Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Сеа еве еден случај за кој е потребен совет.
Еден мој другар има девојка а на девојката негова бившиот е пријател скоро другар со другарот мој.
Е сега другар ми цело време знаеше дека девојкаму е невина односно она го имаше излажано дека е. Пред некој ден она му призна дека не е невина, на многу неубав начин по се изгледа затоа што планираа да имаат секс оваа недела. И она коа му кажала не и било сеедно, као божем ништо не и значело и за неа било само непријатност.
Значи другар ми бара совет во врска со ова.
Што би направеле да сте на негово место ???:uvo::kesa:
Oва го пишуваш како да му се случило на другар ти, а можно е да ти се случува тебе и целата прикаска е малку модифицирана....

Како и да е (не е тоа погоре битно), битно е што девојката не била искрена и лажела. Зошто, како, со која намера таа треба да си каже, но дефинитивно со тој чин едно ја разнишува стекнатата доверба, а друго не добива апсолутно ништо. Се останато е мање-више неважно, не гледам која би била разликата во чувствата доколку ја кажела вистината од почеток...

Така да јас ако се прашувам, кога станува збор за лажење (какво и да е, лага е лага) многу се лутам.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Сакам да ве прашам по колку пати просечно се слушате со вашиот партнер/ка во текот на денот и по колку пати се гледате неделно и колку време поминувате заедно?И дали некогаш ви станува досадно и си здосадувате еден со друг?:smir:
 

kia

Член од
3 јануари 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
:smir::smir::pipi:mnogu mnogu najmnogu vi blagodaram za razmisluvanjata :)))) ...navistina mnogu mi pomagate da razmislam okolu nekoi raboti :) makedonka koga velam si odi pa se vraka toa mu doaga vaka (plasticno da objasnam) i taa dr e isto koleska samo sto nejzinata rabota e tesno povrzana so negovata taka da mnogu poveke vreme minuvaat zaedno samo sto ponekogas imam cuvstvo deka se pobliski otkolku sto bi trebalo ( sto ne mora da znaci, koga ke podrazmislam moze ona samo da me provocira) i togas pocnuvam da go "gnjavam" so ona deka sakam da razgovarame, on ne e spremen nikako za razgovor, pa jas ke se odalecam od nego, pa on ke se odaleci, pa ke se vrati i taka se dvizime vo krug... :)
milejebo:smir: mnooooguuuu blagodaram :) mi gi otvori ocite za mnogu raboti :) mislam deka bi bilo stvarno ubavo da otkrijam koja mu e dilemata,TOA BI BILO RESENIE ZA SE :) zatoa sto veke napisav kako da ima nekoj strav od nea
 
I

InF3cTeD

Гостин
Сакам да ве прашам по колку пати просечно се слушате со вашиот партнер/ка во текот на денот и по колку пати се гледате неделно и колку време поминувате заедно?И дали некогаш ви станува досадно и си здосадувате еден со друг?:smir:
кога сме и двајцата дома нема потреба од слушање тука е интернетот...коа не сме дома независно дали ја или она се слушаме еднаш у денот а за гледањето па некогаш и секој ден се гледаме а се случило и да се прескокне некој ден....за досадното би рекол дека се зависи од двајцата....има некој шо за кратко време им е досадно а има некој шо со години се заедно па не им е досадно сето тоа е зависно од двајцата како ќе се постават во врската
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Сакам да ве прашам по колку пати просечно се слушате со вашиот партнер/ка во текот на денот и по колку пати се гледате неделно и колку време поминувате заедно?И дали некогаш ви станува досадно и си здосадувате еден со друг?:smir:
Ja мислам дека кога двајца се еден за друг, тогаш никогаш не треба да им здосади. Тие двајца можат да бидат заедно 24/7, но можат да бидат и разделени цела недела ради обрвски, па пак да се сакаат у ист степен.
Испробај, помини го целиот ден со него и ако онака ти здосади и ти стане преку глава, раскини. Сигурно ќе те советуваат промени у врска, ова она, ама за да тестираш, гледај околностите да бидат прилично монотони, ти, тој, клупа, многу време.
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Otide u Grcija i samo koa stigna mi pisa poraka deka stignal bac te sakam i tolku naredniot den mu se javiv i onaka rece se vraka za 15 dena i vecerta mi s ejavi on samo deka nemalo net da mu akzma so akko so odmorot u ohrid i tolku a bratuced mu soe so nego psotojano i pisuva an zenska mu poracinja na fb segde :( I nekni mu se javiv u nedelata mu vikam ej me zaborai vika e so ko demek da se javam vcera se slusnavme ti pisav koa stignav aj ke ti se javam utre i ne mi se javi eve veke treti en ni poziv ni poraka niso ne znam so da mislam...
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
Сеа еве еден случај за кој е потребен совет.
Еден мој другар има девојка а на девојката негова бившиот е пријател скоро другар со другарот мој.
Е сега другар ми цело време знаеше дека девојкаму е невина односно она го имаше излажано дека е. Пред некој ден она му призна дека не е невина, на многу неубав начин по се изгледа затоа што планираа да имаат секс оваа недела. И она коа му кажала не и било сеедно, као божем ништо не и значело и за неа било само непријатност.
Значи другар ми бара совет во врска со ова.
Што би направеле да сте на негово место ???:uvo::kesa:
ааааааа тебе те јаде,односно другар ти го јаде тој бившиот да не ја има плеснато прв:vozbud:
а бе што е битно које прв,битно е да си последен.
И кажи и друг пат да не лаже,секоја лага кога -тогаш се дознава.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
makedonka koga velam si odi pa se vraka toa mu doaga vaka (plasticno da objasnam) i taa dr e isto koleska samo sto nejzinata rabota e tesno povrzana so negovata taka da mnogu poveke vreme minuvaat zaedno samo sto ponekogas imam cuvstvo deka se pobliski otkolku sto bi trebalo ( sto ne mora da znaci, koga ke podrazmislam moze ona samo da me provocira) i togas pocnuvam da go "gnjavam" so ona deka sakam da razgovarame, on ne e spremen nikako za razgovor, pa jas ke se odalecam od nego, pa on ke se odaleci, pa ke se vrati i taka se dvizime vo krug... :)
За болдираново ќе ти кажам само дека доколку некој сака да биде со тебе тој нема да избегнува разговор во врска со вас двајца:helou:
Ама очигледно сакаш да се тешиш дека му значиш нешто на типот кој со 32 години не знае што сака во животот.....епа среќно:smir:
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Сеа еве еден случај за кој е потребен совет.
Еден мој другар има девојка а на девојката негова бившиот е пријател скоро другар со другарот мој.
Е сега другар ми цело време знаеше дека девојкаму е невина односно она го имаше излажано дека е. Пред некој ден она му призна дека не е невина, на многу неубав начин по се изгледа затоа што планираа да имаат секс оваа недела. И она коа му кажала не и било сеедно, као божем ништо не и значело и за неа било само непријатност.
Значи другар ми бара совет во врска со ова.
Што би направеле да сте на негово место ???:uvo::kesa:
Не е работата што ние би направиле,битно е како другар ти размислува за постапката на девојката.Некои не можат да преминат преку тоа,за некои пак не е ништо важно.Ние можеме да филозофираме до сабајле,ама тоа сепак зависи од него,како тој ја доживува целава ситуација.

А,ако е во дилема дали да и раскине или не,сега не е баш право време.Првин нека ја легне и тој,а после како сака.:wink:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Сеа еве еден случај за кој е потребен совет.
Еден мој другар има девојка а на девојката негова бившиот е пријател скоро другар со другарот мој.
Е сега другар ми цело време знаеше дека девојкаму е невина односно она го имаше излажано дека е. Пред некој ден она му призна дека не е невина, на многу неубав начин по се изгледа затоа што планираа да имаат секс оваа недела. И она коа му кажала не и било сеедно, као божем ништо не и значело и за неа било само непријатност.
Значи другар ми бара совет во врска со ова.
Што би направеле да сте на негово место ???:uvo::kesa:
Мда... Ја изгубила невиноста со бившиот, т.е. другарот на типот? И уште го криела тоа?

1. Во врска со криењето - јас би постапил вака: „Слушај. Не сакам да ме лажеш. Без разлика дали ти било непријатно или не - ти си имала секс со некого. И без разлика дали тебе ти значело или не - тоа се случило. Те молам немој да ме лажеш во иднина, зашто сакам да имаме доверба еден со друг.“

Ако девојката е чесна, ќе си ја признае грешката и ќе се заљуби во овој прекрасен дечко и ќе имаат прекрасен секс. Ако е муфљуз, ќе види некој кого ќе може да го мотка и ќе го легне само колку да го помине и после ќе сака да го врти околу малиот прст, на што дечкото ќе треба да внимава.

Во двата случаи, после тие зборови следи :sekss:

2. Во врска со блискиот другар - овде, признавам, немам никаква идеја како би се одвивале работите, зашто немам никакви информации. Би оставил работите да си течат, зашто во овој момент другарот, т.е. бившиот, не е фактор. Не знаеме дали тој е тој првиот на девојката, не знаеме зошто биле заедно и зошто раскинале, а и не е битно. Врската меѓу дечкото и девојката не започнала заради другарот (претпоставувам) и тој не би требало да има удел во неа.

Значи, едноставно нека се одвива врската како што е некое време. Нијансите ќе се покажат доста брзо.
 
M

miss Lebedica

Гостин
вака јас да прашам и за совет, имено се бев заљубила во еден тип и го сакам веќе долго време, од негова страна имаше некои погледи и некој си интерес меѓутоа досега ми се нема обратено. така еден ден се најдовме на една иста забава, на забавата на почеток беше фино се но после наеднаш почна да ме исмејува, уште од смаиот почеток се нешто се смешкаше а да не ви опишувам како беше после... тогаш се решив да се одљубам ама не ми тргна и еве се уште чувствувам нешто за него меѓутоа тој ништо не потегнува, што мислите дали има фајде јас да го правам првиот чекор на тоа што ме има повредено! ве молам најискрени мислења и размислувања ептен сум у дилема!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
вака јас да прашам и за совет, имено се бев заљубила во еден тип и го сакам веќе долго време, од негова страна имаше некои погледи и некој си интерес меѓутоа досега ми се нема обратено. така еден ден се најдовме на една иста забава, на забавата на почеток беше фино се но после наеднаш почна да ме исмејува, уште од смаиот почеток се нешто се смешкаше а да не ви опишувам како беше после... тогаш се решив да се одљубам ама не ми тргна и еве се уште чувствувам нешто за него меѓутоа тој ништо не потегнува, што мислите дали има фајде јас да го правам првиот чекор на тоа што ме има повредено! ве молам најискрени мислења и размислувања ептен сум у дилема!
Џабе не те сака да е со тебе. И ако биде само ќе те искористи и фрли.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
вака јас да прашам и за совет, имено се бев заљубила во еден тип и го сакам веќе долго време, од негова страна имаше некои погледи и некој си интерес меѓутоа досега ми се нема обратено. така еден ден се најдовме на една иста забава, на забавата на почеток беше фино се но после наеднаш почна да ме исмејува, уште од смаиот почеток се нешто се смешкаше а да не ви опишувам како беше после... тогаш се решив да се одљубам ама не ми тргна и еве се уште чувствувам нешто за него меѓутоа тој ништо не потегнува, што мислите дали има фајде јас да го правам првиот чекор на тоа што ме има повредено! ве молам најискрени мислења и размислувања ептен сум у дилема!
Мое мислење е дека треба да се завртиш и да си продолжиш понатаму. Никогаш не дозволувај никому да направи да се чувствуваш исмејано и понижено. И да направиш нешто, може секакви глупости да прави во врската, штом така ладнокрвно те исмејавал.
Продолжи и бегај од такви како од ѓавол.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Otide u Grcija i samo koa stigna mi pisa poraka deka stignal bac te sakam i tolku naredniot den mu se javiv i onaka rece se vraka za 15 dena i vecerta mi s ejavi on samo deka nemalo net da mu akzma so akko so odmorot u ohrid i tolku a bratuced mu soe so nego psotojano i pisuva an zenska mu poracinja na fb segde :( I nekni mu se javiv u nedelata mu vikam ej me zaborai vika e so ko demek da se javam vcera se slusnavme ti pisav koa stignav aj ke ti se javam utre i ne mi se javi eve veke treti en ni poziv ni poraka niso ne znam so da mislam...
А ти ги читаш пораките што братучед му и ги пишува на неговата девојка?:uvo:
И што ако не ти се јавил 3 дена?Зарем треба паника да креваш??
Можеби нема време да ти се јави или да ти пише порака,а и ако мобилниот не му е на сметка може да нема кредит.:toe:
п.с.Не се замарај со тоа дали ти пишал или не,не гледај дали братучед му и пишал на девојката.......веќе ти кажав дека ако сака да направи нешто со друга,ќе направи и во Македонија,а може и 1000000 пораки од таму да ти пишува и да те изневери.:smir:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
вака јас да прашам и за совет, имено се бев заљубила во еден тип и го сакам веќе долго време, од негова страна имаше некои погледи и некој си интерес меѓутоа досега ми се нема обратено. така еден ден се најдовме на една иста забава, на забавата на почеток беше фино се но после наеднаш почна да ме исмејува, уште од смаиот почеток се нешто се смешкаше а да не ви опишувам како беше после... тогаш се решив да се одљубам ама не ми тргна и еве се уште чувствувам нешто за него меѓутоа тој ништо не потегнува, што мислите дали има фајде јас да го правам првиот чекор на тоа што ме има повредено! ве молам најискрени мислења и размислувања ептен сум у дилема!
Де, опиши. Зашто многу е можно она што ти си го доживеала како исмејување, всушност да бил негов стил, на кој не си била припремена.

Објасни со што е можно повеќе детали, зашто на тој начин и тебе малку ќе ти се разјаснат работите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom