова е последен пат од моја страна што ти нудам љубов ако сакаш да ја прифатиш супер, ако не пак супер...живот иде даље..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom