Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
21 јули 2009
Мислења
41
Поени од реакции
0
Ау, Корни, ти стварно си имал проблеми, јас па на заебанција ја почнав : ))


Ова ти е првиот пост така?

Значи сега прво и најважно.. другарката и девојката што ја сакаш е истата девојка?


Кажи се каравте на само или пред луѓе, опиши ја малку кавгата, оти ако си се расправал пред 30 луѓе кои ја знаат, и си спомнал некој работи кои во доверба ти ги рекла само тебе.. Знае ли девојката оти ја сакаш повеќе од другарка?

Znaci se skarav so 1 drugarka,a u bes i se razvikav na drugata,koja ja sakam ne samo kako drugarka,a i ona znae deka ja sakam ama uste sme si bff,ne se menuvase nisto,i bese na sred ulica vo skopje koga 1ta drugarka se rasplaka me nakrivi nesto i jas iznerviran si trgnav na kaj doma i ovaa devojkata sto ja sakam sakase da me ubedi,i jas i se razvikav znaci na sred ulica,a inache misli deka ne ja sakam kolku sto ja sakam drugata drugarka,a nema vrska toa,utre odvaj ja naterav da zborime,se ponasase celo vreme ko demek,ona e glavna ova ona,fakticki me guzvase ko hartija,i taka :S

ете така едноставно ќе му речеш сакам да продолжиме у врска пак...
сфатив дека ми значиш повеќе отколку само тоа привремено гледање и забавување...нема срам тука вие се знаете многу убаво и нема што да ти биде незгодно да му речеш што ти лежи на срце...



и само за оваа кавга ли така прави..а да не имаш направено ти неш повеќе што не го наведуваш тука, пошто до волку да е или имаш неш поголемо направено или не знае више како да те откачи па кавгава и е само добар изговор...
Veli deka veke i e preku glava,deka ne e prv pat deka sum zgresil,deka na nea samo sum i se iskaluval za sekoja moja nervoza,a do pred 2 dena broevme sekundi do koa ke se vidime,se zafrkavavme planovi praevma,a sea,nisto...
 
Член од
6 мај 2009
Мислења
33
Поени од реакции
2
Znaci deneska se obidov se kako sto mi kazavte,ama ne ja poznavam vakva,ne ja interesira nisto,milion pati se izviniv,milion pati kaza deka veke na ja interesira nisto,ne znam sto da pravam,ocaen sum,a mi treba mn...nez veke sto da pravam sto da i kazam :S :(
Ne i obrnuvaj poveke vnimanie,sama ke se svesti,ti napravi dovolno,ako taa e golem covek vednas bi ti prostila,ostavi neka pomine malku vreme i sama ke sfati deka i trebas kako prijatel!
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Moze li nekoj da mi pomogne vo izborot na ubav restoran ili kafi4 vo Skopje??? Sakam toa da e nekoe ubavo romanticno mesto po moznost so svekicki i so nekoja tivka muzika od strana, kako za parovi normalno!
Ресторани:Vittoria(спроти Рамстор);Густо(спроти полициска станица Беко)Кинески ресторан Стар океан(спроти хотел Амбасадор,во близина на Соборен храм),Рагуза(спроти градска болница)....
п.с.Може да прецизираш во кој дел на Скопје бараш кафич,ресторан?
 
Член од
31 август 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Тебе не ти треба помош,ти треба иницијатива.Јави и се,пиши и,обрати и повеќе внимание,изненади ја нешто,подудлај малце де.
И откако ке се ,,искупиш,, за грешката покани ја да испаднете,разговарајте,сигурно ке бидне нешто,девојкава е очигледно заинтересирана за тебе:helou:
Неколкупати јас и пишувам смс таа ми враќа, кога и титнам некогаш ми врати и тоа, ама најтрагично е тоа што еден мој сокласник и е симпатија а тој ја сака..... незнам стварно сум збунет....
исто така незнам дали ке сака со мене по втор пат да проба, таа сеуште мисли дека сум исти како порано и дека исто ке направам и овој пат.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Неколкупати јас и пишувам смс таа ми враќа, кога и титнам некогаш ми врати и тоа, ама најтрагично е тоа што еден мој сокласник и е симпатија а тој ја сака..... незнам стварно сум збунет....
исто така незнам дали ке сака со мене по втор пат да проба, таа сеуште мисли дека сум исти како порано и дека исто ке направам и овој пат.
Dobro tebe ti se dopaga devojcevo taka?
I taa ne e nezainteresirana za tebe?
Jas vo ova ne gledam problem.Edinstven problem e da se potrudis i da i pokazes deka ne si ist ko porano i deka se interesiras za nea.Se naogas vo ista situacija kako prethodniot pat sto si bil.Sega na tebe e dali ke gi povtoris istite postapki.
A ako mene me prasuvas KAZI MU NA DEVOJCETO DEKA TI SE SVIGA BE!
Kolku i da go pokazuvas toa,nekogas e neophodno i najdobro da go kazes :)
 
D

devojcence

Гостин
epa vaka fiki ke i se javis i ke i reces deka sakas da razgovarate posto se osekjas glupavo i idiotski.i da se vidite i ke vidis sto ke ti rece.ako prifati koga ke se vidite ke i kazes se sto ti lezi na dusa i ke vidis. i posle toa ke castish :)toa e toa :smir:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
22
Поени од реакции
0
Epa da i odgovoram na novinarka 2 godini sme zaedno. I fala im na site onie koi mi napisaa po nekoj sovet. :smir: Malku se utesiv, ke bide se vo red! :wink:
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Ресторани:Vittoria(спроти Рамстор);Густо(спроти полициска станица Беко)Кинески ресторан Стар океан(спроти хотел Амбасадор,во близина на Соборен храм),Рагуза(спроти градска болница)....
п.с.Може да прецизираш во кој дел на Скопје бараш кафич,ресторан?
Pa site ovie mi odgovaraat taka da ke vidam ke izberam nekoj!!! Fala mnogu na preporakite :helou:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.544
Поени од реакции
6.217
Уфф,не верував дека ке барам некогаш совети.:kesa:Значи вака,пред 2-3 месеци почнав да се допишувам со една многу убава девојка.Пишавме што пишавме и некако како да ми влезе до душа.:toe:Едноставно непрестано почнав да мислам на неа.Заедно сме седеле само 2 пати,таа на мсн кога пишеме ми делува многу опуштено но кога седеме заедно ми делува како срамежлива.За прв пат така глупаво се чуствувам во врска со некоја девојка...незнам до што е работата...дали дека мислам дека се вљубив преку нет или нешто друго е...Што да правам?
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Уфф,не верував дека ке барам некогаш совети.:kesa:Значи вака,пред 2-3 месеци почнав да се допишувам со една многу убава девојка.Пишавме што пишавме и некако како да ми влезе до душа.:toe:Едноставно непрестано почнав да мислам на неа.Заедно сме седеле само 2 пати,таа на мсн кога пишеме ми делува многу опуштено но кога седеме заедно ми делува како срамежлива.За прв пат така глупаво се чуствувам во врска со некоја девојка...незнам до што е работата...дали дека мислам дека се вљубив преку нет или нешто друго е...Што да правам?
изгледа дека си се вљубил во нејзините зборови и нејзиното однесување пред ком. на сите ни е тешко да се опуштиме пред некој што го знаеме само преку нет, значи сите можат да зборат све и свашта додека не те гледаат у фаца, така да изгледа девојката сеуште не е опуштена. дај и време или пак ти опушти ја со нешто, ќе видиш после со текот на времето ќе биде иста каква што била КОГА не си ја знаел. како што можам да сфатам од постов тебе она ти се свиѓа тка да не испуштај шанса ако толку време сте си пишувале сигурно и неа не и е сеисто. она се плаши од тоа да не не и се свиѓаш сеа да не ти стане неш одбивна , дај и до знаење дека не е така...пушти и се човече што чекаш???
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Уфф,не верував дека ке барам некогаш совети.:kesa:Значи вака,пред 2-3 месеци почнав да се допишувам со една многу убава девојка.Пишавме што пишавме и некако како да ми влезе до душа.:toe:Едноставно непрестано почнав да мислам на неа.Заедно сме седеле само 2 пати,таа на мсн кога пишеме ми делува многу опуштено но кога седеме заедно ми делува како срамежлива.За прв пат така глупаво се чуствувам во врска со некоја девојка...незнам до што е работата...дали дека мислам дека се вљубив преку нет или нешто друго е...Што да правам?
Битно е да се гледате повеќе во живо. Најди начин да станите поблиски во реалниот свет. Значи, почести договори за кафе се потребни. Е сега, битна работа е женското да видит во тебе добар и опуштен соговорник и да помирисат убав парфем ко ќе ја гушниш. Со среќа.:)

А да, не си вљубен. Во никој случај. И немој си и рекол "те сакам". Огромна грешка би била. Само покажи и дека ја сакаш повеќе од chat-пријателка. But do not say it.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Дали е добро поради неостварена љубов да се стане емо?
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Дали е добро поради неостварена љубов да се стане емо?
Не е добро, затоа што животот продолжува понатака, и сигурно нема да ти се базира врз таа неостварена љубов, затоа што ќе има многу наредни ОСТВАРЕНИ:wink:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom