Макарска

Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
^
Јас и жена ми немавме туристичка такса пошто само ние од цел автобус имавме замено само повратна карта, другите имаа платено аранжман со смештај... Малце правеа проблем, меѓутоа среќа што пред тоа често имавме идено во Хрватска, имаме пријатели од Загреб па некако прогледаа низ прсти...
Сплит според мене не беше ништо посебно, меѓутоа Дубровник (изгор цени таму), и турите за Хвар и Брач се фантазија... Преубави спомени, нема да се покаете доколку отидете... Цените во кафичите и пицериите се сите покрај море и се доста достапни како што кажаа пред мене...
 
Член од
11 јули 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Со кои превозници имате патувано накај Макарска? Ве молам за одговор
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Со кои превозници имате патувано накај Макарска? Ве молам за одговор
Савана... Не сум сигурен како беше две три агенции патуваат заедно мислам додека да се наполни автобусот... Значи цените се тука некаде, јас бев со Савана :)
 
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
Со кои превозници имате патувано накај Макарска? Ве молам за одговор
Ако те интересира само превоз единствен со редовна линија е хафет турс, среда и сабота се трга повратна карта е 75евра
 
Член од
12 јули 2015
Мислења
8
Поени од реакции
0
Јас во сабота одам за Макарска и како што гледам на ГПС ми дава да одам преку Подгорица па Никшич и потоа преку Босна до Хрватска, дали има некој искуство по овој пат да оди или најпаметно е да се симнам по Јадранкса магистрала да возам. Поздрав
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
И мене ми даваше една навигација по таа рута ама немам намера да одам по тој пат, не знам по што препознава дека тоа е подобрата рута, терај по магистралата.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Јас во сабота одам за Макарска и како што гледам на ГПС ми дава да одам преку Подгорица па Никшич и потоа преку Босна до Хрватска, дали има некој искуство по овој пат да оди или најпаметно е да се симнам по Јадранкса магистрала да возам. Поздрав
Јас сум одел 3 пати по таа рута, цепај немај гајле. Значи во Скадар нема да одиш кон граничен премин Муриќан, туку кон Хани Хоти. После 13км стигнуваш во Подгорица ќе видиш патоказ за Никшиќ и одиш натака, патот е убав и не е толку оптоварен како преку магистрала. Стигнуваш на планина на граница помеѓу Црна Гора и БиХ и веднаш си во Република Српска, кога ќе стигнеш Требиње продолжи кон Дубровник ќе го видиш убаво панорамски и после тоа по магистрала одиш кон Макарска.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
Ako ne ides so agencija, se plakja toa turisticka taksa?
Задолжително Туристичка такста лани кога бев од цел автобус мене ме праша дали ја имам таа такса а јас ја немав. пошто бев на втората граница таа што е на средина ми рече да се пазам од казна на излез од Хрватска. Оваа година поминав без никакви прашања.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Задолжително Туристичка такста лани кога бев од цел автобус мене ме праша дали ја имам таа такса а јас ја немав. пошто бев на втората граница таа што е на средина ми рече да се пазам од казна на излез од Хрватска. Оваа година поминав без никакви прашања.
Otidov i se vrativ, nisto ne mi pobaraa :)
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Како се цените за храна и пиење?
Ne mi teknuva sega tocno ama kolku so pamtam, vecera u restoran so salata, glavno jadenje, vino kostashe okolu 50-100 eur (zavisi sto jades).
od 600 - 1000 eur dzeparac ti treba za 10 dena. Pod 600 ke treba da si skratis na nekoj raboti a nad 1000 e prepicavanje :)

Edit - Za Hvar se ovie ceni
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Ne mi teknuva sega tocno ama kolku so pamtam, vecera u restoran so salata, glavno jadenje, vino kostashe okolu 50-100 eur (zavisi sto jades).
od 600 - 1000 eur dzeparac ti treba za 10 dena. Pod 600 ke treba da si skratis na nekoj raboti a nad 1000 e prepicavanje :)

Edit - Za Hvar se ovie ceni
Еее ова е веќе луксузирање какви салати, какви вина. Ние ке одиме макарска од 12 август, 7 дена преку агенција.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Еее ова е веќе луксузирање какви салати, какви вина. Ние ке одиме макарска од 12 август, 7 дена преку агенција.
Ti pisav kolku te kosta so se :) Tebe kako ti odgovara
Ubav pomin
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Дечки ај неколку прашања. Кола или со автобус до Макарска? Колку ви испадна со кола, има ли патарини? Добри ли се блиските плажи или ќе треба со превоз да се оди до подобри плажи? Колку кошта до Брач и Хвар да се отиде?

Дали се наоѓа смештај таму лесно, ако се отиде без ангажман? И како се движат цените за сместување по особа?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom