Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Еве го и мојот проблем: Има едно девојче од мојот град. Многу е убава. Јас порано може да се каже дека ја имав. бидејки си пишувавме смс пораки на мсн, јас ја засакав , она мене. Но потоа еден ме излажа дека не ме сака и јас мислев дека е стварно така и и кажав да ми ја мести нејзината другарка.:uvo: И од тогажш таа ме гледа со други очи. сега пак ја сакам и незнам што да правам.:toe: ве молам за помош
Прво: дали вистина те излажала дека не те сака? Прашај и разјасни го тоа.

Ако да: кажи и` дека не сакаш да те лаже за такви работи и дека твојата реакција била откако таа ти го кажала тоа. Кажи и` дека си и` поверувал, бидејќи навистина ја цениш и почитуваш и бидејќи сакаш твојот однос со неа да биде искрен и чесен. Ако веќе не е, ти би сакал да најдеш некоја со која би имал таков однос.
Потоа види како ќе реагира.

Ако не: повторно, кажи и` да не те лаже. зашто може да поверуваш и за глупост да се расипе една многу убава работа.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Еве го и мојот проблем: Има едно девојче од мојот град. Многу е убава. Јас порано може да се каже дека ја имав. бидејки си пишувавме смс пораки на мсн, јас ја засакав , она мене. Но потоа еден ме излажа дека не ме сака и јас мислев дека е стварно така и и кажав да ми ја мести нејзината другарка.:uvo: И од тогажш таа ме гледа со други очи. сега пак ја сакам и незнам што да правам.:toe: ве молам за помош
а вие дали сте имале некогаш нешто??? или онака викаш само преку пишување сте се засакале???
треба да и ја кажеш вистината за се што и како се случило како тбе ти кажале дека она не те сака и ти во нервозата си рекол за нејзината другарка, од инат...покажи и дека си заинтересиран за неа...:toe:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Значи со мене се случува следното...
Имаме еден милион проблеми и речиси никогаш не наоѓаме начин да ги решиме, можеби затоа што јас или тој бараме изговор да раскиниме, (јас само го имам направено тој чекор, иако беше без резултат)секогаш се смируваме, а незнам ни која е точната причина зошто го правам тоa.
Секој проблем се решава,ама кога не се наоѓа ИЗГОВОР за да се избегне РАЗГОВОР.Кога би поразговарале двајцата околу сите проблеми можеби нема да раскинете и се ќе биде како што треба.Во врска во која има барем малку љубов,се наоѓа време за КОМУНИКАЦИЈА-РАЗГОВОР меѓу партнерите.:smir:
Сега проблемот ми е дали јас го сакам ...или ??? Незнам како ќе се чувствувам ако раскинеме, дали ке ми недостига :toe:
Help ! :smir:
Пред да донесеш било каков заклучок,прво размисли што можеш да изгубиш доколку ставиш крај,за да не би морала да раскинеш за да сфатиш што си изгубила,па после да сакаш да се вратиш назад а да не можеш.
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
v ponedelnik mu e rodenden...dajte ideja so da mu kupam samo da ne e nesto mnogu skapo :)...nz dali e postov za ovde ama nemozev da najdam nekoja soodvetna tema
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
v ponedelnik mu e rodenden...dajte ideja so da mu kupam samo da ne e nesto mnogu skapo :)...nz dali e postov za ovde ama nemozev da najdam nekoja soodvetna tema
Не ми е јасно како може да не` прашуваш, кога твојот дечко нам ни е непознат како карактер. Јас ќе ти кажам за мене, поради дефицит на информации бидејќи ти не ги наведе. Значи за родендени, мене ми проработува имагинацијата до бескрај. Првата година му направив торта и му купив маичка. Направи вечера на пример. Сепак за такви прилики гласам за убаво помината вечер како подарок. Ако има некое хоби, купи му нешто поврзано со тоа хоби. Нацртај му нешто. Use your imagination.
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
2
zarem ljubovta bi trebalada stvara problemi ?......nikogas razocaruvanjata od ljubovta ne treba da se sfakaat tragicno zivotot e poln so neizvesnosti ljubovta e del od sekojdnevieto ....problemite se problemi samo koga nie samite taka gledame naniv ......se ima svoja pricina se ima svoja cel pa taka i ljubvta
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
41
Поени од реакции
0
Znaci,deneska na pocetok na skoloto,poradi glupost se skarav so najdobra drugarka,sfativ nekoi raboti,ok,ama u nervoza i se iznavikav na devojkata sto ja sakam,koja mi e drugarka isto taka,zosto bev nervozen a ne sakav,i ovaa ne saka da cue veke za mene,pa ve molam kazete mi kako da postapam,nekoj gest da napravam,bilo kakva pomos samo pobrgu,utre da mozam da napravam
Fala
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
2
iskreni zborovi i izvini i se ako te saka ke sfati zosto poradi nekoja mala glupost nemoze da zavrsi nesto taka nabrzina.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Znaci,deneska na pocetok na skoloto,poradi glupost se skarav so najdobra drugarka,sfativ nekoi raboti,ok,ama u nervoza i se iznavikav na devojkata sto ja sakam,koja mi e drugarka isto taka,zosto bev nervozen a ne sakav,i ovaa ne saka da cue veke za mene,pa ve molam kazete mi kako da postapam,nekoj gest da napravam,bilo kakva pomos samo pobrgu,utre da mozam da napravam
Fala
ништо страшно, едно објаснување и мал гест на внимание ко на пример вечера ќе бидат доволни да те разбере дека си згрешил
бај да веј ако те познава добро ќе сфати дека воа само било еден испад од твоја страна кој нема да се повтори...
 
Член од
31 август 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Еве го и мојот проблем: Има едно девојче од мојот град. Многу е убава. Јас порано може да се каже дека ја имав. бидејки си пишувавме смс пораки на мсн, јас ја засакав , она мене. Но потоа еден ме излажа дека не ме сака и јас мислев дека е стварно така и и кажав да ми ја мести нејзината другарка.:uvo: И од тогажш таа ме гледа со други очи. сега пак ја сакам и незнам што да правам.:toe: ве молам за помош

Луѓе еве подетално :
Јас и таа бевме само симпатии и ништо повеќе. И сега тој еден ја сакал неа и цело време на мене ми збореше као "не те сака брат слушај ме мене" и јас глупак, му поверував ( и што е најтрагично на нејзиниот роденден беше тоа ) и тогаш таа ми се налути едно време не ми збореше.
Тоа се се случува Март 2008 година. Од тогаш јас 2-3 пати сакам да правам муабет но таа некако се се срами и ме одбива и таа си фати дечко со кој одеше 11 месеци. Се до Јуни оваа година. Јас видов дека сега ми е шансата да ја гонам ама незнам како да го направам тоа и затоа се обратив на вас.
Таа кога раскина со нејзиниот дечко одма ми се пофали "јас му раскинав" и еднаш низ муабет ми вика "ти да не ја направеше таа грешка јас и ти ке се фаневме" :uvo:

Сега сериозна помош ајде
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Луѓе еве подетално :
Јас и таа бевме само симпатии и ништо повеќе. И сега тој еден ја сакал неа и цело време на мене ми збореше као "не те сака брат слушај ме мене" и јас глупак, му поверував ( и што е најтрагично на нејзиниот роденден беше тоа ) и тогаш таа ми се налути едно време не ми збореше.
Тоа се се случува Март 2008 година. Од тогаш јас 2-3 пати сакам да правам муабет но таа некако се се срами и ме одбива и таа си фати дечко со кој одеше 11 месеци. Се до Јуни оваа година. Јас видов дека сега ми е шансата да ја гонам ама незнам како да го направам тоа и затоа се обратив на вас.
Таа кога раскина со нејзиниот дечко одма ми се пофали "јас му раскинав" и еднаш низ муабет ми вика "ти да не ја направеше таа грешка јас и ти ке се фаневме" :uvo:

Сега сериозна помош ајде
ИСКОЧЕТЕ ЗАДНО И МУВАЈ ЈА !!!!!!!!!! ШТО Е ТУКА ТЕШКО ОНА САКА САКАШ И ТИ !? ПОЗ
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
22
Поени од реакции
0
so decko mi ni e dosadno i na dvajcata (za mene znam ni i nanego mu e, custvuvam) i mnogu se karame. i stalno si vikam deka ke preziveam bez nego i da ne sum so nego poso vekje ne se podnesuvame i togas doagja toj moment se karame onaka psihopatski so derenje i jas si odam doma naljutena i ... ne mozam bez nego. custvuvam nekoja potreba da go slusnam da znam kade e so koj i sl.
se custvuvam kako da sum opsednata. i bas pred malku se karavme i toj si go ugasi mob. i jas edno 15 pati zvonam kako luda (a koga sum so nego mi e dosadno).
lele ova me ubiva stvarno neznam sto e. pomognete ako na nekoj mu se slucilo neka kaze kako da go nadminam. ve molam!
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
so decko mi ni e dosadno i na dvajcata (za mene znam ni i nanego mu e, custvuvam) i mnogu se karame. i stalno si vikam deka ke preziveam bez nego i da ne sum so nego poso vekje ne se podnesuvame
Не дозволувај монотонијата да ти ја расипе врската.Заедно со дечко ти работете на добра комуникација и правете работи кои не сте ги правеле до сега.Така ќе немате време да мислите на глупости,да ви биде досадно и да се карате.
se custvuvam kako da sum opsednata. i bas pred malku se karavme i toj si go ugasi mob. i jas edno 15 pati zvonam kako luda (a koga sum so nego mi e dosadno).
Значи можеш да размислиш дека би го изгубила дечко ти и му ѕвониш на телефон,а не можеш да размислиш пред да се караш дека и на него му е можеби дојдено преку глава од кавги?
lele ova me ubiva stvarno neznam sto e.
Не се опседнувај со глупости,престани да мислиш каде е,со кого е и што прави,затоа што ако сака да направи нешто-ќе направи.А вака со постојани кавги и недоволна комуникација,ти всушност сама го тераш да направи нешто.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Луѓе еве подетално :
Јас и таа бевме само симпатии и ништо повеќе. И сега тој еден ја сакал неа и цело време на мене ми збореше као "не те сака брат слушај ме мене" и јас глупак, му поверував ( и што е најтрагично на нејзиниот роденден беше тоа ) и тогаш таа ми се налути едно време не ми збореше.
Тоа се се случува Март 2008 година. Од тогаш јас 2-3 пати сакам да правам муабет но таа некако се се срами и ме одбива и таа си фати дечко со кој одеше 11 месеци. Се до Јуни оваа година. Јас видов дека сега ми е шансата да ја гонам ама незнам како да го направам тоа и затоа се обратив на вас.
Таа кога раскина со нејзиниот дечко одма ми се пофали "јас му раскинав" и еднаш низ муабет ми вика "ти да не ја направеше таа грешка јас и ти ке се фаневме" :uvo:

Сега сериозна помош ајде
Тебе не ти треба помош,ти треба иницијатива.Јави и се,пиши и,обрати и повеќе внимание,изненади ја нешто,подудлај малце де.
И откако ке се ,,искупиш,, за грешката покани ја да испаднете,разговарајте,сигурно ке бидне нешто,девојкава е очигледно заинтересирана за тебе:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom