Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
8 јули 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Би сакал да прашам и да слушнам некој совет од вас !
Пред околу 2 месеци за прв пат го забележав девојчето и така цел месец го гледав ама не се запознавме.Потоа една вечер кога случајно нејзината другарка се запознаваше со мојот другар и ја се запознав со нејзе.И од тогаш најпрвин поради другар ми и другарка и ностоп бевме заедно.Муабетот многу ни иде и цел ден да сум со нејзе не ми е досадно.Со текот на времето станавме добри пријатели мегутоа таа ми се допага повеке од пријателка:nesum:.Имам зборено со нејзините другарки онака од поодалеку муабет и една ми кажа дека во моментов таа ужива во тоа што е без дечко.Сега кој чекор да го направам да се обидам или ?
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Би сакал да прашам и да слушнам некој совет од вас !
Пред околу 2 месеци за прв пат го забележав девојчето и така цел месец го гледав ама не се запознавме.Потоа една вечер кога случајно нејзината другарка се запознаваше со мојот другар и ја се запознав со нејзе.И од тогаш најпрвин поради другар ми и другарка и ностоп бевме заедно.Муабетот многу ни иде и цел ден да сум со нејзе не ми е досадно.Со текот на времето станавме добри пријатели мегутоа таа ми се допага повеке од пријателка:nesum:.Имам зборено со нејзините другарки онака од поодалеку муабет и една ми кажа дека во моментов таа ужива во тоа што е без дечко.Сега кој чекор да го направам да се обидам или ?
Обидисе уз муабет онака на сала прашај ја види како ке реагира...
За проба пари не се зима:back:
 
M

miss Lebedica

Гостин
... Ќе морам да ти верувам на ова, бидејќи не го пушташ тој филм, за сите ние да видиме и (по)непристрасно да процениме дали навистина ти се смее или нешто... Но нека ти биде.



Ако не се познавате доволно, можеби го испробувал тој стил, па што бидне... Видел дека тој стил не пали (барем кај тебе) и или ќе го примени на друга, или ќе го промени стилот.



И сега што ќе правиш?

нормално дека ќе мораш да веруваш немам интерес ништо да лажам, камо среќа да не би ло така па да са сум имала мотив и да го направев тој прв чекор иако не сум такава!

нека го примени на која сака мене не ме интересира!

а за ова што ќе правам барав од тебе совет ти не даваш, арно рече погоре тој Армин и останатите бидејќи не ме сака ќе се завртам и бегам од него што и да направмам не вреди и да го направам тој чекор и да оформиме некоја врска, кога еднаш тоа го направил ќе го направи и друг пат ако не и полошо!
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Ако може малце помош околу ова
женска ми цело врме вика дека ме сака во што не се сомневам во тоа ама проблемот не завршува тука...
Секогаш кога ке ја викам кај мене на кафе не секогаш ама понекогаш наога некоја причина да не дојде...ми вика дека и е незгодно да иде секој втори ден кај мене а уствари они секој ден си се еден кај друг ...
Со него се уствари 24/7...таков е целиот дволичен педерастичен што цело време се мота околу неа а тоа на мене нервира и многу многу ми иде на живци...што доагам до мислење да го утепам:smir:
Ми има речено немој да љубомориш на него ама незнам дали да и верувам...:pos2:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ако може малце помош околу ова
женска ми цело врме вика дека ме сака во што не се сомневам во тоа ама проблемот не завршува тука...
Секогаш кога ке ја викам кај мене на кафе не секогаш ама понекогаш наога некоја причина да не дојде...ми вика дека и е незгодно да иде секој втори ден кај мене а уствари они секој ден си се еден кај друг ...
Со него се уствари 24/7...таков е целиот дволичен педерастичен што цело време се мота околу неа а тоа на мене нервира и многу многу ми иде на живци...што доагам до мислење да го утепам:smir:
Ми има речено немој да љубомориш на него ама незнам дали да и верувам...:pos2:
Не го тепај, подмукло е да тепаш педери , тоа е исто ко жени да тепаш ... :)
Збори само со него, и прашај го шо е и како е, па ако се праи Џек и не сака да одговара на прашања преку нормален муабет тогаш одјеби го и не се замарај со него пошо у прва прилика ќе и каже на женска ти и оваа брзопотезно ќе те шутне...

И не и верувај на неа, уствари немој на никоја да и веруваш, сепак е женско ...

Мој совет...не се замарај со никого и ништо и фурај си го својот филм, а ако има и мала интенција дека ти набива рогови кажи и дека е готово со вас т.е. најди си друга цупи ...

И ако не сака да дојде она кај тебе, тогаш иди ти кај неа ебаго ...:)
 
M

miss Lebedica

Гостин
Ако може малце помош околу ова
женска ми цело врме вика дека ме сака во што не се сомневам во тоа ама проблемот не завршува тука...
Секогаш кога ке ја викам кај мене на кафе не секогаш ама понекогаш наога некоја причина да не дојде...ми вика дека и е незгодно да иде секој втори ден кај мене а уствари они секој ден си се еден кај друг ...
Со него се уствари 24/7...таков е целиот дволичен педерастичен што цело време се мота околу неа а тоа на мене нервира и многу многу ми иде на живци...што доагам до мислење да го утепам:smir:
Ми има речено немој да љубомориш на него ама незнам дали да и верувам...:pos2:

кои они? не тие потполно објаснато! треба да разговраш со неа да и кажш у очи што мислиш и она да се произнесе што сака дали да биде со тебе и ли не, ако она сака да биде со тебе ок продолжете и понатаму и внимавај што прави, може да е тајно жарче да оди и со тебе а да се мува со друг, што и да е кќе излеезе на виделина а ти неа шуп карта! секогаш ќе се најде подобра!
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Ама работата е друга...она на е на работа од сабајле и он иде со неа. Кога се врака ја пречекува со некое мотор4е...објаснување(она) да неидам пешки со бус ми е тешко да чекам и тн.
Денеска требаше да дојде кај мене и вика недоагам ке идам кај другарка да и дадам нешто - и викам ок...после ја прашувам со што отиде ми вика со другарот:pipi:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.387
Поени од реакции
25.166
Ако може малце помош околу ова
женска ми цело врме вика дека ме сака во што не се сомневам во тоа ама проблемот не завршува тука...
Секогаш кога ке ја викам кај мене на кафе не секогаш ама понекогаш наога некоја причина да не дојде...ми вика дека и е незгодно да иде секој втори ден кај мене а уствари они секој ден си се еден кај друг ...
Со него се уствари 24/7...таков е целиот дволичен педерастичен што цело време се мота околу неа а тоа на мене нервира и многу многу ми иде на живци...што доагам до мислење да го утепам:smir:
Ми има речено немој да љубомориш на него ама незнам дали да и верувам...:pos2:
Пак со проблем а? Јас те доживувам како дечко кој ако ја види женска му да се мува со друг, ќе се прави како да не гледа.

Прочитај си го постов што си го пишал пак, може да се види дека те изварала, а и претходно со тој другиот сакаше да те извара. Незнам дали станува збор за истиот тип овде, али чим го викаш педерастичен, дволичен, сигурно и е муватор.

Едит - веќе со вториов пост твој над мене, можам официјално да ти речам дека си папучар.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Не го тепај, подмукло е да тепаш педери , тоа е исто ко жени да тепаш ... :)
Збори само со него, и прашај го шо е и како е, па ако се праи Џек и не сака да одговара на прашања преку нормален муабет тогаш одјеби го и не се замарај со него пошо у прва прилика ќе и каже на женска ти и оваа брзопотезно ќе те шутне...

И не и верувај на неа, уствари немој на никоја да и веруваш, сепак е женско ...

Мој совет...не се замарај со никого и ништо и фурај си го својот филм, а ако има и мала интенција дека ти набива рогови кажи и дека е готово со вас т.е. најди си друга цупи ...

И ако не сака да дојде она кај тебе, тогаш иди ти кај неа ебаго ...:)

Знам дека е подмукло да се тепаат педери...Ама секогаш кога седиме у парк заедно со женската и он се убацува од некоја страна и сака да е другар со мене а јас таквите не ги :sekss: ни 2%

Пак со проблем а? Јас те доживувам како дечко кој ако ја види женска му да се мува со друг, ќе се прави како да не гледа.

Прочитај си го постов што си го пишал пак, може да се види дека те изварала, а и претходно со тој другиот сакаше да те извара. Незнам дали станува збор за истиот тип овде, али чим го викаш педерастичен, дволичен, сигурно и е муватор.
хаха не бе сто ти е паметен сум сега...
имам нова таа е за у канта...
како сто напишав еднаш ке ја секснам и ке ја фрлам да се ака од земја :back:
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
А ти ги читаш пораките што братучед му и ги пишува на неговата девојка?:uvo:
И што ако не ти се јавил 3 дена?Зарем треба паника да креваш??
Можеби нема време да ти се јави или да ти пише порака,а и ако мобилниот не му е на сметка може да нема кредит.:toe:
п.с.Не се замарај со тоа дали ти пишал или не,не гледај дали братучед му и пишал на девојката.......веќе ти кажав дека ако сака да направи нешто со друга,ќе направи и во Македонија,а може и 1000000 пораки од таму да ти пишува и да те изневери.:smir:
Vo pravo si makedonka mu pisav i go prasav dali neso ne e ok so mene i mi vrati deka ne e niso so mene tuku deka po cel en prai neso se zabavuva i zatoa go zabataluva telefonot ne mu treba(ednostavno se odmara) i mi pisa ne se sekiraj ne e niso :) fala u sekoj slucaj mislam deka porakava me smiri mnogu
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
значи вака ми треба помош поточно совет...се гледам со едно девојче од мене по мало 2 години ја знам околу 2-3 недели...но во скоро време од други слушнав дека таа била тешка курва ( можеби лошо се изразив) што за нејзини години ги сменила доста многу...инаку ја имам прашано со колку има отидено до сега, ми кажа бројка за која другите тврдат дека е далеку поголема а инаку ми вели дека ме сака а јас не сум мн. сигурен во тоа...од сите досегашни врски што ги имала и траеле нај многу по 2-3 недели...а инаку мислам дека имам некои чувства за неа па затоа сум збунет поради тоа што ми го велат другите и затоа сега ми терба еден совет како да дознаам дали вистински ме сака...и дали во мегу време не оде и со некој друг...

фала однапред
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
значи вака ми треба помош поточно совет...се гледам со едно девојче од мене по мало 2 години ја знам околу 2-3 недели...но во скоро време од други слушнав дека таа била тешка курва ( можеби лошо се изразив) што за нејзини години ги сменила доста многу...инаку ја имам прашано со колку има отидено до сега, ми кажа бројка за која другите тврдат дека е далеку поголема а инаку ми вели дека ме сака а јас не сум мн. сигурен во тоа...од сите досегашни врски што ги имала и траеле нај многу по 2-3 недели...а инаку мислам дека имам некои чувства за неа па затоа сум збунет поради тоа што ми го велат другите и затоа сега ми терба еден совет како да дознаам дали вистински ме сака...и дали во мегу време не оде и со некој друг...

фала однапред
Скопските фраери измислиле нешо мување шо се вика ...:)
Смувај се, нека не ти чуе уво за тоа шо се збори , па види дали после 2,3 недели ќе биде поразлично ...
А за тоа да откриеш дали те сака, не се замарај дечко пошо никад не моеш да бидеш сигурен шо сака женско ... :wink:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
значи вака ми треба помош поточно совет...се гледам со едно девојче од мене по мало 2 години ја знам околу 2-3 недели...но во скоро време од други слушнав дека таа била тешка курва ( можеби лошо се изразив) што за нејзини години ги сменила доста многу...инаку ја имам прашано со колку има отидено до сега, ми кажа бројка за која другите тврдат дека е далеку поголема а инаку ми вели дека ме сака а јас не сум мн. сигурен во тоа...од сите досегашни врски што ги имала и траеле нај многу по 2-3 недели...а инаку мислам дека имам некои чувства за неа па затоа сум збунет поради тоа што ми го велат другите и затоа сега ми терба еден совет како да дознаам дали вистински ме сака...и дали во мегу време не оде и со некој друг...

фала однапред
Сум се сретнала со ваква ситуација порано.Тоа што можам е да советувам е, да тераш по свое.Земи ги во предвид кажувањата на другите колку само да се заштитиш на почетокот, но никако не се води според туѓите мислења.Кој се води според туѓи мислења е глуп и нема свое јас.Не и` се отварај уште од одма, дади и` простор да видиш како ќе се однесува, биди со неа, мувајте се или не знам што недела, две и според однесувањето нејзино сметам дека би можел да заклучиш од каков карактер е и која е всушност вистината за неа, т.е.дали е вистина тоа што го кажуваат или е лага.:smir:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
значи вака ми треба помош поточно совет...се гледам со едно девојче од мене по мало 2 години ја знам околу 2-3 недели...но во скоро време од други слушнав дека таа била тешка курва ( можеби лошо се изразив) што за нејзини години ги сменила доста многу...инаку ја имам прашано со колку има отидено до сега, ми кажа бројка за која другите тврдат дека е далеку поголема а инаку ми вели дека ме сака а јас не сум мн. сигурен во тоа...од сите досегашни врски што ги имала и траеле нај многу по 2-3 недели...а инаку мислам дека имам некои чувства за неа па затоа сум збунет поради тоа што ми го велат другите и затоа сега ми терба еден совет како да дознаам дали вистински ме сака...и дали во мегу време не оде и со некој друг...

фала однапред
Курва со 14 години??? Кај отиде младинава :toe:...брат ако ти е убаво со неа биди со неа,крај краева имаш 16 години живеј го животот,пушти го мозокот на пасење и забавувај се...има време за големите нешта :smir:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
значи вака ми треба помош поточно совет...се гледам со едно девојче од мене по мало 2 години ја знам околу 2-3 недели...но во скоро време од други слушнав дека таа била тешка курва ( можеби лошо се изразив) што за нејзини години ги сменила доста многу...инаку ја имам прашано со колку има отидено до сега, ми кажа бројка за која другите тврдат дека е далеку поголема а инаку ми вели дека ме сака а јас не сум мн. сигурен во тоа...од сите досегашни врски што ги имала и траеле нај многу по 2-3 недели...а инаку мислам дека имам некои чувства за неа па затоа сум збунет поради тоа што ми го велат другите и затоа сега ми терба еден совет како да дознаам дали вистински ме сака...и дали во мегу време не оде и со некој друг...

фала однапред
Каква врска има тоа со колку била, ако сакаш и ти да бидеш еден од тие? Смувај се со неа, без обврски таа да ти биде крајната (имаш 16 години - голема е веројатноста дека нема да ти биде таа крајната, а со нејзините 14 години - уште помалку дека ти нејзе ќе и` биде последен). И после види: ако ти се бендиса, побарај пак мување, *со напомена* (т.е. да и` кажеш) дека ти било убаво и сакаш пак. Ако бидне - супер. Ако не бидне - барај друга. Ако таа веќе толку многу врти други (значи, дури и да е вистина), нема што да се замараш и ти со неа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom