Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.558
Поени од реакции
33.809
Бакнежот доаѓа сам по себе, ќе осетиш кога е правиот момент да и се пуштиш. И ти, и она.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
СЕПАК ФАЛА НА ОДГОВОРИТЕ ШТО ГИ ДАДОВТЕ И КЕ НАПРАВАМ КАКО ШТО МИСЛАМ И УМЕАМ ОКОЛУ ТОА :smir:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Идам зна4и со девојка 9 месеци и ми вика да правиме пауза одреден периот и се свигал некој, а го знае одвај 2 месеци и го има видено 4-5 пати и и викам ако сум вишок да раскинеме ова она и ми пла4е ми вика ама јас тебе те сакам итн итн.

Ако може сеа да ми кажете што да правам јас со неа многу ја сакам и по однесувањето мислам дека и она мене а овој испад незнам од кај и е
и незнам што да правам...Ако Може ГОЛЕМ HELP околу ова...дали да и раскинам или пак да и простам зш само и се свигал сварно незнам сто да правам главава ке ми пукне од размислување
И Фала На сите за Одговорите сто ке ги дадете!!!:smir:
Сака да правите пауза зашто и се свиѓал друг а после ти вика да не раскинете :toe: контрадикторно,а ти што си во целава ситуација? Спајк кога ќе биде заебан од Том во цртанот Том и Џери? Брат ако разбрав она сака да се измува со дечкото па после да ти се врати,сега незнам ти колку си спремен за тоа? Како и да е треба сам да одлучиш,среќно :smir:
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Игоре ... Само уше од мене еден муабет :devil3:

„Одфикариа тоа бештиата “ делот ти е јасен до сега . Али од ко ке раскинете ти и понатаму гледај се со неа , и по можност наминувај често на Booty call . А ако рече нешто за смирување , ово оно ... Ти фино и културно ( а богме и мера за мера ) велиш „ ама мене ова ми е онака само за мување само“ . Хе хе хе .
Мислам дека добро ке и ги донесе работите во преспектива .
И памти увек како се постапува со Зли жени , мера за мера .
Ајт сега на Booty call .
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Сака да правите пауза зашто и се свиѓал друг а после ти вика да не раскинете :toe: контрадикторно,а ти што си во целава ситуација? Спајк кога ќе биде заебан од Том во цртанот Том и Џери? Брат ако разбрав она сака да се измува со дечкото па после да ти се врати,сега незнам ти колку си спремен за тоа? Како и да е треба сам да одлучиш,среќно :smir:
Па така е да бидеме на пауза една недела, и се свигал да се муваат па потоа да се врати на мене. Јас убаво и казав дека не сум Канта дека не се ни потценувам а не се ни преценувам. Ми вика за тоа јас сакам да те прашам зш после страв ми е ако не ми се вратиш и и викам па ти што мислеше околу ова. Знај едно никогаш нема да биде исто како што било. Ја ценам твојата искреност ама ценија и ти мојата кога ти викам ако прекинеме нема јас да можам да се вратам со тебе зошто знам дека ме повреди и знај дека до мене ке има некоја друга- иако одреден период ке мислам на тебе ама ке те преболам...и почна да плаче (изгледаше доста загрижено)и да ми тврди дека ме сака и сака да биде со мене дека кај што ке биде тој нема да иде... :toe:
Ја прашувам дали сега да раскинеме за секогаш ми вика неее сакам да сме заедно

И ја прашував кој е тој фраер од кај е и некеше да ми каже незнам зошто ми вика те молам немој да правис да го тепаат :pos2:
и и викам не се спуштам на такво ниво дека не сум сељак тоа се работи за глупаци кои незнаат да прават муабет кои работите незнаат да ги решаваат со збор туку само со насилство :pos2:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Igore не дозволувај така да се однесува. Ти вика дека те сака само да те чува како замена, ако не и успее со тој шо и се свиѓа. Залепи и шамар, плукнија, и избриши го бројот од телефон.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.195
Поени од реакции
34.430
Па така е да бидеме на пауза една недела, и се свигал да се муваат па потоа да се врати на мене. Јас убаво и казав дека не сум Канта дека не се ни потценувам а не се ни преценувам. Ми вика за тоа јас сакам да те прашам зш после страв ми е ако не ми се вратиш и и викам па ти што мислеше околу ова. Знај едно никогаш нема да биде исто како што било. Ја ценам твојата искреност ама ценија и ти мојата кога ти викам ако прекинеме нема јас да можам да се вратам со тебе зошто знам дека ме повреди и знај дека до мене ке има некоја друга- иако одреден период ке мислам на тебе ама ке те преболам...и почна да плаче (изгледаше доста загрижено)и да ми тврди дека ме сака и сака да биде со мене дека кај што ке биде тој нема да иде... :toe:
Ја прашувам дали сега да раскинеме за секогаш ми вика неее сакам да сме заедно

И ја прашував кој е тој фраер од кај е и некеше да ми каже незнам зошто ми вика те молам немој да правис да го тепаат :pos2:
и и викам не се спуштам на такво ниво дека не сум сељак тоа се работи за глупаци кои незнаат да прават муабет кои работите незнаат да ги решаваат со збор туку само со насилство :pos2:
Друже, такви муабети не се прават со девојка.
„Те ценам - ме цениш“... Тоа се Тин Шема коментари. Јасно се гледа дека она те потценува, а ти ја преценуваш. Добре дојде во реалниот свет. Тука треба баш како што сите погоре ти пишаа. Послушај барем еден од советите. Откачувај, наоѓај друга... Ако ти цмиздри и сака да ти се врати, искези и се у фаца, ремети ја, можеби и сексни ја - па откачи ја пак. Не биди глуп, не се потценувај.
 
С

Спенсер

Гостин
Па така е да бидеме на пауза една недела, и се свигал да се муваат па потоа да се врати на мене. Јас убаво и казав дека не сум Канта дека не се ни потценувам а не се ни преценувам. Ми вика за тоа јас сакам да те прашам зш после страв ми е ако не ми се вратиш и и викам па ти што мислеше околу ова. Знај едно никогаш нема да биде исто како што било. Ја ценам твојата искреност ама ценија и ти мојата кога ти викам ако прекинеме нема јас да можам да се вратам со тебе зошто знам дека ме повреди и знај дека до мене ке има некоја друга- иако одреден период ке мислам на тебе ама ке те преболам...и почна да плаче (изгледаше доста загрижено)и да ми тврди дека ме сака и сака да биде со мене дека кај што ке биде тој нема да иде... :toe:
Ја прашувам дали сега да раскинеме за секогаш ми вика неее сакам да сме заедно

И ја прашував кој е тој фраер од кај е и некеше да ми каже незнам зошто ми вика те молам немој да правис да го тепаат :pos2:
и и викам не се спуштам на такво ниво дека не сум сељак тоа се работи за глупаци кои незнаат да прават муабет кои работите незнаат да ги решаваат со збор туку само со насилство :pos2:
можда неам некое гооолемо искуство во љубовта но сепак..ова ти е како жената да ти рече: ке појдам со швалерот на недела две, па ке се вратам и пак ке бидеме заено..:nenene::nenene:ако реши да се мува со него,откачи ја...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
можда неам некое гооолемо искуство во љубовта но сепак..ова ти е како жената да ти рече: ке појдам со швалерот на недела две, па ке се вратам и пак ке бидеме заено..:nenene::nenene:ако реши да се мува со него,откачи ја...
баш така е...ама женскиве нешо ја бранат дотичната...а Игор пробува со муабет да го реши проблемот...
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Друже, такви муабети не се прават со девојка.
„Те ценам - ме цениш“... Тоа се Тин Шема коментари. Јасно се гледа дека она те потценува, а ти ја преценуваш. Добре дојде во реалниот свет. Тука треба баш како што сите погоре ти пишаа. Послушај барем еден од советите. Откачувај, наоѓај друга... Ако ти цмиздри и сака да ти се врати, искези и се у фаца, ремети ја, можеби и сексни ја - па откачи ја пак. Не биди глуп, не се потценувај.
Знаеш тоа последното не ти е лошо...тоа е најдобар начин и мислам најмногу ке ја боли хаха кога после тоа одма ке ја одкачам :pos2:

баш така е...ама женскиве нешо ја бранат дотичната...а Игор пробува со муабет да го реши проблемот...
I фаза-муабет
II фаза-отерување кај што нетреба
III фаза- Лета некој Шамар и некоја Нога

Да се разбереме Јас ја кажав првата фаза а за другите НЕ...
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Па така е да бидеме на пауза една недела, и се свигал да се муваат па потоа да се врати на мене. Јас убаво и казав дека не сум Канта дека не се ни потценувам а не се ни преценувам. Ми вика за тоа јас сакам да те прашам зш после страв ми е ако не ми се вратиш и и викам па ти што мислеше околу ова. Знај едно никогаш нема да биде исто како што било. Ја ценам твојата искреност ама ценија и ти мојата кога ти викам ако прекинеме нема јас да можам да се вратам со тебе зошто знам дека ме повреди и знај дека до мене ке има некоја друга- иако одреден период ке мислам на тебе ама ке те преболам...и почна да плаче (изгледаше доста загрижено)и да ми тврди дека ме сака и сака да биде со мене дека кај што ке биде тој нема да иде... :toe:
Ја прашувам дали сега да раскинеме за секогаш ми вика неее сакам да сме заедно

И ја прашував кој е тој фраер од кај е и некеше да ми каже незнам зошто ми вика те молам немој да правис да го тепаат :pos2:
и и викам не се спуштам на такво ниво дека не сум сељак тоа се работи за глупаци кои незнаат да прават муабет кои работите незнаат да ги решаваат со збор туку само со насилство :pos2:
Игоре извини вака,ама да те прашам нешто искрено.Дали девојката ти даде калциум за да не те боли глава кога ќе ти растат рогови???:smir:
Абе биди МАЖ и раскини и.Ако она сега те прашува да праите пауза за да се измува со некој,а ти да ја чекаш,мислиш дека во иднина повторно ќе те праша?:nenene:И не паѓај толку лесно на нејзините солзи......мора да ти пушти некоја солза......од жал за РОГОВИТЕ,кои ти доколку продолжиш со неа после пауза ГОРДО ЌЕ СИ ГИ НОСИШ.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Па така е да бидеме на пауза една недела, и се свигал да се муваат па потоа да се врати на мене. Јас убаво и казав дека не сум Канта дека не се ни потценувам а не се ни преценувам. Ми вика за тоа јас сакам да те прашам зш после страв ми е ако не ми се вратиш и и викам па ти што мислеше околу ова. Знај едно никогаш нема да биде исто како што било. Ја ценам твојата искреност ама ценија и ти мојата кога ти викам ако прекинеме нема јас да можам да се вратам со тебе зошто знам дека ме повреди и знај дека до мене ке има некоја друга- иако одреден период ке мислам на тебе ама ке те преболам...и почна да плаче (изгледаше доста загрижено)и да ми тврди дека ме сака и сака да биде со мене дека кај што ке биде тој нема да иде... :toe:
Ја прашувам дали сега да раскинеме за секогаш ми вика неее сакам да сме заедно

И ја прашував кој е тој фраер од кај е и некеше да ми каже незнам зошто ми вика те молам немој да правис да го тепаат :pos2:
и и викам не се спуштам на такво ниво дека не сум сељак тоа се работи за глупаци кои незнаат да прават муабет кои работите незнаат да ги решаваат со збор туку само со насилство :pos2:

И покрај тоа што очигледно си мал...ШТО ИМАШ МЕЃУ НОЗЕ?
Мивка си, или маж!?
Ако не ја отераш и не се смениш ти начисто...ќе ти се ебе пред тебе со швалерот, а ти ќе ќутиш и ќе и се тресиш да не ти раскине!:)
Речи и марш у пичку матер и ти и швалерот бе!
Ако сега не пресечиш, ќе бидеш лигуш цел живот...а може и нема да бидеш свесен за тоа.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
zdravo forumdzii i forumdziki :)

mojot problem....
pred nekoj den na izlet zapoznav edno devojce mnogu ubavo :vozbud: i cel den mn ubavo se druzevme i pogagjavme :) ali ne sum iskusen vo pustanje vo ljubov itn nemam mn hrabrost :kesa: a i se svigam mi kaza deka sme kako srodni dusi... sega mi trebaat nekolku soveti kako e najdobro da ja izvedam na sostanok? da go pobedam stravot? ,kako da znam deka nema da me odbie? da ja osvojam:duel: (barem da ja smuvam)? koj e najdobar moment za baknuvanje? :smir:
inaku jas sum 16 a taa 15 :) ako mozete da mi odgovorete na site prasanja ubavo :) imate pivo od mene :)
fala odnapred :helou:
pozz :)
Ти со почетокот на моабетот, кога сте почнале да комуницирате си го победил стравот, така да уживај младичу, јави и се и поканија....
таму нема шо да ја тупиш..... од почеток ке настапиш искрено, ќе кажеш дека ти се допаѓа и неколку фини романтики мораш да свртиш, од типот да и ја пофалиш косата, да ги спомнеш ѕвездите и слично..... Па поздрав и храбро.....:salut:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
zdravo forumdzii i forumdziki :)

mojot problem....
pred nekoj den na izlet zapoznav edno devojce mnogu ubavo :vozbud: i cel den mn ubavo se druzevme i pogagjavme :) ali ne sum iskusen vo pustanje vo ljubov itn nemam mn hrabrost :kesa: a i se svigam mi kaza deka sme kako srodni dusi... sega mi trebaat nekolku soveti [1]kako e najdobro da ja izvedam na sostanok? [2] da go pobedam stravot? , [3] kako da znam deka nema da me odbie? [4] da ja osvojam:duel: (barem da ja smuvam)? [5] koj e najdobar moment za baknuvanje? :smir:
inaku jas sum 16 a taa 15 :) ako mozete da mi odgovorete na site prasanja ubavo :) [6] imate pivo od mene :)
[7] fala odnapred :helou:
[8] pozz :)
[1] Имаш нејзин број/e-mail/адреса...? Ако немаш, најди. Кога ќе најдеш, јави и` се/пиши и` нешто во стилот „Здраво. Убаво си поминавме тогаш на излет и многу ми се бендисуваше дружењето. Дали би сакала да излеземе тогаш-и-тогаш таму-и-таму и пак да се дружиме?“ или слично.

[2] Кој страв?

[3] Не можеш да знаеш... Во секој момент таа има право да те одбие. Но, ако сметаш дека треба да ја поканиш да излезете, треба да ја поканиш. Макар те одбила, ќе знаеш дека си го направил вистинскиот чекор, т.е. си ја поканил. Според муабетите, најверојатно нема да те одбие, па имаш добри шанси.

[4] Никако не можеш да ја освоиш. Таа не е трофеј. И не смееш да се однесуваш така.

[5] Кога ќе ти прозбори „Еј, што убаво пирка ветрето“ или „Дали си свесен за фискалната политика на Владата?“ и самото тоа ќе те натера да посакаш да ја легнеш. Тогаш втури и` се.

[6] Договорено. :smir:

[7] Нема на што.

[8] Поздрав.
 

МнмлЧупе

Форум зависник
Член од
9 јуни 2009
Мислења
92
Поени од реакции
6
Знаеш тоа последното не ти е лошо...тоа е најдобар начин и мислам најмногу ке ја боли хаха кога после тоа одма ке ја одкачам :pos2:



I фаза-муабет
II фаза-отерување кај што нетреба
III фаза- Лета некој Шамар и некоја Нога

Да се разбереме Јас ја кажав првата фаза а за другите НЕ...
Еј ама алушај, ако ја сексниш и одма после му се скараш дека ќе ја боли ќе ја боли то е факт. Ама пази да не се заебаш, зш ако ја сакаш ко шо велиш можи и тебе да те боли... Најарно бе уште одма скарај му се и живеј си го животот... Без одмазда или праење муабети, зш колку поќе муабети му тепаш толку поќе ќе се зафркава со тебе. Под итно скарвај му се па нека оди нека се мува со тој дебилот. И во случај да не му успеј со него ако те побара тебе (тогаш е стварно безобзирна кучка) немој да ти текни да се смириш, ни под разно! Главата горе и само напред, животот е пред тебе бе! Ќе си дојди вистинската без да ја бркаш... Реши се од ова и секој по својот пат :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom